Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze na marzec 2013 r.

TEMATY KOMPLEKSOWE:
1) Poznajemy różne wielkości
2) Wiosno przyjdź
3) Nadeszła Wiosna
4) Wielkanocne zwyczaje
- Rozwijanie umiejętności szeregowanie i klasyfikowania.
- Mierzenie przedmiotów, rozumienie stałości miary (wysokość, długość, szerokość): używanie określeń: wysoki, niski, długi, krótki.
- Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie wczesną wiosną, np. coraz dłuższe dni, coraz wyższa temperatura, powracające pierwsze ptaki pojawiające się pierwsze kwiaty.
- Omówienie życia ptaków wiosną (budowanie gniazd).
- Wprowadzenie dzieci w atmosferę Świąt Wielkanocnych.
- Przybliżenie dzieciom wybranych zwyczajów i obrzędów ludowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi.
- Przestrzeganie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie.
- Wdrażanie dzieci do  mycia rąk z przestrzeganiem kolejnych etapów tej czynności i dokładnością ich wykonywania.
- Przyzwyczajanie do umiejętnego i kulturalnego jedzenia.
- Przyzwyczajanie dzieci do odnoszenie zabawek na wyznaczone miejsce po skończonej zabawie.
- Stopniowe opanowywanie umiejętności samodzielnego ubierania się i odwracania ubrań na prawą stronę.
- Stosowanie form grzecznościowych względem siebie, a także osób dorosłych w każdej sytuacji      (w domu, w przedszkolu, na ulicy).
- Przebywanie na świe­żym powietrzu, uczes­tniczenie w spacerach, zabawach i ćwicze­niach ruchowych.
- Uczestniczenie w zabawach rytmicznych, ruchowych,  rytmiczne poruszanie się przy muzyce.
- Kształtowanie umiejętności poprawnego wypowiadania się przez prawidłowe budowanie zdań i posługiwanie się nimi w mowie.
- Rozwijanie kompetencji matematycznych.
- Rozwijanie sprawności manualnej.