Dzień Dinozaura w gr. Tygryski

Dinozaury to stworzenia, które od dawna fascynują wszystkie dzieci, dlatego 27 lutego w gr. Tygryski obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Przedszkolaki w skupieniu słuchały informacji dotyczących dinozaurów, oglądały książki, dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły pradawne zwierzęta. Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, rozpoznawały nazwy dinozaurów, ćwiczyły liczenie przypinając klamerki z cyframi w odpowiedniej kolejności, składały z części obrazki wybranych dinozaurów. Przedszkolaki obejrzały film edukacyjny ściśle związany z tematyką zajęć. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych oraz plastycznych. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.