AKTUALNOŚCI


                   Wizyta I D u Burmistrza Miasta Łuków

Uczniowie klasy ID mieli zaszczyt odwiedzić Burmistrza Miasta Łuków-pana Piotra Płudowskiego. Wizyta dzieci w Urzędzie Miasta była okazją nie tylko bezpośredniego spotkania z Panem Burmistrzem, ale także zapoznania z pracą gospodarza miasta, jego obowiązkami. Pan Burmistrz osobiście oprowadził dzieci po budynku Urzędu Miasta, przedstawił poszczególne działy, zaprosił uczniów do sali konferencyjnej, w której toczą się ważne obrady. Pierwszaki zaciekawiły się rzeźbionymi herbami zawieszonymi w prezentowanej sali, dlatego pan Piotr opowiedział im krótkie historie ich powstania. Na koniec spotkania w ramach podziękowania za tak miłe przyjęcie, uczniowie wręczyli Panu Burmistrzowi samodzielnie wykonany obrazek. Podsumowaniem tej niezwykłej wizyty był słodki poczęstunek w gabinecie Pana Burmistrza.
Dziękujemy pani Katarzynie Świderskiej za zorganizowanie spotkania:)

MODA NA ODBLASKI” 2019

W dniu 06 Listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie odbyła się II edycja Powiatowego Finału Konkursu „Moda na odblaski 2019”. Konkurs zorganizowała KPP w Łukowie. Celem tego konkursu jest zachęcanie, wdrażanie i utrwalanie wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych noszenia elementów odblaskowych, co ma duże znaczenie dla zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy (drużyna uczniów klas 4 -8) mieli przygotować stroje młodzieżowe lub karnawałowe z wykorzystaniem elementów odblaskowych i zaprezentować je w układzie tanecznym. Nasi uczniowie pokazali stroje karnawałowe w rytmie utworu: „ Stayin Alive” zespołu Bee Gees, który w tłumaczeniu na język polski nawołuje do pozostania przy życiu. Występujące drużyny z różnych szkół powiatu łukowskiego pokazały, że odblaski da się fajnie wyeksponować w każdym stroju. Prezentację drużyn oceniała komisja, której sędzią głównym był podinspektor Krzysztof Golba – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Katarzyna Szczygieł ze Starostwa Powiatowego i komisarz Jarosław Modrzewski. W rywalizacji drużyn z klas 4 – 8, I MIEJSCE (kolejny już raz) zajęła drużyna z naszej szkoły, którą przygotowywała pani Bogusława Danuta Świderska przy wsparciu mamy jednej z uczestniczek konkursu pani Małgorzaty Drosio nauczycielki z SP5. Nasi uczniowie zaprezentowali stroje karnawałowe. W skład zwycięskiej grupy wchodzili: Antonina Opolska IV a, Jakub Słomka Vg, Oliwia Drosio i Bolesław Świerczewski Vie, Oliwia Szczęśniak VIIf i Weronika Radomyska VIIId. Drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar oraz każdy uczestnik indywidualną nagrodę. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich w Lublinie w dniu 6 grudnia.

             


Mamy Medale!!

25.10.2019r. w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Wojewódzkie Igrzyska dzieci i młodzieży szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą Szkołę reprezentowały trzy drużyny. Po bardzo trudnych biegach, które kosztował Naszych uczniów dużo wysiłku zajęliśmy bardzo wysokie miejsca. W Igrzyskach Dzieci chłopcy zajęli 3 miejsce, w Igrzyskach Młodzieży dziewczyny były 5, a chłopcy 2 zajęli miejsce. Zważywszy na bardzo wyczerpującą drogę do Tomaszowa Lubelskiego i wczesną porę wyjazdu na zawody, uzyskane wyniki są rewelacyjne. Opiekunami grup byli: Grażyna Rychlik, Robert Samujło i Stanisław Chudzik

Jest moc

                   


„Szkoła do hymnu” 

W piątek, 8 listopada 2019 roku, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O  symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkoły zaśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Oprócz uczniów cały hymn zaśpiewała też ponad setka przedszkolaków z naszego przedszkola.

Tym samym dołączyliśmy do 19 tys. szkół przedszkoli i placówek z terenu całej Polski, prawie 4 milionów uczniów oraz  400 tys. nauczycieli, którzy wzięli udział w tej  akcji. 

MEN przypomniało, że akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

          


Jedz kolorowo, żyj zdrowo!

Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowali akcję pod tym hasłem. Dzięki niej przypominamy uczniom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, ruch, a także pozytywne nastawienie do otoczenia. Tym razem oprócz warzywnych i owocowych smakołyków wszyscy, którzy na długiej przerwie pojawili się na hali sportowej wesoło spędzili czas w rytmach znanej i lubianej muzyki.

Aktywność oraz tańce, tak się wszystkim spodobały, że w listopadzie w każdą środę na pierwszej długiej przerwie uczniowie będą się bawić w rytmach ,,Belgijki”, ,,Skrzypka” itp.

                 


Dla wokalistów Szkolnego Studia Piosenki - listopad to miesiąc pełen śpiewu, radości oraz wyjazdów do Krakowa, Lublina i Warszawy

Już 8 listopada Julia i Marta Wardak wyjeżdżają do Krakowa na 20 Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka”. Dla Marty jest to wyjątkowy wyjazd. Podczas Koncertu Galowego 10 listopada, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się promocja nowej płyty, na której znajduje się premierowy utwór Marty. Jako finalistka ubiegłorocznego festiwalu otrzymała zaproszenie do nagrania utworu na nową płytę. Dzięki temu miała okazję poznać tajniki pracy w studiu nagraniowym. W tym czasie Mikołaj Gajowy będzie przebywał w Warszawie i Lublinie...czytaj więcej

Warto skorzystać!!!

Materiały przygotowane przez nauczyciela polonistę naszej szkoły, p.Justynę Mościcką


Dni dodatkowo wolne w roku szkolnym 2019/2020

Zgodnie z zapisem §5 ust.1 pkt1  Rozporządzeniem MEN z dn. 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017r. 1603) dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym  2019/2020 są dni:

2-3.01.2020r.

21-23.04.2020r. egzamin klas VIII

24.04.2020r.

12.06.2020r.


                 Wpłaty za obiady

 za  miesiąc  listopad 2019r  będą przyjmowane 4 ,5 i 6 listopada 2019r od godz.900 do godz.1400

Koszt dla ucznia            19 x 3zł = 57zł

Odliczenie za 14.X.2019r        1 x 3zł  =   3zł

                   Do zapłaty                             54zł

Koszt dla pracownika

po odliczeniu 14.10.2019r  -  95,40

Klasy  0,I,II,IIIe i IIIf   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy IIIa,IIIb,IIIc,IIId-IV-V-VI-VII-VIII budynek ul.Partyzantów 15

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 6 listopada

Nr konta 63 9206 1048 7103 0498 2000 0020


WOKALIŚCI ZE SZKOLNEGO STUDIA PIOSENKI W KRUSZWICY

IV Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenki Polskiej "Kruszwicka Nuta” za nami.
JULIA WARDAK - II MIEJSCE - SREBRNA NUTA
MARTA WARDAK - I MIEJSCE - ZŁOTA NUTA
MIKOŁAJ GAJOWY - I MIEJSCE - ZŁOTA NUTA
TRIO JEDYNECZKI - I MIEJSCE - ZŁOTA NUTA
Ponadto TRIO otrzymało zaproszenie do udziału w projekcie widowiska muzycznego „W Krainie Czarów”...czytaj więcej


Opieka stomatologiczna

Informuję, że w ramach realizacji Ustawy z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej, organ prowadzący nasza szkołę podpisał umowę z NZOS ,,DENTICA” na objęcie opieką stomatologiczną uczniów naszej placówki.

NZOS DENTICA ma swoja siedzibę w Łukowie przy ul. Sienkiewicza 7A ( II piętro), a lekarzem świadczącym usługi stomatologiczne będzie Pani Ewa Tyszko.
Uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z opieki stomatologicznej w poniedziałki w godz. 8.00 – 12.00 ( od dn.04.11.2019r.). Uczniowie zgłaszają się do gabinetu z opiekunem, który udostępnia nr PESEL ucznia. Na wizytę można umówić się również telefonicznie 508 684 909.

dyr. ZSP w Łukowie
Karol Ciołek


Spotkanie z weterynarzem w klasie I d

Klasa ID gościła lekarza weterynarii, który w ramach zaproszenia postanowił odwiedzić uczniów wraz ze swym  zwierzęcym przyjacielem- kotką Piękną. Pan doktor-tata Zosi Bartołd, zaprezentował dzieciom kilka narzędzi, które na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Opowiedział na czym polegają obowiązki lekarza weterynarza i jacy pacjenci odwiedzają go najczęściej. Uczniowie dowiedzieli się również tego, jakie są objawy zwierzęcych chorób i jak na chorobę reagują zwierzęta. Przypomnieli  sobie również     w jaki sposób należy troszczyć się o swoich podopiecznych. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo podobała się wizyta zaproszonego gościa. 

                     


I D z wizytą w Bibliotece Miejskiej

Jak zapisać się do Biblioteki Miejskiej i móc korzystać z jej bogatego księgozbioru dowiedzieli się uczniowie klasy ID, którzy wraz z wychowawczynią odwiedzili "dom książek". Już na miejscu, w bogaty świat literatury wprowadzała dzieci gospodyni ciekawego spotkania-pani bibliotekarka, która przybliżyła im także specyfikę swojego zawodu. Uczniowie zobaczyli,  jak wygląda karta małego czytelnika i nie mogli się doczekać, kiedy staną się jej posiadaczami. Wysłuchali opowiadania pt. "Basia i biblioteka", przeczytanego przez panią bibliotekarkę, a potem, na podstawie historyjki, dowiedzieli się, jakie sa etapy powstawania książek. Nie lada atrakcją było dla dzieci oglądanie miniaturowej książki. Spotkanie, nie wiedzieć kiedy dobiegło końca, a uczniowie obiecali, że będą często odwiedzać to miejsce.

                       


KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!

Oto wyniki konkursu plastyczno – profilaktycznego

Przepis na rodzinne szczęście – zdrowo i bez nałogów”

organizowanego przez

pedagoga szkolnego Annę Dziewulską i psychologa szkolnego Anetę Tymińską

 

1. Nikola Matysiak   kl. II b

   Patrycja Zajglic    kl. I d

   Aleksander Kita   kl. III b

2. Seweryn Mitura   kl. I a

    Alicja Czerniewicz  kl. II b

    Laura Pudło   kl. III b ...czytaj więcej


Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny biorą udział w akcji organizowanej na terenie całej Europy i dedykowanej wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

                


Festiwal Pieśni Patriotycznej

W dniu 2.10.19 w Kocku w ramach obchodów 80 rocznicy Bitwy pod Kockiem odbyły się eliminacje Festiwalu Pieśni Patriotycznej  "Pieśń Ojczyzny pełna". Natomiast  6.10.19 odbył się Koncert Galowy, w którym wystąpili Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy. Po występach nastąpiło odczytanie werdyktu jury i wręczenie nagród.
Jury w składzie: Jolanta Sip – przewodnicząca, Magdalena Celińska i Monika Szymczyk po wysłuchaniu 31 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych postanowiło
w kategorii klas 1-3 przyznać:
I MIEJSCE - JULIA WARDAK
w kategorii klas 4-6:
I MIEJSCE - MIKOŁAJ GAJOWY
III MIEJSCE - MARTA WARDAK

                                                               Gratulujemy!

                                                                                                  Opiekun artystyczny  Anna Pudełek

               


Słoweńskie wakacje

W dniach 1-8.07.2019 r. piłkarki ręczne – rocznik 2004 z UKS „Jedynka” Łuków działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie wzięły udział w 27 Europejskim Festiwalu Piłki Ręcznej „EUROFEST”, który odbył się w słoweńskiej nadmorskiej miejscowości – Koprze. W imprezie wzięło udział ponad 3200 uczestników z 200 drużyn, z 20 krajów. W kategorii dziewcząt rocznik 2004 znalazło się 16 zespołów podzielonych na dwie grupy. W meczach grupowych dziewczęta z UKS „Jedynka” zmierzyły się z przeciwniczkami z: HC TATRAN STUPAVA – Słowacja (14:17), MOLNDAL HF – Szwecja (11:8), OAJLP HB – Francja (23:11), ORCHAMPS VENNES – Francja (26:6), PRAGUE HA – Czechy (13:23), RK JUNIOR – Serbia (10:7), TJ SOKOL PORUBA – Słowacja (19:16). Łukowianki rozegrały bardzo dobre mecze. Niestety dwie porażki z drużynami reprezentującymi szkoły mistrzostwa sportowego z Czech i Słowacji, późniejszymi złotymi i brązowymi medalistkami wyeliminowały je z walki o miejsca na podium i musiały ostatecznie zadowolić się piątym miejscem.

W wolnym czasie pomiędzy meczami dziewczęta korzystały z uroków kąpieli morskich w Adriatyku i plażowania...czytaj więcej

       


Gdy odblaski masz przy sobie, to bezpieczny jesteś na drodze

2.10.2019r. odbyło się rozstrzygniecie konkursu pt. „Gdy odblaski masz przy sobie, to bezpieczny jesteś na drodze”. Odzew ze strony najmłodszych uczniów naszej szkoły był bardzo duży. Do organizatorów wpłynęło ponad 60 prac. Wszystkie piękne i pracochłonne, zatem i wybór najładniejszych był bardzo trudny. Komisja powołana przez organizatorów konkursu w składzie,     p. Agnieszka Peryt, p. Anna Prokopowicz i p. Anna Zakrzewska postanowiła przyznać w każdej klasie pierwszej trzy miejsca (I, II i III). I tak I miejsce równolegle zajęli: Łukasz Lewandowski IA, Laura Potepa IB, Alicja Biernacka IC, Natalia Łosiak ID. II miejsce przypadło w udziale: Lenie Bierkat IA, Julii Kozłowicz IB, Julii Chruściel IC, Blance Solnicy ID, III miejsce równolegle uzyskali: Dawid Makosz IA, Julian Tymon IB, Filip Grabowski IC, Pola Stolarczyk ID. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie. Podziękowanie składamy również „Mrówce”- sponsorowi nagród, oraz policjantom, którzy podczas konkursu wygłosili krótką prelekcję na temat bezpiecznego zachowania na drodze.

 Organizatorzy: Dorota Oskroba, Barbara Ponikowska

             


Wpłaty za obiady za  miesiąc  październik  2019r 

 będą przyjmowane 1,2 i 3 października 2019r od godz.900 do godz.1400

Koszt dla ucznia            22 x 3zł   = 66zł

Koszt dla pracownika  22 x 5,30 = 116,60zł

 

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 3 października

 

Klasy 0,I,II,IIIe i IIIf   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy IIIa,IIIb,IIIc,IIId-IV-V-VI-VII-VIII budynek ul.Partyzantów 15

 


Drodzy Uczniowie przyłączcie się do akcji

KOLOROWE KREDKI czyli WIELKI KREDKOWY RECYKLING !!!

Jeśli macie stare kredki ołówkowe bądź świecowe i chcecie się ich pozbyć to ta akcja jest właśnie dla Was…

jeśli odczuwacie pragnienie wsparcia osób potrzebujących …

jeśli podążając za głosem serca jesteście gotowi dzielić się z innymi…

jeśli lubicie starym rzeczom dawać drugie życie… to ta akcja jest właśnie dla Was…

Kredki należy wrzucać przez cały rok szkolny do oznaczonych pudełek, które znajdują się na korytarzach

w małej i dużej Jedynce (I i II piętro). Tam także zobaczycie kolorowe plakaty, a na nich informacje o akcji.

Pamiętajcie, że każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat…

Koordynatorzy akcji: Dorota Oskroba, Edyta Bryła, Marta Magnuszewska

                                                       


Terminy wejść w miesiącach październik - grudzień roku szkolnego 2019/20 na pływalnię krytą

(I półrocze)

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie.  

Od 01.10. 2019 roku (wtorek) rozpoczną się zajęcia na pływalni krytej „DELFINEK”.

Wtorki: 01.10, 08.10, 15.10, 22.10, 29.10, 05.11, 12.11, 19.11, 26.11, 03.12, 10.12, 17.12

Piątki: 04.10, 11.10, 18.10, 25.10, 08.11, 15.11, 22.11, 29.11, 06.12, 13.12, 20.12

W związku z  kalendarzem uroczystości szkolnych terminy mogą ulec niewielkim zmianom! Informacje będziemy przekazywali z tygodniowym wyprzedzeniem. 


UBEZPIECZENIE UCZNIÓW

 

Zgodnie z decyzją Zarządu Rady Rodziców z dnia 12.09.2019r. przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

w Łukowie mogą być objęci dobrowolnym ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w firmie ubezpieczeniowej

„InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.” reprezentowanej przez

JB Broker Jarosław Szkop ul. Wyszyńskiego 18/17  Siedlce.

Składka wynosi 34 zł od przedszkolaka/ucznia,

suma ubezpieczenia – 22 000,-

UBEZPIECZENIE JEST CAŁKOWICIE DOBROWOLNE.

Ubezpieczeniem będą objęci uczniowie, których rodzice osobiście wypełnią stosowne oświadczenie i dokonają wpłaty do wychowawcy w terminie do 16.10.2019r.

   Warunki ubezpieczenia

   Zgłoszenie roszczenia z ubezpieczenia


TRIO JEDYNECZKI  NA SCENIE W KUTNIE PODCZAS ŚWIĘTA RÓŻY

Kutno -jedyny taki weekend pachnący różami!  Największa w Polsce impreza kulturalno-rozrywkowa o tematyce różanej.

Co roku podczas Święta Róży w Kutnie odbywa się Ogólnopolski Festiwal Piosenki KWIETNIK. To już jedenasta jego edycja stąd znaczna liczba wokalistów, która przyjechała z różnych zakątków Polski. Nie zabrakło również  naszych wokalistów  ze Szkolnego Studia Piosenki „Jedyneczki” - Julii i Marty Wardak oraz Mikołaja Gajowego. W piątek, 6 września w Kutnowskim Domu Kultury jury przesłuchało młodych wokalistów i zespoły. Za mikrofonem stanęli zarówno soliści jak i solistki z różnych kategorii wiekowych. W sobotę na placu Piłsudskiego, przed kutnowską publicznością odbył się koncert galowy, w którym wystąpili najlepsi z najlepszych. Na scenie wystąpił zespół Trio „ Jedyneczki”. Następnie został odczytany protokół jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kwietnik w składzie: Janusz Tylman – muzyk, kompozytor, aranżer, przewodniczący jury, Magdalena Ptaszyńska – wokalistka, pedagog, Leszek Bonar – muzyk, redaktor muzyczny TVP Łódź.

Nastąpiło uroczyste wręczenie  nagród i wyróżnień. Nasi wokaliści stanęli na podium.

JULIA WARDAK w kategorii A – soliści do 9 lat zdobyła wyróżnienie.
MIKOŁAJ GAJOWY - II miejsce, Srebrna Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł (w kategorii B – soliści 10 – 12 lat)
 - TRIO JEDYNECZKI  w składzie Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy III miejsce-Brązowa Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł (w kategorii E - zespół wokalny do 12 lat).

Opiekun artystyczny Anna Pudełek

W  tym roku po raz szesnasty Europa świętuje swoje bogactwo językowe.

Europejski Dzień Języków  

został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. 

Tegoroczne wydarzenie będzie świetna okazją do podkreślenia językowej różnorodności i pokazania, że nauka języków obcych może być  dobrą zabawą i fascynującą przygodą.

Nasza szkoła postanowiła również wziąć udział w tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków poprzez organizowanie dla uczniów konkurs plakatów i pocztówek pod hasłem 

„150 języków to bogactwo Europy...” 

· konkurs jest adresowany do dzieci uczących się w klasach 4-8

· konkurs ma formę pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką

· plakaty i pocztówki mają za zadanie popularyzacji wiedzy o krajach europejskich, prezentując poszczególne kraje, informacje o języku i obyczaje kulturowe

· każda praca musi posiadać opis-tytuł pracy, imię i nazwisko autora, klasa do której chodzi

· zgłoszenia do konkursów przyjmują nauczyciele języków obcych w terminie od 17.09.2019 do 25.09.2019

· konkurs odbędzie się 26.09.2019

· laureaci otrzymują ocenę celującą, która jako cząstkowa zostanie wpisana do dziennika lekcyjnego.  


                             Narodowe Czytanie

            Dnia 7 września 2019 r.  w parku miejskim po raz siódmy w Łukowie  odbyła się akcja Narodowe Czytanie  pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.  Organizatorem akcji na terenie Łukowa była Miejska Biblioteka Publiczna.

Wśród lektur wybranych przez Parę Prezydencką na tegoroczne Narodowe Czytanie znalazły się: „Dobra pani” – Eliza Orzeszkowa; „Dym” – Maria Konopnicka; „Katarynka” – Bolesław Prus, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą – Bruno Schulz; „Orka” – Władysław Stanisław Reymont; „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” – Stefan Żeromski; „Sachem” – Henryk Sienkiewicz oraz „Sawa” z cyklu: Pamiątki Soplicy – Henryk Rzewuski.

Dyrektor naszej szkoły p. Karol Ciołek  uczniowie z klasy IIIa wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Elżbietą Świerczewską  oraz uczniowie klas V – VIII  z p. Anną Ciołek,  wysłuchali fragmentów w/w lektur czytanych przez burmistrza Piotra Płudowskiego, radnych miejskich, komendanta  straży pożarnej oraz czytelników biblioteki.

                     

                                               

                                           


VI Konkurs plastyczno - profilaktyczny

dla uczniów kl. I -VIII i ich rodziców

 „Przepis na rodzinne szczęście - zdrowo i bez nałogów"

Organizatorzy konkursu:  pedagog i psycholog szkolny

Cele konkursu:

- kształtowanie postaw i zachowań zgodnych z zasadami zdrowego stylu życia,

- uświadomienie zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka spowodowanych niewłaściwym stylem życia, w tym piciem alkoholu i paleniem papierosów,

- utrwalanie pozytywnych postaw rodzicielskich w celu przeciwdziałania przemocy w rodzinie,

- zmotywowanie rodziców do zaangażowania we wspólną pracę z dzieckiem i współpracy ze szkołą... czytaj więcej


TRIO JEDYNECZKI ZE STUDIA PIOSENKI WE WŁOSZECH, W RIMINI

Tradycyjnie jak co roku latem w Rimini odbył się XVIII Międzynarodowy Festiwal „MAGIA ITALIANA 2019”. Jego uczestnikami byli wokaliści i tancerze z wielu krajów europejskich, a także z Kazachstanu i Gruzji. Wśród 110 uczestników polskich – Łuków reprezentowała dzielnie trójka młodych wokalistów ze Szkolnego Studia Piosenki -Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy. Nasi wykonawcy wzięli udział w eliminacjach, które odbyły się w Parku Rozrywki „MIRABILANDIA”. Śpiewali piosenki solo oraz razem tworząc Trio „JEDYNECZKI”. Dla Marty Wardak i Mikołaja Gajowego był to już drugi udział w festiwalu „MAGIA ITALIANA”. Efektem udziału trójki wokalistów są czołowe nagrody festiwalowe.

 W III kategorii wiekowej od 11 do 13 lat Mikołaj Gajowy zdobył I miejsce, zaś Marta Wardak  II miejsce. Najmłodsza wokalistka Julia Wardak zdobyła II miejsce w II kategorii wiekowej od 8 do 10 lat. Ponadto otrzymała nagrodę specjalną za debiut festiwalowy.  Sukces  potwierdzony został II miejscem dla Trio „JEDYNECZEK” w kategorii małych zespołów wokalnych.

Organizator festiwalu „MAGIA ITALIANA” ogłosił również wyniki sondażu wśród wykonawców ubiegających się o tytuł „Nagrody Publiczności”. Nagrodę tę otrzymał Mikołaj Gajowy.

Rodzicom dziękujemy za wsparcie i  pomoc w organizacji tego wyjazdu. Wokalistom  gratulujemy!

 

                                                                                               Opiekun artystyczny Anna Pudełek

             


                    "GRAND PRIX DLA GABRIELI ŁUKASIK" 

W dniach 26 sierpnia - 28 sierpnia 2019 roku w Sali Kinowej Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni odbył się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN 2019. Organizatorem było Laboratorium Innowacji Społecznych i Młodzieżowy Dom Kultury, we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gdyni. Międzynarodowy Festiwal Gdynia OPEN 2019 realizowany jest w celu wspierania młodych talentów wokalnych z całej Polski oraz zza granicy, a także promowania aktywności młodzieżowej i rozwijania ich pasji i zainteresowań muzycznych i artystycznych. W tym roku festiwal zgromadził rekordową liczbę, ponad 700 uczestników.  Występom  konkursowym przysłuchiwało się jury, którego  przewodniczącym   był Jerzy Petersburski Junior- pianista, kompozytor muzyki do filmów, spektakli, widowisk oraz autor programów telewizyjnych. Oceniano  uczestników konkursu pod względem:

• walorów głosowych;

• doboru repertuaru dostosowanego do wieku;

• interpretacji utworu;

• muzykalności;

• wyczucia rytmu;

• ogólnego wyrazu artystycznego.

Miło nam poinformować, że najwyższą z możliwych nagród na festiwalu- Grand Prix otrzymała  GABRIELA  ŁUKASIK. Oprócz dyplomu i  statuetki otrzymała nagrodę pieniężną 1000 PLN.

           

Przemysław Oskroba


Ogłoszenie

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łukowie informuje,

że dnia 02.09.2019r. (poniedziałek) parking szkolny przy ul. Partyzantów 15 będzie zamknięty. Prosimy rodziców, interesantów i pracowników szkoły o korzystanie z parkingu po przeciwnej stronie ulicy.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

odbędzie się 02.09.2019 r.

 

8.00 – Msza Św. w kościele Św. Brata Alberta

9.30 – klasy I - odczytanie list, podział na klasy – boisko trawiaste przy hali sportowej –  ul. Partyzantów 15

10.30 – klasy I – VIII – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 – boisko   trawiaste  przy hali sportowej –  ul. Partyzantów 15

12.00 – grupa „0”(szkolna) – odczytanie listy dzieci – boisko trawiaste  przy hali sportowej – ul. Partyzantów 15


 

                        Regulamin  stołówki  szkolnej na  rok  szkolny 2019/2020

Ze stołówki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Zapisy (z wypełnioną deklaracją) na cały rok szkolny i wpłaty za wrzesień  odbywać się będą

             2,3,4 września 2019r

 klasy 0,I,II,IIIe,IIIf -  budynek ul.Stasia i Nel od godz.800 do godz.1400 ;

 klasy IIIa,IIIb,IIIc ,IIId,

IV -VIII budynek ul.Partyzantów 15 od godz.900 - 1400

 

Wpłat za obiady można dokonać w formie gotówkowej (u intendenta) lub przelewem na konto szkoły

(nr konta 63   9206  1048  7103   0498 2000  0020)

 

Za miesiąc wrzesień 2019r przyjmowane będą tylko wpłaty gotówkowe

 - dla uczniów  18 x3 = 54zł

 

Od miesiąca października 2019r wpłaty gotówkowe będą przyjmowane od pierwszego do trzeciego dnia roboczego  danego miesiąca(za październik  1,2,3 października)

Wpłaty przelewem na konto szkoły należy dokonać  również  od pierwszego do trzeciego dnia roboczego danego miesiąca (za październik -  1,2,3 października)liczy się data wpływu na konto szkoły

 Proszę nie dokonywać wpłat wcześniej.

Koszt obiadu dla uczniów  - 3zł                                                       

Obiad wydawany będzie po okazaniu całej karty obiadowej wklejonej do zeszytu.

Osoba wydająca odcina z karty odpowiedni dzień miesiąca(uczniowie sami nie odcinają poszczególnych dni).Nie będą przyjmowane pojedyncze numerki.

W przypadku zniszczenia lub zagubienia karty rodzic lub opiekun dziecka może zwrócić się z pisemną prośbą do Dyrektora Szkoły o wydanie duplikatu karty.

Duplikat karty obiadowej można otrzymać jeden raz w roku szkolnym.

Nieobecność na obiedzie należy zgłosić najpóźniej w dniu obiadu do godz.900

telefonicznie(25 798 33 57) lub osobiście.

Odliczenia za niewykorzystane  obiady dokonywane będą w miesiącu następnym,po okazaniu niewykorzystanych dni.

Stołówka czynna jest od godz.1100 do godz.1430        

W sprawach nieunormowanych  niniejszym regulaminem wiążące decyzje podejmuje Dyrektor Szkoły. 


Wyprawka do „zerówki” szkolnej 2019/2020 

Rodzice, których dzieci rozpoczną 01.09.2019 r. naukę w „zerówce” szkolnej powinni zakupić:

-obuwie na zmianę

-woreczek na obuwie

-strój gimnastyczny (krótkie spodenki, koszulka z krótkim rękawkiem

Rodzice nie kupują podręczników.

Organizacja zakupu pakietów edukacyjnych (karty pracy, książki) do wychowania przedszkolnego, religii i jęz. angielskiego zostanie zorganizowana przez nauczycielki.

Również informacje o zakupie materiałów potrzebnych na zajęcia plastyczno – techniczne zostaną przekazane rodzicom na początku roku szkolnego.

Podobnie zostanie rozwiązany problem wyposażenia we wszystkie pomoce edukacyjne dzieci w przedszkolu.


Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2019/2020

Rodzice zakupują samodzielnie:

·       duża teczka z rączką (walizka tekturowa)

·       teczka tekturowa z gumką – 2 szt.

·       2 zeszyty w 3 linie (16 kartkowe)

·       2 zeszyty w kratkę (16 kartkowe)

·       blok rysunkowy biały

·       blok rysunkowy kolorowy

·       blok techniczny biały

·       blok techniczny kolorowy

·       papier kolorowy

·       kredki „Bambino” grube, w twardej oprawie

·       kredki pastelowe

·       ołówek, gumka, temperówka, piórnik

·       plastelina, klej, nożyczki

·       farby plakatowe, pędzel, naczynie na wodę

·       buty na zmianę na białych spodach

·       worek na kapcie

·       strój gimnastyczny

Podręcznik i ćwiczenia do religii "Żyjemy w Bożym świecie" z płytą interaktywną e-book, ks.dr K. Mielnicki, E. Kondrak, wydawnictwo Jedność

 


   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT