Wielka Zbiórka Elektrośmieci

16.05.2013 r.  Grupa Elektro Odpowiedzialni zorganizowała w naszym przedszkolu wielką zbiórkę elektrośmieci. Akcja odbyła się w ramach edukacyjnego projektu www.ElektroOdpowiedzialni.pl. W tym dniu dzieci wraz z rodzicami przyniosły do przedszkola zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach przeprowadzonych przez organizatorów, na których dowiedziały się wielu ciekawych wiadomości na temat tego, co to są elektrośmieci, dlaczego są tak bardzo niebezpieczne i co należy z nimi robić. Dzieci dowiedziały się, że zebrane elektrośmieci poddane zostaną procesom odzysku, recyklingu oraz unieszkodliwienia trujących substancji. Dzięki tym wszystkim procesom będą mogły być wykorzystane do produkcji nowych przedmiotów.