W ramach edukacji zdrowotnej i realizowanego programu „Dziel się uśmiechem”, któremu patronuje Szkolne Koło PCK, uczniów klasy 2E odwiedziła p. Daria Szczygielska Żmuda - higienistka stomatologiczna. Podczas spotkania p.Daria zaprezentowała dzieciom, w jaki sposób należy skutecznie myć zęby dostępnymi szczoteczkami i używać nici dentystycznej. Uczniowie mogli również obejrzeć z bliska używane w gabinecie stomatologicznym narzędzia. Poznali także zębojada, który żyje w jamie ustnej na zanieczyszczonych powierzchniach. Pani higienistka podkreśliła związek codziennej diety ze zdrowiem zębów. Omówiła rolę gumy bezcukrowej w zachowaniu higieny jamy ustnej. Zachęciła ponadto do regularnych wizyt w gabinecie stomatologicznym. Na zakończenie spotkania p.Daria wręczyła wszystkim upominki, dzięki którym dzieci będą mogły zadbać o swoje zęby. Bardzo dziękujemy p.Darii-mamie Lucynki za cenne wskazówki i przekazaną wiedzę.
Marta Magnuszewska
