Powrót misia Serduszko – zakończenie projektu, gr. Pszczółki

W grudniu grupa Pszczółki przystąpiła do ogólnopolskiego projektu rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod nazwą „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Po kilku miesiącach dobiegła końca II edycja projektu. Nasze przedszkole reprezentował – Miś Serduszko, który w grudniu wyruszył w swoją pierwszą podróż do Miastkowa. Podczas nieobecności naszego misia odwiedziło nas 6 misiów z różnych przedszkoli w Polsce. Jako pierwszy do „Pszczółek” przybył miś Gapcio z Krakowa, następnie miś Zdziś z Łodzi, Stefanek z Olsztyna, Pysio z Włocławka, Lolek z Palczy i misia Pysia z Miastkowa. Na bieżąco  zaznaczaliśmy na mapie Polski z jakiego rejonu dany pluszak przyjechał. Skwapliwie wypełnialiśmy misiowy dziennik oraz czytaliśmy ciekawe książki i opowiadania.

Pod koniec lutego, po długiej wędrówce nasz miś Serduszko powrócił do naszych przedszkolaków. Przywiózł ze sobą wiele radości, wypełniony dziennik podróży, który wspólnie obejrzeliśmy z wielkim zainteresowaniem. Oczywiście na powitanie przeczytaliśmy mu książeczkę, a dzieci wprost nie mogły się nim nacieszyć. Były uściski i uśmiechy, misio zasiadł na honorowym miejscu w kąciku książki,aby odpocząć po trudach podróży. Dzięki realizacji projektu mogliśmy poznać przedszkola z kilku miast w Polsce. Każdy miś który u nas gościł poznał sale „Pszczółek”, uczestniczył w zajęciach i zabawach, oraz wysłuchał bajki, którą dzieci same wybrały.