Smerfy z wizytą w Bibliotece Miejskiej

Grupa „Smerfów” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”zapoznała się z bogatym księgozbiorem Biblioteki Miejskiej w naszej miejscowości. Oprócz obejrzenia pomieszczeń budynku i przeglądu wielu ciekawych propozycji literatury dziecięcej, maluchy zgłębiły tajniki zawodu bibliotekarza. Zostały im też przybliżone zasady korzystania z biblioteki, zaprezentowane karty na podstawie których są wypożyczane książki i specjalny czytnik do nich. Przedszkolaki poznały również  zasady na podstawie których są układane książki na półkach, poza tym wykonywały różnorodne zadania przygotowane specjalnie dla nich przez panią bibliotekarkę. Nie mogło oczywiście zabraknąć czytania, a o tym jak uważnie dzieci słuchały świadczy fakt, że potrafiły odpowiedzieć na każde zadane pytania przez czytającą.