Aktualności
________________________________________
WYGRYWAMY POWIATOWE ŚWIĘTO SPORTU ‼️‼️‼️
29 maja na terenie Zespołu Szkół nr 3 w Łukowie odbył się turniej piłki nożnej dla klas 7-8 szkoły podstawowej. Turniej ten wpisany był w trzydniowe obchody Powiatowego Świętą Sportu pod Patronatem Starosty. Wzięło w nim udział 12 drużyn z całego Powiatu Łukowskiego. Poprzez fazę grupową a następnie finałową Naszą Szkoła okazała się najlepsza. Chłopcy przez cały turniej grali bardzo ambitnie, zespołowo i skutecznie. Wygraliśmy zarówno jako zespól ale też zdobyliśmy dwie nagrody indywidualne. Jakub Sokołowski był najlepszym strzelcem a Błażej Wołek został wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów. Skład drużyny: Mikołaj Kozioł, Patryk Nowak, Bartosz Kurowski, Fabian Wysokiński, Jakub Sokołowski, Błażej Wołek, Kacper Waleruk, Igor Szczygielski, Fabian Sobiech i Jakub Grzywacz.
Opiekunem drużyny był Stanisław Chudzik
Sukcesy lekkoatletyczne
Kolejne sukcesy lekkoatletyczne uczniów naszej najmłodszej klasy sportowej. Uczennice klasy IVd wywalczyły I miejsce w Rejonowych Igrzyskach Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym ( bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal), chłopcy zajęli miejsce IV. Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a dziewczętom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.
Skład drużyny dziewcząt: Natalia Pieniak, Mika Gawrońska, Marcelina Mitura, Jagoda Kopiejek, Karolina Wołek, rez. Michalina Kurek, opiekun Ewa Czerkas
Skład drużyny chłopców: Igor Parzyszek, Józef Gajownik, Bartłomiej Nowak, Franciszek Masiak, Szymon Okliński i Igor Chomicz, opiekun Artur Paszkiewicz
Brąz w czwórboju Jedynki Łuków
28 maja w Biłgoraju odbył się finał wojewódzki dziewcząt w czwórboju LA. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, uczennice kl. 5c i 6c w składzie : Lena Celińska , Karolina Wiąckiewicz , Anna Pochmara, Hanna Rosińska, Blanka Wolińska, Zofia Wardak, Lena Pasik uzyskały brązowy medal z wynikiem 1255 punktów. Opiekunem zespołu był Paweł Głowacki
ROZSTRZYGNIĘCIE MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „WYMARZONY MOTOCYKL”
Dnia 22 maja 2025 roku odbyły się obrady komisji konkursowej Miejskiego Konkursu Plastycznego „Wymarzony Motocykl” organizowanego przez ŁOK, Girls Riders Łuków oraz Bear Riders Łuków. Celem konkursu było promowanie kreatywności wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja tematyki związanej z motocyklami, bezpieczeństwem na drodze i działalnością lokalnych klubów motocyklowych.
Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 24 maja 2025roku podczas Ogólnopolskiego Zlotu Motocyklowego „MOTO ŁUKÓW organizowanego w ramach Dni Łukowa 2025roku. Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów z naszej placówki.
Laureaci I miejsca:
Julia Krasuska z klasy 2c
Luiza Mróz z klasy z klasy 2c
Szymon Szałkiewicz z klasy 1a
Laureaci III miejsca:
Ida Wiśniewska z klasy 1b
Marta Staniak z klasy 5b
Wyróżnienie otrzymała:
Izabela Staniak z klasy 2c
Dziękujemy za udział gratulując talentu i odniesionego sukcesu.
Elżbieta Świerczewska
ROZSTRZYGNIĘCIE POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PEJZAŻ Z ZIEMI ŁUKOWSKIEJ”
W dniu 17 maja 2025 roku w Muzeum Regionalnym w Łukowie odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej konkursu „Pejzaż z Ziemi Łukowskiej” oraz wręczenie dyplomów, nagród i wyróżnień. Organizatorem konkursu było Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej.
Na konkurs wpłynęło 65 prac. Komisja w składzie : p. K. Osak, p. W. Szczygielska, p. M. Burdach oceniła prace biorąc pod uwagę zgodność z tematem, walory artystyczne, estetykę oraz samodzielność wykonania.
W kategorii klas I – III nagrody i wyróżnienia otrzymali:
Luiza Mróz z klasy 2c – III nagroda
Julia Chudzik z klasy 2a – wyróżnienie
W kategorii klas IV – VIII – III nagrodę otrzymał Dawid Gracjan Grudzień z klasy IVd
Dziękujemy uczniom za udział, gratulujemy talentu i odniesionego sukcesu.
Elżbieta Świerczewska
Trzydniowa wycieczka bez telefonów: Wieliczka – Zakopane - Kraków
- 52
W dniach 21–23 maja 2025 r. uczniowie klas 3a i 3c uczestniczyli w trzydniowej zielonej szkole, podczas której odwiedzili trzy wyjątkowe miejsca: Wieliczkę, Zakopane i Kraków. Podczas pobytu w Wieliczce dzieci miały okazję zwiedzić słynną Kopalnię Soli – zabytek wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnego dnia grupa udała się do Zakopanego, wjechali i zjechali kolejką linowo – terenową na Gubałowkę, zwiedzili Kościół i Cmentarz na Pęksowym Brzysku, spacerowali po Starym Zakopanem i Krupówkach oraz weszli na skocznię narciarską. Ostatniego dnia uczniowie zwiedzili najpiękniejsze zakątki Krakowa – katedrę wawelską, krypty królewskie, Dzwon Zygmunta, Kościół Mariacki, Smoczą Jamę, Rynek Główny oraz Sukiennice. Wyjazd odbył się bez telefonów komórkowych, co pozwoliło uczniom w pełni zaangażować się we wspólne przeżycia, integrować się i czerpać radość z kontaktu z przyrodą i historią. To były trzy dni pełne wrażeń, uśmiechu i niezapomnianych wspomnień!
Serdecznie dziękujemy p. Iwonie Krasuskiej oraz Amelce Krasuskiej za wspaniałą opiekę i wspólną zabawę podczas wycieczki.
Marzena Rzymowska, Agnieszka Bancerz, Alicja Strus
Wycieczka do Farmy Iluzji, Parku Edukacji i Rozrywki
- 9
20 mają 2025r. uczniowie klas IIa i IIb odbyli wycieczkę krajoznawczą do Mościsk.
Celem podróży był Park Edukacji i Rozrywki, w którym uczniowie mogli się bawić, ale także uczyć i dociekać.
Na Farmie Iluzji można było dostrzec wiele niesamowitych budowli, gigantyczne zabawki oraz miejsca pełne magii.
Najwięcej wrażeń wywołały: Latająca Chata Tajemnic, Muzeum Iluzji, ogrody pełne magicznych przedmiotów i złudzeń optycznych, tunel Zapomnienia i wiele innych atrakcji.
To była wspaniała wyprawa z której uczniowie przywieźli magiczne pamiątki i wspomnienia.
Konkurs plastyczny "Wiosenny zając"
"Mam cztery łapki i uszy długie, marchewki najbardziej na świecie lubię. Skaczę w górę hop, hop, hop, czy złapałeś już mój trop?"
Trop zająca, bo o nim mowa, złapały dzieci ze świetlicy w "dużej jedynce" i wzjęły udział w konkursie plastycznym "Wiosenny zając". Posługując się kredkami puściły wodze fantazji i stworzyły nowe, kolorowe wizerunki "szaraka".
Jury konkursowe w składzie: p. Katarzyna Rutkowska i p. Marzena Rzymowska po długich obradach przyznało nagrodyi wyróżnienia w następujących kategoriach:
Klasa 1
1. Gałecka Nadia 1d
2. Świętochowski Bartłomiej 1d
3. Jonczyk Tymon 1d
Klasa 3
1. Kuśmierczyk Wiktoria 3b
Głaz Leonia 3a
2. Ławreńczyk Lena 3d
Turski Bartosz 3a
3. Czyżak Oskar 3e
Jonczyk Marcelina 3c
Kasa 4
1. Smarkala Emilia 4d
2. Dudzińska Emilia 4a
3. Zadrożny Jakub 4c
Wyróżnienie
Zalewski Dominik 4c
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Życzymy dalszych sukcesów na polu plastycznym.
Iwona Dębowska, Anna Prokopowicz
Turniej gry w "Dwa ognie" trzecioklasistów
Dnia 12 maja 2025r. w naszej szkole odbył się szkolny turniej gry w "Dwa ognie" klas trzecich. Uczestników turnieju powitała Pani Wicedyrektor Dorota Oskroba. Jedenastoosobowe reprezentacje pięciu klas trzecich rozgrywały mecze. Pozostali uczniowie wraz z wychowawczyniami aktywnie zagrzewali do walki swoje drużyny. Atmosfera podczas rozgrywek była bardzo emocjonująca. Zawodnicy wykazali się sportowym duchem walki i zdrową rywalizacją a kibice ”gorącym” dopingiem.
Klasyfikacja rozgrywek:
I miejsce – klasa III b
II miejsce – klasa III c
III miejsce – klasa III d
IV miejsce – klasa III e
V miejsce – klasa III a
Serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy Dyrekcji i Radzie Rodziców za pomoc finansową w zakupie pucharów i medali.
Serdecznie dziękujemy p. Grażynie Rychlik, p. Annie Orzeł – Reżka, p. Januszowi Rzymowskiemu, p. Stanisławowi Chudzikowi, p. Pawłowi Głowackiemu za pomoc w organizacji wydarzenia oraz za to, że czuwali nad właściwym przebiegiem meczy.
Dziękujemy również p. Jarosławowi Zdrojewskiemu oraz p. Sławomirowi Kozłowiczowi za niezawodną pomoc techniczną.
Kolejny etap międzyszkolnych rozgrywek odbędzie się 6 czerwca 2025r. w dużej “Jedynce”, w którym zmierzą się najlepsze drużyny ze SP 1, SP 2, SP 3, SP 4 i SP 5.
Zapraszamy wszystkich uczniów klas trzecich wraz z wychowawcami do kibicowania naszej szkolnej drużynie.
Organizatorki turniej: p. Marzena Rzymowska, p. Alicja Strus, p. Marta Magnuszewska
Projekt Ocalimy Świat
W piątek 9 maja w klasie 4a odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu „Ocalimy Świat”.
Program to inicjatywa edukacyjna, która łączy poszerzanie wiedzy ekologicznej z kształtowaniem postaw ekologicznych uczniów. Uczniowie przygotowali plakat podsumowujący całoroczny program.
Lekcja biblioteczna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie
W piątek 9 maja uczniowie klasy 7d uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łukowie. Zajęcia poświęcone były twórczości Władysława Stanisława Reymonta – jednego z patronów roku 2025. Uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą życiorysowi pisarza oraz wzięli udział w zabawie literackiej.
Lekcja odbyła się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.
1

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU Z J.ANGIELSKIEGO GALILEO 2025
Konkurs odbył się 5 marca 2025, wzięło udział 54 uczniów z klas IV-VIII
Wyniki konkursu:
Tytuł Laureata i nagrodę książkową zdobyła
Zabłocka Maja kl. 7a opiekun p. Wiktoria Warowna
Tytuł Laureata uzyskali
Zadrożny Jakub kl. 4c
Małycha Mikołaj kl. 5c
Zdrojewski Józef kl. 5a
Burdach Julia kl. 6b
Dziewulska Zofia kl. 6a
Soćko Laura kl. 6a
Domańska Agata kl. 6d
Toniakiewicz Laura kl. 7b
Wlizło Alicja kl. 7b
Kruczek Michał kl. 7b
Izdebska Maja kl. 7b
Janiszek Blanka kl. 8d
Wardak Julia kl. 8b
Rokicka Anna kl. 8b
Mosakowska Laura kl. 8b
Odrzygóźdź Damian kl. 8a
Wyróżnienie otrzymali
Sala Leon kl 4c
Pietrucha Igor kl 4c
Zyziuk Igor kl 4d
Pieniak Natalia kl 4d
Gajda Błażej kl. 5b
Kosidło Łucja kl. 5a
Weronika Czub kl. 5b o
Nurzyński Adam kl. 6b
Wysokińska Zofia kl. 7b
Kuśmierczyk Michał kl. 8f
Szcześniak Stella kl. 8a a
Stolarczyk Łucja kl. 8b
Etap powiatowy w Mini Piłkę Nożną
Dnia 07. 05. 2025 r. odbył się etap powiatowy w Mini Piłkę Nożną. Wzięły w nim udział klasy V i VI. Rozgrywki zakończyliśmy zdobywając III miejsce. Opiekunem zespołu była Anna Orzeł- Reżka.
Skład zespołu: Gołębska Nelly, Ostrysz Zofia, Wardak Zofia, Kubalska Zofia, Wolińska Blanka, Grula Julia, Rosińska Hanna, Kazana Weronika, Szyszka Lena, Sosnowska Maria
Etap powiatowy czwórboju LA
W dniu 06.05 w odbył się etap powiatowy w czwórboju LA szkół podstawowych . Po raz kolejny najlepsza drużyną zostały dziewczęta z klasy 6 i 5 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie uzyskując 1 miejsce i awans na etap rejonowy który odbędzie się 14 maja w Białej Podlaskiej. Opiekunem zespołu był Paweł Głowacki. Serdecznie gratulujemy
Skład zespołu : Wiąckiewicz Karolina, Celińska Lena, Wolińska Blanka, Rosińska Hanna , Gołębski Nelly , Pasik Lena, Wardak Zofia, Kubalska Zofia.
XXV edycja Pucharu Tymbark
W dniu 6 maja b.r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w finale wojewódzkim w XXV edycji Pucharu Tymbark. Jest to największy turniej piłkarski dla dzieci, organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej, który odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w kategorii U-10 w składzie:
kl. III B - Leon Bogusz, Mikołaj Żaczek;
kl. III D – Olaf Brzozowski, Michał Gajda, Marcel Grula, Filip Świderski ,Ksawery Waleruk;
kl. III E – Gabriel Gajownik. Opiekunem zespołu był p. Artur Paszkiewicz.
W finale województwa lubelskiego w Lubartowie rywalizowały 24 zespoły o miano najlepszej drużyny w regionie. Uczniowie z naszej szkoły po rozegraniu meczy z 6 drużynami, ostatecznie wywalczyli IV miejsce. Najlepszymi strzelcami w zespole okazali się: Marcel Grula (15 goli), Gabriel Gajownik (6 goli) oraz Leon Bogusz i Michał Gajda, Filip Świderski i Mikołaj Żaczek (po 1 golu). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs "Kocham Polskę"
Wycieczka do Łodzi
- 25
29 kwietnia 2025 roku uczniowie klas 4a i 4d wraz z opiekunami Ewą Czerkas, Bożeną Durka i Anną Prokopowicz udali się na wycieczkę do Łodzi. Wcześnie rano, bo o 5.30 zebrali się pod szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż. Mimo tak wczesnej pory, nikt nie narzekał i wszyscy byli podekscytowany wspólną wyprawą.
Jednym z głównych punktów wycieczki była wizyta w Orientarium, gdzie mogliśmy zobaczyć różne gatunki ryb, ptaków oraz zwierząt lądowych z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry. W środku wielkiego akwarium w specjalnym tunelu podziwialiśmy rekiny, płaszczki oraz wiele unikatowych gatunków ryb zagrożonych już wyginięciem, rafę koralową. Mogliśmy zobaczyć m.in. słonie indyjskie; żyrafy, tygrysy, lwy, czy też jedyne w Polsce orangutany sumatrzańskie.
Następnym etapem wycieczki było poznanie świata komiksu i rozrywki elektronicznej. Przygoda w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 była dla uczniów wyjątkową nauką i wspaniałym przeżyciem. Najpierw uczniowie zwiedzali ekspozycje pod okiem przewodnika, a następnie grali na automatach w salonie gier z lat 80 i 90, poznali tajniki produkcji gier w ramach edukacyjnej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i obejrzeli czasową wystawę poświęconą serii Gwiezdne Wojny.
Ostatnim punktem wycieczki był spacer z przewodnikiem miejskim po ulicy Piotrkowskiej, symbolu Łodzi. Na Piotrkowskiej oglądaliśmy wystawne kamienice pokazujące bogactwo architektury XIX wieku oraz odwiedziliśmy wyjątkowe podwórka niektórych z nich, np. Pasaż Róży. Poznaliśmy wiele ciekawostek z życia miasta i sławnych ludzi związanych z Łodzią. Upamiętniają je mi.in. rzeźby z brązu, które tworzą tzw. Galerię Wielkich Łodzian, np. "Ławeczka Tuwima", "Fortepian Rubinsteina", "Kufer Reymonta" czy "Twórcy Łodzi Przemysłowej". Zobaczyliśmy także Pomnik Misia Uszatka oraz wmurowane mosiężne płaskorzeźby z nazwiskami reżyserów i aktorów w Alei Gwiazd.
Gdy skończyliśmy przechadzkę po najdłuższym deptaku w Polsce (2,5 km), poszliśmy na zasłużoną kolację, po której wyruszyliśmy do domu. Do Łukowa dotarliśmy około północy.
Wspólny wyjazd do Łodzi był bardzo udany, uczniowie miło spędzili czas w gronie koleżanek i kolegów. Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń podczas przyglądania się zachowaniu egzotycznych zwierząt, przebywania w zabytkowych miejscach i eksploracji dwóch ścieżek doświadczania kultury popularnej: komiksowej i growej.
Stypendystka Marszałka Województwa Lubelskiego
Dyplom dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Grzegorza Piramowicza w Łukowie
Dnia 29.04.2025 roku do Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przybyli stypendyści dwóch projektów realizowanych przez Województwo Lubelskie: „Lubelska kuźnia talentów 2024-2025” oraz „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2024-2025”.
Na uroczystej Gali Stypendystów programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego, podczas której wręczane były dyplomy i upominki, naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 5B Weronika Czub. Jako stypendystka programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2024-2025” Weronika rozwija swoje pasje muzyczne grając na fortepianie i ukulele oraz śpiewając w chórze PSM w Łukowie, osiąga także wysokie wyniki w nauce. Szkolnym opiekunem stypendystki jest pan Przemysław Oskroba
32 Łukowskie Uliczne Biegi 3-Majowe
- 24
W sobotę, 3 maja 2025 roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznych Biegach 3-Majowych, które odbyły się z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Celem imprezy było uczczenie 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, budowanie postaw patriotycznych, popularyzacja sportu, biegania wśród dzieci i młodzieży, propagowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu.
W biegach uczestniczyli uczniowie z klas 1–8, podzieleni na kategorie wiekowe. Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny.
Najlepsi biegacze w swoich kategoriach zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.
Na podium stanęli:
I miejsce - Natalia Pieniak kl. IV d
I miejsce - Anna Pochmara kl. VI c
II miejsce - Hanna Rosińska kl. V c
II miejsce - Zofia Mieczkowska kl. VIII b
III miejsce - Maja Izdebska kl. VII b
III miejsce - Jakub Sokołowski kl. VII d
Biegi 3-Majowe to piękna tradycja naszej szkoły, łącząca sport, historię i radość wspólnego świętowania.
Opiekunowie: Marzena Rzymowska, Alicja Strus, Marta Magnuszewska, Anna Orzeł - Reżka, Ewa Czerkas, Artur Paszkiewicz
Archiwum Aktualności