MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY- GR. PSZCZÓŁKI

Grupa „Pszczółki” przystąpiła do ogólnopolskiego projektu pod hasłem „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego celem jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami. Jego autorką jest Pani Aneta Konefał, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Patronat nad projektem objęło czasopismo Bliżej Przedszkola.

Udział w akcji polega na wysyłaniu pluszowego misia do przedszkoli zgromadzonych w obrębie jednej grupy. Do grupy takiej należy 7 przedszkoli m.in.  z Krakowa, Łodzi, Miastkowa, Olsztyna, Włocławka, Palczy i nasze przedszkole.  Każdy pluszak odwiedzający przedszkola słucha wraz z dziećmi bajek czytanych przez nauczyciela, wyposażony jest w Dzienniczek Podróży, w którym dzieci zamieszczają dedykację dla misia na pamiątkę, a nauczyciel wpisuje tytuł czytanej misiowi bajki. Przygotowany przez naszą grupę miś ma na imię Serduszko,  do tej pory gościliśmy w przedszkolu misia Gapcia i misia Zdzisia, czekamy na resztę gości i naszego bohatera, który wróci do nas z wypełnionym dzienniczkiem podróży przez innych przedszkolaków.