Zabawy metodą Montessori gr. Rybki

Zadaniami metody Montessori jest przede wszystkim uczenie przez działanie, które ma na celu pomoc w zdobywaniu wiedzy wśród dzieci i nabywaniu praktycznych umiejętności poprzez ich aktywność. Dzięki temu osiągają większą samodzielność poprzez wybór miejsca, rodzaju zabawy, a także czasu i formy pracy. Podczas indywidualnych lub grupowych zadań dzieci ćwiczą koncentrację oraz wytrwałość i dokładność w konkretnych działaniach. Podczas rozwijania się poprzez metodę Montessori dzieci dobrane w grupy mają możliwość wymiany doświadczeń i umiejętności, co pogłębia ich indywidualne możliwości nauki oraz wzajemnego szacunku. Podczas edukacji dorośli pełnią funkcję obserwatorów, którzy mogą wychwycić ewentualne przeszkody w rozwoju, jednocześnie udzielając wsparcia.