Dzień postaci z bajek w gr. Tygryski

W dniu 4  listopada nasze „Tygryski” obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Przedszkolaki tego dnia przyszły do przedszkola przebrane w piękne bajkowe stroje, które zaprezentowały podczas bajkowego pokazu mody   i wspólnych tańców. Uczestniczyły w konkursach, rozpoznawały bajkowe postacie, oraz tytuły bajek, trafnie segregowały bajkowe rekwizyty, układały puzzle. Na chwilę mogły się zmienić w Kopciuszka, który oddziela ziarenka grochu od kaszy. Był to dzień kolorowy i wesoły, sprawił  przedszkolakom  wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.