OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, przypadający 29 września, powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Za jego patronkę wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach, a 29 września to dzień urodzin pisarki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci, a przede wszystkim podkreślenie, jak ważne jest czytanie dzieciom książek. Dzieci słuchając zdobywają wiedzę, rozwijają wyobraźnię i pamięć, poszerzają słownictwo, oraz przeżywają wspaniałe emocje. Jest to również okazja do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z rodzicami, dziadkami czy starszym rodzeństwem.
Święto stało się okazją do zaproszenia rodziców do przedszkola aby poczytali dzieciom w różnych grupach. Przyszli bardzo chętnie i zaprezentowali piękne utwory z dziecięcej literatury.
A tak na koniec – świętujmy głośne czytanie codziennie!