Rok szkolny 2011/2012

Samorząd Uczniowski

Wydarzenia z życia szkoły

Sukcesy sportowe


Samorząd Uczniowski

 
SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2011/2012:

ZARZĄD

PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU:Dominika Ostrysz
ZASTĘPCA: Olga Nawrocka
SKARBNIK: Katarzyna Smolak
SEKRETARZ: Karolina Markowska
 

OPIEKUN SAMORZĄDU:  Monika Boreczek, Marta Meges



Wydarzenia z życia szkoły

Dzień Olimpijczyka

20 czerwca 2012r. po raz XVI odbył się w naszej szkole Dzień Olimpijczyka. W czasie tej  podniosłej uroczystości zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami uczniowie, którzy zajęli w tym roku szkolnym czołowe miejsca w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich czy powiatowych. Nagrody i podziękowania odebrali też sportowcy, którzy mieli liczne i znaczące osiągnięcia na arenie sportowej. Hala wypełniona była nauczycielami i rodzicami dumnymi z osiągnięć uczniów.

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


Dzień Kibica

Znowu w szkole przy ul. Stasia i Nel zrobiło się kolorowo, wesoło i tanecznie. 12 czerwca odbył się Dzień Kibica i nieprzypadkowo zbiegł się z terminem meczu Polska : Rosja. Od rana wszyscy malowali twarze, zakładali szaliki, wszędzie było biało – czerwono. Od kilku dni korytarz szkolny ozdabiały plakaty, gdzie każdy mógł nakleić lub narysować coś związanego z EURO 2012.  Na przerwach wszyscy tańczyli i śpiewali kibicując Polsce. Wieczorem okazało się, że to tylko dzięki nam Kuba Błaszczykowski strzelił wyrównującą bramkę ;))

B.Czubaszek

więcej zdjęć w galerii


Tydzień Życzliwości i Dobrego Zachowania

W dniach 14. 05- 18.05 w naszej szkole przy ul. Stasia i Nel obchodzony był TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DOBREGO ZACHOWANIA. Był on ujęty w Szkolnym Planie Zapobiegania Agresji i Przemocy, ale wynikał również z potrzeby zmotywowania dzieci do życzliwego, miłego zachowania w klasie i na przerwie. Cały tydzień był szczegółowo zaplanowany.

14 maja miał miejsce konkurs plastyczny na plakat „Nasza szkoła bez agresji”. Każda klasa przygotowała zespołowo kilka plakatów, z których wybrano jeden na konkurs. Prace oceniło  jury w składzie: p. A. Dziewulska, p. I. Dębowska.

15 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i  udekorowano plakatami korytarz.  Nowy element dekoracji wzbudził duże zainteresowanie dzieci. Prace były bardzo piękne, opatrzone ciekawymi hasłami. I miejsce zdobyła klasa I F, II miejsce I D, a III miejsce II F.

16 maja od rana trwał  Dzień radości i życzliwości. Dzieci przebrały się, a na  przerwach okazywały sobie życzliwość, miłe słowa, gesty. Było bardzo wesoło.

17 maja odbył się Dzień dobrych uczynków oraz  Wybór Kulturalnego Ucznia  i Kulturalnej Uczennicy w każdej klasie.

Tydzień zakończył uroczysty apel na którym podsumowano to, co działo się przez cztery dni, Kulturalnym Uczniom wręczono dyplomy, a całym klasom serduszka za ich zaangażowanie. Cały TYDZIEŃ przygotowała Barbara Czubaszek.

więcej zdjęć w galerii


Dzień Radości i Życzliwości

16 maja  nasza szkoła przy ul. Stasia i Nel przeżywała prawdziwy „najazd” dziwnych postaci. Były tam kotki,  panny młode, pielęgniarki, wróżki, kibice i „tajemnicze” osoby z czarnymi włosami. Był to Dzień Radości i Życzliwości - wpisujący się w TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DOBREGO ZACHOWANIA, ujęty w Szkolnym Planie Zapobiegania Agresji i Przemocy.

W tym dniu dzieci (i ich panie) przebrały się, na przerwach wszyscy okazywali sobie życzliwość, obdarowywali się drobnymi prezentami.

Każda przerwa była okazja do wesołej zabawy, królowało oczywiście „Koko- spoko”! Organizatorką Dnia była Barbara Czubaszek  oraz nauczycielki klas I – II.

więcej zdjęć w galerii


"Wszyscy gramy dla Polski"

30 maja2012r. w ogrodach Pałacu Prezydenckiego prezydent Bronisław Komorowski spotkał się z wolontariuszami EURO 2012 i uczniami szkół podstawowych. Na spotkaniu była delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Atrakcją było również to, że zaproszonymi gośćmi byli m.in.: piosenkarz Wojciech Gąsowski, raper Mezo, komentator sportowy Tomasz Zimoch oraz satyryk Marcin Daniec. Prezydent podziękował wszystkim, którzy wkładają swój wysiłek w to, by Euro 2012 wypadło jak najlepiej.

więcej zdjęć w galerii


Konkurs KANGUR 2012

W tegorocznej edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Kangur 2012” w barwach  naszej szkoły startowało  152 uczniów.  Ich  udział w konkursie okazał się wielkim sukcesem szkoły.  "Jedynka" zdeklasowała łukowskie szkoły ponieważ aż  41 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrody i wyróżnienia.

Wśród uczniów klas VI w kategorii „Beniamin”

I miejsce otrzymał uczeń kl. VI g Paweł Łuckiewicz

II miejsce otrzymała uczennica kl. VI c Natalia Jankowska

8 uczniów w tej kategorii otrzymało wyróżnienia:

Jakub Suchodolski    -           kl. VI c

Jakub Wereszczyński   -          kl. VI d

Kacper Kur                 -          kl. VI c

Monika Studzińska      -          kl. VI f

Marta Lada                 -          kl. VI c

Bartosz Zdanikowski   -          kl. VI a

Katarzyna Smolak       -          kl. VI g

Alicja Sawicka             -          kl. VI e

 

Wśród uczniów klas V w kategorii „Beniamin”

I miejsce otrzymał     Dawid Wajszczuk      -           kl. V c

II miejsce otrzymał       Łukasz Dybciak           -          kl. V a

III miejsce otrzymał      Marek Sadło               -          kl. V a

 

10 uczniów w tej kategorii otrzymało wyróżnienia:

1.      Jan Milewski -           V a

2.      Wiktor Stępniewski – V a

3.      Jakub Żętała    – V e

4.      Kamil Rola       – V f

5.      Wiktoria Solnica – V e

6.      Sebastian Trochim – V a

7.      Natalia Skwarek – V e

8.      Damian Kania – V b

9.      Michał Niewęgłowski – V a

10.  Milena Zarzycka – V e

Wśród klas IV w kategorii „Maluch”:

I m. zajął uczeń kl. IV f Marcel Grochowski.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali:

Karolina Lendzion – IV d

Mikołaj Milcarz – IV d

Nauczyciele przygotowujący: Joanna Siwiec, Alicja Kuźma, Sławomira Szczygielska, Maria Domańska – Ciołek, Jerzy Kuźma.

 

Wśród klas III w kategorii „Maluch” wyróżnienie otrzymali:

1.      Mateusz Meges  - III b

2.      Piotr Cabaj            - III f

3.      Kacper Kowieski  - III c

4.      Patryk Kachniarz   - III b

5.      Monika Lada         - III b

6.      Patryk Patkowski  - III c

7.      Anastazja Klimiuk  - III c

 

Wśród najmłodszych uczniów w kategorii „Żaczek” wyróżnienia otrzymali:

                        -  Gabriela Szczygielska  –  II c

                        -  Szymon Suchodolski   – II f

- Luiza Semeniuk         - II f

- Lena Warsz   -          II f

- Zuzanna Bączkowska            - IIF

- Łukasz Łazuga  -  II e

- Izabela Koper  – II e

- Natalia Pakuła -   II c

Nauczyciele, którzy przygotowywali uczniów to:

Danuta Domańska

Bożena Śledź

Agnieszka Bancerz

Elżbieta Rodak

Marta Olszewska

Gratulujemy


Tydzień pod hasłem: "KIBICUJĘ FAIR PLAY"

W dniach 21 - 25 maja w ramach kampanii społecznej Szkoła bez Przemocy Zespół Koordynujący i Samorząd Uczniowski zorganizowali
TYDZIEŃ POD HASŁEM:
„KIBICUJĘ FAIR PLAY”

I dzień – wszystkie klasy przygotowywały plakaty na temat: KIBICUJĘ FAIR PLAY. Każda klasa miała wykonać jeden plakat techniką dowolną, w formacie A1 (wykonane plakaty wzięły udział w konkursie).

II dzień – prezentacja plakatów na korytarzu szkolnym i rozstrzygnięcie konkursu.

III dzień – uczniowie klas IV – VI  prezentowali HASŁO NA OKRZYK promujące szkołę i zagrzewające do walki (w formie transparentu).

IV dzień – odbył się pod hasłem PROMUJEMY BARWY NARODOWE. Uczniowie ubrani byli w kolorystykę biało – czerwoną. W tym dniu odbył się konkurs na najciekawiej przebraną klasą. Komisja wybrała 5 klas, które w nagrodę reprezentowały naszą szkołę podczas Dnia Sportu w naszym mieście.

V dzieńDzień Sportu pod hasłem „Kibicujemy Fair Play”. Nasza szkoła wzięła udział w rozgrywkach sportowych o puchar Burmistrza Miasta. Na stadion miejski poszli sportowcy, nauczyciele i oczywiście kibice – w barwach narodowych i z transparentami promującymi szkołę oraz zagrzewającymi do walki.

więcej zdjęć w galerii

materiał opracowała: Aneta Tymińska


Kolejny sukces Sylwii Purzyckiej

Dnia 7 maja 2012 r. w Piastowie odbyły się regionalne eliminacje ogólnopolskiego konkursu „ Wygraj sukces”. Nasze miasto oraz szkołę reprezentowała Sylwia Purzycka. Komisja Artystyczna po wysłuchaniu  piosenek „ Ene due rabe swing” i „ Mrówka, skuwka” przyznała jej wyróżnienie. Gratulujemy!


VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Asy z trzeciej klasy ”

Dnia 23 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie odbył się  VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „ Asy z trzeciej klasy ” pod patronatem Burmistrza Miasta Łuków.

Do konkursu przystąpiło po  5 uczniów klasy III z każdej Szkoły Podstawowej w Łukowie: SP 1, SP 4 i SP 5.

Zwycięzcą konkursu okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 - Kachniarz Patryk. Miejsce II zdobył również uczeń tej samej szkoły - Król Kacper. Miejsce III otrzymała  uczennica Jakubaszek Karolina ze Szkoły Podstawowej nr 5.  

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Sponsorami konkursu byli: ZNP Łuków oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie.

więcej zdjęć w galerii

Główne nagrody zwycięzcy otrzymają podczas obchodów Dni Łukowa z rąk Burmistrza Miasta. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Organizatorzy:        SP 1 – Anna Pudełek, Urszula Chojnacka

                                 SP. 4 – Bożena Pilska, Agnieszka Jezierska

                                 SP. 5 – Hanna Kiryła, Katarzyna Puszcz 


Krajowe Mistrzostwa IDO Jazz Dance, Modern, Ballet/Point

Uczennice naszej szkoły – Zosia Głębicka i Asia Nowak z kl. Ve oraz Justyna Kucharska z kl. IId występując w barwach Caro Dance uczestniczyły w Krajowych Mistrzostwach IDO Jazz Dance, Modern, Ballet/Point, które odbyły się 13 – 15 kwietnia 2012r. w Grójcu.  Dziewczynki zajęły wraz ze swoimi zespołami tytuł II wicemistrza w swojej kategorii wiekowej. Tym samym zakwalifikowały się do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. To olbrzymi sukces i doskonała promocja naszej szkoły i miasta.

Serdecznie gratulujemy!!!!


Wiosna, wiosna...wiosna, ach to ty

Jak co roku 21 marca powitaliśmy wiosnę zabawą. W tym dniu zapomnieliśmy o kartkówkach, sprawdzianach i odpytywaniach. Nasza szkoła rozkwitła tysiącem barw i każdy, nawet Pan DyrektorJ,  z uśmiechem na ustach nucił „Wiosna, wiosna…Wiosna ach to Ty…”.

Samorząd Uczniowski po raz kolejny zorganizował eliminacje klas o Certyfikat Super Klasy.

Pierwsza konkurencja to KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY. Każda z klas zaprezentowała się w kolorze wylosowanym wcześniej przez wychowawcę. Oprócz stroju liczyła się również reklama klasy, okrzyki, transparenty.

Aby wiosna mogła rozgościć się i pokazać w pełnej krasie musieliśmy pożegnać zimę corocznym zwyczajem ludowym – topieniem marzanny. Dopiero teraz mogliśmy zaprosić wiosnę, a właściwie to … wiosny. Druga konkurencja to bowiem STRÓJ WIOSNY. Na scenie pojawiły się piękne, kolorowe i uśmiechnięte wiosny, a jury oceniało ich strój oraz sposób prezentacji.

Żeby  wiosna na dobre u nas zagościła, poprosiliśmy ją do tańca. Kolejna konkurencja to TANIEC Z PANIĄ WIOSNĄ.

Postanowiliśmy też przygotować PREZENTY DLA WIOSNY aby mieć pewność, że zostanie z nami i nie czmychnie za chwilę. Każda z klas przygotowała kosz z symbolami wiosny.

Na koniec zaprosiliśmy wszystkich na POKAZ MODY WIOSENNEJ. Jury miało bardzo trudne zadania ponieważ nasze uczennice prezentowały się  na wybiegu jak profesjonalne modelki.

Sprawdziliśmy też jaką kondycję mają nasi uczniowie. Po  konkurencjach wiosennych przyszedł czas na konkurencje sportowe. Klasy zmierzyły się na torze szybkościowo gibkościowym oraz ścigały się prowadząc piłkę nogą. Rywalizacja była bardzo zacięta. W przerwach między konkurencjami mogliśmy podziwiać występ zespołu tanecznego Kakadu, Natalkę Strzyżewską w piosence „Tyle słońca w całym mieście” oraz pokaz karate kyokushin w wykonaniu dzieci.

Certyfikat Super Klasy powędrował do klasy V e

II miejsce zajęła klasa III b

III miejsce klasa IV d.

Klasy te otrzymały słodkie upominki.

Przyznawanie pucharów stało się bardzo modne i popularne. My nie chcemy być gorsi, w związku z tym Samorząd Uczniowski ufundował przechodni, ale nie puchar, tylko miotłę, która będzie wymiatała z naszej szkoły wagarowiczów. Miotłę Antywagarowicza otrzymała klasa z najwyższą frekwencja czyli III B. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok.

więcej zdjęć w galerii


Wernisaż Hanny Wiącek

Ósmy marca oprócz życzeń i kwiatków dla pań przyniósł miłą niespodziankę. W Galerii „PROwizorium” Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż pani Hanny Wiącek. Zebranych gości powitał dyrektor ŁOK –u pan Artur Mydlak. Licznie przybyli przyjaciele, rodzina, znajomi, wielbiciele sztuki – podziwiali piękne pejzaże, otwarte kolorowe przestrzenie, rozpoznawali znane zakątki Kazimierza Dolnego oraz rodzinnego Łukowa. Uwagę przykuwał klimat, kolorystyka, nastrój tej twórczości, poetycko zatytułowanej „Malarskość”. Znalazła się też grupa najmłodszych odbiorców sztuki – uczniowie pani Hani.

Zajmując się twórczością plastyczną Hanna Wiącek stwarza swoim uczniom klimat  pozwalający na zainteresowanie się sztukami plastycznymi, umożliwia próby wypowiadania się poprzez język plastyki. Pozwala to na sukcesy dzieci na różnych konkursach plastycznych.   Ta ciekawa wystawa  była również okazją do wizyty w ŁOK- u  klasy Ie z wych. Barbarą Czubaszek i klasy I c z wych. Hanną Wiącek. Dzieci mogły wprowadzić w życie zasady zachowania się w miejscach publicznych. Wielka frajdę sprawiło im wybieranie swojego ulubionego obrazu oraz zagadki plastyczne.

więcej zdjęć w galerii


"Wygraj sukces"

Dnia 19 marca 2012 w  Sali  Widowiskowej „Podlasie” w Siedlcach odbyły się  eliminacje do jednego z największych ogólnopolskich konkursów wokalnych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży -  „Wygraj sukces”.

Uczennica klasy trzeciej,  Sylwia Purzycka wykonała dwa utwory, w których zaprezentowała  swoje zdolności wokalne. Jury przyznało jej nominację do kolejnego etapu, którym są eliminacje regionalne. Sylwia walczyła będzie  o finał w Tarnobrzegu. Opiekunem małej wokalistki jest p. Anna Pudełek.


„Dla każdego coś innego – indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych w Łukowie”


     

 

    Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie uczestniczy w realizacji projektu „ Dla każdego coś innego- indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I- III szkół podstawowych w Łukowie”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu kształcenia dzieci w młodszym wieku szkolnym.

    W ramach realizacji projektu w naszej szkole prowadzone są zajęcia dodatkowe dla dzieci z zaburzeniami umiejętności szkolnych oraz zajęcia dodatkowe rozwijające umiejętności i zainteresowania uczniów.

W zajęciach uczestniczy  253 uczniów, co stanowi  56 % uczniów klas I- III. Zajęcia prowadzi 25 nauczycieli. Każdy z nich realizuje opracowany przez siebie program.

Rodzaj zajęć

Tytuł programu

Nauczyciel realizujący zajęcia

Zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu

„ I Ty będziesz dobrze czytać i pisać”

 „ Bawię się i uczę”

 „ Uczę się przez zmysły”

p. A. Dmowska- Ciołek
 

 p. D. Nurzyńska

 p. A. Nikiel- Kowalczyk

Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych

 „ Chcę liczyć coraz lepiej”

 „ Wesoła matematyka”

 p. D. Domańska

 p. D. Nurzyńska

Zajęcia logopedyczne

„ Chcę dobrze mówić”

p. E. Lutowierska

Zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej

„ Jak pomyślę, tak zrobię”

p. A. Tymińska

Gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy

„ Proste plecy”

p. B. Wegner

 Zajęcia rewalidacyjno- wychowawcze

„ W świecie barw, dźwięków, zapachów, dotyku i światła- polisensoryczne doświadczanie świata”

p. A. Nikiel- Kowalczyk

Zajęcia relaksacyjne

„ Rozwój daje radość”

 „ Zabawa i nauka w kolorowym świecie”

„ Muzykoterapia”

p. I. Dębowska

 p. A. Dziewulska
 

 p. Bożena Śledź

Zajęcia rozwijające zdolności językowe

„ Angielski na wesoło”

 „ Smart Kids”

p. M. Boreczek

 p. A. Wysocka

Zajęcia dla uczniów uzdolnionych matematycznie

„ Myśląca główka”

 „ W krainie Matematycji”

 „ Liczę jak komputer”

 „ Myślę, liczę, rozwiązuję”

p. B. Zaniewicz

 p. K. Mikulska

 p. U. Chojnacka

 p. B. Ponikowska

Zajęcia dla uczniów uzdolnionych przyrodniczo

„ Jakie to wszystko ciekawe”

p. B. Czubaszek

Zajęcia dla uczniów uzdolnionych plastycznie

„ Zręczne ręce”

„ Mały artysta”

 „ Złote rączki”

p. H. Wiącek

 p. E. Świerczewska

 p. M. Jastrzębska

Zajęcia dla uczniów uzdolnionych manualnie

„ Mistrz origami”

p. A. Peryt

Zajęcia dla uczniów uzdolnionych muzycznie

„ Studio piosenki”

p. A. Pudełek

Zajęcia dla uczniów uzdolnionych tanecznie

„ Tańcz i Ty”

p. Bożena Śledź

 Zajęcia dla uczniów uzdolnionych fizycznie (sport)

„ Talenty sportowe są wśród Was”

 „ I Ty możesz zostać gwiazdą sportu”

 „ Szybciej, wyżej, dalej”

p. J. Rzymowski

 p. R. Samujło
 

 p. E. Czerkas

Do realizacji zajęć w ramach w/w projektu nasza szkoła otrzyma pomoce dydaktyczne i sprzęt wartości 93. 838, 50 zł (sfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego).

Koordynator szkolny Danuta Nurzyńska


Zimowisko w Murzasichle

W pierwszym tygodniu ferii zimowych 48 dzieci z naszej szkoły w wieku 7 -13 lat wyjechało na zimowisko do Murzasichle.

Głównym celem zimowiska była nauka i doskonalenie jazdy na nartach, swoje umiejętności szkoliliśmy w Bukowinie Tatrzańskiej na stokach o różnym stopniu trudności pod okiem instruktorów i opiekunów.

Było także wiele innych atrakcji; snowtubing - czyli jazda na oponach po torze śniegowym, gdzie specjalny wyciąg zawiózł nas w górę, a potem z zawrotną prędkością mknęliśmy raz przodem , raz tyłem w dół.

Pomimo siarczystego mrozu kąpaliśmy się na dworze w gorących wodach w termach "Bania" w Białce Tatrzańskiej. Korzystaliśmy z atrakcji wodnych Aquaparku oraz z kręgielni w Zakopanem. 

Konnymi zaprzęgami udaliśmy się na kulig,  podziwiając  piękną panoramę Tatr, a przy ognisku piekliśmy kiełbaski i śpiewaliśmy piosenki.

W Małym Cichym na Polanie Lichajówki oglądaliśmy "Paradę Kumoterek" czyli gazdowskie wyścigi góralskich sanek.

Zwiedzaliśmy Murzasichle, Zakopane, a wieczorem bawiliśmy się na dyskotece w naszym pensjonacie.

Zimowisko w Murzasichle

więcej zdjęć w galerii


Akcja "Karma na Gwiazdkę"

W związku z nadchodząca zimą oraz na prośbę Łukowskiego Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt, Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę karmy suchej i mięsnej dla bezdomnych zwierząt z terenu miasta Łuków. Uczniowie naszej szkoły licznie zaangażowali się w nowe przedsięwzięcie i wspomogli potrzebujące zwierzęta.

 Serdecznie dziękujemy w imieniu bezdomnych zwierząt.

 

                                                                                Samorząd Uczniowski

 


Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

Z okazji święta tak bardzo pachnącego dzieciństwem, postanowiliśmy wspomóc tych, którym tego prawdziwego dzieciństwa brak. Dlatego też Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować tygodniową zbiórkę zabawek. Uczniowie naszej szkoły okazali się bardzo wspaniałomyślni i chętnie podzielili się pluszowymi przyjaciółmi. 05.12.2011r. zabawki zostały przekazane do Szpitala Miejskiego w Łukowie (Oddział Dziecięcy)  Domu Pomocy Społecznej przy ul. Broniewskiego oraz do świetlicy szkolnej. Pluszaki zostały wręczone dzieciom w Mikołajki.

Ofiarowane zabawki sprawiły wiele radości podopiecznym w/w placówek.

Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jesienne Nutki 2011”

Dnia 18 listopada 2011r w Lublinie, w MDK  „Pod Akacją” odbył się  finał Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Jesienne Nutki 2011” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Po  raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie zdobyli  główne nagrody: Brązowy i Srebrny Kasztan.

W kategorii zespołów duet w składzie Marta Skurka i Sylwia Purzycka wyśpiewał Brązowy Kasztan, natomiast Srebrny Kasztan- Anastazja Klimiuk w kategorii solistów klas I-III. Wokalistki zaprezentowały się ciekawą aranżacją piosenek oraz wysokim poziomem artystycznym. Do konkursu przygotowane zostały przez p. Annę Pudełek.

 


Święto Szkoły

Tradycyjnie, 25 listopada , w rocznicę urodzin patrona szkoły księdza Grzegorza Piramowicza, obchodzimy Święto Szkoły.

   Uroczystość rozpoczęło wystąpienie dyrektora szkoły – p. Karola Ciołka, który wręczył pamiątkowe dyplomy wyróżniającym się pracownikom. Po nim ciepłe słowa życzeń do zgromadzonych na hali przedstawicieli społeczności szkolnej skierowali: p. Barbara Leśniak - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta  Łuków , p. Krzysztof Konstanty – Naczelnik Wydziału Oświatowo-Społecznego Starostwa Powiatowego w Łukowie i  p. Bożena Lipiec – przewodnicząca Rady Rodziców.

Miłą niespodziankę przygotował p. Krzysztof Konstanty. Przekazał szkole pamiątkowe świadectwo ukończenia Siedmioklasowej Publicznej Szkoły Powszechnej im. Grzegorza Piramowicza z roku szkolnego 1933/34.

Tradycją Święta Szkoły jest uhonorowanie laureatów konkursu wiedzy o ks. Grzegorzu Piramowiczu. W tegorocznej edycji bezkonkurencyjna okazała się  Aleksandra Cisiak z klasy III f, drugie miejsce przypadło Patrykowi Kachniarzowi - III b, zaś trzecią lokatę zajęli: Natalia Wasiluk –IIIf, Gabriela Stępniak – IIIe i Anna Karwowska- IIIa

   Uroczystość uświetnił program artystyczny pt.: „Kocham Cię, szkoło”, przygotowany przez uczniów klasy Ve pod kierunkiem p. Jolanty Suchodolskiej.  Piosenki oraz konkurencje opracowane specjalnie na tę okazję przez p. Jolantę Suchodolską wzbudziły owacyjne reakcje widowni.

W turnieju zmierzyły się zespoły:

Ø  drużyna ASI czyli: Joanna Nowak, Michał Pucyk, Natalia Strzyżewska (uczniowie), p.Wiktoria Warowna (nauczycielka jęz. angielskiego) i p. Jarosław Juchniewicz (były wicedyrektor szkoły)

Ø  drużyna ZUZI  czyli: Zuzanna Sawicka, Jakub Żętała, Dominika Ostrysz (uczniowie), p.Marta Meges (nauczycielka jęz. angielskiego) i p. Krzysztof Konstanty (były wicedyrektor szkoły)

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w następujących kategoriach:

Ø  Muzyczna zagadka

Ø  Pojedynek

Ø  Urodziny szkoły

Ø  Telewiadomości

Ø  Przebojowa zagadka

Ø  Kalambury

Ø  Licytacje muzyczne

Ø  Głuchy telefon 

Po zaciętej walce wygrała drużyna  ZUZI.

Gratulujemy!

Święto Szkoły upłynęło w miłej atmosferze. Było zabawnie, wesoło i z pewnością ten dzień pozostanie w pamięci uczestników.

więcej zdjęć z apelu


Wspomnienie o ś.p.  Andrzeju Kiełczykowskim  (1964 – 2011)

Andrzej 11.10.2011 roku zmarł przeżywszy 47 lat nasz kolega Andrzej Kiełczykowski, długoletni nauczyciel wychowania fizycznego łukowskiej „ Jedynki”.
Urodził się 13.02.1964 roku w Łukowie jako najstarszy syn państwa Marii i Konstantego Kiełczykowskich. Edukację rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie ...czytaj więcej

Otwarcie placu zabaw

Dnia 25 października  nadszedł moment długo oczekiwany przez uczniów Szkoły  Podstawowej nr 1 przy ul. Stasia i Nel. Burmistrz Miasta Łuków – p.Dariusz Szustek w towarzystwie Dyrekcji szkoły oraz licznie zgromadzonych uczniów otworzyli nowo powstały, bezpieczny  plac zabaw.

Został on wybudowany w ramach projektu „Radosna szkoła”.  Jego budowa kosztowała około 200 tys. zł. Połowa kosztów zostanie zrefundowana z rządowego programu, druga część – z budżetu miasta. Dzieci chętnie skorzystały z ładnej pogody i  wesoło bawiły się na zjeżdżalniach, huśtawkach czy ścianie wspinaczkowej. Mamy nadzieję, że plac zabaw będzie długo służył wszystkim dzieciom z Osiedla Sienkiewicza.

Barbara Czubaszek

więcej zdjęć z otwarcia placu zabaw


Ślubowanie I klas

18 października odbyła się uroczystość ślubowania I klas. 154 pierwszoklasistów stało się pełnoprawnymi uczniami Szkoły podstawowej nr 1 w Łukowie.

Uczniowie złożyli ślubowanie przed sztandarem. W tej podniosłej chwili dzieciom towarzyszyli rodzice.

więcej zdjęć w galerii


Europejski Dzień Języków

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

 Europejski Dzień Języków (EDJ) został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 r. i służy promocji nauki języków obcych oraz bogactwa kulturalnego Europy.  Rokrocznie organizowane są różne imprezy edukacyjno-kulturalne, których celem jest zwrócenie uwagi na wielojęzykowe i wielokulturowe bogactwo Europy. W tym roku Europa świętuje swoje bogactwo językowe już po raz dziesiąty! Europejski Dzień Języków ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku to festiwal językowej różnorodności i okazja, żeby przekonać się, że nauka języków obcych może być świetną zabawą i fascynującą przygodą.

 Nasza szkoła również miała swój wkład w propagowanie nauki języków.

We wtorek 27 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. W tym wyjątkowym dniu w naszej szkole zabiło serce Europy. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły założyli w tym dniu koszulki z napisem w obcym języku. Uczestnicy zabawy wykazali się pomysłowością, niektórzy własnoręcznie wykonali koszulki. Ponadto w szkole zorganizowany był konkurs plastyczny, którego opiekunem była p. Wiktoria Warowna. Uczniowie klas IV, V i VI wykonali piękne plakaty promujące integrację europejska i różnorodność kultur. Szkoła w tym dniu wyglądała niezwykle kolorowo, a uczniowie przeżyli ciekawą przygodę z językiem obcym.


inne zdjęcia w galerii


Dzień Chłopaka w naszej szkole

Dnia 05.10.2011r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Podczas dyskoteki wyłoniliśmy zwycięzców w konkursie na NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CHŁOPAKA  naszej szkoły. Kandydaci z poszczególnych klas, wytypowani przez koleżanki,  zmierzyli się ze sobą w różnych konkurencjach, m.in. prezentowali swoje umiejętności aktorskie i taneczne. Poziom uczestników był bardzo wysoki. Wszyscy wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru. Jury wybrało NAJSYMPATYCZNIESZEGO CHŁOPAKA szkoły   Kamila Smyka z klasy VIF, natomiast publiczność wybrała Wojtka Ponikowskiego z klasy VIG. Podczas dyskoteki przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy.

              Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy swoim przygotowaniem i zaangażowaniem dostarczyli wszystkim niezapomnianych wrażeń i emocji.                            

               Dziękujemy również nauczycielom, którzy podczas dyskoteki pełnili dyżury oraz pomogli w organizacji imprezy.

 Samorząd Uczniowski

inne zdjęcia w galerii


Sukcesy sportowe

"Szczypiorniak na Orlikach 2012"

W ramach ogólnopolskiej akcji "Szczypiorniak na Orlikach 2012"- w Szkole podstawowej nr 29 w Lublinie odbył się eliminacyjny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt.  Dziewczęta z SP 1Łuków I - rocznik 1999-  zajęły pierwsze miejsce,  pokonując zespoły:

SP 1 Łuków I - SP 1 Łuków II     12 : 6

SP 1Łłuków I - Rejowiec Fabr.     15 : 4

SP 1 Łuków I - ZPO nr 1 Kraśnik  16 : 6

Zwycięstwo w Lublinie dało drużynie awans na Ogólnopolski Festiwal Piłki Ręcznej - PGNiG Dzieciom, który odbędzie się w Katowicach- w dniach 15.06 - 17.06.2012r.  Będzie to największe wydarzenie w piłce ręcznej, gdyż wystąpi w  nim blisko 900 uczestników z całej Polski. Oprócz rozgrywek na  "Orlikach"- zawodnicy zostaną zaproszeni na mecz Reprezentacji Polski w  Piłce Ręcznej Mężczyzn z Reprezentacją Litwy, który odbędzie się  w niedzielę - 17.06.2012r. w Katowickim "Spodku".

 

 Zespół SP1 Łuków I wystąpił w składzie:

 Karolak Aleksandra, Kłoda Kinga, Kudlak Aleksandra, Mańkowska Weronika, Nowicka Kinga, Ostrysz Klaudia, Płudowska Katarzyna, Różycka Ewelina, Sawicka Alicja, Świderska Weronika, Wielgosz Julia, Wysokińska Aleksandra
- opiekun drużyny- Ewa Mrozowska.

więcej zdjęć w galerii


SP1 na Turnieju "Bądź bezpieczny"

30 maja 2012 roku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie odbył się turniej prewencyjny sportowo – rekreacyjny „BĄDŹ BEZPIECZNY”. W turnieju wzięło udział trzynaście drużyn ze szkół podstawowych powiatu łukowskiego. W trakcie imprezy uczestnicy brali udział w pięciu konkurencjach tj. test wiedzy, tor policyjny i tor strażacki, tor innych służb, przeciąganie liny oraz tor sprawnościowy dla uczniów klas I - III. Zostały również przygotowane konkurencje dla opiekunów. Ponadto w trakcie trwania imprezy uczestnicy chętnie odwiedzali „przewoźne miasteczko ruchu drogowego”, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności.

            Zwycięzcą trzeciej edycji turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie, którą tworzyli:

KL I :   Zdunek Natalia, Ochnio Wiktor

KL II:  Łazuga Paulina, Marzel Adrian

KL III: Puszcz Julia, Golba Wojciech

KL IV: Natalia Pasik, Trochym Bartosz

KL V:  Skwarek Natalia, Szczygielski Jakub

KL VI: Świderska Weronika, Celiński Rafał

 

            Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli nauczyciele: Iwona Muszyńska i Paweł Głowacki.

W konkurencji dla opiekunów najlepszym okazał się wychowawca Paweł Głowacki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie. Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały nagrody ufundowane przez samorządy powiatu łukowskiego. Organizatorzy za cel obrali zaprezentowanie możliwości spędzania wolnego czasu, połączonego z nauką i szeroko rozumianą znajomością zasad bezpieczeństwa.


Biegi uliczne z okazji 3 Maja

Uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces w biegach organizowanych w Łukowie z okazji Święta 3 Maja. Indywidualnie oraz drużynowo sportowcy z ,,Jedynki” zdystansowali konkurentów z innych szkół powiatu łukowskiego.

Oto wyniki:

 Dziewczęta rocznik 2002 - 2004; dystans 850 m

indywidualnie:

1. Katarzyna Mateńka – SP Nr 1 w Łukowie

2. Alicja Kubiak – SP Nr 1 w Łukowie

3. Anna Jankowska – SP Nr 1 w Łukowie

4. Kinga Kamecka – SP Nr 1 w Łukowie

5. Sara Radomyska – SP Nr 1 w Łukowie

6. Magda Kowalczyk – SP Nr 1 w Łukowie

 Chłopcy rocznik 2002 - 2004; dystans 850 m

indywidualnie:

 1. Michał Kudlak – SP Nr 1 w Łukowie

2. Filip Madej – SP Nr 1 w Łukowie

3. Bartosz Karwowski – SP Nr 1 w Łukowie

4. Bartłomiej Olszewski – SP Nr 1 w Łukowie

w kategorii: Dziewczęta rocznik 2001; dystans 850 m

indywidualnie:

1. Aleksandra Kołomańska – SP Nr 1 w Łukowie

2. Agnieszka Kłos – SP Nr 1 w Łukowie

3. Natalia Pasik – SP Nr 1 w Łukowie

4. Natalia Kudlak – SP Nr 1 w Łukowie

5. Alicja Włodarczyk – SP Nr 1 w Łukowie

zespołowo:

1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie

w kategorii: Chłopcy rocznik 2001; dystans 850 m

indywidualnie:

1.       Marcel Grochowski – SP Nr 1 w Łukowie

zespołowo:

1. Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łukowie

w kategorii: Dziewczęta rocznik 2000 - 1999; dystans 850 m

indywidualnie:

2. Weronika Świderska – SP Nr 1 w Łukowie

4. Ewelina Różycka – SP Nr 1 w Łukowie

6. Klaudia Ostrysz – SP Nr 1 w Łukowie

zespołowo:

1. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie

w kategorii: Chłopcy rocznik 2000 - 1999; dystans 1150 m

indywidualnie:

6. Dominik Kalata – SP Nr 1 w Łukowie

zespołowo:

2. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie


Ogólnopolski Wielkanocny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt

W dniach 20-22.04.2012 r. w hali sportowej im. Romualda Szajdziuka  już po raz siódmy odbył się  Ogólnopolski Wielkanocny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt - rocznik 1999 oraz rocznik 2000 i młodsze. Patronat nad turniejem objęli: Małgorzata Majerek i Małgorzata Rola - zawodniczki SPR Lublin, absolwentki SP1, wychowanki P. Romualda Szajdziuka. P. Dariusz Szustek - Burmistrz Miasta Łuków oraz P. Janusz Kozioł - Starosta Powiatu Łukowskiego.

Turniej został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie, przy wsparciu finansowym władz miasta i powiatu oraz wielu lokalnych sponsorów i rodziców miejscowych zawodniczek.

W tegorocznym turnieju udział wzięło 18 zespołów - 7 w kategorii I obejmującej rocznik 1999 oraz 11 zespołów kategorii II - dziewczęta urodzone w roku 2000 i młodsze.  Mecze rozgrywane były w dwóch halach sportowych przy Szkole Podstawowej nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Łukowie

Uczestniczyło w nim 324 osoby: w tym 255  zawodniczek i 19 trenerów, oraz 50 osób stanowiących bezpośrednią obsługę turnieju: sędziów, ratowników medycznych, wolontariuszy. Ogromnego wsparcia i dużej pomocy udzielili organizatorom rodzice łukowskich zawodniczek.

W całym turnieju odbyło się 59 meczów, podczas których rzucono 1512 bramek.

W starszej kategorii Łukowianki przygotowywane przez p. Ewę Mrozowską zajęły piąte miejsce. Młodszą kategorię po niezwykle emocjonującym meczu finałowym z UKS Varsovią Warszawa (18:17), wygrały gospodynie turnieju prowadzone są przez p. Jolantę Suchodolską,  zaś wychowanki p. Grażyny Kiełczykowskiej z klasy IV zajęły X miejsce.

Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary i dyplomy. Zawodniczki biorące udział w turnieju oraz osoby towarzyszące otrzymały także okolicznościowe koszulki, gadżety i upominki od sponsorów. Trzy najlepsze zespoły w obu kategoriach udekorowane zostały medalami.

Trenerzy oraz sędziowie dokonali wyboru „najlepszych zawodniczek w drużynie”. Spośród Łukowianek wyróżnienia te odebrały: Weronika Mańkowska, Andżelika Skultecka i Natalia Pasik. W „Najlepszych siódemkach turnieju” znalazły się: Zuzanna Ośkiewicz i Aleksandra Kudlak. Tytuł „Najlepszej bramkarki” w kat. II otrzymała Aleksandra Nowicka - z UKS „Jedynka” Łuków, zaś „Królem strzelców” została Natalia Skwarek (46 bramek) również z UKS Jedynka Łuków. Wyróżnione zawodniczki otrzymały dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez M. Majerek i M. Rolę. Przedstawiciele Rady Miasta ufundowali ponadto nagrody niespodzianki dla „najniższej” i „najwyższej” zawodniczki. Przyznana została nagroda dla Katarzyny Mateńko z klasy IV – najmłodszej zawodniczki turnieju. Trenerzy otrzymali podziękowania oraz upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów.


Łuków na Final Four

W dniach 30.03-01.04.2012 roku w lubelskiej hali sportowo-widowiskowej "Globus" odbył się finał (tzw. FINAL FOUR) Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet. Równolegle przedmecze rozgrywały dziewczęta z rocznika 2000, a wśród nich zawodniczki "Jedynki" Łuków reprezentujące SPR "Łukovia". W dwudniowej rywalizacji seniorek zwyciężyły zawodniczki SPR Lublin z Łukowiankami w składzie (Małgorzatą Majerek - wybrana najlepszą prawoskrzydłową turnieju i Małgorzatą Rolą).

W mini turnieju dzieci bezapelacyjnie najlepsze okazały się nasze zawodniczki, które w sobotnim spotkaniu pokonały KMKS Kraśnik 33:10, a w niedzielnym finale zwyciężyły z UKS "Roxę" Lublin w stosunku 27:15. Najskuteczniejszą zawodniczką mini turnieju dzieci została Natalia Skwarek (Łukovia - 22 bramki), a do najlepszej "7" zawodów wybrano Zuzannę Ośkiewicz, AndżelikęSkultecką i Zofię Głębicką.

Udział w tym turnieju dostarczył niezapomnianych wrażeń i emocji. Nasze zawodniczki występowały podczas prezentacji z zespołami AZS Politechniki Koszalin, Vistalu Łączpol Gdynia i SPR-u Lublin. Miały możliwość robienia pamiątkowych zdjęć z Minister Sportu - Panią Joanną Muchą, trenerem Reprezentacji Polski Kobiet - Kimem Rasmussenem oraz z grającymi w Final Four zawodniczkami.

 Skład drużyny i zdobyte bramki: Nowicka Aleksandra, Sergiel Melania (bramkarki), Skultecka Andżelika 8, Zarzycka Milena 1, Kurowska Wiktoria 1, Skwarek Natalia 22, Piotrowska Karolina, Głębicka Zofia 10, Nowak Joanna, Zabielska Karolina 1, Solnica Wiktoria 3, Redzik Eliza 3, Wielgosz Kamila, Pajdowska Adriana, Sawicka Zuzanna, Linkiewicz Ewelina. Trenerką zespołu jest JOLANTA SUCHODOLSKA.

Finał mini turnieju dzieci zorganizowany został przez Młodzieżowa Radę Miasta Lublin przy współpracy z SPR Lublin, z którym SPR "Łukovia" Łuków podpisała umowę o współpracy. 

więcej zdjęć w galerii


Sukces naszych zawodników we Francji

Dnia 16 marca 2012 r. grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 Łukowie, na zaproszenie władz miasta partnerskiego Voisins le Bretonneux, udała się do Francji. Celem wyjazdu było uczestnictwo w XXXII Course du Printemps – wiosennych biegach. Nasze miasto i szkołę reprezentowali uczniowie: Weronika Mańkowska, Weronika Świderska, Jakub Józwik, Jakub Słomka, a opiekunem grupy był pan Artur Paszkiewicz.

Podczas pobytu we Francji nie mogło zabraknąć zwiedzania Paryża. Uczniowie zobaczyli katedrę Notre Dame, Łuk Triumfalny, Muzeum Luwr, Pole Marsowe, weszli na Wieżę Eiffla, a także spacerowali Aleją Pól Elizejskich.

Sobota 18 marca była dniem zawodów. O godzinie 14.30 rozpoczął się bieg, w którym brało udział pięcioro reprezentantów Łukowa. Dzieci biegły na dystansie 3,7 km. Bieg zakończył się sukcesem naszych zawodników.  Weronika Mańkowska zajęła 3 miejsce, a Weronika Świderska 2 miejsce w swojej kategorii.   W biegach na dystansie 7,1 km wziął udział  opiekun grupy pan Artur Paszkiewicz.

 Przez cały pobyt opiekę nad łukowianami roztaczały miejscowe rodziny,  które swoją gościnnością sprawiły, że czuli się oni jak u siebie w domu.

Wyjazd odbył się dzięki inicjatywie Burmistrza Łukowa pana Dariusza Szustka oraz Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego.


X Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

W dniach 3-4.12.2011 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im.Romualda Szajdziuka odbył się X Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Halowej Piłki Nożnej chłopców z rocznika 2000 pod patronatem Cezarego Kucharskiego. Turniej poświecony został ś.p. Andrzejowi Kiełczykowskiemu, nauczycielowi wych. fizycznego łukowskiej Jedynki. W zawodach uczestniczyło 120 zawodników z 10 klubów.

Wyniki spotkań sobotnich:

Jedynka Łuków - Vytis Alytus (Litwa) 1:2

AMPlus Łuków - SNO Brześć (Białoruś) 0:2

TOP 54 Biała Podl. - Cresovia Siemiatycze 7:2

Pogoń Siedlce - Unia Warszwa 2:0

Jedynka Łuków - Avia Świdnik 1:1

AMPlus Łuków - Niedźwiadek Chełm 1:6

Vytis Alytus - TOP 54 Biała Podlaska 0:0

SNO Brześć - Pogoń Siedlce 0:1

Cresovia Siemiatycze - Avia Świdnik 0;2

Unia warszawa - Niedźwiadek Chełm 1:7

Jedynka Łuków - TOP 54 Biała Podlaska 1:1

AMPlus Łuków - Pogoń Siedlce 0;1

Vytis Alytus - Cresovia Siemiatycze 1:0

SNO Brześć - Unia Warszawa 5:0

Jedynka Łuków - Cresovia Siemiatycze 4:2

AMPlus Łuków - Unia Warszawa 1:2

Vytis Alytus - Avia Świdnik 1:3

SNO Brześć - Niedźwiadek Chełm 1:2

TOP 54 Biała Podlaska - Avia Świdnik 3:0

Pogoń Siedlce - Niedźwiadek Chełm 1:1

Mecze niedzielne:

Cresovia Siemiatycze - AMPlus Łukow 1:2 (I mecz)

Vytis Alytus - Unia Warszawa 2:5

Jedynka Łukow - SNO Brześć 1:2

TOP 54 Biała Podlaska - Pogoń Siedlce 1:0

Avia Świdnik - Niedźwiadek Chełm 1:2

Cresovia Śiemiatycze AMPlus Łuków 0:3

o VII miejsce: Jedynka Łuków - Vytis Alytus 0;1

0 V miejsce: Unia Warszawa - SNO Brześć 1:3

O III miejsce: Pogoń Siedlce - Avia Świdnik 0:0 k. w 8 kolejce 3:2

o I miejsce: TOP 54 Biała Podlaska - Niedżwiadek Chełm 1:2

Miejsce w turnieju:

1. Niedźwiadek Chełm

2. TOP 54 Biała Podlaska

3. Pogoń Siedlce

4. Avia Świdnik

5. SNO Brześć

6. Unia Warszawa

7. Vytis Alytus

8. Jedynka Łuków

9. AMPlus Łuków

10. Cresovia Siemiatycze.

Najlepszym zawodnikiem turnieju (NVP) wybrano Piotra Sacewicza TOP 54 B. Podl., najlepszym bramkarzem - Mateusza Orzełowskiego Pogoń Siedlce, najlepszym obrońcą - Krystiana Śliwę Avia Świdnik, królem strzelców został Mateusz Szwed Niedźwiadek Chełm.

W sobotę rozegrany został  mecz pokazowy pomiędzy "Przyjaciółmi" Cezarego Kucharskiego i "Orlętami" Łuków (seniorzy), który zakończył się wynikiem 6:4.

 

Składy drużyn "Przyjaciele" Cezary Kucharski 2, Bartłomiej Pawłowski, Paweł Pranagal, Tomasz Jasina, Tadeusz Grula, Tadeusz Kurek, Piotr Ozygała 1, Krzysztof Skrzymowski 1, Ireneusz Mateńko, Marek Buch, Grzegorz Orzyłowski 2, Andrzej Sakowski. "Orlęta": Norbert Osial, Paweł Szlaski, Michał Gryczka, Krzysztof Kierych, Sebastian Matuszewski, Rafał Przeździak, Sylwester Buga 2, Jakub Sterna, Robert Różański (trener), Michał Purzycki 1 i jedyna kobieta Magda Orzełowska zdobywczyni 1 bramki.

Sponsorzy turnieju: C. Kucharski, Sokołów S.A.,Pepsi Poland, PZPN, Starostwo Powiatowe w Łukowie, Urząd Miasta Łuków, Spółdzielczy w Łukowie, Pani Zofia Żuk - prezes Łuksji, Michał Warowny, Krzyszto Okliński i UKS Jednka Łuków.

Janusz Rzymowski


Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległościowe

W dniu 11 listopada 2011 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie zorganizował XIX Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w tej imprezie. W sumie wystartowało ok. 50 osób w czterech kategoriach. Nasi sportowcy zaliczyli bardzo udany występ, uzyskując wysokie wyniki we wszystkich rocznikach w których brali udział.


więcej zdjęć w galerii

W wyniku rywalizacji nasi najlepsi uczniowie zajęli następujące miejsca:

w kategorii: Dziewczęta rocznik 2001 - 2004; dystans 850 m
I miejsce Aleksandra Kołomańska – SP Nr 1 w Łukowie
II miejsce Natalia Kudlak – SP Nr 1 w Łukowie
III miejsce Katarzyna Mateńka – SP Nr 1 w Łukowie
IV miejsce Natalia Pasik – SP Nr 1 w Łukowie
V miejsce Agnieszka Kłos – SP Nr 1 w Łukowie
opiekun: Grażyna Kiełczykowska
zespołowo tej kategorii: I miejsce

w kategorii: Chłopcy rocznik 2001 - 2004; dystans 850 m
I miejsce Marcel Grochowski – SP Nr 1 w Łukowie
IV miejsce Jakub Machnio – SP Nr 1 w Łukowie
opiekun: Robert Samujło
zespołowo tej kategorii: I miejsce

w kategorii: Dziewczęta rocznik 1999 - 2000; dystans 850 m
IV miejsce Weronika Świderska – SP Nr 1 w Łukowie
V miejsce Dominika Kucharska – SP Nr 1 w Łukowie
opiekun: Ewa Mrozowska
zespołowo tej kategorii:II miejsce

w kategorii: Chłopcy rocznik 1999 - 2000; dystans 1150 m
I miejsce Dominik Borkowski – SP Nr 1 w Łukowie
VI miejsce Kacper Lendzion – SP Nr 1 w Łukowie

zespołowo tej kategorii: I miejsce
Opiekunowie: Paweł Głowacki, Artur Paszkiewicz

W powyższym zestawieniu przedstawione zostały tylko miejsca I – VI, czyli te, za które wręczane były dyplomy i nagrody.  Pozostali uczniowie także zajmowali dobre miejsca.

Dzięki tak dobrej postawie wszystkich startujących młodych sportowców nasz szkoła uzyskała I miejsce wśród wszystkich szkół podstawowych.
 


Podsumowanie klasyfikacji sportowej szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2010/2011

W dniu 28.09.2011 roku w Zespole Szkół nr 1 w Tomaszowie Lubelskim odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego połączona z podsumowaniem klasyfikacji sportowej szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2010/2011.

Po raz kolejny znakomicie zaprezentowała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie, która wywalczyła II miejsce w województwie zdobywając 331 punktów. W tej kategorii sklasyfikowano 333 szkoły. Sukces ten to zasługa wytężonej i systematycznej pracy dzieci i ich nauczycieli w osobach: Ewy Czerkas, Jolanty Suchodolskiej, Ewy Mrozowskiej, Janusza Rzymowskiego, Artura Paszkiewicza, Roberta Samujło, oraz bardzo dobrej współpracy z dyrektorem szkoły Karolem Ciołkiem. W imieniu szkoły puchar i listy gratulacyjne odebrali: Artur Paszkiewicz i Janusz Rzymowski.

Dużym sukcesem może pochwalić się także I LO im. Tadeusz Kościuszki w Łukowie, które zajęło IV miejsce (322,5 punktów) przegrywając III miejsce o 0,5 punktu. W tej kategorii sklasyfikowano 143 szkoły. W imieniu szkoły puchar odebrali: Dyrektor Szkoły Grzegorz Rzymowski i Marcin Zabłocki.

Te sukcesy oraz osiągnięcia wszystkich punktujących szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego regionu przyczyniły się do zdobycia I miejsca w kategorii najbardziej usportowionych powiatów. W imieniu powiatu łukowskiego puchar i list gratulacyjny odebrał Naczelnik Wydziału Oświatowo – Społecznego Krzysztof Konstanty.


 

 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT