Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie „Słoneczka”

Dnia 23 kwietnia panie z grupy „Słoneczka” Barbara Czubaszek i Marzena Czyżo zorganizowały zajęcia otwarte dla rodziców pt. „Wiosenne zabawy na łące”. W czasie zajęć zarówno dzieci jak i rodzice dobrze się bawili. Dzieci  na podstawie ilustracji  wymieniały rośliny i zwierzęta żyjące na łące i dzieliły ich nazwy na sylaby. Były wspólne tańce i zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Największą atrakcją okazały się zabawy z kawałkami gazet, tzw. „nasionkami”, które wiosenny wiatr rozsiał na łące. Działo się wiele, oj wiele……. Rodzice i dzieci wykonali z zebranych kawałków gazet  wspólną pracę „Stonogę”. Zebrani podzieleni na 3 zespoły  rysowali wiosenną łąkę z wykorzystaniem różnych materiałów i technik. Dzięki tej współpracy otrzymaliśmy przepiękne prace, które ozdabiają naszą szatnię. Za poniesiony trud wszyscy uczestnicy otrzymali w nagrodę żelkowe dżdżownice.
Rodzice otrzymali książeczki ze wskazówkami, jak przygotować dziecko do szkoły i materiały o koncentracji uwagi.