Słoneczka – wizyta w Pizzerii Napoli.

Realizując zagadnienia dotyczące Unii Europejskiej poznawaliśmy kraj jednego jej członka -Włoch. A, że Włosi najbardziej kochają pizzę i my mieliśmy na nią ochotę.
Wspólnie wybraliśmy się do Pizzerii Napoli, mieszczącej się przy ulicy Kilińskiego w Łukowie. Tam zostaliśmy bardzo gościnne przyjęci przez jej właścicieli. Dzieci zajadały się pizzą i uczyły się właściwego zachowania w tego typu lokalu. Bardzo wszystkim smakowała ta  pięknie pachnąca i bardzo smaczna pizza, jedzona w doborowym towarzystwie.
Podczas tej wizyty dzieci nie tylko zajadały się pizzą, ale również miały okazję oglądać, dotykać a nawet grać na zgromadzonych tam instrumentach. Wśród nich znajdowały się  trąbki, flety, klarnety itp. Właściciel grał na helikonie, a dzieci próbowały swych sił  na bałałajce i  trąbce sygnałowej. Tą wizytę zapamiętamy na długo. A może  także dziś odkryliśmy nowe muzyczne talenty.