W dniu 26 października 2022 r. odbył się w Tomaszowie Lubelskim Finał Krajowy w sztafetowych biegach przełajowych. Województwo lubelskie w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w kategorii dziewcząt rocznik 2008/2009 reprezentowały złote medalistki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie. Po fantastycznych występach na etapie powiatowym, rejonowym i wojewódzkim, po których dziewczęta triumfowały na najwyższym miejscu podium, przyszło im się zmierzyć w bardzo silnie obsadzonych zawodach ogólnopolskich. Reprezentacja każdego z 16 województw musiała sześciokrotnie pokonać niezwykle trudną i wymagającą trasę na dystansie 1000 m, wyznaczoną w terenie, gdzie na biegaczy czekało wiele naturalnych przeszkód. Warunki pogodowe, 4-godzinna podróż i długie oczekiwanie na start nie sprzyjały drużynie z łukowskiej Jedynki. Podjęta walka, ogromne ambicje pozwoliły mistrzyniom województwa na zdobycie X miejsca. Ich wynik okazał się najlepszym spośród pozostałych zespołów województwa lubelskiego biorących udział w tych zawodach w innych kategoriach.
W skład reprezentacji weszły: Martyna Izdebska, Judyta Szczygielska, Marta Wardak, Zuzanna Bednarczyk, Aleksandra Gawrońska, Iga Trochimowska, Antonina Czarnecka i Wiktoria Radomyska. Opiekunem przygotowującym dziewczęta do startu na każdym etapie była: Jolanta Suchodolska.
Zdjęcie 1. Finał Powiatu, Zdjęcie 2. Finał Rejonu, Zdjęcie 3. Finał Województwa, Zdjęcie 4,5. Finał Krajowy


