Spotkanie z ratownikami medycznymi w gr. Pszczółki

W dniu 14.05.2018r. gościliśmy ratowników medycznych – panią Renatę i pana Pawła, którzy przeprowadzili warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej i opowiedzieli o swojej pracy. Jednym z najciekawszych dla przedszkolaków, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Dzieci dowiedziały się również jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze , jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ,ile ma się lat, gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy). Wszyscy razem dla utrwalenia powtórzyliśmy numery alarmowe. Były to niezwykle ważne warsztaty, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie.