Przedszkoliada 2016

W sobotę 28 maja 2016 r. odbyła się XIII Przedszkoliada. W zawodach udział wzięły wszystkie publiczne przedszkola miejskie oraz pięć placówek niepublicznych. Pogoda w tym dniu bardzo sprzyjała wysiłkowi fizycznemu na świeżym powietrzu. Zanim zaczęły się sportowe zmagania, rozgrzewkę dla wszystkich poprowadził Lech Kędzierski. Tradycyjnie po uroczystym przemarszu przedszkolaków, wszystkich zebranych przywitali organizatorzy Renata Wawerek i Mariusz Kiełczewski (Przedszkole Miejskie nr 3 i Gimnazjum nr 2). Emocje były równie ogromne wśród dzieci biorących udział w przygotowanych dyscyplinach, jak i wśród kibicujących im rodziców i przybyłych osób. W myśl niezmiennej idei Przedszkoliady nieistotny był czas ani dokładność wykonania konkurencji – najważniejsza była dobra zabawa! Po zakończeniu części sportowej przyszedł czas na wręczenie zasłużonych nagród. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz okazałą torebkę pełną upominków, przedszkola zaś puchar oraz dyplom.