O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 6 w Łukowie jest przedszkolem publicznym funkcjonującym od 25 lat. Z dniem 01. 09. 2012 r. decyzją Rady Miasta Łuków zostało włączone w struktury Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie. W Przedszkolu Nr 6 funkcjonują cztery oddziały przedszkolne: „Słoneczka”,  ”Biedronki”, „Motylki” i „Muchomorki”. Są w nich zgrupowane dzieci według zbliżonego wieku kalendarzowego. Każda z grup ma do dyspozycji jedną dużą salę.

Każde dziecko jest dla nas ważne. Zrobimy wszystko, aby czuło się akceptowane i bezpieczne. Pomożemy mu poznać siebie, stać się samodzielnym, otwartym na świat oraz wskażemy, jak żyć w zgodzie ze środowiskiem.

Wobec rodziców pełnimy rolę wspomagającą i integrującą działania wychowawcze. Dostarczamy wiedzy pedagogicznej oraz uwrażliwiamy na potrzeby
i możliwości dziecka.

PROGRAMY EDUKACYJNE/AKCJE SPOŁECZNE 2012/2013
Nasze przedszkole bierze udział w różnego rodzaju akcjach społecznych oraz programach edukacyjnych organizowanych przez różne instytucje. Nie byłyby one możliwe bez ogromnego zaangażowania ze strony rodziców i dzieci. Z góry więc wszystkim dziękujemy za okazałą pomoc i wsparcie. Poniżej prezentujemy, w jakiego rodzaju akcjach i programach bierzemy udział w roku szkolnym 2012/2013.

PROGRAMY EDUKACYJNE:
„Akademia Super Przedszkolaka”-  gr. Gwiazdeczki
„Mamo Tato Wolę Wodę” – gr. Gwiazdeczki i Słoneczka
„Czyste Powietrze Wokół Nas” – gr. Gwiazdeczki
„W krainie baśni i legend” -  gr. Słoneczka i Gwiazdeczki
„5 porcji warzyw, owoców lub soku”- gr. Słoneczka i Gwiazdeczki

AKCJE SPOŁECZNE:
„Zakręcona akcja” – zbieranie plastikowych zakrętek
„Cała Polska czyta dzieciom”
„Sprzątanie świata”
„Zakręceni dla Mai”
„Góra Grosza 2013″
„Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”
„Zbieramy zużyte baterie”

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW w roku szkolnym 2012/2013:

październik- Przegląd recytatorski „ Moje Małe Wierszobranie” zorganizowany przez ŁOK”
Natalia Szczygielska z gr. „Słoneczka”
Kornelia Sierakowska z gr. „Gwiazdeczki”
Maciej Kopeć z gr. „Gwiazdeczki”

grudzień- I Przedszkolne Rymowanie „ Życzenia Bożonarodzeniowe w formie rymowanki” zorganizowane przez Przedszkole Integracyjne Nr 1 w Łukowie:
Zofia Zabłocka z gr. „Gwiazdeczki”
Kacper Zawadka z gr. „Gwiazdeczki”

grudzień- konkurs „Ozdoby choinkowe” zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 3 w Łukowie
Magdalena Pawlak z gr. „Słoneczka”

styczeń- konkurs plastyczny „Uroki zimy” organizowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łukowie Przedszkole Miejskie Nr 6
Martyna Szymkowiak z gr. „Gwiazdeczki”

luty- konkurs plastyczno- techniczny „Mój przyjaciel komputer” zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 4 w Łukowie
Kaja Kotarska z gr. „ Słoneczka”
Maciej Kopeć z gr. „Gwiazdeczki”
Kuba Zarzycki z gr. „Gwiazdeczki”

marzec- Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Podróże lokomotywą Pana Tuwima” zorganizowany przez Miejską Biblioteką Publiczną im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie Filia Nr 3 oraz Przedszkole Miejskie Nr 7
Weronika Borek z gr. „Słoneczka”- wyróżnienie
Gabrysia Szaniawska z gr. „Gwiazdeczki”
Kuba Zarzycki z gr. „Gwiazdeczki”

kwiecień- III Przedszkolny Przegląd „Tanecznym Krokiem” organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 4 w Łukowie
gr. Gwiazdeczki: Zofia Zabłocka, Dawid Pytlik, Martyna Szymkowiak, Kuba Zarzycki, Wiktoria Czub, Michał Głębicki, Kornelia Sierakowska, Kacper Zawadka, Patrycja Pytlik, Kamil Hutnik, Julia Kazana, Maciej Kopeć

kwiecień- konkurs plastyczny pt. „Wiosenna łąka” zorganizowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Łukowie Przedszkole Miejskie Nr 6
Patrycja Pytlik z gr. „ Gwiazdeczki”
Damian Tomasiewicz z gr. „Gwiazdeczki”

kwiecień- konkurs plastyczno- techniczny pt. „ Dbajmy o naszą ziemię” zorganizowany przez Przedszkole Integracyjne Nr 1 w Łukowie
Magdalena Pawlak z gr. „Słoneczka”
Karolina Borkowska z gr. „Gwiazdeczki”

maj- I Przedszkolny Przegląd Piosenki Polskiej, kategoria –Piosenka Patriotyczna zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 7 w Łukowie
Marysia Burdon, Wiktoria Czub, Patrycja Pytlik, Martyna Szymkowiak, Kuba Zarzycki z gr. „Gwiazdeczki”

maj- konkurs plastyczny pt. „ Niezapominajki to są kwiatki z bajki” organizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 3 w Łukowie
Nikola Olszewska z gr. „Słoneczka”
Nadir Benzerga z gr. „Gwiazdeczki”

Nowy Rok Szkolny 2013/2014
• Jesteśmy placówką bezpieczną, przyjazną, otwartą na potrzeby i oczekiwania dzieci i rodziców.
• Umożliwiamy wyrównywanie szans edukacyjnych , przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w wieku 6 lat.
• Nasza praca jest ukierunkowana na wszechstronny rozwój osobowości dzieci.