Zajęcia w grupie sześciolatków

Sześciolatki z grupy Słoneczka poważnie szykują się do szkoły. Na tych zajęciach wprawdzie nie czytały ani nie rozpoznawały literek, ale rozpoznawały i nazywały nastroje. A to też jest bardzo ważne w dalszym etapie nauki szkolnej! Na początku jechały pociągiem i docierały do różnych stacji. Była to stacja Radość, Smutek, Złość, itd. Dzieci minkami miały pokazać, jak wyglądają mieszkańcy tych stacji. Wszyscy bardzo wczuwali się w swoje role. Potem słuchały opowiadania nauczycielki, rozpoznawały ilustracje z bajek, wymieniały bohaterów, mówiły czy jest to postać negatywna czy pozytywna. Na zakończenie zajęć malowały postaci z bajki. Niestety wiele dzieci wymieniało tylko bohaterów z filmów, wykazując się słabą znajomością klasycznych bajek… Przez krainę emocji przeprowadzała Słoneczka pani Żaneta Chruściel.