Warsztaty stomatologiczne gr. Biedronki

Dnia 24 lutego przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z zakresu profilaktyki próchnicy zębów, które przeprowadziła dyplomowana higienistka stomatologiczna. Celem warsztatów było przełamywanie dziecięcych lęków przed stresującą, a konieczną wizytą stomatologiczną. Rozmawiały też z przedszkolakami na temat zdrowego odżywiania się, które ma pozytywny wpływ na zdrowe zęby i zgubnych skutków jedzenia słodyczy, powodujących próchnicę. Następnie, po zapoznaniu dzieci z materiałami i sprzętem dentystycznym, każdy przedszkolak mógł poczuć się jak prawdziwy stomatolog, gdy z wielką starannością ćwiczył na modelu szczęki szczotkowanie zębów oraz zakładanie i utwardzanie plomby. Po zaliczeniu praktycznego treningu, wszystkie przedszkolaki w nagrodę otrzymały dyplomy i niespodzianki, które mają im przypominać o codziennym dbaniu o swoje zęby i systematycznych wizytach kontrolnych u dentysty.