Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2019 w gr. Smerfy

Grupa Smerfy w dniach 5-20 października wzięła udział w wyzwaniu Code Week z Uczymy Dzieci Programować czyli Europejskim Tygodniu Kodowania, w ramach którego wykonała 10 zadań. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach matematycznych z wykorzystaniem maty do kodowania, kart pracy, min. kodowały i odtwarzały zakodowane trasy posługując się zestawem  krążków kierunkowych, rozwiązywały dyktandagraficzne, tworzyły zakodowaną grę, szukały kodu w codziennych czynnościach, tworzyły zakodowaną orkiestrę, zakodowane obrazy, rozwiązywały zadania z wykorzystaniem aplikacji Puzzle AR, dzięki której mogły zobaczyć wybrane przez siebie trójwymiarowe zwierzęta, które się poruszały i dodatkowo można było posłuchać ich odgłosów. Był to radosny czas zabawy, nauki kodowania i programowania. Za zrealizowane zadania został nam przyznany certyfikat dla przedszkola, oraz imienne certyfikaty dla dzieci. Dodatkowo za wykonanie i zgłoszenie wszystkich wydarzeń wzięliśmy udział w konkursie i z niecierpliwością czekamy na jego rozstrzygnięcie.