Uroki wiosny – podsumowanie miejskiego konkursu

20 maja w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie miejskiego plastycznego konkursu pod hasłem „Uroki wiosny”. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji pan Marek Król, dyrektor Zespołu Szkolno –Przedszkolnego pan Karol Ciołek, Zarząd Rady Rodziców przy Przedszkolu Miejskim nr 6: pani Monika Jędrzejkowska,  pani Elżbieta Borkowska i pan Marcin Gomółka. Przybyli również goście, bez których ta uroczystość nie odbyłaby się – dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli w Łukowie, ze swoimi paniami nauczycielkami oraz paniami dyrektorkami. Przyszli ównież rodzice i opiekunowie. Zanim przystąpiono do podziwiania galerii prac, powitała wszystkich wicedyrektor pani Barbara Czubaszek i zaprosiła na część artystyczną. Ciekawą scenkę o wiośnie przygotowały dzieci z grupy 0 c pod kierunkiem pani Anny Zielińskiej. Bardzo ładnie odegrały swoje role, szczególną uwagę zwróciły stroje dzieci. Wiele wzruszenia sprawiły młodsze przedszkolaczki z grupy Słoneczka i Motylki, które zaśpiewały piosenkę o wiośnie. Dzieci przygotowały panie Marzena Czyżo i Małgorzta Szczygielska. Następnie podziwialiśmy taniec dzieci z grupy 0a i 0b przygotowany przez panie Monikę Piros i Katarzynę Wierzchowską. Na koniec Marta Wardak z grupy 0 b – Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej zaprezentowała nagrodzoną piosenkę oraz Statuetkę Złotego Śpiewającego Słowika. Martę przygotowała pani Anna Pudełek.
Po występach nadeszła najprzyjemniejsza chwila, nagrodzone dzieci otrzymały prezenty i dyplomy, dyplomy otrzymały też panie nauczycielki, a każde przedszkole mały drobiazg. Wszystkie dzieci dostały słodkie podziękowanie od pani wicedyrektor. Potem nadszedł czas na podziwianie prac plastycznych w galerii i pamiątkowe zdjęcia.
Wszystkie panie nauczycielki przedszkola i grup 0 ze szkoły włożyły wiele pracy w znakomite przygotowanie uroczystości, swój wkład pracy mieli również rodzice.