Projekt International Kindergarten w naszym przedszkolu

Od dziś, tj. 9.05. do 13.05. nasze przedszkole bierze udział w ciekawym projekcie International Kindergarten. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny prowadzony przez AIESEC Polska skierowany do przedszkoli w całym kraju. W związku z tym będziemy gościć przez cały tydzień dwoje wolontariuszy. Przybyli do nas Ayushi z Mumbai (Indie) i Anson z Hong Kong (Chiny). Dziś przez cały dzień przyglądali się oni pracy w grupie Motylki, brali udział w zabawach integracyjnych, zwiedzili przedszkole i szkołę oraz zjedli wspólny obiad –pierogi z serem (które im smakowały). Goście rozmawiają w języku angielskim, jest to więc dla dzieci atrakcyjne rozszerzenie wiedzy z tego zakresu, nauka otwartości na ludzi innych kultur i ras. Przedszkolaki bardzo polubiły Ayushi i Anson, pierwsze bariery zostały przełamane.