Świetlica szkolna

1. Regulamin świetlicy szkolnej ...czytaj

2. Zasady rekrutacji do świetlicy szkolnej ...czytaj

2. Karta zgłoszenia   Pobierz

3.Oświadczenie rodziców   Pobierz

więcej zdjęć

Świetlica przy ul.Partyzantów 15 Świetlica przy ul.Stasia i Nel

   rok 2017/2018
Świetlica Szkoły Podstawowej Nr 1 jest miejscem, w którym uczęszczający do niej uczniowie mogą bezpiecznie i kreatywnie spędzić czas, zarówno przed lekcjami, jak i po nich. Staramy się, aby prowadzone zajęcia były nie tylko przyjemne dla dzieci, ale także stanowiły bodziec dla ich wielostronnego rozwoju.

Charytatywny kiermasz ozdób wielkanocnych

Panie nauczycielki wspólnie z dziećmi ze świetlicy w dużej "Jedynce" dołączyły do akcji zbierania pieniędzy na lecznie oraz rehabilitację Lenki Wiśniewskiej i wykonały różnorodne ozdoby wielkanocne. Wykonane prace można zakupić na stoisku przy hali sportowej. Zapraszamy!Prace konkursowe
Dzieci ze świetlicy wykonywały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Wiosna – modna Pani – projekt sukni Pani Wiosny". Konkurs został skierowany do uczniów kl. 0 – IV uczęszczających do świetlic szkolnych. Wykonane prace Panie wysłały do dnia 21.03.2018r. na adres Szkoły Podstawowej w Krakowie.


Zabawy grupowe

więcej zdjęć


Spotkanie z policjantem

24.01.2018 roku, na świetlicy szkolnej, odbyło się spotkanie z panem Policjantem. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w szkole, w domu, podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz wyjazdów na kolonie i zimowiska. Młodszy aspirant pan Waldemar Komsta pouczył dzieci, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, w szczególności zwrócił uwagę, co powinny zrobić, gdy zaczepia je obca osoba.Galeria prac


Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych

W dniach 13 21 grudnia 2017 r. przy hali sportowej odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez wychowawców i wychowanków świetlicy szkolnej. Dochód ze sprzedaży rozmaitych ozdób świątecznych został przeznaczony na zakup zabawek i artkułów plastycznych.Jesienne prace manualne

więcej zdjęć


Dzień pluszowego misia

27 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka świata, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Dzieci w świetlicy nie zapomniały o tym ważnym święcie. Na świetlicowej wystawie Pluszowych Misiów znalazło się wiele misiowych przytulanek. Przybyły do nas misie bardzo duże i całkiem malutkie, misie polarne i panda, Kubusie Puchatki, misie w pięknych strojach i te z klapniętym uszkiem. Panie nauczycielki zapoznały wszystkich z historią Pluszowych Misiów, dzieci odśpiewały misiom „Sto lat” i oczywiście nie zabrakło też misiowych tańców. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a uśmiechom i radości tego dnia nie było końca.   rok 2016/2017
            Zajęcia czytelnicze mają za zadanie nie tylko pobudzić wyobraźnię uczniów, powiększyć ich zasoby słownictwa, doskonalić umiejętność czytania, ale także pomóc dzieciom zrozumieć otaczający ich świat oraz zachęcić do samodzielnej lektury literatury przeznaczonej dla danej grupy wiekowej. Do prowadzonych zajęć staramy się wybierać publikacje, które ze względu na zawarte w nich sformułowania, a także ilustracje, są dla dzieci atrakcyjne. W tym roku szkolnym (2016/2017) uczniowie z zaciekawieniem słuchali m.in. opowieści o przygodach sześciorga dzieci z niezwykłego turkusowego domku, zawartych w serii książek autorstwa W. Kołyszko i J. Tomaszewskiej. Tematem przewodnim wspomnianych książek są emocje (złość, radość, strach, smutek, zazdrość oraz wstyd).

Uczniowie uczęszczający do świetlicy aktywnie uczestniczą w zajęciach czytając książki,  opowiadania i wiersze wraz z nauczycielem i innymi dziećmi, a także recytują wiersze np. z podziałem na role.

            Ważnym jest dla nas również to, aby dzieci miały dostęp do ciekawych publikacji przez cały czas przebywania w świetlicy i mogły czytać indywidualnie.
    
Zajęcia plastyczne i techniczne. Świetlica w naszej Szkole to także miejsce, gdzie uczniowie mają możliwość rozwijania swoich talentów plastycznych i technicznych. Wykonując różnego rodzaju prace, dzieci usprawniają małą motorykę (sprawność ruchową dłoni), rozwijają swoją kreatywność, poznają różne techniki tworzenia prac plastycznych.
 
  


Uczniowie zachęcani są do udziału w różnych konkursach plastycznych.

  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły są takie...”
  


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka” - edycja kurpiowska
  

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Samochód marzeń - Toyota - 2017"

 

 

Wewnątrzświetlicowy konkurs plastyczny "Moja mama i ja"

 

 

 

Zajęcia profilaktyczne prowadzone w świetlicy mają na celu poszerzenie i utrwalenie wiedzy uczniów na określone tematy. Odbywają się na zasadzie dyskusji, pogadanek oraz spotkań z osobami, które są kompetentne do opowiadania dzieciom o ważnych sprawach.

Spotkanie ze szkolną pielęgniarką, dotyczące zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia

Dyskusja metodą słoneczka nt. bezpieczeństwa w świetlicy i poza nią


            Wydarzenia. Do tej pory w roku szkolnym 2016/2017 w świetlicy odbyły się:

  • Dzień Pluszowego Misia

  • Andrzejki

  • Ogólnoszkolna zbiórka karmy dla zwierząt, będących pod opieką Stowarzyszenia „Zwierzopcja”

W ramach podziękowania za przeprowadzenie zbiórki karmy dla zwierząt, Stowarzyszenie "Zwierzopcja" zgodziło się na prezentację pokazu psich sztuczek dla uczniów naszej szkoły. 

  • Kiermasz Bożonarodzeniowy (zorganizowany wspólnie z Samorządem Uczniowskim. Dochód ze sprzedaży ozdób i poduszek zostanie przeznaczony na potrzeby świetlicy)

Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowaniach do kiermaszu.

Zabawa. Uczniowie uczęszczający do świetlicy mają możliwość zabawy, która jest niezwykle istotna ze względu na pozytywny wpływ na rozwój społeczny dzieci oraz pobudzanie ich kreatywności (m.in. poprzez konieczność podziału ról w czasie zabawy, ustalenie jej zasad, aranżację wyznaczonej dla danej grupy przestrzeni, etc.). Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy z użyciem chusty animacyjnej (np. przy akompaniamencie muzyki), różnego typu klocków, gry na konsoli PS3, gry planszowe oraz „mini-kręgle”.

 

 

 


   rok 2017/2018

Tablica informująca uczniów o ich prawach stworzona na podstawie opowiadania „Król Maciuś I”

Wspólne wykonanie i rozwiązanie krzyżówki pt: „Jesienne Wieczory”


Prace uczniów wykonane z okazji Święta 1 Listopada


Dla upamiętnienia „Święta Odzyskania Niepodległości” zostały wykonane prace różnymi technikami plastycznymi.Przygotowanie plac plastycznych z okazji „Święta Szkoły”.


W dniu 12.01.2018r. odbyły się w świetlicy szkolnej Jasełka, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Bożeny Malon. Wśród zaproszonych gości byli uczniowie klas uczących się w budynku przy ul. Stasia i Nel oraz grupy przedszkolne. Podczas przedstawienia dzieci zaprezentowały swoje zdolności aktorskie. Wszystkim uczestnikom towarzyszył ciepły i miły nastrój Świąt Bożego Narodzenia.


więcej zdjęć   rok 2016/2017

W dniach od 04.05.2017-30.05.2017r. w świetlicy szkolnej przy ul. Stasia i Nel został zorganizowany konkurs pt: „Mama, tata, siostra, brat to mój cały świat”. W konkursie wzięły wszystkie dzieci przebywające na świetlicy szkolnej z klas 0,I,II.

Głównymi celami konkursu było:

 - Kształtowanie uczucia przywiązania szacunku do członków rodziny.

- Nauka poprzez zabawę- wykorzystanie wyobraźni i pomysłów małych twórców.

- Ocena postaw i zachowań dzieci wobec rodziców w literaturze dziecięcej.

-Określanie przez dzieci charakteru dobrego syna i córki.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w codziennym poznawaniu cech dobrego dziecka poprzez naukę wierszy, piosenek i tańca.

W dniu 09.06.2017r odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w świetlicy, gdzie zaproszono gości i nauczycielkę Bożenę Śledź.

Organizatorem konkursu była nauczycielka mgr Bożena Malon.


więcej zdjęć


W świetlicy szkolnej przy ul. Stasia i Nel zorganizowany został konkurs pt: „Dobry przyjaciel”.

W konkursie wzięły wszystkie dzieci przebywające na świetlicy szkolnej (137uczniów) z klas 0,I,II.

Głównymi celami konkursu było:

 - Uświadomienie dzieciom roli wspólnego przebywania na świetlicy                       .

- Wyeksponowanie pozytywnych cech świetliczanina.

- Utrwalenie zasad bezpieczeństwa na świetlicy.

- Uświadomienie konieczności stosowania zakazów uczestnictwa w zabawach zagrażających bezpieczeństwu dzieci.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w codziennym poznawaniu cech dobrego świetliczanina poprzez naukę wierszy, piosenek i tańca.

W dniu 07.04.2017r odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w świetlicy, gdzie zaproszono gości oraz wicedyrektor mgr Barbarę Czubaszek.

Organizatorem konkursu była nauczycielka mgr Bożena Malon.

więcej zdjęć w galerii

     rok 2015/2016
świetlica w obiektywie

Międzynarodowy konkurs ,,Toyota – samochód marzeń 2016"


więcej zdjęć

Laurki, serduszka, motyle – dla naszych MAM

Własnoręcznie uszyte filcowe etui na smartfoniki.

Kloki, klocki, klocki...= super zabawa.

  

Qullingowe obrazki.

Wyszywanki, wyklejanki, malowanki...

więcej zdjęć

 

 

     rok 2015/2016
świetlica w obiektywie
zajęcia w świetlicy
     rok 2014/2015
galeria prac
     rok 2014/2015
kiermasz bożonarodzeniowy -

Na kiermaszu była możliwość nabycia pięknych, oryginalnych, ręcznie wykonywanych ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych: kartek, choinek, świeczników, aniołków, gwiazdek, bombek, pudełek na prezenty, pierniczków itp. Dzieci brały czynny udział w przygotowaniu jak również w sprzedawaniu wytworów własnych. Oprócz kultywowania tradycji kiermasz miał na celu ćwiczenie sprawności manualnej  i wyobraźni, doskonalenie kultury zachowania się w sytuacjach społecznych oraz ćwiczenie liczenia pamięciowego.

Dochód ze sprzedaży ozdób został przeznaczony na potrzeby świetlicy szkolnej.

 


Regulamin świetlicy szkolnej

  

 

POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.Świetlica szkolna organizuje opiekę wychowawczą uczniom, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy ich rodziców lub dojazd do szkoły.

2. Wychowankowie przyjmowani są na podstawie pisemnego zgłoszenia rodziców/prawnych opiekunów/ poprzez wypełnienie Karty Zgłoszenia Dziecka wraz z pisemną zgodą na respektowanie zasad zawartych w regulaminie świetlicy oraz zapoznanie się z zasadami rekrutacji. Poprawnie wypełnioną Kartę zgłoszenia należy złożyć w sekretariacie szkoły lub w świetlicy szkolnej, w wyznaczonym terminie.

3. Do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci:

a) obojga rodziców/prawnych opiekunów pracujących zawodowo lub uczących się
w systemie dziennym

b) pracujących rodziców/prawnych opiekunów samotnie wychowujących dzieci

c) dojeżdżające do szkoły publicznymi środkami komunikacji

d) będące uczniami klas 0 – III

f) będące uczniami klas IV-VII - w uzasadnionych przypadkach

4. W szczególnych przypadkach opieką świetlicową mogą być objęci uczniowie ze względu na inne okoliczności po uzyskaniu zgody Dyrektora szkoły.

5. Zatrudnienie rodziców/prawnych opiekunów dziecka musi być potwierdzone pieczęcią z zakładu pracy.

6. Dane zawarte w karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy będą weryfikowane. Brak podpisu rodziców oraz podanie informacji niezgodnych z prawdą np. dotyczące miejsca i czasu pracy będzie skutkowało nie przyjęciem dziecka do świetlicy.

7. Stałą opieką w świetlicy objęte zostaną dzieci przychodzące do świetlicy codziennie, systematycznie, których rodzice/prawni opiekunów pracują zawodowo, natomiast opiekę doraźną sprawuje się nad dziećmi oczekującymi na zajęcia obowiązkowe, pozalekcyjne lub publiczne środki komunikacji, którymi dojeżdżają do domu. W szczególnych przypadkach opieką świetlicową mogą być objęci uczniowie ze względu na inne okoliczności po uzyskaniu zgody Dyrektora szkoły.

8. W świetlicy organizowane są zajęcia programowe, dowolne, grupowe i indywidualne pod opieką wychowawców świetlicy.

9. Świetlica wymaga pisemnych upoważnień w przypadku:

a) samodzielnego wyjścia dziecka do domu;

b) odbierania dzieci przez inne osoby niż rodzice/prawni opiekunowie/.

10. W razie nie odebrania ucznia ze świetlicy w godzinach jej pracy oraz braku kontaktu z jego rodzicami/prawnymi opiekunami, dziecko może zostać przekazane pod opiekę odpowiednim organom (policja).

11. W uzasadnionych przypadkach uczeń może zostać wypisany ze świetlicy lub zawieszony:

gdy rodzic poda informacje w KARCIE ZGŁOSZENIA niezgodne ze stanem faktycznym

gdy jego zachowanie zagraża życiu i zdrowiu własnemu lub innych dzieci a środki naprawcze (współpraca z rodzicami, pedagogiem, psychologiem szkolnym) nie przyniosły zmiany zachowania dziecka.

Komisja złożona z wychowawców świetlicy, wychowawcy klasy, pedagoga szkolnego analizuje sytuację dziecka. O skreśleniu dziecka z listy dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej decyduje Dyrektor szkoły.

12. Wychowawcy świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione w niej przedmioty osobiste uczniów.

OBOWIĄZKI I PRAWA RODZICÓW/PRAWNYCH OPIEKUNÓW

1. Rodzice mogą wpływać na proces wychowawczo – opiekuńczy, któremu podlega ich dziecko w świetlicy.

2. Rodzice zobowiązani są przestrzegać wcześniej zadeklarowanych godzin pobytu dziecka w świetlicy oraz odbioru dziecka do godziny zakończenia pracy świetlicy.

3. Rodzice lub osoby przez nich upoważnione mają obowiązek osobiście odebrać dziecko z sali świetlicowej.

4. Rodzice mogą wyrazić zgodę na codzienny, samodzielny powrót dziecka do domu
o określonej godzinie poprzez wypełnienie odpowiedniego „Oświadczenia.” Rodzice wyrażając zgodę na samodzielny powrót dziecka do domu ponoszą pełną odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo po opuszczeniu świetlicy szkolnej.

5. Rodzice mają obowiązek potwierdzić w formie pisemnej poprzez wypełnienie odpowiedniego „Oświadczenia” jednorazowy samodzielny powrót dziecka do domu lub odebranie dziecka przez osoby inne niż upoważnione w karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy. Osoba odbierająca ucznia jest zobowiązana do przekazania wychowawcy pisemnego upoważnienia od rodziców oraz zgłoszenia odbioru dziecka wychowawcy świetlicy.

6. Rodzice, którzy chcieliby odbierać dziecko nie przychodząc po nie do świetlicy zobowiązani są do wypełnienia „Oświadczenia” zawierającego zgodę na samodzielny powrót dziecka do domu.

7. Rodzice upoważniając osoby niepełnoletnie do odbierania dziecka ze świetlicy zobowiązani są wypełnić odpowiednie „Oświadczenie” i ponoszą całkowitą odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka po opuszczeniu świetlicy szkolnej.

8.Rodzice zobowiązani są zapoznać się z treścią Regulaminu Świetlicy Szkolnej
i przestrzegać ujętych tam zasad.

9. Rodzice są zobowiązani systematycznie kontaktować się z wychowawcami świetlicy oraz aktualizować dane zawarte w Karcie Zgłoszenia Dziecka

10. W przypadku zniszczenia przez dziecko mienia świetlicy rodzice /opiekunowie ponoszą koszty naprawy.

 OBOWIĄZKI I PRAWA WYCHOWANKA

1. Wychowanek ma prawo do opieki podczas pracy rodziców, w  sytuacjach oczekiwania na dodatkowe zajęcia lub wcześniejszy dojazd do szkoły ze względu na rozkład jazdy środków lokomocji.

2. Wychowanek ma prawo do:

a) uczestnictwa we wszystkich organizowanych zajęciach

b) rozwijania samodzielności, samorządności oraz społecznej aktywności

c) rozwijania swoich zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień,

d) uzyskania pomocy w przypadku trudności w nauce.

3. Wychowanek ma prawo do indywidualnych zajęć, jeśli nie przeszkadza nimi innym dzieciom, wychowawcy podczas pracy z grupą.

4. Wychowanek ma obowiązek zgłosić się do wychowawcy świetlicy natychmiast po przyjściu do szkoły lub po skończonych lekcjach.

5. Wychowanek ma obowiązek bezwzględnie każdorazowo zgłaszać wychowawcy potrzebę wyjścia z sali.

6. Zasady obowiązujące dzieci na terenie świetlicy reguluje wewnętrzny regulamin świetlicy
tworzony wspólnie z dziećmi.

7.Wychowanek ma obowiązek przestrzegać wewnętrznego regulaminu świetlicy
i określonych zasad dotyczących przede wszystkim bezpiecznego pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, zasad higieny oraz do szanowania sprzętu i wyposażenia świetlicy oraz stosować się do poleceń wychowawców świetlicy i pozostałych pracowników szkoły.

  


ZASADY REKRUTACJI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

                                 rok szkolny 2017/2018

 

Zapisy do świetlicy prowadzone są w oparciu o zasady rekrutacji

1. Godziny pracy świetlicy:

- w budynku przy ul. Stasia i Nel 2 – 7.00 - 16.00

- w budynku przy ul. Partyzantów 15 – 7.30 - 16.00

2. Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest spełnienie kryteriów naboru, zapoznanie
się z regulaminem świetlicy / dostępnym na stronie internetowej szkoły / oraz złożenie przez rodziców / prawnych opiekunów w sekretariacie szkoły lub w świetlicy prawidłowo wypełnionej „Karty zgłoszenia” w wyznaczonym przez szkołę terminie:

·       I nabór uczniów trwa od 14.06.2017 r. do 22.06.2017 r. - świetlica szkolna

·       II nabór uczniów trwa od 14.08.2017 r. do 25.08.2017 r. - sekretariat szkoły

3. Druki: „Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej” oraz „Oświadczenia rodzica / prawnego opiekuna” znajdują się na stronie internetowej szkoły www.sp1.lukow.pl, świetlicy szkolnej
lub w sekretariacie szkoły.

4. Dane zawarte w „Karcie zgłoszenia dziecka do świetlicy” będą weryfikowane. Brak podpisów rodziców i podanie informacji niezgodnych z prawdą, np. dotyczące miejsca i czasu pracy będzie skutkowało nie przyjęciem dziecka do świetlicy.

5. Do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci:

a) obojga rodziców / prawnych opiekunów pracujących zawodowo lub uczących się w systemie dziennym,

b) pracujących rodziców / prawnych opiekunów samotnie wychowujących dzieci,

c) korzystające z publicznych środków komunikacji w czasie dojazdu do szkoły i powrotu,

d) będące uczniami klas 0-III,

e) będące uczniami klas IV-VII – tylko w uzasadnionych przypadkach.

6. W szczególnych przypadkach opieką świetlicową mogą być objęci uczniowie ze względu na inne okoliczności po uzyskaniu zgody Dyrektora szkoły.

7. Zatrudnienie rodziców / prawnych opiekunów dziecka musi być potwierdzone pieczęcią
z zakładu pracy.

8. Liczba miejsc w świetlicy szkolnej jest ograniczona - do 120 uczniów w budynku przy
ul. Partyzantów 15 i do 120 uczniów w budynku przy ul. Stasia i Nel 2. O przyjęciu do świetlicy decyduje kolejność zgłoszeń.

9.Wnioski i prośby indywidualne o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej złożone po terminie
lub w trakcie roku szkolnego rozpatruje Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łukowie.

10. Wnioski o przyjęcie dziecka do świetlicy należy składać każdego roku szkolnego.

11. Rodzice, których uczniowie nie zostali przyjęci do świetlicy szkolnej mają możliwość złożenia odwołania do Dyrektora ZSP w Łukowie.

 

 

 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT