Nowości Awans Publikacje Linkownia

Strefa tylko dla nauczycieli naszej szkoły PODAJ HASŁO:

Plan zapobiegania agresji i przemocy

opracowany przez

zespół koordynujący działania zapobiegające agresji i przemocy

w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łukowie

Lp.

Działania

Termin realizacji

Osoby odpowiedzialne

POZIOM SZKOŁY

1.

Przeprowadzanie apeli dla uczniów o tematyce zapobiegania agresji i przemocy wśród uczniów

Według potrzeb

2.

Zabezpieczenie miejsc wysokiego ryzyka w czasie trwania długich przerw /klatki schodowe, korytarze, szatnia, szatnie przy hali sportowej/ dyżury w sektorach na korytarzu.

3.

Przestrzeganie zasad właściwego zachowania się w szkole

- stosowanie ogólnoszkolnych konsekwencji za nieprzestrzeganie systemu norm i zasad

4.

Umieszczanie na stronie internetowej szkoły referatów dla rodziców dotyczących tematyki agresji

5.

Przeprowadzenie diagnozy agresji wśród uczniów

I/ II semestr

Wychowawcy, zespół koordynujący

6.

Zainicjowanie spotkań z kuratorem sądowym i policją dla uczniów

I/ II semestr

7.

Rozwiązywanie na bieżąco problemów uczniów

Pedagog, psycholog

8.

Procedura postępowania w przypadku agresywnego zachowania ucznia; jednolity system reagowania na przemoc i agresję

9.

Zamieszczanie artykułów związanych z tematyką zapobiegania agresji, właściwego zachowania w gazetkach szkolnych

Zespoły redakcyjne, nauczyciele

10.

Zamieszczanie na korytarzach szkoły haseł miesiąca (celem jest nauczanie uczniów wartości) załącznik nr1.

Zespół koordynujący

POZIOM KLASY

1.

Przeprowadzanie zajęć na godzinach wychowawczych w zakresie zapobiegania agresji i przemocy.

2.

Pogadanki dla rodziców dotyczące problemu agresji i przemocy.

3.

Przeprowadzenie zajęć integrujących zespoły klasowe na godzinach

wychowawczych w klasach O – VIII.

I semestr

Wychowawcy klas

4.

Kontynuowanie konkursu „Zdobywamy tytuł Kulturalna Klasa” (klasy I – III).

Wychowawcy klas

v – ce dyrektor

POZIOM JEDNOSTKI

1.

Informowanie na bieżąco rodziców o niewłaściwym zachowaniu dziecka poprzez wpis do zeszytu informacji lub dzienniczka ucznia

2.

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna agresorom i ofiarom agresji lub przemocy

3.

Rozmowy z rodzicami uczniów /agresorów; ofiar/, których dotyczy problem agresji

4.

Zajęcia indywidualne z agresorami/ ofiarami agresji lub przemocy

Pedagog, psycholog

Plan zapobiegania agresji i przemocy opracował zespół w składzie:

Aneta Tymińska - przewodnicząca

Anna Dmowska - Ciołek

Agnieszka Bancerz

Teresa Lonty

Anna Dziewulska

Janusz Rzymowski

Hasła miesiąca, których celem jest nauczanie uczniów wartości:

Wrzesień – Używam magicznych słów, rozmawiam z każdym. Wartość – szacunek.

Październik – Okazuję szacunek i troskę o uczucia i dobro drugiej osoby. Wartość – szacunek.

Listopad – Jestem uczciwy i sprawiedliwy. Mówię prawdę, nie przywłaszczam sobie cudzej własności, postępuję fair. Wartość – uczciwość i sprawiedliwość.

Grudzień – Jestem odpowiedzialny. Wypełniam swoje obowiązki, ponoszę konsekwencje własnych zachowań. Wartość – odpowiedzialność.

Styczeń – Jestem odważny. Podejmuję trudne decyzje i przeciwstawiam się złu. Wartość – odwaga.

Luty – Mam motywację do nauki, chcę być mądry. Wartość – mądrość i samodyscyplina.

Marzec – Powstrzymuję się od agresji słownej i fizycznej. Wartość – pokojowość.

Kwiecień – Cenię sobie przyjaźń. Wartość – przyjaźń i miłość.

Maj – Jestem gotowy do pomocy i wsparcia drugiej osobie. Wartość – solidarność.

Czerwiec – Jestem optymistą, akceptuję siebie i cieszę się nawet drobiazgami. Wartość – szczęście, optymizm.

Zarządzenie Dyrektora  Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Łukowie w sprawie zakazu palenia wyrobów tytoniowych

Na podstawie ustawy z dnia 8 kwietnia 2010 roku o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami  używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. 81, poz.529) został wprowadzony bezwzględny zakaz palenia tytoniu i wyrobów tytoniowych  na terenie szkoły (dotyczy budynku i terenu wokół szkoły).

Procedury postępowania w przypadku posiadania przez ucznia środków psychoaktywnych lub będącego pod wpływem środków odurzających
Pomocnik nauczyciela - program pomagający wykonać zestawienia ocen semestralnych, oblicza średnie ocen, sortuje od najlepszych wyników do najsłabszych, a także obliczać frekwencję (wymagany program Excel)