AKCJA INFORMACYJNA O DNIU DAWCY SZPIKU KOSTNEGO –ZAJĘCIA Z UCZENNICAMI I LO im. T. KOŚCIUSZKI

Dnia 13.04.2015 roku wszystkie grupy przedszkolne gościły uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki z Łukowa.  Młodzież w bardzo ciekawy sposób wprowadziła przedszkolaki w świat chorej, młodej biedroneczki Klary, która  długo szukała biedronki, takie samej jak ona.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanej im bajeczki, a potem podejmowały próby opowiadania tego co usłyszały. W ten sposób zostały wprowadzone w świat osób chorych, którzy  z nadzieją czekają na pomoc. Każde dziecko dostało materiały informacyjne  dla swoich rodziców.
Przedszkolaki rysowały i kolorowały 2 biedronki, tak, by były identyczne i  mogły sobie pomóc w razie choroby, zwanej białaczką.
Uczennice mówiły o tym, iż w ich szkole odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych z krwi obwodowej i dawców szpiku kostnego. Zachęcały dzieci do tego, by powiedzieli rodzicom o obchodzonym w ich szkole  17 kwietnia Dniu Dawcy Szpiku Kostnego.
Gorąco zachęcamy wszystkich do rejestrowania się w bazie potencjalnych dawców. My też możemy komuś uratować życie.