Spotkanie z policjantem

W dniu 03. 10. 2012 r. nasze przedszkole odwiedził Pan policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie – kom. Krzysztof Golba.
W trakcie spotkania policjant poruszył tematy związane przede wszystkim z bezpieczeństwem dzieci. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały jak policjant  wyjaśniał im zasady prawidłowego poruszania się po drogach. Przypominał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Zwrócił uwagę jak ważne jest to, aby każde dziecko jeździło w foteliku samochodowym i korzystało z pasów bezpieczeństwa. Celem spotkania było również zapoznanie dzieci z zawodem policjanta, a także z umundurowaniem i rekwizytami. Przedszkolaki z grupy „Słoneczka” i „Gwiazdeczki” czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Na koniec dzieci podziękowały za ciekawe spotkanie wręczając policjantowi wykonany upominek z pamiątkową dedykacją. . Była to wizyta, która wzbudziła wiele emocji wśród naszych przedszkolaków.