Przedszkolaku ! Czas rozstać się z pieluszką

• Przedszkolny debiut tuż tuż, a twój mądrala wciąż maszeruje z pieluchą. Zdejmuj mu ją kiedy to tylko możliwe. Gdy jest ciepło nic się nie stanie, nawet jeśli maluch się zsiusia.
A mokre majteczki zdecydowanie bardziej motywują do pilnowania swoich potrzeb.

Chwal dziecko za każdy sukces, nawet za to, że dłużej niż zwykle miało sucho, że samo bez twojego przypominania pobiegło do toalety. Kup razem z maluchem nocnik lub nakładkę na sedes, które będą mu się szczególnie podobać. To może być dodatkowy argument, żeby pamiętać o łazience.

Nie strasz. Nigdy nie mów, że jeżeli smyk się nie nauczy wołać siusiu, to panie w przedszkolu będą złe, będą na niego krzyczały itp. To nie pomoże. A zapewne i tak wkrótce malec zacznie sygnalizować swoje potrzeby. Jeszcze trochę cierpliwości!