Światowy Dzień Zwierząt – gr Pszczółki

Dnia 4 października nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Zwierząt.

Była to świetna szansa na zwrócenie uwagi dzieci na los zwierząt oraz uświadomienie im, jak należy dbać o zwierzęta, otaczać je opieką, szacunkiem i nie krzywdzić.

Ogromną radość sprawiła dzieciom wizyta niecodziennych gości przyniesionych przez dzieci i rodziców do przedszkola: chomików, świnki morskiej, myszki i patyczaków. Wszyscy przyglądali się im z wielkim zainteresowaniem i otaczali ich wielką troską….

Tego dnia na zajęciach gościliśmy też tatę Marty, który opowiedział dzieciom o ich domowym zwierzątku – myszce. Następnie udaliśmy się do pobliskiego gabinetu weterynaryjnego, tam lekarze opowiedzieli przedszkolakom o swojej codziennej pracy. Odpowiedzieli na pytania dzieci dotyczące opieki medycznej nad zwierzętami, jak należy prawidłowo karmić różne zwierzęta i jak je pielęgnować.

Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za pomoc w organizacji święta