Czyste powietrze wokół nas

W styczniu w gr. Gwiazdeczki reali­zo­wany był  pro­gram edu­ka­cji antytytoniowej­ „Czy­ste powie­trze wokół nas” zor­ga­ni­zo­wany przez Powia­tową Sta­cję Sanitarno-Epidemiologiczną w Łukowie.
Ukierunkowany był on na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów, kształtowanie prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu.
W ramach reali­za­cji celów pro­gramu dzieci odbyły wycieczkę po okolicy, podczas której obserwowały różne źródła dymu. Poznały przyczyny wydobywania się dymów.  Wyko­nały sze­reg cie­ka­wych prac pla­stycz­nych zwią­za­nych z tema­tyką anty­ni­ko­ty­nową „ Źródła dymów”, „Papierosiaki straszaki”. Poznały Dinka, który nie lubi dymu, dowiedziały się o skutkach palenia tytoniu i o szkodliwości biernej ekspozycji na dym tytoniowy. Projektowały i wykonały własny znaczek „Nie pal przy mnie”. Uczestniczyły w spotkaniu  z pielęgniarką, która odbyła z dziećmi pogadankę na temat szkodliwości palenia papierosów a także chorób przez nie wywoływanych. Pod­su­mo­wa­niem cyklu zajęć był kon­kurs wie­dzy n/t zrealizowanego programu, dzieci wręczyły rodzicom listy, choć są nie potrzebne bo Nasi Rodzice Nie Palą! Teraz czekamy na odwiedziny bohatera programu –Dinusia.