Dzieci z gr. Pszczółki wypożyczają książki w bibliotece

W dniu 9 stycznia 2018 r. w gr Pszczółki gościliśmy panią Małgorzatę Chudzik z Biblioteki Szkolnej, która przybliżyła przedszkolakom zawód bibliotekarza. Zapoznała naszych milusińskich z klasyką literatury dla dzieci oraz uzmysłowiła dzieciom dlaczego i w jaki sposób należy dbać o książki. Dzieci wysłuchały ciekawego opowiadania o ,,Niegrzecznym ptaszku’’ czytanego przez naszego gościa.  Następnie pani Małgosia zaprosiła nas do biblioteki i przedstawiła zasady wypożyczania książek. W bibliotece przedszkolakom zostały założone karty czytelnika i każde dziecko wybrało sobie książkę, którą wypożyczyło do domu. Planujemy, że wyjścia do bliblioteki będą się odbywały cyklicznie – raz w tygodniu.

Serdecznie dziękujemy p. Małgosi za wprowadzanie naszych wychowanków w świat bajek, baśni, a tym samym za rozwijanie zainteresowań czytelniczych najmłodszego pokolenia.