Jaki kolor mieszka w bajkach? gr. Motylki

5 listopada obchodzimy Dzień postaci z bajki. Z tej okazji w gr. Motylki odbyły się zajęcia pt. „Jaki kolor mieszka w bajkach?”. Zajęcia rozpoczęła podróż „latającym dywanem” do Krainy Bajek czekał  tam na dzieci worek z akcesoriami , które miały rozpoznać, określić ich kolor oraz odgadnąć z jakiej są bajki. Następnie dzieci zostały podzielone na 4 grupy w kolorze niebieskim, zielony, czerwonym i żółtym. Każda grupa musiała ułożyć obrazek z puzzli w danym kolorze. Po złączeniu wszystkich kolorów powstała bajka pt.”Kopciuszek”. Dzieci na podstawie obrazków opowiedziały bajkę. Został także wybrany Kopciuszek oraz królewicz którzy,  tańczyli przy muzyce. Bawiliśmy się także w grę „Wygibajtus” podczas której dzieci utrwalały nazwy kolorów oraz rozróżniały rękę prawą i lewą. Na zakończenie Panie zaprosiły dzieci do malowania twarzy w ulubionych kolorach.Do zobaczenia za rok w kolejnej bajce.