Majówka z Szóstką

13 maja w łukowskim amfiteatrze spotkały się przedszkolaki z naszego przedszkola na rodzinnej majówce. Zabawę rozpoczął zespół Iskierka wykonując taniec Gummy Bear. Następnie dzieci z grupy 0 C przywołały wiosnę spektaklem małego, ale profesjonalnego teatrzyku „Wiosenne przebudzenie”. Wszystkim bardzo podobali się mali artyści, ale największe brawa zebrała Pani Wiosna za jej uroczy taniec.

W dalszej części prezentowały się wszystkie grupy przedszkola i „zerówki” szkolne.

Dzieci śpiewały i tańczyły pod czujnym okiem swoich pań.

Występy można zaliczyć do bardzo udanych, a dla wielu dzieci był to pierwszy popis na tak dużej scenie. Po części artystycznej przyszedł czas na mini-zawody sportowe. Panie  nauczycielki przygotowały ciekawe konkurencje, każde dziecko mogło wziąć w nich udział
i otrzymać drobny upominek. Równolegle odbywało się wiele atrakcyjnych dla dzieci zajęć: malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, malowanie na płótnie i . Można było zjeść popcorn i watę cukrową, a wielka Mrówka rozdawała dzieciom prezenty i słodycze. Spotkanie zakończył piękny recital młodych artystów: Marty Wardak, Weronki Wierzchowskiej i Mikołaja Gajowego ze Szkolnego Studia Piosenki.

Majówka była bardzo udana. Impreza wpisała się w miejską akcję „Łukowskie Lato z Muzami”. Dopisała pogoda, cały amfiteatr zapełnił się rodzinami. Przybyli również goście: Burmistrz Miasta Dariusz Szustek, Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Karol Ciołek, Dyrektor Łukowskiego Ośrodka Kultury Grzegorz Skwarek oraz przedstawiciel Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Kacper Sacharczuk.

Imprezę zorganizowały i przeprowadziły panie: Barbara Czubaszek, Bożena Śledź, Monika Kłoczko, Katarzyna Wierzchowska, , Małgorzata Szczygielska, Żaneta Chruściel, Anna Zakrzewska, Anna Zielińska, Elżbieta Beczek, Hanna Wiącek, Anna Pudełek, Dorota Oskroba, Edyta Bryła, Elżbieta Suchodolska.