5 porcji warzyw, owoców lub soku

W maju nasze przedszkolaki  wzięły udział  w ogólnopolskim programie edukacyjnym „5 porcji warzyw, owoców lub soku” organizowanym przez Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soku. Celem akcji było propagowanie wśród dorosłych i dzieci zdrowych nawyków żywieniowych poprzez regularne spożywanie pięciu porcji warzyw, owoców lub soku. Dlaczego akurat 5 porcji? Ponieważ według ekspertów, jest to optymalna dawka witamin i mikroelementów niezbędna dla dobrego stanu naszego organizmu.
W ramach programu dzieci otrzymały książeczki, w których znajdowały się liczne zadania rozwijające szereg umiejętności i zgłębiające wiedzę przedszkolaków. Dzieci brały udział w zajęciach, prowadzonych według scenariuszy przewidzianych w programie. Nasze przedszkolaki wzięły także udział w konkursie przewidzianym przez program, który polegał na wykonaniu plakatu zachęcającego do spożywania warzyw i owoców każdego dnia. Od organizatorów przedszkole otrzymało certyfikat potwierdzający udział w programie.
Z pewnością podjęte w ramach programu „5 porcji warzyw, owoców lub soku” działania edukacyjne przyczyniły się do kształtowania wśród dzieci właściwych nawyków żywieniowych.