Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w gr. Tygryski

W miniony piątek, 18 listopada Tygryski obchodziły Międzynarodowy  Dzień Praw Dziecka.  Solidaryzując się ze wszystkimi dziećmi na świecie, dzieci przyszły w tym dniu ubrane na niebiesko. Przedszkolakom zostały przybliżone Prawa Dziecka za pomocą opowiadań, ilustracji, rozmów na podstawie wiersza M. Brykczyńskiego „Prawa dziecka”, dzieci obejrzały film edukacyjny, chętnie uczestniczyły w zabawach, zatańczyły z serduszkami do „Piosenki  o prawach dziecka”. Podsumowaniem było wykonanie wspólnego plakatu, na którym  przedszkolaki za pomocą odcisku ręki w niebieskim kolorze przypieczętowały znajomość swoich praw. Mamy nadzieję, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem i obywatelem.