Sport UKS

Sukcesy sportowe

Jedziemy na fina造 wojew鏚zkie. 05.032020r. odby造 si fina造 powiatowe jubileuszowego XX turnieju pi趾i no積ej Z Podw鏎ka na Stadion o Puchar Tymbarka pod Patronatem Polskiego Zwi您ku Pi趾i No積ej. Nasza szko豉 okaza豉 si bezkonkurencyjna  dla innych dru篡n i wygra豉 wszystkie swoje mecze. Ch這pcy z rocznika 2008 i 2009 w sk豉dzie: Igor Purzycki, Oskar Solnica, Piotr Samuj這, Igor Kucharski, Robert Warowny, Kacper Paciorek, Dominik Matysiak, Dominik Mate鎥a, Gabriel Ksok, Adrian Olszewski i Franciszek 安ierczewski w czterech rozegranych meczach zdobyli 14 bramek a stracili tylko 3. Dzi瘯i wygranej w zawodach, Nasi Uczniowie pojad na fina造 wojew鏚zkie o Puchar Tymbarka do Mi璠zyrzeca Podlaskiego. Opiekunem grupy jest Stanis豉w Chudzik

Mamy Medale!!

25.10.2019r. w Tomaszowie Lubelskim odby造 si Wojew鏚zkie Igrzyska dzieci i m這dzie篡 szkolnej w sztafetowych biegach prze豉jowych. Nasz Szko喚 reprezentowa造 trzy dru篡ny. Po bardzo trudnych biegach, kt鏎e kosztowa Naszych uczni闚 du穎 wysi趾u zaj瘭i鄉y bardzo wysokie miejsca. W Igrzyskach Dzieci ch這pcy zaj瘭i 3 miejsce, w Igrzyskach M這dzie篡 dziewczyny by造 5, a ch這pcy 2 zaj瘭i miejsce. Zwa篡wszy na bardzo wyczerpuj帷 drog do Tomaszowa Lubelskiego i wczesn por wyjazdu na zawody, uzyskane wyniki s rewelacyjne. Opiekunami grup byli: Gra篡na Rychlik, Robert Samuj這 i Stanis豉w Chudzik

Jest moc

„S這we雟kie wakacje”

W dniach 1-8.07.2019 r. pi趾arki r璚zne – rocznik 2004 z UKS „Jedynka” ㄆk闚 dzia豉j帷ego przy Szkole Podstawowej nr 1 w ㄆkowie wzi窸y udzia w 27 Europejskim Festiwalu Pi趾i R璚znej „EUROFEST”, kt鏎y odby si w s這we雟kiej nadmorskiej miejscowo軼i – Koprze. W imprezie wzi窸o udzia ponad 3200 uczestnik闚 z 200 dru篡n, z 20 kraj闚. W kategorii dziewcz徠 rocznik 2004 znalaz這 si 16 zespo堯w podzielonych na dwie grupy. W meczach grupowych dziewcz皻a z UKS „Jedynka” zmierzy造 si z przeciwniczkami z: HC TATRAN STUPAVA – S這wacja (14:17), MOLNDAL HF – Szwecja (11:8), OAJLP HB – Francja (23:11), ORCHAMPS VENNES – Francja (26:6), PRAGUE HA – Czechy (13:23), RK JUNIOR – Serbia (10:7), TJ SOKOL PORUBA – S這wacja (19:16). ㄆkowianki rozegra造 bardzo dobre mecze. Niestety dwie pora磬i z dru篡nami reprezentuj帷ymi szko造 mistrzostwa sportowego z Czech i S這wacji, p騧niejszymi z這tymi i br您owymi medalistkami wyeliminowa造 je z walki o miejsca na podium i musia造 ostatecznie zadowoli si pi徠ym miejscem.

W wolnym czasie pomi璠zy meczami dziewcz皻a korzysta造 z urok闚 k徙ieli morskich w Adriatyku i pla穎wania. Wzi窸y udzia w imprezach towarzysz帷ych: w ceremonii otwarcia po陰czonej z przej軼iem barwnego, mi璠zynarodowego korowodu ulicami miasta, w wyborach Miss i Mistera, w karaoke, w dyskotekach pod  gwiazdami oraz we wspania貫j ceremonii zamkni璚ia. Poza imprezami towarzysz帷ymi Festiwalowi na ㄆkowianki czeka造 r闚nie inne atrakcje. W drodze do S這wenii spacerowa造 ulicami stolicy tego kraju – Ljubljanie. Zachwyca造 si prawdziw w這sk pizz i lodami na Piazza Unita d’Italia wTrie軼ie. W drodze powrotnej natomiast zjad造 czeskie 郾iadanie i podziwia造 zabytki starego miasta w O這mu鎍u.

Udzia w Festiwalu by 廝鏚貫m dodatkowych wra瞠, poniewa mecze odbywa造 si nie tylko w halach sportowych, ale r闚nie na boiskach otwartych na starym mie軼ie i w porcie. Atmosfera Festiwalu by豉 unikatowa, pe軟a energii, rywalizacji i zabawy. Zosta這 zawartych wiele nowych, mi璠zynarodowych przyja幡i, w pami璚i pozosta這 wiele niezapomnianych wspomnie. Przez festiwalowy tydzie ca貫 miasto 篡這 pi趾 r璚zn. Na ka盥ym kroku dru篡ny spotyka造 si z ogromn 篡czliwo軼i mieszka鎍闚 Kopru i turyst闚. Wspania豉 zabawa zaczyna豉 si ju w autobusach komunikacji miejskiej, kt鏎ymi dru篡ny przemieszcza造 si na mecze. Podczas jazdy uczestnicy 酥iewali swoje narodowe piosenki i przy酥iewki, kt鏎e szybko podchwytywane by造 przez wszystkich pasa瞠r闚. Zwie鎍zeniem ka盥ego dnia by造 przepyszne lody w miejscowej lodziarni, kt鏎e pot璕owa造 rado嗆 ze zwyci瘰tw i pomaga造 znie嗆 gorycz pora瞠k.

Tak atrakcyjne „S這we雟kie Wakacje” stanowi造 nagrod za pi耩 lat ci篹kiej pracy treningowej i liczne sukcesy sportowe w barwach UKS „Jedynka” ㄆk闚 dla dziewcz徠, kt鏎e w bie膨cym roku zako鎍zy造 swoj edukacj w Szkole Podstawowej nr 1 w ㄆkowie.

Wyjazd nie by豚y mo磧iwy gdyby nie 鈔odki przyznane przez Miasto ㄆk闚 i Zarz康 Powiatu ㄆkowskiego w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, wsparcie sponsor闚 – LUG Light Sp.z o.o. Zielona G鏎a, INVEST – Jaros豉w Cio貫k, p. Edyta Ko幟i雟ka-Gole, rodzic闚 zaanga穎wanych w pozyskiwanie funduszy oraz licznych wp豉t dokonanych przez przyjaci馧 i pasjonat闚 pi趾i r璚znej poprzez portal Zrzutka.pl.  Wszystkim, kt鏎zy wsparli i pomogli zorganizowa wyjazd  uczestnicy serdecznie dzi瘯uj.

Jolanta Suchodolska

Najszybsi w wojew鏚ztwie!!!!!

Ch這pcy z  klasy czwartej sportowej, w dniu 22.05.2018r., w Tomaszowie Lubelskim wywalczyli z這ty medal, w Dru篡nowych Biegach Prze豉jowych. Dziewcz皻a z tej samej klasy zdoby造 br您.

Sk豉d z這tej dru篡ny: Gryczka Micha, Pracz Szymon, Rybka Bartosz, Kucharski Igor, Warpas Maciej, 安ierczewski Boles豉w, Niebrzegowski Maciej

Sk豉d Br您owej dru篡ny: Wereszczy雟ka Zuzanna, Zaniewicz Antonina, Kuci雟ka Weronika, Dmowska Natalia, Do喚ga Alicja, Wierzbicka Kinga, Ksok Nelly.

W zawodach startowali r闚nie zawodnicy z rocznika 2005/2006 dziewcz皻a i ch這pcy, kt鏎zy rywalizowali na dystansie 1000m..

Dla wszystkich gratulacje!!!

Ewa Czerkas

STRONA G紟NA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSI:NI犴IA | KSZTAzENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZ. UCZNIOWSKI | AKTUALNO列I | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNI紟 | DLA RODZIC紟 | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT