Spotkanie z pszczelarzem

9 kwietnia nasze przedszkole odwiedził pszczelarz, który w bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o życiu pszczół, ich pracy i zwyczajach oraz znaczeniu w przyrodzie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć ulik z pszczołami, przyrządy potrzebne pszczelarzowi do pracy ( ubranie , specjalny kapelusz, podkurzacz), oraz różne rodzaje miodu, który chętnie próbowały. Spotkanie z pszczelarzem poszerzyło wiedzę dzieci na temat pszczelarstwa oraz umożliwiło bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje miód. To było ciekawe i pouczające doświadczenie. Na zakończenie otrzymały upominki w postaci nabieraka do miodu. Dziękujemy panu pszczelarzowi za okazaną serdeczność i poświęcony czas.