Grupa Jeżyki

Czy malować farbami można jedynie na kartce papieru? Dzieci z grupy ” Jeżyki”, w tym tygodniu, malowały na folii spożywczej wykorzystując do tego wszystkie swoje zmysły. Wszystkie doświadczenia zmysłowe prowadzą do kształtowania się przekonań na temat świata, ludzi oraz samego siebie. Są niejako fundamentem sposobu rozumienia świata – zarówno w dzieciństwie, jak i w dorosłości. Dzięki rozwojowi zmysłów kształtuje się rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny, także komunikacyjny. Rośnie poczucie bezpieczeństwa, samodzielność, inicjatywa.
W ramach realizacji  Międzynarodowego Programu Edukacyjnego ” Dotknij, Poczuj, Zobacz ” stworzyliśmy wspólnie naturalne farby, które zostały zrobione z jadalnych składników. Oprócz tego, że można było je spróbować to do tego pięknie pachniały.  W trakcie słuchania muzyki dzieci tworzyły swoje działa palcami.   Kolejny eksperyment za nami, a przed nami jeszcze mnóstwo niesamowitych doświadczeń.