Warsztaty- „Jak to ze lnem bywało”- gr. Pszczółki i Krasnoludki

Dnia 21.11. 2017 r. dzieci  z gr. Pszczółki i Krasnoludki wzięły udział w warsztatach pt. „Jak to ze lnem bywało” organizowanych przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Przedszkolaki wysłuchały  prelekcji połączonej z emisją filmu pt. „Len”, ukazującego tradycyjny sposób obróbki lnu od zasiania ziarna do uszycia tkaniny. Dzieci zwiedziły także wystawę etnograficzną „W polu i zagrodzie” gdzie mogły zobaczyć narzędzia związane z obróbką lnu. Ostatnim punktem programu była wycieczka do olejarni pana Roberta Janowskiego w Turzych Rogach, która była okazją do zdobycia wiedzy na temat tłoczenia olejów na zimno z różnego rodzaju ziaren. Zwiedzanie olejarni połączone było z degustacją naturalnych olejów roślinnych. Pan Robert przybliżył wszystkim jakie właściwości lecznicze ma zastosowanie różnego rodzaju olejów. Główną atrakcją była produkcja oleju z ziaren lnu – dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w tym procesie. W nagrodę wszyscy otrzymali ziarna z dyni i słonecznika.