Świetlica szkolna

zaprasza od 800 do 1530

Szanowni Państwo

od dnia 14 czerwca 2021 r. odbędzie się pierwszy etap naboru do świetlicy szkolnej. Pobrane i wypełnione Karty Zgłoszenia do Świetlicy Szkolnej będzie można wrzucić do oznaczonych pudełek w budynkach przy ul. Stasia i Nel i ul.Partyzantów (znajdujących się przy wejściu do szkoły).

Pełny zestaw dokumentów do naboru to:

1.Karta zgłoszenia do świetlicy razem z Klauzulą RODO

2.Podpisany regulamin świetlicy szkolnej

Wszystkie dokumenty są w załącznikach. Dokumenty niepełne nie będą brały udziału w rekrutacji!

1. Regulamin świetlicy szkolnej ...pobierz

2. Zasady rekrutacji do świetlicy szkolnej ...czytaj

2. Karta zgłoszenia   Pobierz

3.Oświadczenie rodziców   Pobierz

więcej zdjęć

Świetlica przy ul.Partyzantów 15 Świetlica przy ul.Stasia i Nel

    rok 2020/2021

Konkurs zręcznościowy pt. „Mistrz gry w cymbergaja”

7.06.2021 r. w  świetlicy szkolnej w „dużej jedynce” odbyły się rozgrywki konkursowe o tytuł „Mistrz cymbergaja”. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Wyniki:
1 miejsce Ignacy Nowicki kl. II d
2 miejsce Iga Toniakiewicz kl. II d
3 miejsce Maja Frankiewicz kl. III a
Wyróżnienia: Jakub Hrycaj kl. II b Paweł Okuń kl. II d Matylda Mazur kl. II b

          

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs pt. „Portret mojej rodziny”- origami z kółek

24 maja 2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu „Portret mojej rodziny”. Origami jest sztuką składania papieru, przy czym niezwykle ważne jest zachowanie spokoju, dokładności i cierpliwości. Origami rozwija artystycznie pobudzając fantazję. Uczniowie naszej świetlicy chętnie przystąpili do konkursu. Jury w składzie:  Anna Dziewulska, Aneta Tymińska, Agnieszka Nikiel- Kowalczyk wyłoniło zwycięzców

Nagrody otrzymali:

1 miejsce Agata Domańska kl. II d

    

2 miejsce Dominika Zabłocka kl. III c

   

3 miejsce Szymon Ciołek kl. III a

    

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia w naszej świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Na podstawie filmu edukacyjnego pt. " Ekokultura" nauczyliśmy się kilku ważnych kroków ekologicznego stylu życia. Razem z bohaterami bajki pt. "Eko-patrol" przypomnieliśmy zasady segregacji odpadów. W tekście piosenki pt. "Cały świat jest w naszych rękach" odszukaliśmy definicję recyklingu. Wykonanie plakatu promującego Dzień Ziemi i pracy plastycznej pt. "Ziemia w moich rękach" sprawiło nam dużo radości . Chętnie rozwiązywaliśmy również ekologiczne krzyżówki i łamigłówki. Podsumowując zajęcia, zgodnie stwierdziliśmy, że o Ziemię powinniśmy dbać cały rok!

Wielkanocna pisanka 

"Pisanki, pisanki jajka malowane...", a nasze świetlicowe jajko jest kolorowo wyklejane! Pozdrawiamy świątecznie
Świetliki z wychowawcami  

 

Konkurs "Mistrz kolorowania" 

Kolorowanki to coś, co każde dziecko uwielbia! Kształtują one wyobraźnię dziecka, uczą łączenia barw i precyzji ruchów ręki. Pamiętając o jednym i drugim zorganizowaliśmy w świetlicy konkurs "Mistrz kolorowania". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wybranie jednej z dostępnych ilustracji, a następnie jej pokolorowanie. Twórczość artystyczna dzieci była piękna! Kredki i pisaki w ich rękach wyglądały jak zaczarowane. Jury w składzie: Anna Dziewulska, Aneta Tymińska, Marta Magnuszewska, Agnieszka Nikiel- Kowalczyk wyłoniło zwycięzców.

Nagrody otrzymali:  

 

I. Zuzanna Kudeń III c

 

II. Maja Frankiewicz III a

 

II. Ignacy Janaszek III d

 

III. Dominika Zabłocka III c

 

Wyróżnienia otrzymały:  Iga Toniakiewicz II d Anastazja Sadło III a

 

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.  

 

Gramy na kolorowych dzwonkach 

Podczas zajęć muzycznych świetliki poznały nowy, pięknie brzmiący instrument- dzwonki diatoniczne. Dzieci odczytały nazwy kolejnych dzwonków, wyjaśniły pojęcie "gama" i uczyły się ją grać. Następnie mali muzycy grali proste dziecięce piosenki, tj:"Pada śnieg", "Mam chusteczkę haftowaną", "Wlazł kotek na płotek" i znane wszystkim " Sto lat". Zabawa z dzwonkami podobała się dzieciom. Na pewno jeszcze nie raz będziemy na nich muzykować.  

 

Gry i zabawy w świetlicy

W naszej świetlicy nie brakuje pomysłów na rozwijanie zainteresowań oraz zabawę z rówieśnikami. Wykonujemy prace plastyczne. Gramy w gumę, cymbergaja, piłkarzyki i gry zręcznościowe. Konstruujemy najróżniejsze budowle z klocków oraz prezentujemy swoje pasje. Zobaczcie sami co się u nas dzieje!

 

Dzień Kobiet w świetlicy

Dnia 09.03.2021 roku obchodziliśmy w świetlicy Dzień Kobiet i Dziewczynek. Z tej okazji dzieci wykonywały kwiaty z bibuły dla ważnych kobiet w ich życiu. Nie obyło się również bez życzeń, śpiewania „Sto lat” i drobnych upominków.

Galeria prac Walentynki

Galeria prac Zima

Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki 

W naszej świetlicy tydzień pod hasłem „Walentynki” upłynął w miłej i ciepłej atmosferze. Rozmawialiśmy o miłości i przyjaźni. Zapoznaliśmy się z tradycją „Walentynek” i ich patronem św. Walentym. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne, pt. „Walentynkowe zwierzaki” i „Serduszko dla przyjaciela”, których motywem przewodnim było serce. Udało nam się wytworzyć pogodny i radosny nastrój podczas walentynkowych zabaw, m.in.: „Znajdź parę” i „Walentynkowe memory”. Dużą ciekawość świetlików budziło stojące pod „parasolem” czerwonych balonów pudełko z napisem „Walentynka dla Ciebie”. Co w sobie kryło? Prezenty dla świetlików. Pluszowe serduszka w kolorze miłości podarowane dzieciom w duecie z czerwonymi balonami były dla nich miłą niespodzianką. Walentynkowy uśmiech i „bukiet” życzliwych słów świetliki otrzymały również od Pani Dyrektor. Podobał nam się ten walentynkowy tydzień! 

 

 

Galeria prac 

 

Wizyta pani pielęgniarki w świetlicy szkolnej  

Koronawirus, pandemia, reżim sanitarny- te do niedawna obcobrzmiące nazwy dzisiaj znane są już nawet najmłodszym. Ale ponieważ wiedzy nigdy za dużo- zwłaszcza w szkole- zaprosiliśmy do świetlicy szkolną pielęgniarkę, która przypomniała wszystkie zasady bezpieczeństwa i higieny obowiązujące w czasie pandemii i nie tylko! Dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu. Z zaciekawieniem słuchały cennych rad pani pielęgniarki i odpowiadały na wiele pytań. Okazało się, że w teorii jesteśmy świetni! Doskonale wiemy, że należy często myć ręce, zachowywać dystans społeczny, używać tylko własnych przyborów i zakładać maseczkę. W praktyce staramy się i ciągle się uczymy. Dziękujemy serdecznie pani pielęgniarce za spotkanie w świetlicy szkolnej.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia!  

 

Nasz świetlicowy bałwan Olaf  

Świetliki nawet bez śniegu potrafiły zrobić bałwana. Zapytacie: jak to bez śniegu? Otóż tak! Wystarczy bibuła, kolorowy papier, klej, zapał do pracy, a efekt jest rewelacyjny! Biały frak z rzędem czarnych guzików, różowy szalik, czarny kapelusz i wesoły uśmiech. Prawdziwy elegant! Pozdrawiamy cieplutko i milutko całą społeczność szkolną         Świetliki  

 

Aktywność fizyczna w świetlicy-zdrowy kręgosłup i prawidłowa postawa ciała.

Nasze świetliki pokazują, że aktywność fizyczna to nie tylko ćwiczenia, ale przede wszystkim świetna zabawa pod kierunkiem Pani Edyty- szkolnej pielęgniarki. Dobra muzyka, uśmiech i ruch to gwarancja zdrowego stylu życia i dobrze spędzonego czasu.  

 

Wręczenie nagród laureatom i uczestnikom konkursu plastycznego „Coś z darów jesieni”

 

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, dzieci uczęszczające do świetlicy wykonywały ozdoby na choinkę w postaci czapeczek z włóczki oraz pudełeczka z origami (opakowania na prezenty).

Niechaj Betlejemskiej stajenki gwiazdka,
rozjaśni pokoje Waszego gniazdka,
i szczęściem rozjaśni cały mrok,
a z dróg życia usunie wszelki smutek i zło.

- życzą Świetliki wraz z wychowawcami

Galeria prac

Mikołajki w świetlicy

„A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna
Od domu do domu ciężką pracę ma
Jego piękną brodę pokrył srebrny lód
Gdyby tak biedaczek już odpocząć mógł”.

6 grudnia, zgodnie z tradycją, Św. Mikołaj zostawił w świetlicy prezenty dla „świetlików”. Otrzymane upominki sprawiły dzieciom dużo radości i były miłą niespodzianką. Na ich twarzach gościł uśmiech i szczęście. Dziękujemy Ci Św. Mikołaju!  

 

Barbórka w świetlicy

4 grudnia „świetliki” uczestniczyły w zajęciach związanych z górniczym świętem – Barbórką. Oglądając bajkę edukacyjną, pt. „Barbórka – Dzień Górnika” poznały najważniejsze informacje o święcie i pracy górników. Dowiedziały się, m.in. kim była patronka górników, jak wygląda galowy strój górnika, jak ciężka i niebezpieczna jest praca w kopalni oraz jak górnicy obchodzą swoje święto. Dzieci wykonały również „czako” czyli czapki na wzór tradycyjnych, galowych nakryć głowy górników.  

 

W oczekiwaniu na Św. Mikołaja

„Jak się nazywa dobry święty, który rozdaje dzieciom prezenty?”

Dzieci ze świetlicy przez cały tydzień przygotowywały się na spotkanie ze Św. Mikołajem. Oglądały bajkę, pt. „Rudolf, czerwononosy renifer”. Rozwiązywały mikołajkowe karty pracy. Odkodowywały Św. Mikołaja i renifera. W trakcie zajęć plastycznych wycinały, przyklejały i Rudolfa z Mikołajem wyczarowały. To była świetna zabawa i na pewno będzie niespodzianką dla Św. Mikołaja, który już niebawem zobaczy swoje portrety. Wykonanie prac poprzedziła pogadanka na temat wymarzonych prezentów i legendy o Św. Mikołaju.  

 

Andrzejki w świetlicy

„Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”

27 listopada w świetlicy odbyły się Andrzejki. Tradycyjne wróżby przeplatały się z nowoczesnymi i „przepowiadały” przyszłość. Była wróżba z kubeczkami i kręglem, losowanie kolorów, hop pieniążek do miski, wyścig bucików i oczywiście przekuwanie serca z imieniem wybranka. Wszyscy bawili się znakomicie, ze śmiechem i „z przymróżeniem oka traktując andrzejkowe przepowiednie.

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada dzieci ze świetlicy obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Misiaki – pluszaki w dniu swojego święta odwiedziły świetlicę a „świetliki” z uśmiechem na buzi prezentowały swoich małych ulubieńców. Mili towarzysze pomagali dzieciom kolorować obrazki i rozwiązywać karty pracy. Powstały opaski z misiem na głowę. Były misiowe pląsy przy piosenkach „Jadą, jadą misie” i „Ja jestem niedźwiadek”. Ten dzień w świetlicy był pełen radości i świetnej zabawy. Pokazał, że moda na misie nie przemija.

 

Nauczanie zdalne na świetlicy

Jak widać na załączonych zdjęciach „świetliki” uczą się pilnie, ciekawie i aktywnie pod czujnym okiem nauczycielek.

Konkurs „Coś z darów jesieni”

Dzieci ze  świetlicy wzięły udział w konkursie „Coś z darów jesieni”. Korzystając z kasztanów, żołędzi, szyszek i innych materiałów przyrodniczych oraz różnych środków plastycznych tworzyły jesiennie kompozycje. Prace były ciekawe, orginalne, wykonane estetycznie i z pomysłem. Po burzliwych obradach jury w składzie:

1.       Agnieszka Nikiel- Kowalczyk

2.       Barbara Zaniewicz

3.       Agnieszka Peryt

Wyłoniło zwycięzców:

1.       Miejsce- Zuzanna Kulpa kl. II d


2.       Miejsce- Zuzanna Kudeń kl. IIIc

3.       Miejsce- Agata Domańska kl. II d


Wyróżnienia:
Iga Toniakiewicz II d
Albert Maruszewski II d
Gabriela Nowak III c
Oskar Szczygielski III d
Maja Frankiewicz III a
Adam Niewęgłowski III d
Paweł OkuńII d

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie dzieci do szkoły.

Tak pracowaliśmy podczas konkursu:

Świetlicowe Zaduszki

„Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat,
 płomień na wietrze kołysze wiatr..”

/Danuta Gellnerowa/

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych, a następnie Zaduszki- czas refleksji i zadumy. W czasie zajęć wychowankowie świetlicy poznali historię Dania Wszystkich Świętych oraz Zaduszek. Uczestniczyli w rozmowach i pogadankach o tym, jak zachować się na cmentarzu i dbać o groby bliskich. Dzieci czytały również wiersze i słuchały muzyki poważnej, m.in. „Jesień” Vivaldiego. W ramach prac plastycznych kolorowały obrazki przedstawiające cmentarz i znicze, które są symbolem Dnia Wszystkich Świętych.

Galeria prac

Zajęcia w świetlicy 

Podczas pobytu w świetlicy szkolnej dzieci mile spędzają wolny czas. Chętnie uczą się wykonywania różnych prac manualnych, takich jak wyszywanie haftem matematycznym. Wymyślają sobie ciekawe gry i zabawy, przy czym zawsze pamiętają o utrzymaniu porządku w świetlicy. Ponadto wykorzystują swój wolny czas na odrabianie prac domowych oraz przygotowywanie się do zajęć lekcyjnych.

 

Dzień Chłopaka 

Dnia 30.09.2020 roku obchodziliśmy w świetlicy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dzieci wykonywały papierowe krawaty, które potem z dumą nosiły. Nie obyło się również bez życzeń, śpiewania „Sto lat” i drobnych upominków.

 

Dzień Głośnego Czytania 

Dnia 29.09.2020 roku dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem prezentowali swoje ulubione książki oraz z zaciekawieniem słuchali innych czytelników.

 

W związku z pandemią, od początku roku szkolnego, dzieci w świetlicy na bieżąco są uświadamiane z obecnie panującymi zasadami bezpieczeństwa. Wykonują też prace plastyczne (kolorowanki, plakaty), którymi apelują o przestrzeganiu obostrzeń i zwracają uwagę  na dbanie o higienę osobistą.    rok 2019/2020


Walentynki w świetlicy

W piątek 14 lutego w świetlicy dzieci obchodziły Dzień Świętego Walentego. Każde z nich wykonało drobny upominek dla swoich bliskich.

W tym dniu Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowali charytatywny kiermasz walentynkowy, z którego darowizny zostały przeznaczone na wsparcie leczenia chorej na padaczkę lekooporną i zapalenie skórno-wielomięśniowe Julki Bajury. Świetlica w ,,dużej jedynce” aktywnie włączyła się w przygotowanie kiermaszu przekazując róże z bibuły, kartki walentynkowe, pudełeczka ze słodkościami oraz pyszne serca piernikowe.


Spotkanie z policjantami

Świetlicę w ,,dużej jedynce" odwiedzili Panowie Policjanci – mł. asp. Waldemar Komsta oraz st.post. Paweł Cieślak, którzy przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Dziękujemy za pouczające spotkanie.


Kiermasz

Tradycyjnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia świetlica szkolna w „dużej jedynce” zorganizowała Kiermasz Bożonarodzeniowy. Ręcznie wykonane stroiki, choinki, bombki, świeczniki, pudełka na prezenty, gwiazdy betlejemskie, słodkie, artystycznie zdobione pierniki
i inne niespodzianki pięknie prezentowały się na stoisku i były chętnie kupowane przez dzieci, rodziców i nauczycieli.

Fundusze ze sprzedaży ozdób świątecznych zostaną przeznaczone na zakup materiałów papierniczych, gier i zabawek dla dzieci ze świetlicy.

Dziękujemy naszym „świetlikom” ich rodzicom i nauczycielom za zakupy na naszym kiermaszu.

Iwona Dębowska


GRY I ZBAWY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ


Prace wykonane na Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

,,NIEBO W KOLORZE- SPOTKANIE Z Z ZORZĄ POLARNĄ"


Maria Olejarczyk kl 3 d

     
Julia Czyżak kl.3c
 

WYNIKI KONKURSÓW ŚWIETLICOWYCH

W listopadzie świetlica szkolna w ,,dużej jedynce" zorganizowała konkursy o tytuł świetlicowego mistrza szachów oraz świetlicowego mistrza warcabów.
Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzców.

Dzieci dostały dyplomy i nagrody za zajęcie odpowiednich miejsc:

,,Mistrz szachów"

  I miejsce - Tomasz Fajzetel kl. 3 a

  II miejsce - Damian Odrzygóźdź kl. 3 a

  III miejsce - Jakub Grzywacz kl. 3 a

,,Mistrz warcabów"

  I miejsce – Fabian Wysokiński kl. III a

  II miejsce – Zuzanna Paciorek kl. III a

  III miejsce – Gabriela Ziarek kl. III a

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w świetlicy szkolnej

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie wzięłą udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

W związku z tym uczniowie przebywający na świetlicy w ,,dużej jedynce'' uczestniczyli
w zajęciach edukacyjnych na temat praw dziecka, rozwiązywali krzyżówki oraz wykonywali prace plastyczne na ten temat.Galeria prac


Wesoło spędzamy czas na świetllicy

W czasie pobytu w świetlicy szkolnej uczniowie wesoło i aktywnie spędzają wolny czas.
     rok 2018/2019

WYNIKI KONKURSÓW ŚWIETLICOWYCH

W dużej ,,jedynce'' maj był miesiącem konkursów zręcznościowych takich jak; ,,Odbijanie piłeczką ping pongową'', ,,Gra w kręgle''. Dzieci dostały dyplomy i nagrody za zajęcie odpowiednich miejsc:

Odbijanie piłęczką pin pongową; dziewczynki:

  I miejsce - Olejarczyk Dominika kl.V f

  II miejsce - Kąkol Maja kl. V a

  III miejsce - Tchórzewska Wiktoria kl. V a

Odbijanie piłęczką ping pongową; chłopcy z klas III

  I miejsce – Rudź Igor kl. III b

  II miejsce – Rola Oliwier kl. III b

  III miejsce – Madej Karol kl. III b

Odbijanie piłęczką ping pongową; chłopcy z klas IV i V

  I miejsce – Warowny Robert kl. IV e

  II miejsce – Paciorek Kacper kl. IV e

  III miejsce – Tchórzewski Adrian kl.V a

Gra w kręgle:

I miejsce – Sosnowski Bartosz kl. Va

     II miejsce – Warowny Robert kl. IV e

III miejsce – Mazurek Kornel kl. III

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!Galeria prac

Rozdanie nagród za wzorowe zachowanie w świetlicy w ,,dużej jedynce". Nagorodzeni:

 1. Natasza Czerkas kl. III a

 2. Pycka Ala kl. III a

 3. Domańska Waleria kl. IV c

 4. Radomyska Wiktoria kl. IV b

 5. Turska Maria kl. V g

 6. Olejarczyk Dominka V f

 7. Zbucki Piotr kl. IV a

 8. Magdalena Wereszczyńska kl. VI fW ŚWIETLICY ZAWSZE JEST WESOŁO

ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPRASZA NA KIERMASZ WIELKANOCNY!

Zapraszamy wszystkich chętnych do zakupu pięknych, niepowtarzalnych ozdób świątecznych (wykonanych ręcznie).
W dniach od 1 kwietnia (poniedziałek) do 17 kwietnia (środa),
w godzinach 10.00-15.00.
Miejsce kiermaszu: hol przy hali sportowej (ul. Partyzantów 15)


KONKURS WIELKANOCNY

Łukowski Ośrodek Kultury zorganizował konkurs na kartkę wielkanocną. Zadaniem uczestników było przedstawienie autorskiej wizji plastycznej, obrazującej tradycje związane z świętami wielkanocnymi. Prace konkursowe zostały wykonane przez dzieci, w trakcie pobytu na świetlicy, pod kierunkiem pani Anieli Goławskiej i pani Iwony Dębowskiej.

            
Galeria prac

 

ZABAWY W ŚWIETLICY

W trakcie pobytu w świetlicy dzieci wesoło spędzają czas wykonując różnorodne prace plastyczne, grając w gry planszowe, budując z klocków, a także uczestnicząc w różnych konkursach np. odbijania piłeczki ping-pongowej, gry w kręgle.
Galeria prac

DLA NASZYCH BABĆ I DZIADKÓW

Kochani Dziadkowie, w dniu Waszego święta składaliśmy Wam najserdeczniejsze życzenia i wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane laurki. Prace wykonaliśmy na świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Iwony Dębowskiej i Anieli Goławskiej.


Praca plastyczna wykonana przez Magdalenę Wereszczyńską uczennicę klasy VI f,

na wojewódzki konkurs plastyczny ,,Mój Anioł - na drogach wolności".

Opiekun artystyczny- p. Iwona Dębowska.Prace wykonane na ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci
i młodzieży

,,Portret Św. Mikołaja" 2018.

Opiekun artystyczny – p. Iwona Dębowska.ŚWIETLICOWY MISTRZ PING PONGA

Na świetlicy szkolnej w dużej ,,Jedynce" odbyły się rozgrywki konkursowe o tytuł mistrza ping ponga. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Wyniki:
I miejsce- Robert Warowny kl. IV e
II miejsce – Piotr Samujło kl. IV e
III miejsce – Kacper Paciorek kl. IV e


,,DRUGIE ŻYCIE STARYCH KSIĄŻEK

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci ze świetlicy w dużej ,,Jedynce" wykonały choinki ze starych książek, jako preznty dla swoich bliskich.ZABAWY NA ŚWIETLICYMIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ #GoBlue

20 listopada obchodziliśmy rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji Praw Dziecka.

UNICEF to największa na świecie organizacja w całości dedykowana dzieciom. Wszystkie ich działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. Motywem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka było wykorzystanie koloru niebieskiego (koloru Unicef).

Świetlica szkolna aktywnie włączyła się w obchody tego święta. W tym dniu uczniowie i nauczyciele łącząc sie z Unicef ubrali sie na niebiesko oraz podjęli szereg działań mających na celu uświadomienie dzieciom ich praw.

  

Spotkanie z policjantem

Naszą świetlicę odwiedził Pan Policjant, który przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa. Dziękujemy za pouczające spotkanie.
100 lecie odzyskania niepodległości

Świetlica aktywnie włączyła się w obchody setnej rocznicy Niepodległości Polski.

Panie wraz z dziećmi wykonały 100 róż na 100 -lecie, godło metodą quillingu oraz inne dekoracje. Dzieci bardzo chętnie dekorowały salę, jak również śpiewały pieśni patriotycze.
Konkursy

Prace wykonane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Wakacje"
Zabawy na świetlicy

Podczas pobytu na świetlicy dzieci spędzają wolny czas na różnego rodzaju grach, zabawach oraz aktywnościach ruchowych na boisku szkolnym. Bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach manualnych z wykorzystaniem różnych technik plastycznych.
Galeria prac plastycznych


   rok 2017/2018
Świetlica Szkoły Podstawowej Nr 1 jest miejscem, w którym uczęszczający do niej uczniowie mogą bezpiecznie i kreatywnie spędzić czas, zarówno przed lekcjami, jak i po nich. Staramy się, aby prowadzone zajęcia były nie tylko przyjemne dla dzieci, ale także stanowiły bodziec dla ich wielostronnego rozwoju.

Charytatywny kiermasz ozdób wielkanocnych

Panie nauczycielki wspólnie z dziećmi ze świetlicy w dużej "Jedynce" dołączyły do akcji zbierania pieniędzy na lecznie oraz rehabilitację Lenki Wiśniewskiej i wykonały różnorodne ozdoby wielkanocne. Wykonane prace można zakupić na stoisku przy hali sportowej. Zapraszamy!Prace konkursowe
Dzieci ze świetlicy wykonywały prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Wiosna – modna Pani – projekt sukni Pani Wiosny". Konkurs został skierowany do uczniów kl. 0 – IV uczęszczających do świetlic szkolnych. Wykonane prace Panie wysłały do dnia 21.03.2018r. na adres Szkoły Podstawowej w Krakowie.


Zabawy grupowe

więcej zdjęć


Spotkanie z policjantem

24.01.2018 roku, na świetlicy szkolnej, odbyło się spotkanie z panem Policjantem. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo w szkole, w domu, podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz wyjazdów na kolonie i zimowiska. Młodszy aspirant pan Waldemar Komsta pouczył dzieci, jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach, w szczególności zwrócił uwagę, co powinny zrobić, gdy zaczepia je obca osoba.Galeria prac


Kiermasz ozdób bożonarodzeniowych

W dniach 13 21 grudnia 2017 r. przy hali sportowej odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez wychowawców i wychowanków świetlicy szkolnej. Dochód ze sprzedaży rozmaitych ozdób świątecznych został przeznaczony na zakup zabawek i artkułów plastycznych.Jesienne prace manualne

więcej zdjęć


Dzień pluszowego misia

27 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka świata, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - Pluszowy Miś. Dzieci w świetlicy nie zapomniały o tym ważnym święcie. Na świetlicowej wystawie Pluszowych Misiów znalazło się wiele misiowych przytulanek. Przybyły do nas misie bardzo duże i całkiem malutkie, misie polarne i panda, Kubusie Puchatki, misie w pięknych strojach i te z klapniętym uszkiem. Panie nauczycielki zapoznały wszystkich z historią Pluszowych Misiów, dzieci odśpiewały misiom „Sto lat” i oczywiście nie zabrakło też misiowych tańców. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a uśmiechom i radości tego dnia nie było końca.

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "WIOSNA-MODNA PANI-PROJEKT SUKNI PANI WIOSNY"

Martna Izdebska uczennica klasy III e została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego"WIOSNA - MODNA PANI - PROJEKT SUKNI PANI WIOSNY". Pracę wykonała podczas zajęć świetlicowych, pod opieką artystyczną p. Iwony Dębowskiej.

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "MOTYLE"

Dzieci ze świetlicy w dużej "Jedynce" wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Motyle". Prace wykonały pod kierunkiem artystycznym p. Agnieszki Peryt i p. Iwony Dębowskiej. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

 

WIOSENNE SADZENIE KWIATKÓW NA ŚWIETLICY W DUŻEJ "JEDYNCE"

W związku z nadejściem wiosny dzieci wraz z p. Iwoną Dębowską postanowiły udekorować świetlicę kwiatami. Wszyscy chętnie zaangażowali się w akcję sadzenia roślin.

Zabawy w świetlicy 

 

Napis ŚWIETLICA wykonany przez uczennice klasy IV g.

LAURKI NA DZIEŃ MATKI

Z okazji Dnia Matki dzieci ze świetlicy w dużej "Jedynce"przygotowały dla swoich mam piękne laurki wyszywane haftem matematycznym. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Agnieszki Peryt.

W maju odbył się wewnątrzświetlicowy konkurs plastyczny pt. "MÓJ PORTRET, MOJEJ MAMY" uczniowie uzyskali następujące wyniki:

I miejsce - Magdalena Pawlak ucz. kl. III e

II miejsca - Julia Drozd ucz. kl. III c i Michalina Ciężka ucz. kl. III d

III miejsca - Aleksandra Kalińska ucz. kl. III c i Antonina Sierociuk kl. IV g

Wyróżnienia: Maja Okoniewska kl. III g Gracjana Musiatowicz kl. IVg i Oliwia Ponikowska kl. III e

Uczennice otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Wyniki wewnątrzświetlicowego konkursu zręcznościowego

pt."Mistrz Gry w Piłkarzyki":

I miejsce – Warowny Robert

II miejsce – Samujło Piotr

II miejsce - Stadnik Szymon

III miejsce – Paciorek Kacper

Wyniki wewnątrzświetlicowego konkursu zręcznościowego

pt."Cymbergaj":

I miejsce – Machniak Igor

II miejsce – Ozygała Wojtek

III miejsce – Turska Maria
   rok 2016/2017
            Zajęcia czytelnicze mają za zadanie nie tylko pobudzić wyobraźnię uczniów, powiększyć ich zasoby słownictwa, doskonalić umiejętność czytania, ale także pomóc dzieciom zrozumieć otaczający ich świat oraz zachęcić do samodzielnej lektury literatury przeznaczonej dla danej grupy wiekowej. Do prowadzonych zajęć staramy się wybierać publikacje, które ze względu na zawarte w nich sformułowania, a także ilustracje, są dla dzieci atrakcyjne. W tym roku szkolnym (2016/2017) uczniowie z zaciekawieniem słuchali m.in. opowieści o przygodach sześciorga dzieci z niezwykłego turkusowego domku, zawartych w serii książek autorstwa W. Kołyszko i J. Tomaszewskiej. Tematem przewodnim wspomnianych książek są emocje (złość, radość, strach, smutek, zazdrość oraz wstyd).

Uczniowie uczęszczający do świetlicy aktywnie uczestniczą w zajęciach czytając książki,  opowiadania i wiersze wraz z nauczycielem i innymi dziećmi, a także recytują wiersze np. z podziałem na role.

            Ważnym jest dla nas również to, aby dzieci miały dostęp do ciekawych publikacji przez cały czas przebywania w świetlicy i mogły czytać indywidualnie.
    
Zajęcia plastyczne i techniczne. Świetlica w naszej Szkole to także miejsce, gdzie uczniowie mają możliwość rozwijania swoich talentów plastycznych i technicznych. Wykonując różnego rodzaju prace, dzieci usprawniają małą motorykę (sprawność ruchową dłoni), rozwijają swoją kreatywność, poznają różne techniki tworzenia prac plastycznych.
 
  


Uczniowie zachęcani są do udziału w różnych konkursach plastycznych.

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły są takie...”
  


Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dla mojej Babci, dla mojego Dziadka” - edycja kurpiowska
  

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Samochód marzeń - Toyota - 2017"

 

 

Wewnątrzświetlicowy konkurs plastyczny "Moja mama i ja"

 

 

 

Zajęcia profilaktyczne prowadzone w świetlicy mają na celu poszerzenie i utrwalenie wiedzy uczniów na określone tematy. Odbywają się na zasadzie dyskusji, pogadanek oraz spotkań z osobami, które są kompetentne do opowiadania dzieciom o ważnych sprawach.

Spotkanie ze szkolną pielęgniarką, dotyczące zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia

Dyskusja metodą słoneczka nt. bezpieczeństwa w świetlicy i poza nią


            Wydarzenia. Do tej pory w roku szkolnym 2016/2017 w świetlicy odbyły się:

 • Dzień Pluszowego Misia

 • Andrzejki

 • Ogólnoszkolna zbiórka karmy dla zwierząt, będących pod opieką Stowarzyszenia „Zwierzopcja”

W ramach podziękowania za przeprowadzenie zbiórki karmy dla zwierząt, Stowarzyszenie "Zwierzopcja" zgodziło się na prezentację pokazu psich sztuczek dla uczniów naszej szkoły. 

 • Kiermasz Bożonarodzeniowy (zorganizowany wspólnie z Samorządem Uczniowskim. Dochód ze sprzedaży ozdób i poduszek zostanie przeznaczony na potrzeby świetlicy)

Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowaniach do kiermaszu.

Zabawa. Uczniowie uczęszczający do świetlicy mają możliwość zabawy, która jest niezwykle istotna ze względu na pozytywny wpływ na rozwój społeczny dzieci oraz pobudzanie ich kreatywności (m.in. poprzez konieczność podziału ról w czasie zabawy, ustalenie jej zasad, aranżację wyznaczonej dla danej grupy przestrzeni, etc.). Dużym zainteresowaniem cieszą się zabawy z użyciem chusty animacyjnej (np. przy akompaniamencie muzyki), różnego typu klocków, gry na konsoli PS3, gry planszowe oraz „mini-kręgle”.

 

 

 


     rok 2020/2021

Niezapominajki dla mamy
„Niezapominajki
to są kwiatki z bajki!
Rosną nad potoczkiem,
patrzą rybim oczkiem.
Gdy się płynie łódką,
śmieją się cichutko.
I szepczą mi skromnie: Nie zapomnij o mnie.”
                              
/M. Konopnicka/
Pamiętając o swoich kochanych mamach dzieci przygotowały piękne kompozycje niezapominajek. W układanie kwiatów włożyły całe swoje serca.
Wiosenne drzewka
Do czego można wykorzystać papierową rolkę? Między innymi do wykonania takich oto kolorowych drzewek.


Herb Łukowa i Pomnik Henryka Sienkiewicza - kolorowanki


Zakładki do książki
Świetliki wykonując je wykorzystały swoje umiejętności plastyczne oraz wyobraźnię i fantazję. Zakładki umilą czytanie książek lub będą ciekawym prezentem


„Spacer z Brzechwą” – spotkanie z Panią bibliotekarką
10 maja pani Małgorzata Chudzik – nauczyciel bibliotekarz – zaprosiła nas na ”Spacer z Brzechwą”. Pani bibliotekarka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam życiorys Jana Brzechwy – profesora serdecznego uśmiechu. Opowiedziała o tym, kim był, czym się zajmował i jak zaczęła się jego przygoda z twórczością. Z właściwym sobie entuzjazmem zachęcała nas do czytania jego utworów i jak na belfra przystało przepytała ze znajomości wierszy. Z uwagą wysłuchała też pięknych recytacji. „Spacer z Brzechwą” upłynął w radosnej atmosferze. Miłą niespodzianką były otrzymane prezenty: tematyczne kolorowanki, labirynty i łamigłówki.
Dziękujemy pani Małgosi za przekazaną wiedzę, upominki, poświęcony czas i obiecujemy częste wizyty w bibliotece.


Godło Polski i kokarda narodowa

Chociaż jestem mały, czuję dumę z tego, że
w godle – w koronie – mam orła białego.

                                           /D. Kośna/
Godło to jeden z symboli narodowych. Rozwijając swoje zainteresowania znaczeniem symboliki godła polskiego dzieci wykleiły Orła Białego. W celu uczczenia świąt majowych wykonały również piękne kokardy narodowe.


Wiosenne kwiaty

Zabawy z kolorowymi kubeczkami ćwiczą koncentrację uwagi i spostrzegawczość
 
Walentynkowe serduszka - przeplatanki i naklejanki

Prace z masy solnej o tematyce zimowej

Prace dzieci o tematyce zimowej - wesołe bałwanki

Poznajemy kraje wiecznego lodu i śniegu - stojące pingwinki
       
Eskimosi - kolorowanka i czapeczki z włóczki dla niedźwiedzi polarnych

Drzewa w zimowej szacie - prace wykonane pastą do zębów

Portret mojej ulubionej pani - galeria prac


Tworzenie z modeliny jesiennych kształtów
           
      
          

29 września – Dzień Głośnego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
                                             
/Wisława Szymborska/

29 września dzieci ze świetlicy wzięły udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Wspólne czytanie było okazją do poznania nowych pozycji literackich, ciekawą formą spędzania czasu i przeżywania wspaniałych emocji.

Ludziki i zwierzątka z darów jesieni

Wykonanie ludzików i zwierzątek z kasztanów nie jest trudnym zadaniem. Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię i mnóstwo pomysłów. Powstała wesoła gromadka.

           

Jesienna galeria prac
       
Sprzątanie świata – Polska 2020

Włączając się w akcję „Sprzątanie świata” dzieci ze świetlicy wyruszyły na porządkowanie boiska i terenu wokół szkoły. Powierzone im zadania wykonywały dokładnie i z dużym zaangażowaniem. Od dziś będą pamiętały, że należy dbać i szanować przyrodę.
       
       
       

Ciekawe zajęcia w świetlicy przy ul. Stasia i Nel

Dzieci ze  świetlicy wzięły udział w ciekawych zajęciach przeprowadzonych przez panią Bożenę Malon. Ich celem było udoskonalenia znajomości zasad dobrego zachowania i, co najważniejsze, wprowadzanie ich w życie!

W trakcie zajęć dzieci omawiały ilustracje przedstawiające prawidłowe i niewłaściwe zachowania w świetlicy, wysłuchały pouczającego opowiadania oraz wykonały „drzewo dobrych manier”.

Wielką radość sprawiła wszystkim zabawa „Zgadnij, co to?”.

Barbara Czubaszek     rok 2019/2020

Pingwiny – ptaki, które noszą frak

W pięknym fraku chodzą stale, choć na bal nie idą wcale.

Pingwiny – przyjaciele zimy

Trochę na przekór panującej aurze dzieci ze świetlicy wykonały pingwiny.

Nożyczki cięły, kleje sklejały.

Co wyczarowały?

Zobaczcie sami!

Serduszko dla przyjaciela - walentynkowa galeria prac

Serduszka w hafcie matematycznym - walentynkowa galeria prac

Igła z nitką tańcowały i serduszka haftowały

A'la pierniczki z masy solnej - dekorowanie farbami

Bałwanki, Mikołaje, Aniołki - galeria prac

"Magia i czary" - galeria prac

Kiermasz bożonarodzeniowy

Tradycyjnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia świetlica szkolna w „małej jedynce” zorganizowała kiermasz bożonarodzeniowy. Ręcznie wykonane choinki, bombki, świeczniki, pudełka na prezenty, gwiazdy betlejemskie, słodkie, artystycznie zdobione pierniki i inne niespodzianki pięknie prezentowały się na stoisku i były chętnie kupowane przez dzieci, rodziców i nauczycieli.

Fundusze ze sprzedaży ozdób świątecznych zostaną przeznaczone na zakup materiałów papierniczych, gier i zabawek dla dzieci ze świetlicy.

Dziękujemy naszym „świetlikom” ich rodzicom i nauczycielom za zakupy na naszym kiermaszu.

Życzymy Wesołych Świąt !!!

Anna Prokopowicz, Agnieszka Peryt

Święty Mikołaj w świetlicy w „małej jedynce”

Mikołajki mogą być jak z bajki …

Dla każdego!

Dla Tomka dla Majki,

Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza …

Więc uwaga!

Dziś Mikołaj zaprasza!

Już jest!”

Zgodnie z tradycją 6 grudnia świetlicę szkolną w „małej jedynce” odwiedził Święty Mikołaj z workiem słodyczy. Spotkanie z Mikołajem sprawiło dzieciom wiele radości i zostawiło w pamięci miłe wspomnienia. Pozdrawiamy Cię Święty Mikołaju i dziękujemy za wizytę!!!

Anna Prokopowicz i Agnieszka Peryt

Andrzejki na świetlicy

Andrzejki to okazja do dobrej zabawy oraz poznawania tradycji i obrzędów ludowych. By tradycji stało się zadość dzieci ze świetlicy w „małej jedynce” bawiły się podczas andrzejkowych wróżb. Każdy uczestnik zabawy wybierał atrybut przyszłościowy schowany pod kubeczkami. Poznał przepowiednie z kolorów karteczek, sumy oczek na kostkach, symboli wylosowanych z „torebki szczęścia”. Wywróżył sobie przyszły zawód oraz imię małżonka podczas przekłuwania papierowych serc. Nie zabrakło też przestawiania butów. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach, wiedząc, że każdą wróżbę traktujemy z „przymrużeniem oka”, bo to tylko zabawa!

Dzień Patrona i Święto Szkoły - galeria prac w świetlicy

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada dzieci ze świetlicy w „małej jedynce” obchodziły „misiowe święto”. Poznały historię Pluszowego Misia. Opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Wykonały pracę plastyczną – misia z papierowych kół. Układały puzzle i kolorowały obrazki z Kubusiem Puchatkiem oraz odkodowywały misia. Uśmiechy i dobry nastrój nie opuszczały uczestników święta. „Misiowy dzień” wszystkim się podobał.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Dzieci ze świetlicy przy ul. Stasia i Nel wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. Dzieci zapoznały się z prawami dziecka, wykonały plakat pt. „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”, kolorowały obrazki przedstawiające prawa dziecka, układały „Kolaż praw dziecka” oraz dekorowały salę świetlicy niebieskimi balonami. We wszystkich działaniach towarzyszył dzieciom i nauczycielom kolor niebieski – kolor UNICEFU symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. Zorganizowane wydarzenie pokazało, że Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dzień radosny, ale z poważnym przesłaniem.Gość w świetlicy - pielęgniarka szkolna


Prace wykonane z okazji Święta Odzyskania  Niepodległości


Gry i zabawy na świetlicy


Jesień  na świetlicy - drzewa, jeże, kwiatyJesień na świetlicy - "zwierzaki - dziwaki"


Jesień na świetlicy - jeże z masy solnej


Gry i zabawy na świetlicy


          rok 2018/2019

W naszej świetlicy szkolnej odbył się całoroczny konkurs o tytuł "Super Świetlika". Wyróżnienie to mogli uzyskać uczniowie, którzy są dobrymi kolegami, aktywnie uczestniczą w zajęciach świetlicowych, dbają o porządek, przestrzegają zasad zachowania w świetlicy, starają się być grzeczni, mili i kulturalni. 
Zdobywcy największej liczby punktów otrzymali z rąk Pani Dyrektor dyplomy.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Wiosna w świetlicy...

 

Mikołajki w świetlicy 

 

Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego "Nasza Niepodległa" 

Konkurs organizowany był dla dzieci przedszkolnych, szkolnych i świetlicowych. Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci postaw patriotycznych, świadomości narodowej i szacunku wobec Ojczyzny. Inicjatorem była p. Bożena Malon. W dniu 19 XI 2018r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez p.dyrektora Karola Ciołka i p. wicedyrektor Barbarę Czubaszek. Miło nam poinformować, że w konkursie zwyciężyli:
I miejsce
Igor Kisiel  gr. Pszczółki
Igor Wiewiórka  kl. I c
Zuzanna Szyszkowska IIe

II miejsce
Jakub Ignaciuk kl. 0b
Julia Ignaciuk  kl. 0b
Anna Biała kl. Id
Julia Bryła kl. Ic
Kaja Szyszkowska IIe
Igor Szczygielski IIa

III miejsce
Marta Staniak  gr. Smerfy
Michał Osiak  kl. Ic
Maria Santos kl. Id
Antoni Sokół kl. IIb

Wyróżnienia
Lena Janiszek   gr. Biedronki
Patrycja Zajglic  kl. 0a
Zofia Dziewulska kl. 0b
Patryk Micińska  kl. 0b
Laura Soćko  kl. 0b
Maja Zabłocka kl. Ia
Lena Montewka  kl. Ic
Dawid Szczygieł  kl. I c
 Sylwia Michalak  kl. Ic 
Gabrysia Nowak  kl. Ic
Maria Zgorzałek kl. IIc
Gabriela Pytlak  kl. IIe
Zuzia Paciorek  kl. IIa
Mikołaj Kozioł kl. IIb
Antoni Sikora kl. IIe
Antoni Żaczek kl. IIe

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

więcej zdjęć 

Od września w naszej świetlicy odbywają się różnorodne zajęcia: plastyczne, muzyczne i edukacyjne. Dzieci biorą też udział w zajęciach ruchowych na boisku szkolnym, placu zabaw lub sali gimnastycznej. Lubią także dowolne zabawy w kącikach zainteresowań, edukacyjne gry komputerowe, zabawy konstrukcyjne, gry stolikowe, układanie puzzli. Mogą zawsze liczyć na pomoc nauczycieli w odrabianiu prac domowych, mają możliwość spożycia posiłku, a także odpoczynku oglądając ulubioną bajkę lub film

Uczniowie wraz z wychowawczyniami włączyli się również w wiele działań mających na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podjęte działania:
- śpiewanie hymnu ze zwróceniem uwagi na właściwą postawę,
- nauka wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej,
- udział w konkursie plastycznym „Nasza Niepodległa”
- dekoracja sali.

W październiku gościliśmy w świetlicy pielęgniarkę szkolną, która przybliżyła zasady higieny, zdrowego odżywiania się i zdrowego stylu życia.


          rok 2017/2018

Sportowo i wesoło 

 

Spotkanie z bibliotekarką 

 

Sprzątanie świata

 

Tablica informująca uczniów o ich prawach stworzona na podstawie opowiadania „Król Maciuś I”

Wspólne wykonanie i rozwiązanie krzyżówki pt: „Jesienne Wieczory”


Prace uczniów wykonane z okazji Święta 1 Listopada


Dla upamiętnienia „Święta Odzyskania Niepodległości” zostały wykonane prace różnymi technikami plastycznymi.Przygotowanie plac plastycznych z okazji „Święta Szkoły”.


W dniu 12.01.2018r. odbyły się w świetlicy szkolnej Jasełka, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Bożeny Malon. Wśród zaproszonych gości byli uczniowie klas uczących się w budynku przy ul. Stasia i Nel oraz grupy przedszkolne. Podczas przedstawienia dzieci zaprezentowały swoje zdolności aktorskie. Wszystkim uczestnikom towarzyszył ciepły i miły nastrój Świąt Bożego Narodzenia.


więcej zdjęć   rok 2016/2017

W dniach od 04.05.2017-30.05.2017r. w świetlicy szkolnej przy ul. Stasia i Nel został zorganizowany konkurs pt: „Mama, tata, siostra, brat to mój cały świat”. W konkursie wzięły wszystkie dzieci przebywające na świetlicy szkolnej z klas 0,I,II.

Głównymi celami konkursu było:

 - Kształtowanie uczucia przywiązania szacunku do członków rodziny.

- Nauka poprzez zabawę- wykorzystanie wyobraźni i pomysłów małych twórców.

- Ocena postaw i zachowań dzieci wobec rodziców w literaturze dziecięcej.

-Określanie przez dzieci charakteru dobrego syna i córki.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w codziennym poznawaniu cech dobrego dziecka poprzez naukę wierszy, piosenek i tańca.

W dniu 09.06.2017r odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w świetlicy, gdzie zaproszono gości i nauczycielkę Bożenę Śledź.

Organizatorem konkursu była nauczycielka mgr Bożena Malon.


więcej zdjęć


W świetlicy szkolnej przy ul. Stasia i Nel zorganizowany został konkurs pt: „Dobry przyjaciel”.

W konkursie wzięły wszystkie dzieci przebywające na świetlicy szkolnej (137uczniów) z klas 0,I,II.

Głównymi celami konkursu było:

 - Uświadomienie dzieciom roli wspólnego przebywania na świetlicy                       .

- Wyeksponowanie pozytywnych cech świetliczanina.

- Utrwalenie zasad bezpieczeństwa na świetlicy.

- Uświadomienie konieczności stosowania zakazów uczestnictwa w zabawach zagrażających bezpieczeństwu dzieci.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w codziennym poznawaniu cech dobrego świetliczanina poprzez naukę wierszy, piosenek i tańca.

W dniu 07.04.2017r odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w świetlicy, gdzie zaproszono gości oraz wicedyrektor mgr Barbarę Czubaszek.

Organizatorem konkursu była nauczycielka mgr Bożena Malon.

więcej zdjęć w galerii

     rok 2015/2016
świetlica w obiektywie

Międzynarodowy konkurs ,,Toyota – samochód marzeń 2016"


więcej zdjęć

Laurki, serduszka, motyle – dla naszych MAM

Własnoręcznie uszyte filcowe etui na smartfoniki.

Kloki, klocki, klocki...= super zabawa.

  

Qullingowe obrazki.

Wyszywanki, wyklejanki, malowanki...

więcej zdjęć

 

 

     rok 2015/2016
świetlica w obiektywie
zajęcia w świetlicy
     rok 2014/2015
galeria prac
     rok 2014/2015
kiermasz bożonarodzeniowy -

Na kiermaszu była możliwość nabycia pięknych, oryginalnych, ręcznie wykonywanych ozdób i dekoracji bożonarodzeniowych: kartek, choinek, świeczników, aniołków, gwiazdek, bombek, pudełek na prezenty, pierniczków itp. Dzieci brały czynny udział w przygotowaniu jak również w sprzedawaniu wytworów własnych. Oprócz kultywowania tradycji kiermasz miał na celu ćwiczenie sprawności manualnej  i wyobraźni, doskonalenie kultury zachowania się w sytuacjach społecznych oraz ćwiczenie liczenia pamięciowego.

Dochód ze sprzedaży ozdób został przeznaczony na potrzeby świetlicy szkolnej.

 


 

 

 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT