Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Siedlcach z wizytą w przedszkolu

28 maja br. mieliśmy zaszczyt gościć w naszym przedszkolu Funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Siedlcach. To było niezapomniane spotkanie. Dzieci z grupy Smerfy i
Biedronki miały możliwość zapoznać się z zawodem funkcjonariusza ZK. Najmłodsi z zaciekawieniem słuchali o tym, co znajduje się „za wysokim murem” oraz dlaczego ludzie trafiają do więzienia. Funkcjonariusze w przystępny dla dzieci sposób zachęcali do postępowania zgodnego z prawem. Przedszkolaki dowiedziały się o tym, że więźniowie mają możliwość uczyć się, pracować, tworzyć własnoręcznie piękne przedmioty. Dzieci zrozumiały, że pobyt w więzieniu nie jest jedynie karą, ale również szansą na poprawę. Ogromną radość sprawiło najmłodszym obejrzenie sprzętu oraz wozu konwojowego niezbędnego funkcjonariuszom w pracy. Dodatkowo dużą atrakcją była obecność psa specjalnego, owczarka niemieckiego o imieniu Negra.
Jeszcze raz dziękujemy naszym Gościom, a w szczególności tacie Blanki za spotkanie pełne wrażeń.