Z wizytą u pani pielęgniarki

W ramach promowania zdrowego stylu życia nasze przedszkolaki biorą udział w spotkaniach z pielęgniarką, która systematycznie odwiedza nas w przedszkolu.  Dzieci z obu grup zdobywają wiadomości na temat zdrowia i higieny. Dotychczas pielęgniarka przeprowadziła pogadankę z dziećmi na temat zdrowego odżywiania, zapoznała dzieci z piramidą zdrowego żywienia. Rozmawiała z przedszkolakami o tym, jak należy dbać o codzienną higienę całego ciała. Opowiadała, jak ważne dla zdrowia jest codzienne mycie rąk, wyjaśniła dzieciom dlaczego trzeba dbać o zęby i jak to robić prawidłowo. Nasze przedszkolaki były bardzo zaciekawione spotkaniami. Chętnie uczyły się prawidłowej techniki mycia zębów i z zainteresowaniem słuchały pani Hani.
W styczniu dzieci  z grupy Gwiazdeczki odwiedziły szkolny gabinet pielęgniarki w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul Stasia i Nel. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali jego wyposażenie. Pani pielęgniarka opowiedziała o swojej pracy, pokazała ciekawe przedmioty i przyrządy znajdujące się w gabinecie.
Przedszkolaki mogły wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat dbania o zdrowie i higienę osobistą. Uświadomiły sobie, że należy dbać o estetyczny wygląd, i że częste mycie rąk pomaga w utrzymaniu zdrowia.
Współpraca z pielęgniarką pomaga nam w realizacji w przedszkolu dodatkowych programów edukacyjnych ( Akademia Super Przedszkolaka; Mamo Tato wolę wodę; Czyste powietrze wokół nas).