Rocznica odzyskania niepodległości

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

Wychowanie młodych pokoleń w duchu wartości powinno się rozpocząć już w przedszkolu. Zanim jednak ukształtuje się właściwa postawa patriotyczna, postawa wobec Ojczyzny jako całości, która dla małego dziecka jest pojęciem abstrakcyjnym, musimy wyrobić przywiązanie do szczegółowych pojęć: symboli narodowych, obyczajów i obrzędów. W tym celu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca  kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zebrani  pracownicy przedszkola oraz  dzieci z wszystkich grup przedszkolnych z powagą i w dużym skupieniu obejrzeli program artystyczny przygotowany przez przedszkolaki  z grupy „Jeżyki”, pod kierunkiem pań: Anny Zakrzewskiej i Anny Orłowskiej. Ta wyjątkowa „lekcja patriotyzmu” zachwyciła wszystkich obecnych i tym samym wpisała  się równocześnie do realizowanego w naszym przedszkolu programu ” Jestem przedszkolakiem, dumną Polką i dumnym Polakiem”.

O piękną dekorację zadbała pani Ela Beczek.