„Dzień Postaci z Bajek w gr. Pszczółki”

W czwartek 5 listopada w gr. „Pszczółki” obchodziliśmy „Dzień Postaci z Bajek”. W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje.  Przedszkolaki  rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Segregowały rekwizyty z bajek, układały puzzle, rozwiązywały zagadki, bawiły się w teatr naśladując sposób poruszania i zachowania się wybranych bohaterów. Przy znanej piosence „Witajcie w naszej bajce” zaprezentowały swoje piękne stroje. Wspólnie z dziećmi z gr. „Krasnoludki” obejrzały na dużym ekranie bajkę „Jaś i Małgosia” a tym samym mogły poczuć się jak w kinie. Na zakończenie kolorowały swoją ulubioną postać z bajki. Ten dzień sprawił dzieciom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie często sięgać i do nich powracać. Spotkanie z bajkowymi postaciami odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.