Krasnoludki uczą się i bawią

W dniu 9 marca grupa Krasnoludków przeniosła się w świat literek i dźwięków. Najpierw okazało się, że mimo iż są jeszcze maluszkami, to potrafią czytać! Dzieci właściwie odnalazły wizytówkę ze swoim imieniem, a następnie w tym wyrazie liczyły literki. Trudnym zadaniem okazało się położenie tylu koreczków, ile jest literek w imieniu. Nie miała z tym trudności Iga, bo ma bardzo krótkie imię. Następnie dzieci ćwiczyły spostrzegawczość słuchową. Liczyły dźwięki, np. ile orzeszków wpadło do metalowej miski. Potem przyszła kolej na spostrzegawczość wzrokową. Krasnoludki układały takie same dinozaury parami. Wcale nie sprawiło trudności przedszkolakom odgadnięcie za pomocą dotyku, ile jest kulek w woreczku. Po tej wytężonej pracy przyszedł czas na ulubiona zabawę „w małpkę”. Dzieci pracowały chętnie i były bardzo grzeczne.