Pasowanie na przedszkolaka

W Przedszkolu Miejskim Nr 6 wchodzącym w skład Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Łukowie odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w gr. „Słoneczka” a w gr. „Gwiazdeczki” Pasowanie na Starszaka. Uroczystość odbyła się 19 listopada w obecności zaproszonych rodziców. Do tej uroczystości przedszkolaki przygotowywały się bardzo starannie pod opieką swoich pań.
W odświętnych strojach zaprezentowały program artystyczny, w którym śpiewały piosenki, inscenizowały ruchem, tańczyły, recytowały wiersze. Najważniejszym jednak punktem programu było złożenie przyrzeczenia dzielnego przedszkolaka przez dzieci oraz akt pasowania na przedszkolaka i starszaka poprzez dotknięcie ogromnym ołówkiem ramienia każdego dziecka przez panią wicedyrektor Danutę Nurzyńską. Wszystkie dzieci były bardzo z siebie dumne, tak jak ich wychowawczynie i rodzice. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz kuferek obfitości ze słodyczami. Rodzice nie kryli zadowolenia ze swoich pociech. Uroczystość ta była też świetną okazją do poznania przez rodziców nabytych umiejętności dzieci. Naszym wychowankom życzymy wielu dni radości w przedszkolu i samych sukcesów. Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za tak liczne przybycie i wspieranie uśmiechem i oklaskami małych artystów.
Uroczystość przygotowały i poprowadziły panie: Katarzyna Wierzchowska, Monika Piros i Anna Malon.