Adaptacja

Trzy błędy, których Rodzice nie powinni popełniać

1.Nie strasz dziecka przedszkolem. Nie mów, że dzieci będą się śmiały, jeśli maluch nie nauczy się ładnie jeść. Nie szantażuj, że o jego złym zachowaniu powiesz przyszłej pani.

2. W towarzystwie dziecka nie opowiadaj o swoich obawach lub wątpliwościach związanych z przedszkolem lub panią. Nie analizuj czy słusznie zrobiłaś, zapisując tam malca. Nie strasz też swoimi przykrymi przeżyciami. Maluch musi wiedzieć, że miejsce, w którym ma spędzać czas bez rodziców, jest najlepsze i najbardziej bezpieczne pod słońcem.

3.Nie obiecuj rzeczy, co do których nie masz pewności, np. że dziecko będzie mogło chodzić do przedszkola ze swoją przytulanką, że nie będzie musiało kłaść się na leżaku. Lepiej wcześniej się upewnij, jakie zasady obowiązują w przedszkolu.