Gwiazdeczki i ich „Listy do Ziemi”

„Listy dla Ziemi” to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA. W tym roku do akcji przyłączyły się też nasze przedszkolaki z grupy Gwiazdeczki i wspólnie rysowały „Listy do Ziemi”. W listach dzieci namawiały rodziców do działań proekologicznych. W tym roku tematem programu jest palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji. Dzieci wspólnie z nauczycielką badały, czy powietrze istnieje naprawdę? W jaki sposób należy dbać o jego czystość? Po przeprowadzonych zajęciach i wysłuchaniu pogadanki na temat szkodliwości palenia śmieci w piecach domowych oraz omówieniu problematyki niskiej emisji, dzieci wspólnie z wychowawczynią ustaliły jakie działania można podjąć aby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza. Przedstawiły swoje pomysły na rysunku będącym „Listem dla Ziemi” na wykonanym z makulatury papierze.