Spotkanie z garncarzem

W środę 10 kwietnia 2013 r. przedszkolaki miały okazję zapoznać się ze sposobem lepienia glinianych naczyń na kole garncarskim. W przedszkolu tego dnia gościliśmy pana Krystiana Nowaka z Podedwórza. Dzieci miały możliwość poznania trudnej pracy garncarza, który przybliżył im historię tego rzemiosła. Podczas spotkania każde dziecko mogło z panem Krystianem wykonać wymyślone przez siebie naczynie. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obserwowały, jak z kawałka gliny powstaje wspaniałe dzieło. Twórcza praca przyniosła dzieciom wiele radości i satysfakcji. Powstały ciekawe wazony, miseczki, dzbanuszki, które dzieci będą ozdabiać podczas zajęć. Dziękujemy panu Krystianowi za zorganizowanie jakże fascynujących zajęć plastycznych.