Sport UKS  

Zimowisko w Murzasichlu

             Grupa uczniów naszej szkoły w czasie ferii zimowych wyjechała w góry. Tradycyjnie był to wyjazd nastawiony na  naukę oraz doskonalenie techniki jazdy na nartach, integrację uczniów, propagowanie sportu zimowego, aktywnego spędzania wolnego czasu na feriach, jak również na dobrą zabawę. Bazą wypadową od kilku lat jest pensjonat „Monika” w Murzasichle, skąd można zachwycać się piękną panoramą Tatr. Tegoroczna aura sprzyjała wyjazdom na różne trasy narciarskie o różnej długości i  różnicy poziomów.  Narciarzom doświadczonym, którzy jeżdżą na zimowisko od lat, pozwoliła wyszaleć się na górskich stokach. Stoki były świetnie przygotowane i stwarzały idealne warunki nie tylko dla doświadczonych narciarzy, ale również dla tych, którzy swoją przygodę z nartami dopiero zaczęły.  Początek dla nich  był trudny, zdarzały się upadki i problemy z utrzymaniem równowagi, ale z każdą kolejną godziną radzili sobie coraz lepiej. Już w trzecim dniu zimowiska wszyscy narciarze pokonali stok Rusiński, a kolejne to Małe Ciche i Czarna Góra. Nawet wczesne wyjazdy na stoki nie sprawiały narciarzom żadnych przeszkód, natomiast wieczorna jazda na stoku w Murzasichle okazała się niesamowitą frajdą. Każdy miał okazję doskonalić szusowanie na stoku. Nie było czasu na nudę! Odbyła się wycieczka do Zakopanego, na Termy do Białki, do Aquaparku. Wieczorami organizowane były różne  zabawy i konkursy. Największą popularnością cieszył się wieczór walentynkowy.

Znane przysłowie mówi: ,,Wszystko co dobre, szybko się kończy” – zwłaszcza ferie. Pozostają po nich miłe wspomnienia, nowe umiejętności i przyjaźnie. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom sprawił on ogromną frajdę i uświadomił, jak ważny w naszym życiu jest sport, w przeciwieństwie do coraz częstszego spędzania czasu przed komputerem, z telefonem lub tabletem w ręku!

Opiekę nad zimowiskiem sprawowali: Beata Wegner, Anna Pudełek, Artur Paszkiewicz oraz Marcin Grzeczyński.

     

                                                                                                            Zapraszamy za rok!


Sukces dziewcząt z „Jedynki”

 W dniu 18 października 2018 r. odbył się w Tomaszowie Lubelskim Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej – rocznik 2003-2005 i Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci - rocznik 2006 w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Prawo startu w finale wojewódzkim wywalczyły sobie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, uczennice klasy VIII i klasy VI.

W finale wojewódzkim sztafetowych biegów przełajowych na dystansie 8x850 m w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej - rocznik 2003-2005 rywalizowało 12 zespołów dziewcząt wyłonionych drogą eliminacji podczas zawodów powiatowych i rejonowych. Zawodniczki z „Jedynki” od czwartej zmiany prowadziły stawkę biegu stale powiększając swoją przewagę nad zespołem z Janowca, Biłgoraja czy Tomaszowa Lubelskiego i nie oddały I miejsca aż do mety. Puchar, dyplom oraz złote medale były uwieńczeniem trudu i pracy związanej z przygotowaniami do zawodów.

I miejsce w województwie dało zespołowi awans do finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się wiosną 2019 roku.

Złote medalistki po zwycięskie trofeum pobiegły w składzie: Martyna Wolny, Katarzyna Łukasik, Patrycja Abramek, Matylda Łukaszewska, Aleksandra Adkonis /2005/, Martyna Wasilewska/2005/, Weronika Mączyńska, Natalia Zdunek, rez: Oliwia Celińska/2005/, Laura Rudź, op. Jolanta Suchodolska.

Mniej szczęścia miały dziewczęta z klasy VI, które w kategorii Igrzysk Dzieci na dystansie 6x850 m zajęły V miejsce. Podopieczne p. Ewy Czerkas wystąpiły w składzie: Kinga Niedziółka, Julia Gałęzowska, Amelia Wasilewska, Kinga Białowąs, Natalia Sprycha, Martyna Koper, rez: Dominika Zemło.

 


Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach

23 szachistów ze szkół podstawowych i średnich wzięło udział w V Letnich Mistrzostwach Miasta Łuków Szkół w Szachach. Do udziału w zawodach zaprosiło stowarzyszenie Szachpol. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie z „Czwórki” oraz z I LO im. T. Kościuszki.

V Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach odbyły się 21 września w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II. Imprezie patronował burmistrz miasta. Na zaproszenie Stowarzyszenia Szachistów Szachpol w zawodach udział wzięło 23 szachistów ze szkół podstawowych i szkół średnich. Turniej odbył się w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk. Zawodnicy klasyfikowani byli zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

Tytuł Mistrza Szkół Podstawowych klas I - IV w kategorii chłopców zdobył faworyt Szymon Suska reprezentujący SP nr 2, wyprzedzając Kacpra Ignaciuka z SP nr 1 oraz Jakuba Ignaciuka z SP nr 1. Natomiast w kategorii dziewcząt Mistrzynią okazała się Julia Ignaciuk reprezentująca SP nr 1.

Tytuł Mistrza Szkół Podstawowych klas V - VIII zdobył Szymon Tuszyński, wyprzedzając dotychczasowego mistrza Piotra Piwowarczyka zdobywcę II miejsca oraz Wojciecha Cichosza zdobywcę III miejsca. Wszyscy trzej medaliści reprezentowali SP nr 4.

Tytuł Mistrza Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii chłopców zdobył Jakub Stępnicki reprezentujący I LO, wyprzedzając Pawła Mazura z I LO, oraz Bartosza Pyckę reprezentującego IV LO. W kategorii dziewcząt tytuł Mistrza obroniła Julia Piwowarczyk reprezentująca I LO, wyprzedzając Aleksandrę Goławską z I LO oraz Wiktorię Opalińską reprezentującą IV LO.

W klasyfikacji drużynowej wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 1, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 2. W klasyfikacji szkół średnich na pierwszym miejscu znalazło się I LO im. T. Kościuszki, a na drugim IV LO im. Jana Pawła II.

Kolejne szachowe spotkanie już za miesiąc, 8 listopada. Wówczas stowarzyszenie Szachpol zaprasza na Mistrzostwach Szkół Powiatu Łukowskiego, które zostaną rozegrane w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II.

  

Zdjęcia i informację otrzymaliśmy od Stowarzyszenia Szachistów Szachpol Łuków. Dziękujemy.


Najszybsi w województwie!!!!!

Chłopcy z  klasy czwartej sportowej, w dniu 22.05.2018r., w Tomaszowie Lubelskim wywalczyli złoty medal, w Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta z tej samej klasy zdobyły brąz. 

Skład złotej drużyny: Gryczka Michał, Pracz Szymon, Rybka Bartosz, Kucharski Igor, Warpas Maciej, Świerczewski Bolesław, Niebrzegowski Maciej

Skład Brązowej drużyny: Wereszczyńska Zuzanna, Zaniewicz Antonina, Kucińska Weronika, Dmowska Natalia, Dołęga Alicja, Wierzbicka Kinga, Ksok Nelly.

W zawodach startowali również zawodnicy z rocznika 2005/2006 dziewczęta i chłopcy, którzy rywalizowali na dystansie 1000m..

Dla wszystkich gratulacje!!!

Ewa Czerkas


SPARTA LIFE LITTLE HEROES CHALLANGE

W dniu 18.05.2018r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie, odbył się bieg przeszkodowy SPARTA LIFE LITTLE HEROES CHALLANGE, w imprezie wzięły udział wszystkie łukowskie szkoły podstawowe, po 15stu uczestnik w z klas IV, V i VI.

Na trasie na dzieciaki czekały różnego rodzaju przeszkody, zawodnicy oprócz wytrzymałości musieli wykazać się sprytem i zwinnością. W klasach IV najszybsza okazała się uczennica naszej szkoły Weronika Kucińska (IVE), a w klasach VI -  Kinga Zalewska (VIC).

W klasyfikacji generalnej NASZA SZKOŁA zajęła I miejsce i zdecydowanie wyprzedziła pozostałe szkoły podstawowe.

    


Łukowskie Uliczne Biegi 3-cio Majowe

Tradycyjnie już dzieci z naszej szkoły znakomicie zaprezentowały się w biegach zorganizowanych w Łukowie z okazji Święta 3 Maja.  Indywidualne wyniki naszych wychowanków sprawiły , że szkoła uzyskała pierwsze miejsce drużynowo w kategorii szkół podstawowych.

Oto oficjalny komunikat ogłoszony przez organizatorów biegów:

Zespołowo Szkoły Podstawowe:

1.     Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie

2.     Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łukowie

3.     Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łukowie

W kategorii: Szkoły Podstawowe – Dziewczęta rocznik 2010 – 2008; dystans 300 m indywidualnie:

1.     Antonina Zaniewicz – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie

2.     Zuzanna Wereszczyńska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie

 W kategorii: Szkoły Podstawowe - Chłopcy rocznik 2010 – 2008; dystans 300 m indywidualnie:

1.     Piotr Samujło – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie

W kategorii: Szkoły Podstawowe – Dziewczęta rocznik 2007 – 2006; dystans 600 m indywidualnie:

3.Weronika Kucińska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie

W kategorii: Szkoły Podstawowe - Chłopcy rocznik 2007 – 2006; dystans 800 m indywidualnie:

3.Bartosz Rybka – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie

 W kategorii: Szkoły Podstawowe - Dziewczęta rocznik 2005 – 2004; dystans 800 m indywidualnie:

2.Katarzyna Łukasik – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie


XIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT -

IV MEMORIAŁ ROMUALDA SZAJDZIUKA

 

pod patronatem

Przyjaciół Piłki Ręcznej

 

Łuków, 23-25.04.2018 r.

 

W dniach 23-25.04.2018 r. odbył się w Łukowie XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt - IV Memoriał Romualda Szajdziuka - ś.p. wybitnego trenera piłki ręcznej, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy kilku pokoleń młodzieży.

Patronat nad turniejem objęli Przyjaciele Piłki Ręcznej: Małgorzata Majerek i Małgorzata Rola - zawodniczki MKS Lublin, absolwentki SP1 Łuków i wychowanki Pana Romualda Szajdziuka, Pan Dariusz Szustek - Burmistrz Miasta Łuków i Pan Janusz Kozioł - Starosta Powiatu Łukowskiego oraz lokalni sponsorzy.

Turniej został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym, Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie przy wsparciu finansowym władz miasta i powiatu oraz sponsorów.

W tegorocznym turnieju udział wzięło 27 zespołów w czterech kategoriach wiekowych - 2004, 2005, 2006, 2007. Mecze rozgrywane były w Hali Sportowej im. Romualda Szajdziuka przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie oraz w Hali Sportowej im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie. W turnieju uczestniczyło 419 osób: 390 zawodniczek i 29 trenerów oraz 30 osób stanowiących bezpośrednią obsługę turnieju (organizatorzy, sędziowie, ratownicy medyczni, wolontariusze). W całym turnieju odbyło się 90 meczów (2242 minuty na boisku), podczas których padło 1848 bramek (rocznik 2004 - 631 bramek, rocznik 2005 - 378 bramek, rocznik 2006 - 484 bramki, rocznik 2007 - 353 bramki). Przez cały czas trwania turnieju panowała wspaniała atmosfera zaś na boisku stojąca na wysokim poziomie rywalizacja w duchu fair play.

W najstarszej kategorii wiekowej - rocznik 2004, Łukowianki przygotowywane przez p. Jolantę Suchodolską wygrały spotkania z MKS Ochota Warszawa (15:12), UKS Jutrzenka Junior Cegłów (22:10), UKS Trójka Biała Podlaska (32:5), UKS Olimpia Końskie (28:5) i MSPR Junak Włocławek (25:6). Zostały jednak niestety dwukrotnie pokonane w meczu grupowym (12:15) oraz w meczu finałowym (7:16) przez zespół UKS Varsovia Warszawa i tym samym stanęły na drugim stopniu podium zdobywając srebrne medale.

Skład drużyny: Abramek Patrycja, Gajo Dominika, Goleń Laura, Kamińska Kinga, Łukasik Katarzyna, Łukaszewska Matylda, Mączyńska Weronika, Nowak Karolina, Rudź Laura, Sujka Nadia, Sygnowska Gabriela, Śledź Emilia, Wolny Martyna, Zdunek Natalia.

Wychowanki p. Grażyny Rychlik - rocznik 2005, pokonały zespół KMKS Kraśnik (11:6) oraz UKS Trójka Biała Podlaska (30:5). Uległy jednak w rundzie eliminacyjnej dziewczętom z MKS Ochota Warszawa (6:12) oraz w półfinale zespołowi KPR Rokis Radzymin (7:10). W meczu o III miejsce zmierzyły się z zespołem MKS Lublin wygrywając to spotkanie wynikiem (9:7).

Skład drużyny: Adamczyk Oliwia, Adkonis Aleksandra, Borek Aleksandra, Celińska Oliwia, Dmowska Oliwia, Dybciak Anna, Fejtko Maja, Karwowska Katarzyna, Pulik Karolina, Rybka Aleksandra, Wasilewska Martyna, Zalewska Kinga, Zalewska Małgorzata.

Dziewczęta z rocznika 2006 prowadzone przez p. Ewę Czerkas rozegrały pięć spotkań w systemie „każdy z każdym” z UKS Trójka Biała Podlaska (19:2), z MSPR Junak Włocławek (2:9), z UKS 49 Białystok (12:9), z KPR Rokis Radzymin (21:14) i UKS Olimpia Końskie (10:13) zajmując tym samym IV miejsce w rundzie eliminacyjnej. W meczu o miejsce III uległy zespołowi MSPR Junak Włocławek (10:8) i ostatecznie znalazły się poza podium.

Skład drużyny: Białowąs Kinga, Biernacka Amelia, Gałęzowska Julia, Jóźwik Amelia, Koper Martyna, Linkiewicz Julia, Niedziółka Kinga, Pawlikowska Patrycja, Purzycka Anna, Sprycha Natalia, Szczygielska Aleksandra, Śledź Karina, Wasilewska Amelia, Zemło Dominika.

W najmłodszej kategorii wiekowej - rocznik 2007, zawodniczki łukowskiej „Jedynki” prowadzone przez p. Ewę Mrozowską wygrały wszystkie mecze grupowe: z UKS Trójka Biała Podlaska (10:6), z UKS Sprint Ulan- Majorat (13:7), z UKS Jutrzenka Junior Cegłów (10:3). W II rundzie uległy jednak rywalowi i przegrywając z UKS 49 Białystok (6:7) mogły jedynie walczyć o V miejsce. Zwycięstwo nad zespołem KMKS Kraśnik (12:7), dobra obrona i walka o każdą piłkę a także dodatkowy zawodnik jakim byli mocno dopingujący najmłodszym adeptkom Rodzice pozwoliły na utrzymanie V miejsca.

Skład drużyny: Bilska Julia, Dołęga Alicja, Dmowska Natalia, Drosio Oliwia, Józwik Julia, Kobojek Aleksandra, Ksok Nelly, Kucińska Weronika, Kuryła Gabriela, Nowicka Maja, Olszewska Maja, Wierzbicka Kinga, Wereszczyńska Zuzanna, Zaniewicz Antonina.

Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały okolicznościowe dyplomy i puchary, podziękowania ze zdjęciami i komplety pamiątkowych fotografii oraz pakiety upominków od organizatorów i sponsorów. Wszystkie zawodniczki biorące udział w turnieju oraz osoby towarzyszące otrzymały okolicznościowe koszulki, gadżety, słodycze. Trzy najlepsze zespoły w każdej kategorii udekorowane zostały złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami.

Trenerzy oraz sędziowie dokonali wyboru Najlepszych Zawodniczek w Drużynie. Spośród Łukowianek wyróżnienia te odebrały: Laura Goleń (2004), Karolina Pulik (2005), Kinga Niedziółka (2006), Nelly Ksok (2007). Tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju otrzymała Martyna Wolny - rocznik 2004. W drużynach „All Star Team” znalazły się natomiast Laura Rudź (2004), Katarzyna Karwowska i Aleksandra Rybka (2005), Julia Gałęzowska (2006) oraz Oliwia Drosio (2007).

Specjalne nagrody od prezesa SPR Łukovia Łuków otrzymały najmłodsze zawodniczki UKS Jedynka Łuków - rocznik 2007.

Wyróżnione zawodniczki otrzymały dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez patronów turnieju: Małgorzatę Majerek i Małgorzatę Rolę, władze miasta i powiatu, lokalnych sponsorów oraz organizatorów turnieju. Ponadto Łukowianki: Martyna Wolny (2004), Oliwia Celińska (2005), Patrycja Pawlikowska (2006) i Natalia Dmowska (2007) odebrały dodatkowo upominki od sponsorów - p. Tomasza Madonia - Prezesa PKS w Łukowie S.A i przewodniczącego Rady Rodziców oraz p. Sławomira Szczygielskiego - Sław-Med. Sponsorzy ufundowali również nagrody niespodzianki dla „najniższej”, „najwyższej” i „najmłodszej” zawodniczki turnieju. Trenerzy, sędziowie, obsługa medyczna, wolontariusze otrzymali podziękowania oraz upominki ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Zmagania młodych szczypiornistek z nieukrywanym wzruszeniem i dumą obserwowała żona ś.p. Romulada Szajdziuka - p. Hanna Szajdziuk oraz jego syn - Marek Szajdziuk.

Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim sponsorom i sympatykom piłki ręcznej za okazane wsparcie i życzliwość w pozyskiwaniu środków na rzecz organizowanego turnieju.

 
 więcej zdjęć

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - KATEGORIA I ROCZNIK 2004

 

I MIEJSCE - UKS VARSOVIA WARSZAWA

II MIEJSCE - UKS JEDYNKA ŁUKÓW

III MIEJSCE - MKS OCHOTA WARSZAWA

IV MIEJSCE - UKS JUTRZENKA JUNIOR CEGŁOW

V MIEJSCE - UKS OLIMPIA KOŃSKIE

VI MIEJSCE - MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK

VII MIEJSCE - UKS TRÓJKA BIAŁA PODLASKA

 

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA W DRUŻYNIE

 

UKS VARSOVIA WARSZAWA - KAROLINA ADAMCZYK

UKS JEDYNKA ŁUKÓW -  LAURA GOLEŃ

MKS OCHOTA WARSZAWA - MAJA MAJCHRZAK

UKS JUTRZENKA JUNIOR CEGŁÓW - SARA MARZEWSKA

UKS OLIMPIA KOŃSKIE - JUSTYNA KUCHARSKA

MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK - MAJA FLORYŃSKA

UKS TRÓJKA BIAŁA PODLASKA - EMILIA MUSIATOWSKA

 

- ALL-STAR TEAM -

 

NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU - JOANNA GRANICKA - UKS VARSOVIA WARSZAWA

NAJLEPSZA BRAMKARKA - MARTA KUBKOWSKA - UKS VARSOVIA WARSZAWA

MVP TURNIEJU - MARTYNA WOLNY - UKS JEDYNKA ŁUKÓW

SARA SEKŚCIŃSKA - MKS OCHOTA WARSZAWA

WIKTORIA ZAKRZEWSKA - UKS VARSOVIA WARSZAWA

MARTYNA SYPYTKOWSKA - MKS OCHOTA WARSZAWA

LAURA RUDŹ - UKS JEDYNKA ŁUKÓW

MAJA CHOJECKA - UKS JUTRZENKA JUNIOR CEGŁÓW

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - KATEGORIA I ROCZNIK 2005

 

I MIEJSCE - UKS SPRINT ULAN MAJORAT

II MIEJSCE - KPR ROKIS RADZYMIN

III MIEJSCE - UKS JEDYNKA ŁUKÓW

IV MIEJSCE - MKS LUBLIN

V MIEJSCE - MKS OCHOTA WARSZAWA

VI MIEJSCE - UKS OLIMPIA KOŃSKIE

VII MIEJSCE - KMKS KRAŚNIK

VIII MIEJSCE - UKS TRÓJKA BIAŁA PODLASKA

 

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA W DRUŻYNIE

 

UKS SPRINT ULAN MAJORAT - KATARZYNA LIPIŃSKA

KPR ROKIS RADZYMIN - MAJA WOJTYŃSKA

UKS JEDYNKA ŁUKÓW - KAROLINA PULIK

MKS LUBLIN - NOKOLA BILIK

MKS OCHOTA WARSZAWA - PAULINA WILKOWSKA

UKS OLIMPIA KOŃSKIE - MARTA WCISŁO

KMKS KRAŚNIK - EWELINA LAWRYSHYN

UKS TRÓJKA BIAŁA PODLASKA - JULIA POTYKANOWICZ

 

- ALL-STAR TEAM -

 

NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU - NINA KARASIŃSKA - MKS OCHOTA WARSZAWA

NAJLEPSZA BRAMKARKA - NATASZA PIĄTKOWSKA - KPR ROKIS RADZYMIN

MVP TURNIEJU - MARTA KUROWSKA - UKS SPRINT ULAN MAJORAT

KATARZYNA KARWOWSKA - UKS JEDYNKA ŁUKÓW

MARTA BIAŁUCHA - UKS SPRINT ULAN MAJORAT

ALEKSANDRA RYBKA - UKS JEDYNKA ŁUKÓW

JULIA KWIRANT - KPR ROKIS RADZYMIN

JULIA RĘBACZ - MKS LUBLIN

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - KATEGORIA I ROCZNIK 2006

 

I MIEJSCE - UKS OLIMPIA KOŃSKIE

II MIEJSCE - UKS 49 BIAŁYSTOK

III MIEJSCE - MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK

IV MIEJSCE - UKS JEDYNKA ŁUKÓW

V MIEJSCE - KPR ROKIS RADZYMIN

VI MIEJSCE - UKS TRÓJKA BIAŁA PODLASKA

 

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA W DRUŻYNIE

 

UKS OLIMPIA KOŃSKIE - KATARZYNA ZWIERZCHOWSKA

UKS 49 BIAŁYSTOK - ALEKSANDRA ROMAŃCZUK

MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK - WIKTORIA KULIŃSKA

UKS JEDYNKA ŁUKÓW - KINGA NIEDZIÓŁKA

KPR ROKIS RADZYMIN - KAMILA KOGUT

UKS TRÓJKA BIAŁA PODLASKA - MARTA POTOCKA

 

- ALL-STAR TEAM -

 

NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU - ALEKSANDRA ZBRÓG - UKS OLIMPIA KOŃSKIE

NAJLEPSZA BRAMKARKA - NATALIA NOWAK - MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK

MVP TURNIEJU - NADIA POŁEĆ - UKS OLIMPIA KOŃSKIE

MARTYNA KRZYŻANOWSKA - UKS 49 BIAŁYSTOK

JULIA GAŁĘZOWSKA - UKS JEDYNKA ŁUKÓW

AMELIA LEWANDOWSKA - MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK

ZUZANNA SAKOWICZ - UKS 49 BIAŁYSTOK

MAJA PARAFIAN - KPR ROKIS RADZYMIN

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA - KATEGORIA I ROCZNIK 2007

 

I MIEJSCE - MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK

II MIEJSCE - MKS LUBLIN

III MIEJSCE - UKS 49 BIAŁYSTOK

IV MIEJSCE - UKS TRÓJKA BIAŁA PODLASKA

V MIEJSCE - UKS JEDYNKA ŁUKÓW

VI MIEJSCE - KMKS KRAŚNIK

VII MIEJSCE - UKS JUTRZENKA JUNIOR CEGŁÓW

VIII MIEJSCE - UKS SPRINT ULAN MAJORAT

 

NAJLEPSZA ZAWODNICZKA W DRUŻYNIE

 

MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK - ZUZANNA KORPOWSKA

MKS LUBLIN - JULIA WÓJCIK

UKS 49 BIAŁYSTOK - DOMINIKA KALINOWSKA

UKS TRÓJKA BIAŁA PODLASKA - ANNA BOHONKO

UKS JEDYNKA ŁUKÓW - NELLY KSOK

KMKS KRAŚNIK - ŁUCJA KOSINOWSKA

UKS JUTRZENKA JUNIOR CEGŁÓW - JULIA KIELISZCZYK

UKS SPRINT ULAN MAJORAT - MARIA CIEŚLAK

 

- ALL-STAR TEAM -

 

NAJSKUTECZNIEJSZA ZAWODNICZKA TURNIEJU - GABRIELA SIDWA - MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK

NAJLEPSZA BRAMKARKA - NATASZA WAWRZONKOWSKA - MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK

MVP TURNIEJU - ZUZANNA ALEKSANDROWICZ - MKS LUBLIN

MAJA BEDNARSKA - MSPR JUNAK WŁOCŁAWEK

ALEKSANDRA JÓZWIK - MKS LUBLIN

JULIA SZCZĘSNOWICZ - UKS 49 BIAŁYSTOK

OLIWIA DROSIO - UKS JEDYNKA ŁUKÓW

KATARZYNA LECH - UKS TRÓJKA BIAŁA PODLASKA

 

DODATKOWE WYRÓŻNIENIA DLA ŁUKOWIANEK

 

MARTYNA WOLNY - ROCZNIK 2004

OLIWIA CELIŃSKA - ROCZNIK 2005

PATRYCJA PAWLIKOWSKA - ROCZNIK 2006

NATALIA DMOWSKA - ROCZNIK 2007

 

 


 

SPONSORZY

 

XIII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

IV MEMORIAŁU ROMUALDA SZAJDZIUKA

pod patronatem

PRZYJACIÓŁ PIŁKI RĘCZNEJ

 

ŁUKÓW 23-25.03.2018 R.

 

       P. MAŁGORZATA MAJEREK I P. MAŁGORZATA ROLA

       ZARZĄD POWIATU ŁUKOWSKIEGO

       WYDZIAŁ PROMOCJI URZĘDU MIASTA ŁUKÓW

       P. JAKUB TRYBOŃ - TRYBOŃ PPI - PROJEKTOWANIE I POWIERNICTWO INWESTYCYJNE SP. Z O. O. WARSZAWA

       P. MICHAŁ WAROWNY - HURTOWNIA CZĘŚCI DO CIĄGNIKÓW I MASZYN ROLNICZYCH

       P. HALINA BOGUSZ - NIPLEX - BIELIZNA DAMSKA

       P. TOMASZ MADOŃ - PREZES PKS W ŁUKOWIE S.A. - SYMPATYK PIŁKI RĘCZNEJ

       P. TADEUSZ WRZEŚNIAK- HUTA SZKŁA GOSPODARCZEGO - HUTA DĄBROWA

       P. ANDRZEJ SADŁO - ANDER TRUKS

       P. DARIUSZ BIELECKI I P. JANUSZ DEJEK - B & D DARIUSZ BIELECKI I JANUSZ DEJEK SP.J. ŁUKÓW

       SUPERMARKET KAUFLAND WOŁOMIN

       P. MAREK DOMAŃSKI - FOTO-VIDEO

       P. BEATA I DARIUSZ ŚLEDŹ - RODZICE ZAWODNICZKI

       P. KATARZYNA SZCZUCHNIAK- GOŁAWSKA - CENTRUM ROZRYWKI ARKABOS ŁUKÓW

       P. RAFAŁ CELIŃSKI - RODZIC ZAWODNICZKI

       P. ANNA DMOWSKA - OL-NAT BRACINO DANCE

       P. TOMASZ ŚWIERCZEWSKI - DAKOL - SKLEP OGRODNICZY

       P. MARTA ZALEWSKA - KATERING DIETETYCZNY „NA LEKKO”

       P. ARTUR SPRYCHA - TIG-SPAW - USŁUGI MONTERSKO- SPAWALNICZE

       BANK SPÓŁDZIELCZY W ŁUKOWIE

       GMINA ŁUKÓW

       ZAKŁADY MIĘSNE ŁMEAT ŁUKÓW

       P. GRZEGORZ SZCZYGIELSKI - PGE SIEDLCE

       P. TOMASZ MATYSIAK BTM - KOM KOMPUTRONIK STOISKO KOMPUTEROWE KAUFLAND

       P. PAULINA WIĘCEK - SKLEP WRANGLER LEE - ŁUKÓW

       P. ANDRZEJ SIUJ - FIRMA HANDLOWO- USŁUGOWA „ASMEKS”

       P. JACEK ROSA - BAR FRYTKA

       P. GRZEGORZ RZYMOWSKI - SYMPATYK PIŁKI RĘCZNEJ

       P. MARIUSZ DYBCIAK - ZAKŁAD HYDRAULICZNY

       P. ARTUR GAŁACH - RADNY MIASTA ŁUKÓW

       P. PRZEMYSŁAW WERESZCZYŃSKI - RADNY RADY MIASTA ŁUKÓW

       P. KRZYSZTOF OKLIŃSKI - RADNY RADY MIASTA ŁUKÓW

       P. ZYGMUNT CELIŃSKI - WICEPRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA ŁUKÓW

       P. JACEK WAROWNY - AGROTECH RADZYŃ PODLASKI

       P. JACEK ADAMKIEWICZ - STUDIO SOLAR

       P. GRZEGORZ KRUCZEK - SYMPATYK PIŁKI RĘCZNEJ

       P. URBAN BARTNICKI - ZAKŁAD KAMIENIARSKO-BETONIARSKI

       P. GABRIEL SZCZERBICKI - ZAKŁAD WULKANIZACYJNY

       P. ROBERT JARASZEK - FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA ROBBUD

       P. JAROSŁAW RZEPKO & JERZY KOPEĆ - GAMA BIS

       P. JAROSŁAW MROZOWSKI - LASER AUTOSZYBY

       P. DOROTA RYCHLIK-SZCZEŚNIAK - HURTOWNIA „AS”

       P. SŁAWOMIR SZCZYGIELSKI - SŁAW-MED - RADOWNICTWO MEDYCZNE

       RODZICE ZAWODNICZEK Z UKS JEDYNKA ŁUKÓW - ROCZNIK 2004, 2005, 2006, 2007

       OSIR ŁUKÓW

 


Kolejny sukces Jedynki Łuków.

W dniach 20-22.04.2018 roku w Ciechanowie odbył się bardzo silnie obsadzony XXIV Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Ręcznej chłopców ur. w 2007 i młodszych pod patronatem Honorowego Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce prof. Dr hab. Janusza Czerwińskiego. Znakomicie zaprezentowali się w nim zawodnicy łukowskiej Szkoły Podstawowej nr 1, którzy na 24 występujące w nim zespoły wywalczyli 4 miejsce. Niektórzy trenerzy i działacze stwierdzili, że ze względu na liczbę ekip i ich terytorialny zasięg  były to nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej (4 klasa szkoły podstawowej). W imprezie uczestniczyły ekipy z Brodnicy, Bartoszyc, Białegostoku, Biłgoraja, Dąbrowy Białostockiej, Kętrzyna, Konina, Koszalina, Kielc, Ostrołęki, Ostrowa Wielkopolskiego, Płocka, Piotrkowa Trybunalskiego, Poznania, Rudy Śląskiej, Warszawy, Węgrowa, Ciechanowa i Łukowa.

W pierwszym spotkaniu grupowym nasi szczypiorniści ulegli późniejszym zwycięzcom turnieju SP 23 Płock 14:18. W kolejnym meczu Jedynka Łuków pokonała MKS Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 18:17 co dało awans do silniejszej grupy półfinałowej.

W półfinałach nasi chłopcy wygrali z PGE VIVE Kielce 14:12, MKS Brodnicą 20:10 i UKS Kontrą Warszawa 19:15.

W walce o wejście do ścisłego finału nasza drużyna uległa po zaciętej walce ekipie UKS 50 Białystok 18:19. W meczy o miejsce III w turnieju UKS Jedynka Łuków przegrała z UKS Niedźwiadek Węgrów 16:20.

W najlepszej „Piątce” turnieju znalazło się dwóch naszych zawodników: Michał Gryczka „Król strzelców” – 60 bramek i Maciej Warpas – najlepszy bramkarz turnieju. Najlepszym zawodnikiem w drużynie został Bartosz Rybka.

UKS „Jedynka” Łuków występował w następującym składzie: Koper Mateusz, Grzelak Igor, Paskudzki Alan, Kuczyński Filip, Kabat Paweł, Warpas Maciej, Paszkiewicz Jakub, Niebrzegowski Maciej, Gryczka Michał, Rybka Bartosz, Antoniak Kacper, Kucharski Igor, Głębicki Michał. Opiekunem drużyny był Janusz Rzymowski.


SP 1 Łuków Mistrzem Województwa lubelskiego w piłce ręcznej chłopców! 

W piątek 6 kwietnia w hali przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie odbyły się finałowe rozgrywki o miano najlepszej drużyny chłopięcej w piłce ręcznej szkół podstawowych województwa lubelskiego. Walczyło sześć ekip: z Lublina, Puław, Zamościa, Chełma, Terpentyny (rejon kraśnicki), a faworytów do końcowego zwycięstwa było kilku, wśród nich mistrzowie rejonu bialskiego SP 1  Łuków.

Turniej finałowy był podzielony na fazę grupową (2 grupy po 3 zespoły) i medalową (zwycięzcy grup grali o złoto, drugie miejsca o brązowy medal). Młodzi łukowianie wygrali swoje mecze grupowe i w meczu o pierwsze miejsce zmierzyli się z ekipą z Puław.

Po wyrównanym meczu zawodnicy SP 1 Łuków pokonali SP 6 Puławy 14:11, i zostali Mistrzami Województwa w Mini Piłce Ręcznej Chłopców 2018! Trzecie miejsce zajęli młodzi sportowcy z Zamościa.

Skład SP 1 Łuków: Jakub Buczkowski, Bartosz Chojniak, Antoni Ciężki, Kaj Czerwonogrodzki, Aleksander Gajek, Igor Góra, Jakub Harasimik, Alan Kryczka, Kacper Łosiak, Hubert Madej, Iwan Matysiak, Bartosz Paszkiewicz, Piotr Rzewuski, Filip Wereszczyński, Karol Woźniak. Trener: Robert Samujło.


Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt

Dnia 5.04. 2018r. w Kraśniku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały:

1.Adamczyk Oliwia

2.Adkonis Aleksandra

3.Borek Aleksandra

4.Celińska Oliwia

5.Dmowska Oliwia

6.Dybciak Anna

7.Fejtko Maja

8.Karwowska Katarzyna

9.Pulik Karolina

10.Rybka Aleksandra

11.Zalewska Kinga

12.Zalewska Małgorzata

13.Wasilewska Martyna

W zawodach wzięło udział sześć zwycięskich zespołów z poszczególnych rejonów woj. Lubelskiego. Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup. W rundzie eliminacyjnej dziewczęta z SP nr 1 Łuków stoczyły pojedynki z drużynami z Lublina i Chełma, oba wygrywając. W finale spotkały się z reprezentacją SP nr 2 Kraśnik, po zaciętej walce, mecz zakończył się wynikiem 7:6 dla Naszych Dziewcząt. Dzięki temu zwycięstwu zawodniczki z SP nr 1 Łuków zostały Mistrzyniami Województwa Lubelskiego w Mini Piłce Ręcznej dziewcząt w kategorii dzieci a kolejnym wyzwaniem będzie udział w Finale Ogólnopolskim. Opiekunem grupy jest Grażyna Rychlik.

  


Łuków 27.02.2018r.

         Na podstawie Zarządzenia Nr 9/2018  Burmistrza Miasta Łuków  z dnia 19 stycznia 2018r. w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łuków   informuję, że  w terminie 19.03.2018r. – 06.04.2018r.  należy złożyć wniosek o przyjecie  dziecka  do  klasy sportowej czwartej w roku szkolnym 2018/2019.

  W terminie 03.04.2018r. – 06.04.2018r. będą przeprowadzanie próby sprawności  fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziału sportowego.

Dyr. Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łukowie
Karol Ciołek

Wniosek o przyjecie  dziecka  do  klasy sportowej czwartej w roku szkolnym 2018/2019   


Łuków 26.02.2018r.

                 Stosownie do Zarządzenia  Nr 9/2018 Burmistrza Miasta  Łuków  z  dnia 19 stycznia 2018r. w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łuków informuję, że  w klasie czwartej  o profilu sportowym   w roku szkolnym 2018/2019  , wiodącymi dyscyplinami sportowymi  będą : dla chłopców -  piłka nożna , lekka atletyka , dla dziewcząt – piłka ręczna, lekka atletyka.

Dyr. Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łukowie
Karol Ciołek


Terminy wejść w II półroczu roku szkolnego 2017/18 na pływalnię krytą Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie.

Od 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) rozpoczną się zajęcia na pływalni krytej „DELFINEK”.

Poniedziałki: 26.02, 05.03, 12.03, 19.03, 26.03, 09.04, 16.04, 23,04, 07.05, 14.05, 21.05, 28.05

Wtorki: 27.02, 06.03, 13.03, 20.03, 27.03, 10,04, 17.04, 24.04, 08.05, 15.05, 22.05, 29.05

Środy: 28.02, 07.03, 14.03, 21.03, 28.03, 04.04, 11.04, 18.04, 25.04, 09.05, 16.05, 23.05, 30.05

Czwartki: 01.03, 08.03, 15.03, 22.03, 05.04, 12.04, 19.04, 26.04, 10.05, 17.05, 24.05

W związku z  kalendarzem uroczystości szkolnych terminy mogą ulec niewielkim zmianom! Informacje będziemy przekazywali z tygodniowym wyprzedzeniem. 

Autobus na każdą godzinę nauki pływania będzie kursował w miesiącach marzec (od 05.03.18), kwiecień, maj.

Wyjazd sprzed szkoły na ulicy Stasia i Nel 20 min przed rozpoczęciem zajęć i ulicy partyzantów 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.


Wielki sukces sportowy

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie odniosła wielki sukces sportowy !!!!! W klasyfikacji prowadzonej przez Wojewódzki Lubelski Szkolny Związek Sportowy  szkoła zajęła II miejsce w województwie za rok szkolny 2016/2017.  Doskonały wynik ,,Jedynki” przyczynił się do tego, że powiat łukowski zajął II miejsce w województwie w klasyfikacji sportowej  powiatów województwa lubelskiego.

Gala, na której uhonorowano zwycięskie placówki odbyła się 13 listopada 2017r. w Chełmie. Naszą szkołę reprezentował  pan Dyrektor Karol Ciołek oraz państwo nauczyciele wychowania fizycznego – Jolanta Suchodolska i Janusz Rzymowski.
Pamiątkowe dyplomy oraz okazały puchar w imieniu starosty łukowskiego odebrał Krzysztof Konstanty– dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego oraz Karol Ciołek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego.
O wysokim miejscu Powiatu Łukowskiego zadecydował niewątpliwie sukces Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie kierowanej przez dyrektora Karola Ciołka, która zajęła kolejny raz wysoką pozycję w klasyfikacji. Tym razem była to II pozycja w województwie.
Puchar dla ,,Jedynki” odebrał dyr. Karol Ciołek oraz nauczyciele wf – Jolanta Suchodolska i Janusz Rzymowski.


Wojewódzkie drużynowe biegi sztafetowe

W ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci dnia 27.10.2017r. w Adamowie odbyły się Wojewódzkie drużynowe biegi sztafetowe. W kategorii dzieci rocznik 2007 i młodsi w klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły 4 miejsce, a chłopcy 1. W skład reprezentacji dziewcząt weszły: Kucińska Weronika, Ksok Nelly, Józwik Julia, Dmowska Natalia, Nowicka Maja, Olszewska Maja, Dołęga Alicja. W skład reprezentacji szkoły chłopców: Rybka Bartosz, Świerczewski Bolesław, Pracz Szymon, Kucharski Igor, Wołek Szymon, Kuczyński Filip i Niebrzegowski Maciej. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w indywidualnej klasyfikacji powiatowej w kategorii dziewcząt Weronika Kucińska zajęła 3, a wśród chłopców Bartosz Rybka został sklasyfikowany na 1 miejscu. Opiekunem dziewczynek jest pani Ewa Mrozowska, a chłopców pan Stanisław Chudzik.

         


Zajęcia nauki pływania

Od 2 października 2017r. odbywać się będą zajęcia nauki pływania na pływalni krytej "Delfinek"

Terminy wejść na pływalnię w I półroczu:

poniedziałki: 02.10; 9.10; 16.10; 23.10; 30.10; 6.11; 13.11; 20.11; 27.11; 4.12; 11.12; 8.01; 15.01

wtorki: 3.10; 10.10; 17.10; 24.10; 31.10; 7.11; 14.11; 21.11; 28.11; 5.12; 12.12; 19.01; 16.01

Środy: 4.10; 11.10; 18.10; 25.10; 8.11; 15.11; 22.11; 30.11; 6.12; 13.12; 10.01; 17.01

Czwartki: 5.10; 12.10; 19.10; 26.10; 9.11; 16.11; 23.11; 30.11; 7.12; 14.12; 11.01; 18.01.

W związku z kalendarzem uroczystości szkolnych terminy mogą ulec niewielkim zmianom. Informacje będą przekazywane z tygodniowym wyprzedzeniem.

Przejazd autobusem będzie się odbywać w czwartki na godz. 14.00. W pozostałych godzinach obowiązuje dojazd własny.

Harmonogram wyjazdów autobusu na pływalnię

Czwartek:

13.40 - ul.Stasia i Nel

13.45 - ul.Partyzantów    przejazd na pływalnię

15.15 powrót ul.Partzantów

15.20 - ul.Stasia i Nel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT