Sport UKS  

Klasa 4 sportowa dniach 8-10 kwietnia była na XXVI Ogólnopolskim Turnieju w Mini Piłki Ręcznej w Ciechanowie. Turniej taki to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poczucia ducha sportowej rywalizacji, zawarcia nowych znajomości oraz poznania ciekawych miejsc. Wszyscy uczestnicy  otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najskuteczniejsi w drużynach Hanna Mućka, Amelia Michalak i Bartosz Kurowski, nagrody rzeczowe. Opiekunowie Ewa Czerkas, Artur Paszkiewicz.

sport   sport   sport


W dniu 31 maja odbył się rejonowy finał Trójboju Lekkoatletycznego w Białej Podlaskiej. Nasza szkołę reprezentowały dwa zespoły. Zespół dziewcząt w składzie: Amelia Michalak, Hanna Mućka, Maria Cąkała, Gabriela Nowak, Wiktoria Wróbel Liliana Prokopowicz. Opiekun Ewa Czerkas. Oraz Zespół chłopców w składzie: Bartosz Kurowski, Jakub Sokołowski, Patryk Matysiak, Błażej Wołek, Oliwier Burdach, Ignacy Janaszek. Opiekun Artur Paszkiewicz. Na turniej składają się trzy konkurencje lekkoatletyczne: bieg sprinterski na dystansie 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową.  Zespół dziewcząt z wynikiem 626 punktów uplasował się na czwartym miejscu. Zespół chłopców uzyskał 630 punktów i zajął pierwsze miejsce, awansując do etapu Wojewódzkiego. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                  sport 


03.06.2022 w Puławach odbył się wojewódzki finał Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym. Nasz rejon reprezentowali chłopcy z klasy 4d sportowej w składzie: Bartosz Kurowski, Patryk Matysiak, Jakub Sokołowski, Błażej Wołek, Oliwier Burdach, Ignacy Janaszek oraz opiekun Artur Paszkiewicz. Nasi młodzi zawodnicy w trzech konkurencjach zdobyli 614 punktów, co dało im pierwsze miejsce. Gratulujemy sukcesu mistrzom województwa.

sport   sport   sport


Sukcesy sportowe

Jedziemy na finały wojewódzkie. 05.032020r. odbyły się finały powiatowe jubileuszowego XX turnieju piłki nożnej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna  dla innych drużyn i wygrała wszystkie swoje mecze. Chłopcy z rocznika 2008 i 2009 w składzie: Igor Purzycki, Oskar Solnica, Piotr Samujło, Igor Kucharski, Robert Warowny, Kacper Paciorek, Dominik Matysiak, Dominik Mateńka, Gabriel Ksok, Adrian Olszewski i Franciszek Świerczewski w czterech rozegranych meczach zdobyli 14 bramek a stracili tylko 3. Dzięki wygranej w zawodach, Nasi Uczniowie pojadą na finały wojewódzkie o Puchar Tymbarka do Międzyrzeca Podlaskiego. Opiekunem grupy jest Stanisław Chudzik

                                           


Mamy Medale!!

25.10.2019r. w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Wojewódzkie Igrzyska dzieci i młodzieży szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą Szkołę reprezentowały trzy drużyny. Po bardzo trudnych biegach, które kosztował Naszych uczniów dużo wysiłku zajęliśmy bardzo wysokie miejsca. W Igrzyskach Dzieci chłopcy zajęli 3 miejsce, w Igrzyskach Młodzieży dziewczyny były 5, a chłopcy 2 zajęli miejsce. Zważywszy na bardzo wyczerpującą drogę do Tomaszowa Lubelskiego i wczesną porę wyjazdu na zawody, uzyskane wyniki są rewelacyjne. Opiekunami grup byli: Grażyna Rychlik, Robert Samujło i Stanisław Chudzik

Jest moc

                   


„Słoweńskie wakacje”

W dniach 1-8.07.2019 r. piłkarki ręczne – rocznik 2004 z UKS „Jedynka” Łuków działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie wzięły udział w 27 Europejskim Festiwalu Piłki Ręcznej „EUROFEST”, który odbył się w słoweńskiej nadmorskiej miejscowości – Koprze. W imprezie wzięło udział ponad 3200 uczestników z 200 drużyn, z 20 krajów. W kategorii dziewcząt rocznik 2004 znalazło się 16 zespołów podzielonych na dwie grupy. W meczach grupowych dziewczęta z UKS „Jedynka” zmierzyły się z przeciwniczkami z: HC TATRAN STUPAVA – Słowacja (14:17), MOLNDAL HF – Szwecja (11:8), OAJLP HB – Francja (23:11), ORCHAMPS VENNES – Francja (26:6), PRAGUE HA – Czechy (13:23), RK JUNIOR – Serbia (10:7), TJ SOKOL PORUBA – Słowacja (19:16). Łukowianki rozegrały bardzo dobre mecze. Niestety dwie porażki z drużynami reprezentującymi szkoły mistrzostwa sportowego z Czech i Słowacji, późniejszymi złotymi i brązowymi medalistkami wyeliminowały je z walki o miejsca na podium i musiały ostatecznie zadowolić się piątym miejscem.

W wolnym czasie pomiędzy meczami dziewczęta korzystały z uroków kąpieli morskich w Adriatyku i plażowania. Wzięły udział w imprezach towarzyszących: w ceremonii otwarcia połączonej z przejściem barwnego, międzynarodowego korowodu ulicami miasta, w wyborach Miss i Mistera, w karaoke, w dyskotekach pod  gwiazdami oraz we wspaniałej ceremonii zamknięcia. Poza imprezami towarzyszącymi Festiwalowi na Łukowianki czekały również inne atrakcje. W drodze do Słowenii spacerowały ulicami stolicy tego kraju – Ljubljanie. Zachwycały się prawdziwą włoską pizzą i lodami na Piazza Unita d’Italia wTrieście. W drodze powrotnej natomiast zjadły czeskie śniadanie i podziwiały zabytki starego miasta w Ołomuńcu.

Udział w Festiwalu był źródłem dodatkowych wrażeń, ponieważ mecze odbywały się nie tylko w halach sportowych, ale również na boiskach otwartych na starym mieście i w porcie. Atmosfera Festiwalu była unikatowa, pełna energii, rywalizacji i zabawy. Zostało zawartych wiele nowych, międzynarodowych przyjaźni, w pamięci pozostało wiele niezapomnianych wspomnień. Przez festiwalowy tydzień całe miasto żyło piłką ręczną. Na każdym kroku drużyny spotykały się z ogromną życzliwością mieszkańców Kopru i turystów. Wspaniała zabawa zaczynała się już w autobusach komunikacji miejskiej, którymi drużyny przemieszczały się na mecze. Podczas jazdy uczestnicy śpiewali swoje narodowe piosenki i przyśpiewki, które szybko podchwytywane były przez wszystkich pasażerów. Zwieńczeniem każdego dnia były przepyszne lody w miejscowej lodziarni, które potęgowały radość ze zwycięstw i pomagały znieść gorycz porażek.

Tak atrakcyjne „Słoweńskie Wakacje” stanowiły nagrodę za pięć lat ciężkiej pracy treningowej i liczne sukcesy sportowe w barwach UKS „Jedynka” Łuków dla dziewcząt, które w bieżącym roku zakończyły swoją edukację w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie. 

Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie środki przyznane przez Miasto Łuków i Zarząd Powiatu Łukowskiego w ramach wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, wsparcie sponsorów – LUG Light Sp.z o.o. Zielona Góra, INVEST – Jarosław Ciołek, p. Edyta Koźmińska-Goleń, rodziców zaangażowanych w pozyskiwanie funduszy oraz licznych wpłat dokonanych przez przyjaciół i pasjonatów piłki ręcznej poprzez portal Zrzutka.pl.  Wszystkim, którzy wsparli i pomogli zorganizować wyjazd  uczestnicy serdecznie dziękują. 

           

Jolanta Suchodolska


Najszybsi w województwie!!!!!

Chłopcy z  klasy czwartej sportowej, w dniu 22.05.2018r., w Tomaszowie Lubelskim wywalczyli złoty medal, w Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta z tej samej klasy zdobyły brąz. 

Skład złotej drużyny: Gryczka Michał, Pracz Szymon, Rybka Bartosz, Kucharski Igor, Warpas Maciej, Świerczewski Bolesław, Niebrzegowski Maciej

Skład Brązowej drużyny: Wereszczyńska Zuzanna, Zaniewicz Antonina, Kucińska Weronika, Dmowska Natalia, Dołęga Alicja, Wierzbicka Kinga, Ksok Nelly.

W zawodach startowali również zawodnicy z rocznika 2005/2006 dziewczęta i chłopcy, którzy rywalizowali na dystansie 1000m..

Dla wszystkich gratulacje!!!

Ewa Czerkas

 

 

 


 

   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT