Spotkanie z policjantami i psem policyjnym- gr. Smerfy Pszczółki i Biedronki

Dnia 27.09. w naszym przedszkolu odbyło się niezwykłe spotkanie z panami policjantami i psem policyjnym. Dużą atrakcją było omówienie roli policyjnego psa w wykrywaniu przestępczości, czy poszukiwaniu zaginionych. Wszyscy podziwiali krótki pokaz umiejętności psa, który chętnie wykonywał polecenia policjanta.
Ważnym punktem spotkania było przedstawienie zasad właściwego zachowania dzieci podczas ataku psa z pokazem postępowania oraz wyjaśnienie reguł prawidłowego zachowania w pobliżu psa i sposobu podchodzenia do niego. Policjanci pokazali pozycje obronną podczas ataku psa. Należy pamiętać ,że nie wolno uciekać i nie wolno patrzeć psu w oczy. Gdy pies zaatakuje należy przyjąć pozycję „żółwia’. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchali policyjnych rad.