u


AKTUALNOŚCI


Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

dnia 19.06.2019r.

8.00 Msza Św. w kościele Św. Brata Alberta

9.30  klasy VIII uroczyste zakończanie roku szkolnego - 2018/19 -  hala sportowa

11.00  klasy I – VII uroczyste zakończanie roku szkolnego 2018/19 - boisko za halą sportową

W przypadku deszczu uroczystości odbędą się w  hali sportowej.


                                             


Dzień otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów

6 czerwca w szkole przy ul. Stasia i Nel został zorganizowany Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które od września będą uczniami klas I naszej szkoły. Zebranych przywitała wicedyrektor pani Barbara Czubaszek, która oprowadziła gości po szkole. Dzieci z ciekawością zwiedzały sale, w których będą się uczyć. Ponieważ pobyt w szkole to nie tylko nauka, ale też zabawa, wszyscy mogli spędzić wesoło czas na boisku szkolnym. Nauczycielki I etapu edukacyjnego przygotowały dla nich atrakcyjne zabawy: malowanie twarzy, zabawy z wilkiem oraz chustą animacyjną, obserwacje przyrodnicze, bańki mydlane. Dziewczynki miały możliwość własnoręcznego wykonywania pięknej biżuterii, a chłopcy rozegrali mini mecz piłki nożnej. Na wszystkich czekała słodka niespodzianka.

        


Szkolny konkurs z języka angielskiego

22 i 23 maja odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego dla klas pierwszych i drugich pt. "Happy Mother's Day". W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas pierwszych oraz 50 uczniów z klas drugich. 

Z klas pierwszych I miejsce zajęła Aleksandra Kopeć z kl. I BII miejsce Liliana Prokopowicz kl. I B oraz Alicja Malon I A, III miejsce Wiktoria Wróbel kl. I A, Urszula Pogonowska kl. I A oraz Hanna Mućka kl. I A. Wyróżnienie otrzymali: Natalia Świderska kl. I D, Błażej Wołek kl. I A, Maja Zabłocka kl. I A, Małgorzata Świder kl. I A, Michał Osiak kl. I C, Alicja Czerniewicz kl. I B oraz Kamil Markowski kl. I A.

Z klas drugich I miejsce zajęła Anna Rokicka z kl. II B, II miejsce Malwina Pyra kl. II F, Maria Olejarczyk kl. II D oraz Blanka Janiszek kl. II D, III miejsce Aleksandra Magnuszewska kl. II B, Wiktoria Słomka kl. II C oraz Łucja Stolarczyk kl. II B. Wyróżnienie otrzymali : Maja Gaweł kl. II B, Zuzanna Rubacha kl. II B, Adam Mazurek kl. II D, Szymon Knap kl. II E, Dominika Stadnik kl. II B, Maria Inglik kl. II D oraz Natasza Michalak kl. II B.

Gratulujemy! 

Kinga Wróbel i Monika Sulej

                   


GABRIELA  ŁUKASIK  ODNOSI  KOLEJNY  SUKCES

W dniach 01.06.- 02.06.19.  w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim odbył się  XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki „PODLASKA NUTA 2019”.

Do festiwalu na podstawie nagrań demo zakwalifikowano 13 zespołów wokalnych i 44 solistów, wśród nich   uczennica kl Vb,  Gabriela Łukasik. Po przesłuchaniach jury przyznało Gabrysi III miejsce czyli „Brązową Podlaską Nutę”.

Konkurs  zbiegł się w czasie z obchodami  Dni Bielska Podlaskiego, w związku z tym w drugim dniu festiwalu, Gabrysia wystąpiła  w koncercie galowym przed mieszkańcami miasta, wzbudzając aplauz publiczności.

Przemysław Oskroba.

                    


PODSUMOWANIE KONKURSÓW MATEMATYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

Czas na podsumowanie osiągnięć naszych uczniów w konkursach matematycznych. Przedstawiamy listę uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Serdeczne gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w kolejnych matematycznych zmaganiach już od września 2019 r.

           


Przedszkolaki z grupy 0A z wizytą u kolegów z klasy drugiej

Przedszkolaki z grupy Krasnoludki ze swoją panią Anną Zakrzewską zostały zaproszone do klasy II E. Starsi koledzy oraz ich wychowawczyni pani Iwona Muszyńska chcieli pokazać, jak wygląda nauka i zabawa w szkole, do której przedszkolaki już wkrótce przyjdą. Na początku mali goście obejrzeli teatrzyk ekologiczny, zachęcający do ochrony przyrody i segregowania śmieci. Potem wspólne uczyli się segregować śmieci. Zobaczyli również, że z niektórych niepotrzebnych w domu rzeczy można urządzić fajną zabawę. Bardzo podobała się np. walka na papierowe kule oraz kręgle z butelek po wodzie mineralnej. Do zobaczenia we wrześniu!

               


,,0b"- tuż, tuż przed- "Startem szkolnym w klasie pierwszej"

Wspaniałą przygodę przeżyły dzieci z zerówki naszej szkoły, uczestnicząc w dniu 28.05.2019r. w lekcji w klasie II d. Uczniowie w parach i w grupie z młodszymi kolegami wykonywali wspólnie wiele zadań z tematyki zajęć w klasie drugiej.  Goście bardzo dobrze radzili sobie z różnymi zadaniami, potrafili pięknie i trafnie się wypowiadać na dany temat.

  Kiedy drugoklasiści pracowali z multibookiem , ich młodsi koledzy wykonywali prace plastyczne wynikającą z tematyki zajęć. Prace były naprawdę świetne. 

  Zarówno uczniowie klasy II d, jak i ich młodsi koledzy byli z lekcji bardzo zadowoleni. Ci pierwsi, bo mogli pokazać jak sami pracują, drudzy, bo dobrze się bawili i mogli zobaczyć, jak wygląda prawdziwa lekcja w szkole.  

  Pani Elżbieta Beczek może być dumna ze swoich uczniów.

                                                       Bożena Śledź

            


Dzień otwarty dla dzieci, które rozpoczną naukę w klasie pierwszej w naszej szkole w nowym roku szkolnym.

                Zapraszamy przyszłorocznych pierwszoklasistów z rodzicami na coroczne spotkanie integracyjne.

Spotkanie  odbędzie się  6 czerwca 2019r. (czwartek) w godz. 17.00 –18.30 na boisku szkolnym przy ul. Stasia i Nel 2 (w razie deszczu w salce gimnastycznej).

W programie:

-zwiedzanie szkoły,

-wesołe zabawy na boisku,

-malowanie twarzy

- SŁODKA NIESPODZIANKA!!!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne


Spotkanie z Sienkiewiczem

     O tym, że omawianie lektury może być inspirujące i ciekawe, przekonała się klasa 5g.                                     

     29 maja dzieci miały możliwość udziału w niecodziennej lekcji j. polskiego, podczas której goszczące w naszej szkole uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie zaprezentowały fragmenty przepięknie ilustrowanej książki Anny Cybulskiej „Pamiętnik mojego życia. Rzecz o Henryku Sienkiewiczu”, wydanej przez Muzeum H.Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Publikacja przybliża istotne aspekty życia i twórczości pisarza, w tym lat dziecinnych na Ziemi Łukowskiej. Odczytany tekst dotyczył okoliczności napisania powieści „W pustyni i w puszczy”, zawierał również opis wspomnień autora z pobytu w Afryce.

     Po wysłuchaniu fragmentów uczniowie z radością wzięli udział w ustnym quizie wiedzy, sprawdzającym umiejętność uważnego słuchania. Najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni oceną bardzo dobrą. Kilkoro z nich zgłosiło chęć przeczytania całej prezentowanej książki. Lekcja z pewnością przyczyni się do pogłębienia wiedzy o wybitnym pisarzu, utrwalenia znajomości formy pamiętnika jako gatunku oraz zainteresowania literaturą polską.

               


GABRYSIA PIERWSZA W WOJEWÓDZTWIE, MAJA PIERWSZA W POWIECIE

W dniach 13- 17 maja w Gminnym Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach odbył się  XIII WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ  „KULTUROMANIAK 2019”. Konkurs odbył się w kategoriach : śpiew, taniec, teatr i plastyka. Przebiegał dwuetapowo:  I etap – eliminacje-  warunkiem wzięcia udziału w konkursie było przesłanie nagrania wideo fragmentu samodzielnie wykonanego, zgłoszonego do konkursu utworu, układu tanecznego bądź przedstawienia teatralnego, II etap – do drugiego etapu zaproszeni zostali uczestnicy wyłonieni w eliminacjach.

W czasie dwudniowych przesłuchań  kategorii śpiew wystąpiła  GABRIELA ŁUKASIK z kl.VB  i zajęła I miejsce. To kolejny sukces młodej wokalistki.

Druga podopieczna Przemysława Oskroby, MAJA CELIŃSKA  z kl. VIIIB, wystąpiła 27 maja w  VI Powiatowym  Konkursie  Piosenki  Angielskiej „FACE THE MUSIC” organizowanym przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie. Konkurs  adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu łukowskiego, zainteresowanych językiem angielskim oraz muzyką i śpiewem. Również MAJA wyśpiewała w tym konkursie I miejsce.

       Przemysław Oskroba.

                               


Wycieczka klas V b, d, g           

W niedzielę 19 maja uczniowie klas V d b g wyruszyli na czterodniową wycieczkę. W  tym czasie poznaliśmy bogatą historię Śląska i Kotliny Kłodzkiej. We Wrocławiu mieliśmy okazję zobaczyć Ostrów Tumski- najstarszą, zabytkową część miasta powstałą na wyspie, będącą siedzibą pierwszych Piastów oraz Panoramę Racławicką. Wielu wrażeń dostarczył nam  pobyt w ZOO w Afrykanarium, gdzie można było obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku.  Po Górach Stołowych i Błędnych Skałach oprowadzał nas wspaniały przewodnik opowiadający wiele ciekawostek np.: o „arktycznych zwierzętach zjadających asfalt”.  Kaplica Czaszek w Czermnej zmusiła do refleksji najbardziej odpornych na mocne przeżycia. W Kudowie zobaczyliśmy gotującą się zimną wodę oraz wspaniały Park Zdrojowy. Kudowa to wszak znana miejscowość uzdrowiskowa, ale picie leczniczej wody, dla bezpieczeństwa ograniczyliśmy do spróbowania. Byliśmy również w Górach Sowich, w których Niemcy rękami więźniów z Gross Rosen próbowali wybudować podziemne miasto stanowiące kwaterę Hitlera. My zwiedziliśmy jedną z jego części – Osówka. Jest to najdłuższy udostępniony kompleks podziemnych korytarzy, Prace rozpoczęły się w 1943 roku i trwały do początku 1945 r. kiedy  zostały przerwane  wobec zbliżania się Armii Czerwonej. Tego dnia byliśmy również w Książu- trzecim co do wielkości zamku w Polsce. Poznaliśmy ciekawą historię ostatnich właścicieli. Należy jednak pamiętać, że budowę zamku rozpoczął książę świdnicko- jaworski Bolko I. Ostatniego dnia zwiedziliśmy kopalnię złota, w której  spotkaliśmy Gnoma w „ Chodniku Śmierci”( faktycznie o mało nie przyprawił nas o zawał serca) i widzieliśmy podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Na powierzchnię wyjechaliśmy kolejką żartobliwie przez przewodników nazywaną  „sam huk”. Każdego dnia po powrocie do pensjonatu mieliśmy zajęcia z muzyki, matematyki i historii. Warto się było starać, bo czekały słodkie nagrody. Bazę noclegową też mieliśmy rewelacyjną, a co za klimat! Alpejski.

Opiekę nad uczniami sprawowali: Aneta Łaguń, Marta Magnuszewska, Sławomira Szczygielska, Przemysław Oskroba

                        


ZASADY REKRUTACJI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

rok szkolny 2019/2020

Zapisy do świetlicy prowadzone są w oparciu o zasady rekrutacji:

1. Godziny pracy świetlicy:

- w budynku przy ul. Stasia i Nel 2 – 7.00 - 16.00

- w budynku przy ul. Partyzantów 15 – 7.30 - 16.00

2. Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest spełnienie kryteriów naboru, zapoznanie
się z regulaminem świetlicy / dostępnym na stronie internetowej szkoły / oraz złożenie przez rodziców / prawnych opiekunów w sekretariacie szkoły lub w świetlicy prawidłowo wypełnionej „Karty zgłoszenia” w wyznaczonym przez szkołę terminie:

· I nabór uczniów trwa od 10.06.2019 r. do 21.06.2019 r. - świetlica szkolna

· II nabór uczniów trwa od 12.08.2019 r. do 23.08.2019 r. - sekretariat szkoły   ...czytaj więcej


GABRYSIA  ŁUKASIK  I MAJA   CELIŃSKA  NA „I CAN BE A STAR 2019”

Mimo iż Ulan-Majorat to mała podłukowska miejscowość to już po raz dwunasty odbyło się tam święto piosenki- Ogólnopolski Konkurs Piosenki Angielskiej „I CAN BE A STAR 2019”, który miał miejsce 9 maja 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury . Znakomite jury- Wojtek Cugowski i Paulina Grochowska oraz niesamowicie utalentowana młodzież zmierzyła się z piosenką angielską. Wśród nich znaleźli się tam wokaliści z naszej szkoły: Gabriela Łukasik (VB), Maja Celińska (VIIIB) i Maciej Bulak(VIIIB). Przyjazna i ciepła atmosfera sprzyjała uczestnikom konkursu do tego stopnia, że  goście nie mogli powstrzymać się od wspólnego śpiewania z uczestnikami. Z nie lada problemem musieli się  zmierzyć jurorzy wyłaniając najlepszych wykonawców konkursu.  Wśród laureatów  znaleźli się nasi uczniowie: Gabriela Łukasik- III miejsce, Maja Celińska- wyróżnienie. Do występu przygotował uczniów  Przemysław Oskroba. Gratulujemy!

Przemysław Oskroba.

             


KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GALILEO 2019
ZORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM EDUKACJI SZKOLNEJ

Miło nam poinformować, iż mamy 9 Laureatów i 30 uczniów Wyróżnionych w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO GALILEO 2019

Do konkursu przystąpiło 131 uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII.

TYTUŁ LAUREATA uzyskali:

WYRÓŻNIENIE otrzymali:

                                                           GRATULUJEMY


            GABRYSIA  ŁUKASIK  ZWYCIĘŻA  W  SIERPCU

W dniach 26-28 kwietnia 2019 w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu odbył się XXIV Ogólnopolski Festiwal Teatru, Piosenki, Tańca „Kwiecień- Plecień”.  Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja dziecięco- młodzieżowych form teatralnych, tanecznych oraz promowanie młodych talentów wokalnych. W Dniu Piosenki jury powołane przez organizatora oceniało walory głosowe, dobór repertuaru do wieku i poziomu zaawansowania wykonawców, interpretację, muzykalność oraz wyraz artystyczny. Do zmagań konkursowych przystąpiła  uczennica klasy Vb, GABRIELA ŁUKASIK i wyśpiewała I miejsce. Sukces Gabrysi to doskonała promocja szkoły i miasta w Polsce. Gratulujemy!

Przemysław Oskroba.

          


                  Wpłaty za obiady

Za  miesiąc  maj 2019r.  będą przyjmowane 6,7 i 8 maja 2019r. od godz.900 do godz.1400

       

Koszt dla ucznia            20 x 3zł = 60zł

Koszt dla pracownika  20 x 5,30 = 106zł

 

Odliczenia za czas strajku (8 dni) będą dokonywane indywidualnie.

 

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 8 maja

 

Klasy 0,I,II,   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy III-VIII budynek ul.Partyzantów 15


 

Gabrysia Łukasik odnosi sukcesy w ogólnopolskich konkursach.

W piątek, 29 marca, w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbyła się III już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złoty mikrofon". Na sali widowiskowej w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział ponad 100 młodych wokalistów z całej Polski (wyłonionych z blisko 400 zgłoszonych), którzy reprezentowali między innymi: Konin, Kraków, Lublin i Warszawę. Wśród nich znalazła się Gabriela Łukasik, uczennica klasy Vb naszej szkoły i wywalczyła wyróżnienie.

Następnego dnia wystartowała w Łukowie w Ogólnopolskim  Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "WESOŁE NUTKI". O wysokim poziomie konkursu świadczy fakt, że zakwalifikowani wykonawcy przyjechali z tak odległych miast jak np. Katowice, Chorzów czy Nowy Targ.  Gabrysia zdobyła na nim wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.

3 kwietnia udała się do Grójca gdzie wzięła udział w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Angielskiej COLOURS OF MUSIC – IDOLS. Tam, zgodnie z tematem przewodnim konkursu,  zaśpiewała w języku angielskim przeboje swoich idolów: Peggy Lee i Lenki Kripac  i zajęła wysokie II miejsce.

Przemysław Oskroba.

               

                   

 


Drodzy Uczniowie kl. VIII

Mimo trwającej nadal w całym kraju oraz w naszej szkole akcji strajkowej,  pragnę  zapewnić  Was, że egzaminy zaplanowane na dni 15 – 17 kwietnia 2019r. odbędą się zgodnie z planem. Zdaję sobie sprawę, że wydarzenia ostatnich dni oraz sam egzamin jest dla Was wielkim stresem. Zapewniam jednak, że my nauczyciele jesteśmy sercem z Wami i dołożymy wszelkich starań by ten stres zmniejszyć.  Życzę  by czekające Was egzaminy  zakończyły się sukcesem i każde z Was dostało się do wymarzonej szkoły średniej.

Tymczasem zapraszam Was w najbliższy poniedziałek tj. 15 kwietnia 2019r.  o godz. 8.00 na egzamin z języka polskiego.

Pozdrawiam
Dyr. ZSP w Łukowie
Karol Ciołek


Szanowni Państwo Rodzice

Informuję Państwa, że komitet strajkowy działający w naszej placówce podjął decyzję o kontynuacji strajku w dniu jutrzejszym tj. 11.04.2019r.

Dyr. ZSP w Łukowie
Karol Ciołek


Szanowni Państwo Rodzice

Wobec braku porozumienia pomiędzy nauczycielskimi związkami zawodowymi, a stroną rządową, akcja strajkowa będzie kontynuowana w naszej placówce również jutro tj. 10.04.2019r. Podobnie jak w ciągu ostatnich dwóch dni opieka nad dziećmi, które przyjdą do szkoły będzie sprawowana przez dyrekcję i katechetów.

W przypadku odwołania akcji strajkowej będą Państwo poinformowani o tym fakcie w kolejnym komunikacie.

Dyr. ZSP w Łukowie
Karol Ciołek


Szanowni Państwo Rodzice

Informuję, że w dniu jutrzejszym  (09.04.2019r.) zajęcia dydaktyczne w naszej placówce (szkoła i przedszkole) będą nadal zawieszone z powodu akcji strajkowej.  Według  informacji, które uzyskałem od komitetu  strajkowego po pierwszym dniu protestu nauczycieli, akcja będzie kontynuowana w kolejnych dniach,  aż do podpisania porozumienia strony związkowej z przedstawicielami rządu.  

Tak jak w poprzednich komunikatach informuję Państwa, że dyrekcja i nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku  (nauczyciele religii) w szczególnych sytuacjach zaopiekują się dziećmi, którym  rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

Dyr. ZSP w Łukowie
Karol Ciołek


Komunikat

W związku z rozpoczęciem ogólnopolskiego strajku nauczycieli, zajęcia dydaktyczne w naszej placówce zostają zawieszone do odwołania . Dyrektor oraz pracownicy, którzy w tych dniach nie przystąpią do strajku, w szczególnych sytuacjach zapewnią opiekę dzieciom. Dzieci, które dokonały wpłaty na obiady na miesiąc kwiecień, wobec zaistniałej sytuacji będą miały odliczone kwoty za niewykorzystane obiady.

Dyr. ZSP w Łukowie
Karol Ciołek


Szanowni Rodzice

Zarząd oddziału ZNP w Łukowie poinformował dyrektora Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Łukowie, że w dniu 8 kwietnia 2019 roku może rozpoczšć się strajk pracowników placówki ( szkoły i przedszkola ). Strajk ma mieć charakter wielodniowy, a o jego zakończeniu lub zawieszeniu dyrektor zostanie powiadomiony w odrębnym komunikacie.

W związku z powyższym pracownicy, którzy wyrazili chęć przystąpienia do strajku, nie będą prowadzić żadnych zajęć ani podejmować innych obowiązków związanych z pracą dydaktyczną i opiekuńczą.

Dyrektor oraz pracownicy, którzy w tych dniach nie przystąpią do strajku, w szczególnych sytuacjach zapewniš opiekę dzieciom. Prosimy na bieżąco śledzić wiadomości w dzienniku elektronicznym, na szkolnej stronie internetowej (http://www.sp1.lukow.pl/ ) lub zasięgać informacji telefonicznej ( tel. 25 798 2346, 25 798 3357, 885 985 393 ) ponieważ taką drogą będziemy Państwa informować o wznowieniu zajęć dydaktycznych.

Dyr. ZSP w Łukowie
Karol Ciołek


Język angielski na matematyce? Czemu nie!

Porozumiewanie się w językach obcych opiera się w dużej mierze na tych samych wymiarach, co porozumiewanie się w języku ojczystym.

Uczniowie klas V, uczęszczający na zajęcia koła matematycznego, po raz kolejny pracowali z kodowaną kartą pracy - rozwiązywali zadania, wyniki odszukiwali na wspólnej karcie odpowiedzi i kolorowali je tak, jak podano obok zadania. W ten sposób powstał napis w języku angielskim: 2019 the year of maths - 2019 Rokiem Matematyki.

Joanna Michalak

          


Artystyczne talenty uczniów klas I- III

28 marca miało miejsce spotkanie, które na dobre wpisało się w tradycję naszej szkoły. Kolejna (szósta!) edycja Galerii Talentów zgromadziła utalentowane dzieci, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrekcję szkoły. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Senator RP pan Stanisław Gogacz oraz Burmistrz Miasta pan Piotr Płudowski.

Uczniowie zaprezentowali swoje talenty artystyczne wokalne, recytatorskie, taneczne i muzyczne. Każdy występ spotkał się z gorącym aplauzem.  Na zakończenie mali artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W drugiej części spotkania miał miejsce wernisaż prac plastycznych i słodka niespodzianka.

W przygotowaniu Galerii Talentów wzięły udział panie: Ewa Dąbrowska, Monika Sulej, Elżbieta Świerczewska, Anna Pudełek oraz wszystkie nauczycielki pracujące w I etapie edukacyjnym.

         


Program Insta.Ling

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w XI Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Insta.Ling to strona WWW do skutecznej nauki słówek z języka angielskiego. Insta.Ling wspiera naukę nie tylko języka angielskiego, ale również niemieckiego, hiszpańskiego i ortografii polskiej.

Czym jest Insta.Ling?

Insta.Ling jest:

·       systemem do nauki nowych słówek

·       systemem do utrwalania słówek

·       systemem do kontroli systematyczności pracy ucznia

·       systemem do śledzenia postępów ucznia


Wizyta ratownika medycznego

Klasa IV a miała przyjemność spotkać się z Joanną Komoszką, ratownikiem medycznym, pracownikiem Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie.

Spotkanie miało na celu przekazanie informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania w czasie wypadku oraz w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia, a także przybliżenie uczniom czym charakteryzuje się zawód ratownik medyczny.

Pani Joanna wyjaśniła dzieciom na czym polega jej praca, jak ważna jest pierwsza pomoc, dlaczego warto pomagać. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia sprzętu jakim posługują się medycy oraz  mogli na fantomie poćwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową.

Dziękujemy pani Joannie za poświęcony czas, za wszystkie cenne rady i wskazówki, które na pewno przydadzą się nam w życiu codziennym.

         

Żaneta Misiak


Powitanie wiosny w I etapie edukacyjnym

 21 marca 2019r. było ciepło, słońce świeciło. W tym dniu do naszej szkoły z całego świata, wiele gości przybyło! W sercach uczniów ciąg dalszy bajki trwa, spotkali się wszyscy w...,,KRAINIE KRÓLA LWA!'' 

  Ten dzień był magiczny, wesoły, kolorowy. Dzieci spisały się doskonale. Przebrane w różnorodne, barwne stroje, w napięciu oczekiwały na przybycie gości...czytaj więcej

                                             filmy                                                                                                        zdjęcia 


Mamy laureatów i finalistów!

Znamy już wyniki uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie uczestniczących w  konkursach przedmiotowych organizowanych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.  W roku szkolnym 2018/19 największy sukces odnieśli:

Maria Hajduczyńska uczennica klasy VIII b, została laureatką konkursu polonistycznego,

 Maciej Zarzycki, uczeń klasy VIII d, został laureatem konkursu matematycznego.

 Do w/w konkursów uczniów przygotowywali p. Małgorzata Janasz i p. Alicja Kuźma. Wymienieni uczniowie będą zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki.

Tytuł finalisty uzyskali:

 Emilia Śledź,uczennica klasy VIII a - finalistka konkursu polonistycznego  (opiekun p. Teresa Lonty)  i fizycznego  (opiekun p. Małgorzata Ostojska)

 Mateusz Wasilewski, uczeń klasy VIIIa -  finalista konkursu matematycznego (opiekun p. Joanna Siwiec).

Gratulujemy wysokich wyników.

            


Wycieczka do Turzych Rogów

Dnia 6 marca 2019r. uczniowie klas IIIa i IIIb uczestniczyli  w wycieczce do olejarni w Turzych Rogach. Pan Robert zaprezentował proces tłoczenia oleju lnianego  na zimno. Opowiadał ciekawostki dotyczące zdrowotnych właściwości wytwarzanych przez siebie produktów. Następnie odbyła się degustacja świeżo wytłoczonego oleju lnianego i dyniowego. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały upominki – słonecznikowe ziarna.

Spotkanie z Barbarą Ciemską – autorką książek dla dzieci

Uczniowie klas młodszych mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorką książek dla dzieci – panią Barbarą Ciemską. W czasie spotkania autorka zapoznała uczniów z książką pt." Karolina grała na komputerze". Rozmowa z autorką dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Zdobyły one wiele cennych informacji dotyczących korzystania z czasu wolnego, zabaw z przyjacielem. Uczniowie wykonali plakaty pt. "Choć komputer może wiele, są ważniejsi przyjaciele". Pisarka opowiedziała  o kolejnych  etapach powstawania  książki.  Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało książkę z autografem autorki .

          Przygotowała Danuta Domańska 


Zajęcia multimedialne w kinie

15 stycznia uczniowie klas; IB, IC, ID, IIA, IID, IIIb i IIIC brali udział w multimedialnej lekcji w kinie pt. „Skąd są dźwięki tej piosenki? O muzyce w filmach dla dzieci. Podczas zajęć dzieci przekonały się, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie. Dowiedziały się, kim jest taper i zobaczyły jego pracę. Poznały instrumenty i zwyczaje muzyczne z różnych zakątków świata. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film „Balerina”. Dzieci bardzo miło wspominały ten dzień.

        


Wpłaty za obiady

 Za  miesiąc  marzec 2019r   będą przyjmowane 1, 4 i 5 marca 2019r od godz.9.00 do godz.14.00

Koszt dla ucznia            21 x 3zł = 63zł

Koszt dla pracownika     21x 5,30zł = 111,30zł

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 5 marca

Klasy 0,I,II,   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy III-VIII budynek ul.Partyzantów 15

Proszę o terminowe wpłaty


Zimowisko w Murzasichlu

Grupa uczniów naszej szkoły w czasie ferii zimowych wyjechała w góry. Tradycyjnie był to wyjazd nastawiony na  naukę oraz doskonalenie techniki jazdy na nartach, integrację uczniów, propagowanie sportu zimowego, aktywnego spędzania wolnego czasu na feriach, jak również na dobrą zabawę...czytaj więcej

          


Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łukowie
ogłasza nabór dzieci do  klasy sportowej na poziomie czwartej klasy  

Szkoły Podstawowej Nr 1  im. ks. G. Piramowicza w Łukowie na rok szkolny 2019/2020

Zgłoszenie dziecka  z obecnej  trzeciej klasy do  czwartej klasy sportowej powinno nastąpić  w terminie 18.03. 2019r. – 09.04.2019r. w sekretariacie szkoły  (ul. Partyzantów 15) poprzez złożenie pisemnego zgłoszenia.

Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia

Zarządzenie Nr 6/2019 Burmistrza Miasta Łuków z dnia 15 stycznia  2019  roku w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łuków

Karta zgłoszenia do klasy czwartej oddziału sportowego w  Szkole Podstawowej Nr1  w Łukowie

pobierz (pdf)        pobierz (docx)

Zgoda na rozpoczęcie nauki w klasie sportowej   pobierz (pdf)      pobierz (docx)


INFORMACJA

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1  w Łukowie, informuje o zebraniu dla rodziców uczniów klas I w roku szkolnym 2019/2020, które odbędzie się  w hali sportowej przy ul. Partyzantów 15  w terminie:

- 14.03.2019r. /czwartek/    godz. 17.30   /dzieci urodzone w roku 2012/ 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Dyrekcja Szkoły


Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łukowie ogłasza nabór dzieci
do
Szkoły Podstawowej Nr 1  im. ks. G. Piramowicza w Łukowie

na rok szkolny 2019/2020 /klasa I/

W roku szkolnym 2019/2020r  dzieci urodzone w 2012r. (siedmiolatki) mają obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

Rodzice dzieci urodzonych  w 2012r. , zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr1  w Łukowie zobowiązani są do złożenia pisemnego zgłoszenia dziecka  do pierwszej klasy ...czytaj więcej


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie
ogłasza  nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019/2020

 -  nabór dzieci w wieku 3 –6 lat do Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Łukowie (opieka całodzienna)

- nabór dzieci 6 letnich do oddziału „0” (zerówka szkolna –  5 godzin)

Rekrutacja prowadzona będzie za pomocą systemu elektronicznego  z wykorzystaniem jednolitych kryteriów naboru do wszystkich przedszkoli miejskich w Łukowie,

w terminie od 01 do 15 marca 2019r. ...czytaj więcej


Terminy wejść w miesiącach luty - maj roku szkolnego 2018/19 na pływalnię krytą (II półrocze)

Od 25.02. 2019 roku (poniedziałek) rozpoczną się zajęcia na pływalni krytej „DELFINEK”.

Poniedziałki: 25.02, 04.03, 11.03, 18.03, 25.03, 01.04, 08.04, 06.05,13,05, 20.05, 27.05

Wtorki: 26.02, 05.03, 12.03, 19.03, 26.03, 02.04, 09.04, 07.05, 14.05, 21.05, 28.05

Czwartki: 28.02, 07.03, 14.03, 21.03, 28.03, 04.04, 11.04, 09.05, 16.05, 23.05, 30.05

W związku z  kalendarzem uroczystości szkolnych terminy mogą ulec niewielkim zmianom! Informacje będziemy przekazywali z tygodniowym wyprzedzeniem. 


Koło matematyczne dla klas V

W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie klas piątych mogli uczestniczyć w zajęciach koła matematycznego. Dzieci rozwiązywały typowe zadania matematyczne oraz zadania o podwyższonym stopniu trudności, dzięki którym rozwijały swoje zainteresowania i zdolności matematyczne oraz przygotowywały się do konkursów. Jednak matematyka to nie tylko żmudne rozwiązywanie zadań. Uczniowie rozwiązywali zagadki, łamigłówki oraz grali w gry dydaktyczne, które wspólnie tworzyli na zajęciach, np. Memory matematyczne, wspomagające naukę matematyki oraz rozwój pamięci i koncentracji.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby na zajęcia w drugim semestrze. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji związanych z obchodami Roku Matematyki.

Joanna Michalak

                       


Lapbook – pomoc dydaktyczna dla młodszych kolegów.

Klasa V f wykonała lapbooki do powtórzenia zagadnień matematycznych realizowanych w klasie piątej z działu ułamki zwykłe. Lapbook to postać interaktywnej książki tematycznej. Uczniowie prezentowali treści w dowolnej postaci: tekstu, zdjęć, ilustracji, map, wykresów które są widoczne bezpośrednio po otwarciu lub dotarcie do nich wymaga np. otwarcia koperty, rozwinięcia rulonu, rozłożenia harmonijki, otworzenia książeczki, zaglądnięcia do kieszonki itp. Samodzielnie wykonane książki tematyczne posłużą klasom IV jako pomoc dydaktyczna. 

                                                                                                          Żaneta Misiak

            


Lekcje matematyki nie muszą być nudne!

Powtórzenie z kolejności wykonywania działań w klasach czwartych z wykorzystaniem
QR kodów. „Magia” polegała na tym, by prawidłowo odczytać zakodowane hasło, należało skończyć kolorować kod. Jednak trzeba było wykazać się wiedzą z tego działu, aby prawidło rozwiązać przykłady, które wskazywały pola do zamalowania.

Po zakolorowaniu wszystkich odnalezionych liczb uczniowie skanowali kod i otrzymywali informację zwrotną: „Wspaniale -  znasz kolejność wykonywania działań”. Uczniowie świetnie się bawili, wszystkim zależało na poprawnym rozwiązaniu zadania.

                                                                                                          Żaneta Misiak


Bezpieczeństwo w Internecie

W ramach działań profilaktycznych realizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Łukowie pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, funkcjonariusze przeprowadzili spotkanie z uczniami klas IV a i IV e. Tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Policjanci starali się uświadomić dzieciom, że Internet, który jest olbrzymim dobrodziejstwem naszych czasów, niesie ze sobą także liczne zagrożenia.

Policjanci podczas spotkania omówili najczęściej występujące formy przemocy z wykorzystaniem sieci i telefonu komórkowego. Ponadto ostrzegali uczniów przed pochopnym udostępnianiem w Internecie swoich danych osobowych, zdjęć i filmów. Zwrócili także uwagę na konieczność ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Zachęcali uczniów do tego, aby w sytuacji zagrożenia szukali wsparcia u dorosłych – rodziców, nauczycieli i innych zaufanych osób. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania i uzyskiwali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wizyta przedstawicieli Policji w szkole z pewnością przyczyni się do wzrostu świadomości uczniów na temat niebezpieczeństw, na jakie narażeni są w wirtualnym świecie.

Żaneta Misiak
Małgorzata Ostojska

       więcej zdjęć


Matematyka na wesoło!

Gry matematyczne powodują, że nawet z pozoru trudniejsze matematyczne zagadnienia stają się przyswajane przez dziecko bez problemu. Lekcje,  na których uczniowie  rozwiązywali zadania praktyczne grając w grę matematyczną „Słonecznik” odbyły się w klasach IV. Rywalizacja między grupami miała na celu jak najszybsze ułożenie swojego słonecznika. Na zorganizowanych zajęciach widoczna była duża aktywność uczniów. Dziewczęta i chłopcy zdobywali nowe umiejętności oraz pogłębiali swoją wiedzę. To kolejny przykład na to, że poprzez zabawę można poznawać matematykę.

                                                                                                                      Żaneta Misiak


Akcja „BEZPIECZEŃSTWO”

W dniu 3 grudnia w ramach cyklicznej akcji „BEZPIECZEŃSTWO” uczniowie klas piątych, udali się do Medycznego Studium Zawodowego w Łukowie, gdzie  uczestniczyli   w szkoleniu  z pierwszej pomocy. Szkolenie prowadziły  panie instruktorki: Małgorzata Przeździak, Agnieszka Baranowska oraz uczennice z technikum  usług kosmetycznych i technikum dentystycznego.  Podczas spotkania dzieci  utrwaliły swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy,  poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne oraz zasady wykonywania automatycznej defibrylacji zewnętrznej.  Podsumowaniem szkolenia były grupowe ćwiczenia.  Za zdobyte umiejętności panie instruktorki wręczyły grupie „Certyfikacik” ukończenia  kursu pierwszej pomocy. Koordynatorem szkolenia w ramach współpracy z MSZ  była pani Bogusława Świderska.

             


Wpłaty za obiady

 Za  miesiąc  luty  2019r będą przyjmowane 1, 4 i 5 lutego  2019r od godz.9.00 do godz.14.00

Koszt dla ucznia            10 x 3zł = 30zł

Koszt dla pracownika     10 x 5,30zł = 53zł

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 5 lutego

Klasy 0,I,II,   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy III-VIII budynek ul.Partyzantów 15


Finał III edycji Aniołkowego Grania w Łukowie

W piątkowy mroźny wieczór - 25 stycznia miał miejsce finał akcji charytatywnej Aniołkowe Granie. To już trzecia edycja akcji, której nasz Zespół jest współorganizatorem i bardzo aktywnym uczestnikiem. I tym razem społeczność szkoły i przedszkola nie zawiodła. Do zbierania pieniędzy na rzecz dzieci objętych pieczą zastępczą włączyli się rodzice, dzieci, nauczyciele i inni pracownicy. Aktywnie pomagał Szkolny Klub Wolontariatu pod opieką pani Agnieszki Nikiel- Kowalczyk.

Finał uświetnił swoim występem zespół taneczny z naszej szkoły pod opieką pani Bożeny Śledź. Zaprezentował wzruszający „Taniec Anioła”. Wyjątkowym gościem tegorocznej gali była pani Katarzyna Głowik – Jamróz, pomysłodawczyni całej akcji, dyrektor przedszkola we Wrocławiu.

Cieszymy się że w efekcie tej akcji pomoc otrzyma sześć rodzin. Składamy również jak najserdeczniejsze podziękowania tym wszystkim, którzy wsparli Aniołkowe Granie.

więcej zdjęć 1

więcej zdjęć 2

Organizatorzy

Gabrysia Łukasik podsumowuje udział w  styczniowych konkursach.

Styczeń , początek roku kalendarzowego, to bardzo pracowity okres dla uczennicy klasy Vb  Gabrieli Łukasik.  Nasza szkolna artystka wzięła udział w  konkursach wokalnych i zajęła następujące miejsca:

-  I miejsce Wojewódzki Festiwal Kolęd i Pastorałek Włodawa 2019

-I miejsce Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej „Let’s sing” Lublin 2019, pod Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk

- III miejsce Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Polska Kolęda” Opole Lubelskie 2019

- II miejsce Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Anielskie Śpiewanie” Wola Gułowska 2019.

Gratulujemy sukcesów i tak godnego reprezentowania naszej szkoły .

Jak twierdzi opiekun artystyczny Gabrysi, Przemysław Oskroba, to bardzo dobry prognostyk przed kolejnymi, wiosennymi konkursami.

                        

Przemysław Oskroba.


ŚWIETLICOWY MISTRZ PING PONGA

Na świetlicy szkolnej w dużej ,,Jedynce" odbyły się rozgrywki konkursowe o tytuł mistrza ping ponga. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Wyniki:

I miejsce- Robert Warowny kl. IV e
II miejsce – Piotr Samujło kl. IV e
III miejsce – Kacper Paciorek kl. IV e

     


W świetlicy nie można się nudzić

DLA NASZYCH BABĆ I DZIADKÓW

Kochani Dziadkowie, w dniu Waszego święta składaliśmy Wam najserdeczniejsze życzenia i wręczyliśmy własnoręcznie przygotowane laurki. Prace wykonaliśmy na świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Iwony Dębowskiej i Anieli Goławskiej.


,,DRUGIE ŻYCIE STARYCH KSIĄŻEK

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dzieci ze świetlicy w dużej ,,Jedynce" wykonały choinki ze starych książek, jako prezenty dla swoich bliskich.ZABAWY NA ŚWIETLICY


CHARYTATYWNY GRUDZIEŃ

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia w naszej szkole odbył się kiermasz "PIERNICZKOWE SERCA DLA SUDANU", z którego darowizny w kwocie 1417.50 zł zostały przekazane na wsparcie działań UNICEFU – pomoc dla Sudanu Południowego. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w pieczeniu pierniczków...czytaj więcej

           


ODWIEDZINY W ZAKŁADZIE OPIEKUŃCZO – LECZNICZYM W KRYNCE

Z okazji Święta Babci i Dziadka, w dniu 24 stycznia, Szkolny Klub Wolontariatu odwiedził pensjonariuszy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Krynce. Przy wsparciu "aniołków" z klasy II c - Oli Magnuszewskiej, Dominiki Stadnik i Julki Wardak wolontariusze przygotowali krótką część artystyczną zakończoną wspólnym śpiewaniem kolęd. Po występach poczęstowaliśmy Babcie i Dziadków przygotowanymi przez nas słodkościami. Wizyta przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że nasz przyjazd przyniósł seniorom mnóstwo radości i był okazją do wzruszających wspomnień.

       

Opiekunowie: Marta Magnuszewska, Agnieszka Nikiel- Kowalczyk


Konkurs plastyczny pod hasłem "Owady łukowskich lasów"

Nadleśnictwo Łuków już od kilku lat organizuje konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży chcąc ich w ten sposób zainteresować otaczającą ich przyrodą.  W tym roku ogłoszono konkurs plastyczny pod hasłem "Owady łukowskich lasów". Zainteresowanie konkursu przekroczyło wszelkie oczekiwania. Na konkurs wpłynęło 861 prac z przedszkoli i szkół nie tylko z powiatu łukowskiego, ale z całego regionu. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 7 grudnia 2018 roku.

Zwycięzcami  naszej szkoły w kategorii klas I - III zostali:

Wyróżnienia otrzymali:

Każda nagrodzona i wyróżniona osoba otrzymała dyplom i upominek . Jak zapewniał nadleśniczy p. Grzegorz Uss wszystkie nagrodzone prace będą zdobić biuro Nadleśnictwa i leśniczówki Łuków.

Gratulujemy osiągnięcia.

       

E.Świerczewska


       Kalendarz prac klasyfikacyjnych za I semestr roku szkolnego 2018/2019


                         Biblioteka szkolna ogłasza konkurs literacki dla klas III i IV

                  Zasady konkursu

                 ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.

 Na uczestników i zwycięzców czekają nagrody.

                                   Zapraszamy do udziału.


                    Biblioteka szkolna ogłasza konkurs dla klas III – VIII

                   Zasady konkursu

Na uczestników i zwycięzców czekają nagrody.

                                     Zapraszamy do udziału.


         Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ 

Już po raz kolejny w grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najciekawsze prace zostały przekazane na Bożonarodzeniowy Jarmark, który odbył się 16 grudnia 2018 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zdobiąc szkolne choinki i korytarze  przy ul. Partyzantów, a także w małej Jedynce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji…

 „Dobro raz okazane, zawsze do Ciebie powróci”

 

Organizatorzy : Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Marta Magnuszewska, Monika Sulej

                                

więcej zdjęć


Spotkanie opłatkowe uczniów klasy I b

Uczniowie klasy I b mieli swoje spotkanie opłatkowe. Tradycyjnie rozpoczęło się od Przeczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie dzieci wraz z wychowawczynią podzieliły się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia świąteczne. Słychać było wiele miłych i niecodziennych słów pełnych ciepła, życzliwości , serdeczności i miłości.

Poczęstunkiem były. Miłym akcentem klasowej uroczystości było śpiewanie kolęd, a tradycyjne pierniczki i ciasteczka smakowały wyśmienicie. Spotkanie szybko upłynęło w radosnym, świątecznym nastroju.

     

Przygotowała: Danuta Domańska


Pieczemy pierniki

Uczniowie klas I a, I b, I c, I d, II f, O b swoje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia  rozpoczęli samodzielnym pieczeniem pierniczków. Ważne było rozwałkowanie ciasta tak, aby miało właściwą grubość, ale udało się. Dużą radość sprawiło dzieciom wycinanie kształtów za pomocą różnych foremek  a potem  ozdabianie pierniczków. Najprzyjemniejsza była degustacja, gdyż ciasteczka samodzielnie wykonane smakuję najlepiej. Pierniki były udane i pomysłowo udekorowane. Dzieci wypróbowały swoje możliwości  a także miały swój udział w przygotowaniach świątecznych.

      

Przygotowały Danuta Domańska i Barbara Zaniewicz


KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ (ul. Stasia i Nel)

PODZIĘKOWANIA

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczniom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie ozdób, słodkości oraz pracę podczas świątecznego kiermaszu. Dziękujemy również p. Danucie Domańskiej i s. Karmeli za pomoc w przygotowanie i wsparcie naszego przedsięwzięcia.  Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej. Dzięki hojności wspaniałych uczniów naszej szkoły i ich rodziców akcja zakończyła się sukcesem. Wszystkie ozdoby i słodkości zostały sprzedane! Dochód z kiermaszu w całości przeznaczony zostanie na zakup nowych zabawek, materiałów i pomocy dydaktycznych, które pozwolą nam na uatrakcyjnienie dzieciom czasu spędzonego w świetlicy.

    

Wychowawcy świetlicy


Świąteczna Magia, czyli warsztaty chemiczne w SP1

 6 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się WARSZTATY I POKAZY CHEMICZNE  przeprowadzone innowacyjną techniką Small-Scale Chemistry, podczas których 107 uczniów klas VII i VIII miało okazję samodzielnie wykonywać doświadczenia pod czujnym okiem prowadzących.

 W programie warsztatów znalazło się między innymi badanie pojemności wodnej poliakrylanu sodu czy analiza wpływu glinu na nasycony roztwór chlorku miedzi(II).

Dzieci pracowały z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększyło bezpieczeństwo eksperymentu, zmniejszyło czas jego przeprowadzenia i umożliwiło dokładniejsze omówienie. Ogromną zaletą „Chemii w małej skali” jest fakt, iż pozwala na nowoczesne, przyjazne i aktywizujące nauczanie chemii.

Zajęcia zostały przygotowane tak, aby oprócz uśmiechu na twarzy, uczestnicy wynieśli ze sobą wiele nowych doświadczeń, obserwacji badawczych i nowych spostrzeżeń.

Urszula Wojtalska

       

więcej zdjęć


2019 - Rokiem Matematyki

„Senat Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, upamiętniając niezwykły rozwój matematyki polskiej, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także podkreślając rolę tej dziedziny nauki w rozwoju polskiego społeczeństwa, ustanawia rok 2019 Rokiem Matematyki.”

O tym, że „Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” (Roger Bacon), nie musimy przekonywać naszych uczniów, ale w roku 2019 – ROKU MATEMATYKI, szczególnie chcemy pokazać, że rozwinięte myślenie logiczne, które kształtujemy podczas lekcji, może być powodem dumy i satysfakcji.

Już 4 stycznia klasy VIb, VIe i VIf na lekcji matematyki miały okazję zasmakować uczucia satysfakcji ze zwycięstwa, ale też poznać smak porażki. Ich zadaniem było przetestowanie gry dydaktycznej „Mistrz Ułamków Zwykłych”, stworzonej według autorskiego pomysłu.

To nie ostatnia w tym roku przygoda z grami dydaktycznymi. Mamy już wiele projektów kolejnych gier oraz pomysłów na zabawy matematyczne poza lekcjami matematyki. Wkrótce zaproponujemy tę rozrywkę wszystkim chętny uczniom naszej szkoły.

                                                                                                 Aneta Paszkiewicz

                   


Wpłaty za obiady za styczeń  2019r 

 będą przyjmowane 3,4 i 7 stycznia  2019r od godz.900 do godz.1400

Koszt dla ucznia            21 x 3zł = 63zł

Koszt dla pracownika     21 x 5,30zł = 111,30zł

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 7 stycznia

Klasy 0,I,II,   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy III-VIII budynek ul.Partyzantów 15

 


                      


KONKURS „PRAWA DZIECKA - rozstrzygnięty

W szkolnym konkursie wiedzy teoretycznej „Prawa Dziecka” zorganizowanym przez pedagoga szkolnego Annę Dziewulską i psychologa szkolnego Anetę Tymińską wzięło udział ponad 170 uczniów klas IV-VIII.

Wśród uczniów klas III odbył się konkurs plastyczny.

Alicja Pycka klasa III a – wyróżnienie

KONKURS WIEDZY TEORETYCZNEJ w klasach IV – VIII:

KLASY IV:

I miejsce – Anna Łukasik klasa IV g

II miejsce – Wiktoria Radomyska klasa IV b

                    Gabriela Szaniawska klasa IV d

                    Zuzanna Świętochowska klasa IV g

III miejsce – Jakub Nowak klasa IV c

KLASY V – VI:

I miejsce – Kinga Maruszewska klasa VI c

II miejsce – Nina Bielecka klasa VI e

III miejsce – Gabriela Olek klasa VI b

                      Aleksandra Szyndler klasa VI e

KLASY VII – VIII:

I miejsce – Julia Jóźwik klasa VII a

II miejsce – Maria Hajduczyńska klasa VIII b

III miejsce – Emilia Śledź klasa VIII a

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM ZA UDZIAŁ W KONKURSIE.
GRATULUJEMY NAGRODZONYM!

 Opracowała

Aneta Tymińska


Podsumowanie Akcji Polacy - Rodakom.

Jak co roku wzięliśmy udział w Akcji Polacy - Rodakom. W zbieranie darów dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą włączyli się wszyscy; uczniowie klas starszych, dzieci młodsze oraz przedszkolaki. Przy ul. Partyzantów pakowaniem zebranych produktów zajął się Szkolny Klub Wolontariatu pod opieką pani Agnieszki Nikiel Kowalczyk. Przy ulicy Stasia i Nel w pakowaniu paczek pomagały mamy uczniów, a dwaj tatusiowie przenieśli te dary do biura pana senatora S. Gogacza. Wspólnie utworzyliśmy aż 54 paczki! O kilka więcej niż w tamtym roku! W sobotę 15 grudnia w Urzędzie Miasta odbyło się oficjalne przekazanie biało- czerwonych darów na ręce rodaków.

Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy zaangażowali się w to dobre dzieło. To Wasz sukces.

       

Barbara Czubaszek


Ogłoszenie

W miesiącu styczniu 2019 roku nie odbędą się lekcje na pływalni krytej „Delfinek”.

Zajęcia w II półroczu zaczną się po feriach zimowych.

Nabór dzieci do nowych grup odbędzie się od 20 stycznia 2019 roku.

Godziny i dni wejść podane zostaną w późniejszym terminie.


Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
pod hasłem "Owady łukowskich lasów"

7 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem "Owady łukowskich lasów" organizowanym przez Nadleśnictwo Łuków. W konkursie brały udział dzieci z grup przedszkolnych "Pszczółki", "Krasnoludki" i "0 a". Na konkurs nadesłano ponad 900 prac, praca  Amelki Zawiszy z "zerówki" zdobyło II miejsce, a Mai Cygan wyróżnienie.

                   


Dnia 26 listopada  w klubie “Apis” odbyło się  spotkanie nauczycieli emerytów poświęcone 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji uczniowie klas 3a i 3b pod czujnym okiem wychowawców, Barbary Ponikowskiej i Marty Jaroszkiewicz  zaprezentowali  montaż słowno - muzyczny nawiązujący do tych ważnych wydarzeń. Wszyscy razem śpiewali pieśni patriotyczne. Nauczyciele emeryci otrzymali biało - czerwone róże przygotowane przez dzieci ze świetlicy.

To była żywa lekcja historii, która dostarczyła seniorom wielu wzruszeń,
a trzecioklasistom  nowych doświadczeń.

        


"Mikołajki z klasą"

W dniu 6 grudnia klasy IIc i IIf wzięły udział w wycieczce do Warszawy pod hasłem „Mikołajki z klasą”. Uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w spektaklu pt. „Pinokio” w Nowym Teatrze, w którym poruszone były tematy bliskie dzieciom i ważne dla dzieci. Obrazowo ukazana została walka wewnętrzna dobra ze złem i przemiana głównego bohatera. Uczniowie żywo reagowali podczas poszczególnych scen. Zostały też zaproszone na scenę, aby współuczestniczyć w tworzeniu spektaklu...czytaj więcej

      


Wyróżnienie  w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych  „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Klasa I b zdobyła wyróżnienie w  ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, organizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Celem tego konkursu było motywowanie uczniów klas I-III do czytania oraz tworzenia własnych historii. W konkursie wzięło udział około 5000 klas.

Konkurs rozpoczęliśmy uroczystością klasową z okazji Dnia Głośnego Czytania...czytaj więcej

   


Nocna zmiana klasy 7 A

W szkole czujemy się jak w domu, dlatego nawet noc z 7 na 8 grudnia spędziliśmy w szkole. Gry, zabawy, konkurencje sportowe, mecze, taniec na macie tanecznej, aż wreszcie wyczekiwane podchody z latarkami po szkole. Nie obyło się też bez części edukacyjnej czyli quiz -  odpowiedzi na trudne pytania z różnych dziedzin. Wysiłek się opłacił, bo w nagrodę zawitał do nas Mikołaj z prezentami. Radości i śmiechom nie było końca.

Anna Poźniak

      


Mikołajki w świetlicy

     


Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego "Nasza Niepodległa" 

Konkurs organizowany był dla dzieci przedszkolnych, szkolnych i świetlicowych. Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci postaw patriotycznych, świadomości narodowej i szacunku wobec Ojczyzny. Inicjatorem była p. Bożena Malon. W dniu 19 XI 2018r. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez p.dyrektora Karola Ciołka i p. wicedyrektor Barbarę Czubaszek. Miło nam poinformować, że w konkursie zwyciężyli:
I miejsce
Igor Kisiel  gr. Pszczółki
Igor Wiewiórka  kl. I c
Zuzanna Szyszkowska IIe ...czytaj wiecej


         SUKCES NASZYCH UCZNIÓW  W  WOJEWÓDZKIM FINALE KONKURSU ”MODA NA ODBLASKI

6 grudnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się Finał konkursu „MODA NA ODBLASKI”. W konkursie rywalizowało 32 drużyny ze szkół podstawowych województwa lubelskiego, wyłonione w czasie eliminacji powiatowych. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów, ale i dorosłych bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorem konkursu był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, współorganizatorami: Fundacja Krajowe Centrum Bezpieczeństwa z siedzibą w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Muzeum Zamojskich w Kozłówce. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego. Finał konkursu odbył się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Drużyny rywalizowały w dwu grupach wiekowych: klasy I – IV i klasy V – VIII. Zadanie polegał na zaprezentowaniu   3 – minutowego pokazu mody odblaskowej i wiersza na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym (wiersz miał zachęcać do przestrzegania przepisów i noszenia odblasków. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Oliwia Drosio, Aleksandra Kobojek, Filip Kuczyński, Maciej Niebrzegowski ( kl. 5e); Oliwia Szczęśniak (kl.6 f); Michalina Suchodolska (kl.7 b) i Adam Domański (kl.8 e) -  zajęła III miejsce w województwie. Drużynę przygotowała nauczycielka techniki i plastyki Bogusława Świderska przy wsparciu  nauczycielki w-f Małgorzaty Drosio. Wiersz, jaki zaprezentowała drużyna opracowała pani Świderska. 

Przepis na bezpieczeństwo

Drodzy uczestnicy ruchu drogowego, oto nasz przepis na bezpieczeństwo w ruchu drogowym...czytaj więcej

      

 


Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Gdy dowiedziałam się, że ogłoszono konkurs dla szkół podstawowych: „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, poinformowałam    Rodziców oraz  uczniów klasy Id i postanowiłam wziąć w nim udział . Dzieci otrzymały albumiki i dostawały naklejki z bohaterami Gangu Słodziaków, które inspirowały ich do codziennego czytania razem z Rodzicami.

Praca Konkursowa składała się z dwóch części – relacji z realizacji Obchodów Dnia Głośnego Czytania oraz z prac uczniów, obejmujących nowe przygody Gangu Słodziaków...czytaj więcej


22 Jesienny Konkurs Recytatorski

13 listopada 2018 roku w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe do Turnieju Wojewódzkiego 22. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Temat przewodni to „Narodziny Światów - Fantastyka w Literaturze”. Nominacje na finał w Lublinie uzyskała między innymi Julia Drozd, uczennica kl 4 Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie.
  Miło nam poinformować, że Julia Drozd  znalazła się również w gronie laureatów tego prestiżowego wojewódzkiego turnieju recytatorskiego, który odbył się w dniach 27-28 listopada 2018 roku w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.
  Koncert Laureatów odbędzie się w środę 12 grudnia 2018 roku w Lublinie. 
                      

Andrzejki 2018

       


          Wpłaty za obiady  za grudzień  2018r 

będą przyjmowane 3,4 i 5 grudnia  2018r  od godz.900 do godz.1400

Koszt dla ucznia            15 x 3zł = 45zł

Koszt dla pracownika     15 x 5,30zł = 79,50zł

 

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 5 grudnia

 

Klasy 0,I,II,   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy III-VIII budynek ul.Partyzantów 15


Ogłoszenie

W miesiącu grudniu 2018 roku obowiązuje dojazd własny na pływalnię. 
Zajęcia będą trwać przez 3 tygodnie.


GABRYSIA  ŁUKASIK  TRZECIA W OGÓLNOPOLSKIEJ „POLIGLOTCE”

W dniach 24-25 listopada w  Wawerskim Centrum Kultury Filia Radość w Warszawie odbył się  XV Ogólnopolski Przegląd Piosenki Europejskiej "Nutka Poliglotka 2018" . Ideą przeglądu  jest   propagowanie nauki języków narodowych Europy.

W przesłuchaniach mających charakter konkursu wystąpiła uczennica kl. VB Gabriela Łukasik, zaśpiewała po angielsku piosenkę z repertuaru Peggy Lee  ” It's  A Good Day”.

Sześcioosobowe jury po przesłuchaniu 140 wokalistów zakwalifikowanych do II etapu konkursu przyznało Gabrysi III miejsce. Gratulujemy!

                        


                             „100 LAT NIEPODLEGŁEJ”

W dniu 5 listopada w Muzeum Regionalnym w Łukowie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „100 lat niepodległej”. Celem konkursu było wykonanie plakatu  dotyczącego niepodległości naszego kraju, w związku z obchodami w bieżącym roku 100 lat niepodległości Polski. Do konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły wykonując wiele ciekawych prac.  Wyróżnienie za swój plakat otrzymała uczennica klasy 4 c – Paulina Malon, której opiekunem była pani Bogusława Świderska. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

        


Święto Szkoły

W dniu 23 listopada 2018 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie obchodziła Dzień Patrona - ks. Grzegorza Piramowicza.

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Karol Ciołek , który powitał przybyłych gości- Burmistrza Miasta Łuków Pana Piotra Płudowskiego, zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców- Pana Przemysława Wereszczyńskiego oraz grono pedagogiczne, uczniów i pracowników szkoły.

Uczniowie z klasy VIII D - Patrycja Abramek i Maciej Zajglic przybliżyli postać patrona, a młoda wokalistka Emilia Mateńka zaśpiewała piosenkę.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie z klasy IV g, Va, Vb, Vc, Ve VIc zaprezentowali w zabawny sposób uczniowski pokaz mody.

Wszyscy mogli przekonać się, jak uczniowie przychodzili do szkoły na przestrzeni wieków. Trójka konferansjerów- Julia Bilska, Julia Czerska, Maciej Radomyski wprowadzali publiczność  do poszczególnych epok.

Można było zobaczyć dwórki księżnej i giermków rycerzy, młodych żaków z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz uczniów za czasów ks. Grzegorz Piramowicza.

Do lat 70 XX wieku przenieśli nas  uczniowie ubrani w niebieskie fartuszki, tańcząc do piosenki “Y.M.C.A” zespołu Village People.

Lata 80 i 90 XX wieku zaprezentowali barwni modele i modelki przy  muzyce Modern Talking.

Skoczne rytmy  Rihannny towarzyszyły tym, którzy przedstawiali strój współczesnego ucznia.

Młodzi wykonawcy prezentowali różnorodne układy taneczne, aby jak najlepiej zaprezentować kolorowe i pomysłowe stroje.

Uroczystość przygotowały: p. Ewa Tomasiewicz i p. Justyna Mościcka odpowiedzialne za pokaz mody.Pan Przemysław Oskroba zadbał o oprawę muzyczną, a przepiękne dekoracje wykonały  p. Iwona Dębowska, p. Aniela Goławska i p.Barbara Zaniewicz.

     


„MODA NA ODBLASKI”

20 listopada w naszej szkole odbył się I Powiatowy Finał Konkursu „Moda na odblaski”. Konkurs zorganizowała KPP w Łukowie. Celem konkursu było zachęcenie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do noszenia odblasków, co znacznie zwiększy bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zadaniem uczestników było wykonanie artystycznego stroju z wykorzystaniem odblaskowych elementów. Wszystkie drużyny z powiatu łukowskiego pokazały, że odblaski można nosić na wiele sposobów i da się je fajnie wyeksponować w stroju. Prezentację drużyn oceniała komisja, której sędzią głównym był podinspektor Krzysztof Golba – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Katarzyna Szczygieł ze Starostwa Powiatowego i komisarz Jarosław Modrzewski.

W konkursie wzięło udział 30 zespołów z całego powiatu; 15 z klas starszych i 15 z I etapu edukacyjnego.

Klasy młodsze z naszej szkoły reprezentował zespół przygotowany przez p. Iwonę Muszyńską. Dzieci z przedstawiły bardzo ciekawe pomysły na modę odblaskową. Na scenie było kolorowo, odblaskowo i świecąco. W tym konkursie zajęły III miejsce!

Brawa i podziękowania również dla mam z klasy II e za pomoc w przygotowaniu strojów.

W rywalizacji uczniów klas 5 – 8, I MIEJSCE zajęła drużyna  z  naszej szkoły, którą przygotowywała pani Bogusława Świderska. Gratulujemy i życzymy powodzenia 6 grudnia  na eliminacjach wojewódzkich w  Lublinie.

      


                    „Miejsca pamięci w naszym mieście”

 20 listopada  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dorosłych odbyły się warsztaty tworzenia lapbooka  p.h. „ Miejsca pamięci w naszym mieście”. Lapbook -  to tematyczna  książka/teczka  mieszcząca się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa. Można w niej umieścić wiadomości na wybrany temat. Taka książka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy zdjęcia. Wszystkie te elementy umieszczone są w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach oraz na karteczkach. Całość powstaje według pomysłu i inwencji autora.

W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie klasy VI f ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie pod opieką pani Ewy Szymańskiej, rodzice oraz seniorzy. Po krótkim wprowadzeniu zebrani obejrzeli prezentację o miejscach pamięci znajdujących się na terenie naszego miasta a następnie uczniowie przystąpili do tworzenia swoich lapbooków.  Wszyscy mieli okazję zdobyć nową wiedzę, świetnie się bawić i wykonać swoje lapbooki.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu „Biblioteka – Dzieci i Młodzież – Seniorzy.  Wspólnie przeżywamy Rok 100 – lecia Niepodległości”. Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”.

wychowawczyni klasy 6f – B. Świderska

    


Świętujemy Niepodległą

Nasz szkoła włączyła się w obchody stulecia odzyskania niepodległości – Świętujemy Niepodległą. 9 listopada o godzinie 11.11 w naszej szkole odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu oraz pieśni patriotyczne

     


Bieg z flagą

           


     


 Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21.11.2018 r.

Pedagog i psycholog szkolny zorganizowały na terenie szkoły akcję mającą na celu wzmacnianie pozytywnych postaw uczniów, mówienia miłych słów kolegom i dorosłym oraz dziękowania za te słowa.

Uczniowie i uczennice zaangażowani w akcję chodzili po szkole z wykonanymi samodzielnie tabliczkami z napisem „Jesteś Super”. Zależało nam, aby każdy, kto zobaczy te słowa, pomyślał o sobie, że właśnie taki jest, uśmiechnął się.

Na wszystkich drzwiach w szkole zostały umieszczone złote myśli i przysłowia zwracające uwagę na wartość uśmiechu, serdeczności. Uczniowie mieli możliwość przekazywania sobie symbolicznych karteczek z miłymi słowami.

Powinniśmy mówić innym miłe słowa, myśleć, że jesteśmy fajni, silni i wartościowi. Ponadto akcja pomagała wielu uczniom przełamać nieśmiałość i zachęcić do  dostrzegania pozytywów, a nie tylko dokuczania i krytykowania innych.

        

Materiał opracowały
Anna Dziewulska
Aneta Tymińska


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W ŁUKOWSKIEJ JEDYNCE #GoBlue

20 listopada obchodzimy rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji Praw Dziecka. UNICEF to największa na świecie organizacja w całości dedykowana dzieciom. Wszystkie podejmowane przez nich działania mają na celu zapewnienie dzieciom możliwości korzystania z ich praw. Motywem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest wykorzystanie koloru niebieskiego (koloru Unicef). Inicjatywy podjęte w naszej szkole są symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. W dniu dzisiejszym uczniowie i nauczyciele łącząc się z Unicef ubrali się na niebiesko oraz podjęli szereg działań mających na celu uświadomienie dzieciom ich praw. Pani pedagog i pani psycholog ogłosiły konkurs wiedzy o prawach dziecka, na który nagrody przekazał Rzecznik Praw Dziecka. Koordynatorzy akcji: Ewa Czerkas, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Iwona Dębowska

      

Świetlica szkolna aktywnie włączyła się w obchody tego święta. W tym dniu uczniowie i nauczyciele łącząc sie z Unicef ubrali sie na niebiesko oraz podjęli szereg działań mających na celu uświadomienie dzieciom ich praw.

     


Spotkanie z policjantem

Naszą świetlicę odwiedził Pan Policjant, który przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa. Dziękujemy za pouczające spotkanie.


    


Obchody święta niepodległości

Świetlica aktywnie włączyła się w obchody setnej rocznicy Niepodległości Polski.

Panie wraz z dziećmi wykonały 100 róż na 100 -lecie, godło metodą quillingu oraz inne dekoracje. Dzieci bardzo chętnie dekorowały salę, jak również śpiewały pieśni patriotycze.


Apel - droga Polaków do niepodległości

13 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się akademia upamiętniająca setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od Hymnu narodowego, który odśpiewaliśmy wspólnie. Następnie uczniowie kl. V d i VIII b zaprezentowali niezwykle barwny  i poetycki spektakl, w którym ukazali zawiłą i trudną drogę Polaków do niepodległości oraz rolę jaką odegrał w jej odzyskaniu Józef Piłsudski. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali szereg utworów  muzycznych nawiązujących do walki o niepodległość.

Akademię przygotowały panie Aneta Łaguń i Małgorzata Janasz, przepiękną scenografię wykonała p. Bogusława Świderska, a za część muzyczną odpowiedzialna była p. Anna Pudełek

       


Jesienny Konkurs Recytatorski

13 listopada 2018 roku w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyły się przesłuchania uczestników 22 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. W wydarzeniu uczestniczyło 23 osoby.
Komisja w składzie: Anna Kistelska – Przewodnicząca Komisji, Jolanta Gnas-Zienkiewicz, Alicja Dymitruk nominowała do eliminacji wojewódzkich 22 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego między innymi uczennicę naszej szkoły: Julię Drozd z kl. IV C

       

                                                          


VI Wojewódzki Przegląd Recytatorski Poezji i Prozy Patriotycznej

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Adamowie odbył się VI Wojewódzki Przegląd Recytatorski Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. Franciszka Kleeberga, w którym młode pokolenie może artykułować swój patriotyzm przez teksty prozatorskie i poezję. Tegoroczne spotkanie odbyło się w sobotę 10 listopada 2018 roku, w przeddzień setnej rocznicy niepodległościowej.W kategorii klas IV–VI pierwsze miejsce jury przyznało Julii Drozd, uczennicy kl. IV C.

           


Konkurs recytatorski "Wolność jest w nas"

25 października, w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski. Wzięło w nim udział 15 uczniów, którzy poprzez recytację wybranych utworów poetyckich i prozatorskich prezentowali własną definicję niepodległości, a także wartości wpisane w polską tradycję narodową: wolność, solidarność oraz poszanowanie godności człowieka.

Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych recytatorów. I miejsce zajęła Zofia Kowalczyk (kl. IV G), II miejsce - Natalia Domańska (kl. VIB) oraz Wiktoria Radomyska (kl. IV B). Wymienione uczennice reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim pod hasłem ,,Wolność jest w nas”, organizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury. Zofia Kowalczyk znalazła się w gronie uczestników nagrodzonych.

       


Zmiany w bibliotece przy ul. Stasia i Nel

Od września biblioteka w budynku przy ul. Stasia i Nel wzbogaciła się o jeszcze jedno pomieszczenie, które zostało wygospodarowane z korytarza szkolnego. W nowej części znajduje się wypożyczalnia. Jej ona przestronniejsza i dzięki temu większa liczba uczniów może w niej przebywać jednocześnie. Dotychczasowe pomieszczenie biblioteki służy jako mała czytelnia, gdzie uczniowie mogą usiąść przy stolikach i poczytać książki lub czasopisma. Tam też odbywają się lekcje z edukacji czytelniczej. Mali czytelnicy są bardzo zadowoleni z „nowej biblioteki” i chętnie przychodzą wypożyczać książki.

                                                    Małgorzata Chudzik


Patriotycznie w Jedynce

kolejna odsłona obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości

                


Wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki  SP1 : Julia i Marta Wardak, Weronika Wierzchowska oraz Mikołaj Gajowy na 19. Ogólnopolskim Festiwalu  Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie.

 W dniach 10-11 listopada odbędzie się  19. Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie,  promując i pomagając uzdolnionej młodzieży rozwijać swój talent muzyczny. W festiwalu biorą udział soliści i grupy wokalne w  5 kategoriach wiekowych, wyłonieni podczas eliminacji regionalnych w całej Polsce. Nasze wokalistki wezmą udział w kat II( 8-10 lat), natomiast Mikołaj Gajowy w III( 11-13 lat)...czytaj więcej

   


„100 zadań na 100 – lecie Odzyskania Niepodległości”
– pod takim właśnie hasłem uczniowie klas czwartych postanowili uczcić rocznicowe obchody tego niezwykle ważnego wydarzenia.

W przedsięwzięciu, zorganizowanym przez Żanetę Misiak - nauczyciela matematyki, wzięli udział chętni uczniowie z klas czwartych naszej szkoły – chętnych nie zabrakło! Z przygotowanego zestawu zawierającego 100 zadań, każdy mógł wybrać coś dla siebie z wielu działów matematyki i zadań o różnym stopniu trudności. Tu nie było miejsca na rywalizację. Uczniowie bowiem bardzo chętnie współpracowali ze sobą i wymieniali się wiedzą matematyczną, co sprawiło im wiele przyjemności. Barwy narodowe ubioru dodawały zaplanowanemu wyzwaniu szczególnego wymiaru.

     


                   Wpłaty za obiady za listopad  2018r 

 będą przyjmowane 5,6 i 7 listopada 2018r od godz. 900 do godz. 1400

Koszt dla ucznia             19 x 3zł = 57zł

Koszt dla pracownika     19 x 5,30zł = 100,70zł

 

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 7 listopada

prosimy aby wpłat przelewem za listopad nie dokonywać w miesiącu październiku

 

Klasy 0,I,II,   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy III-VIII budynek ul.Partyzantów 15


Twoja przeglądarka nie obsługuje tej wtyczki  


KALENDARZ IMPREZ NA 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

Październik

Lp.

Nazwa imprezy

1.

Wystawienie tablic na korytarzach z czterema zwrotkami hymnu narodowego.

2.

Przygotowanie gazetek ściennych w każdej sali lekcyjnej.

3.

Wywieszenie flag w oknach każdej pracowni.

4.

Konkurs recytatorski (eliminacje do konkursu organizowanego przez ŁOK)

5.

Zawody sportowe 100x100 biało – czerwonych na 100 lecie odzyskania niepodległości

6.

Żywa flaga – bieg w parku miejskim .

7.

Na godzinach wychowawczych przygotowanie kotylionów lub zakup kotylionów poprzez Internet.

8.

Na apelu 09.11.2018 roku o godzinie 11,11odśpiewanie hymnu    (4 zwrotki) przez całą społeczność szkolną w strojach galowych i obowiązkowo z kotylionami. Śpiewanie piosenek patriotycznych. Na zakończenie apelu „Iskra Wolności i Pokoju” .

9.

Wywieszenie ogromnej flagi na elewacji budynku szkoły od ul. Partyzantów.

10.

Konkurs historyczny „Polska Niepodległa” dla uczniów klas VII i VIII.

11.

 Konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”.


Jak zgłosić szkodę z ubezpieczenia szkolnego?

(dotyczy wypadków po 01.09.2018r.)

 W sprawie wypadków uczniów proszę kontaktować się z brokerem ubezpieczeniowym:

Łukasz Bedełek

Tel.     784  913  417

e-mail:            lukasz.bedelek@broker-gold.pl

adres: Financial Services Łukasz Bedełek

                                  ul. Petofiego 4/29

                                  01-917 Warszawa

 

Firma ubezpieczająca:

 Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń

ERGO HESTIA  SA

nr polisy: 436000169393


"Żyj zdrowo- jedz kolorowo"

Już kolejny raz uczniowie działający w Szkolnym Klubie Wolontariatu i Samorządzie Uczniowskim zorganizowali akcję "Żyj zdrowo- jedz kolorowo", która miała na celu zachęcenie do jedzenia zdrowych przekąsek w postaci owoców i warzyw. Bardzo dziękujemy Pani Monice Kapłon oraz rodzicom wolontariuszy za przekazane owoce. 

Opiekunowie akcji: Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk

        


Dzień Chłopaka w naszej szkole uczczony został imprezą dla całego drugiego etapu.

Uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim i Kole Wolontariatu spisali się na medal... zadbali o oprawę muzyczną oraz przygotowali ciasta, które można było zakupić podczas dyskoteki i tym samym wesprzeć kwestę na zakup flagi. Flaga ta ma udekorować szkołę na rocznicę 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

   


Sukces dziewcząt z „Jedynki”

 W dniu 18 października 2018 r. odbył się w Tomaszowie Lubelskim Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej – rocznik 2003-2005 i Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci - rocznik 2006 w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Prawo startu w finale wojewódzkim wywalczyły sobie dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, uczennice klasy VIII i klasy VI ...czytaj więcej

   


Witamy w szkole

Dnia 16 października odbyło się w naszej szkole Ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczystość już na dobre zapisała się w tradycji szkolnej. Przejęci pierwszoklasiści przyrzekali na sztandar szkoły, że dołożą starań, aby być dobrymi uczniami i godnie reprezentować „Jedynkę”. Potwierdzone to zostało aktem pasowania na ucznia, którego dokonali dyrektor Karol Ciołek i wicedyrektor Barbara Czubaszek. Cała uroczystość zawierała elementy patriotyczne, dzieci, nauczycielki, dyrekcja i zaproszeni goście mieli przypięte biało-czerwone kokardki. Do 100 -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nawiązywały również dyplomy, które otrzymali wszyscy pierwszoklasiści.


II miejsce "Jedynki" w V Letnich Mistrzostwach Miasta Łuków Szkół w Szachach

23 szachistów ze szkół podstawowych i średnich wzięło udział w V Letnich Mistrzostwach Miasta Łuków Szkół w Szachach. Do udziału w zawodach zaprosiło stowarzyszenie Szachpol. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie z „Czwórki” oraz z I LO im. T. Kościuszki.

V Letnie Mistrzostwa Miasta Łuków Szkół w Szachach odbyły się 21 września w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II. Imprezie patronował burmistrz miasta. Na zaproszenie Stowarzyszenia Szachistów Szachpol w zawodach udział wzięło 23 szachistów ze szkół podstawowych i szkół średnich. Turniej odbył się w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk. Zawodnicy klasyfikowani byli zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

Tytuł Mistrza Szkół Podstawowych klas I - IV w kategorii chłopców zdobył faworyt Szymon Suska reprezentujący SP nr 2, wyprzedzając Kacpra Ignaciuka z SP nr 1 oraz Jakuba Ignaciuka z SP nr 1. Natomiast w kategorii dziewcząt Mistrzynią okazała się Julia Ignaciuk reprezentująca SP nr 1...czytaj więcej

  


Goście z Algierii i Chin

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie współpracuje z projektem AIESEC. W ramach tego programu mieliśmy okazję gościć studenta z Algierii oraz studentkę z Chin.

Przez tydzień prowadzili zajęcia podczas których przybliżali uczniom historię, tradycję oraz ciekawe fakty dotyczące krajów z których pochodzą. Była to doskonała okazja dla naszych uczniów do rozmów w języku angielskim, poszerzenia swojej wiedzy oraz zawiązania nowych znajomości.

W ramach projektu studenci odwiedzili przedszkolną grupę ...czytaj więcej

    


Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 12.10.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szanownym nauczycielom- pedagogom uczącym, życzenia złożyli uczniowie oraz organ prowadzący. Pomyślności,cierpliwości i awansowania od stażysty do dyplomowania!

Pracownikom obsługi i administracji szkoły życzono zdrowia, siły, uśmiechu na twarzy i aby wszystko się spełniło, o czym każdy z Nich marzy.

Dzień ten był również okazją do wręczenia Nagród Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły.

Wiele ciepłych słów i życzeń popłynęło z ust zaproszonych gości, były kwiaty i słowa uznania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły.

Uroczystość uświetniła humorystyczna, część artystyczna, w której wzięli udział najmłodsi aktorzy z grupy przedszkolnej oraz aktorzy z klasy drugiej, klasy szóstej i klasy ósmej.

Atmosferę pełną,zabawnej integracji stworzyły p. Bożena Śledź i p. Anna Pudełek.

Piękna dekoracja w wykonaniu p.Hanny Wiącek, p.Iwony Dębowskiej, p.Iwony Muszyńskiej, p. Moniki Sulej dodała charakteru uroczystości.

    


JULIA I MARTA WARDAK LAUREATKAMI  XIV FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „PIEŚŃ OJCZYZNY PEŁNA  2018” W KOCKU

Dnia 6 października 2018 o godz. 17 podczas uroczystych obchodów 79 rocznicy bitwy Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie” gen. Franciszka Kleeberga pod Kockiem, odbył się koncert laureatów XIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej „PIEŚŃ OJCZYZNY PEŁNA  2018”. W koncercie wzięły udział wokalistki ze Szkolnego Studia Piosenki  Julia i Marta Wardak. W tym roku przesłuchania festiwalowe odbyły się w środę3 października i decyzją jury obie dziewczynki  znalazły się w gronie laureatów. Podczas koncertu Julia zaprezentowała się w piosence  ” O mojej Ojczyźnie”, a Marta „ Warszawo ma”. Po koncercie galowym nastąpiło odczytanie werdyktu i wręczenie dyplomów oraz nagród. Obie dziewczynki otrzymały równorzędne nagrody  - II MIEJSCE.

   

                                                                                                                                 Gratulujemy!

                                                                                                                                                     Anna Pudełek


UBEZPIECZENIE NNW DZIECI

W roku szkolnym 2018/2019 dobrowolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) obsługuje firma GOLD Marzena Spaniał.

Zgodnie z wybranym przez Radę Rodziców wariantem składki, uczniowie zostali objęci polisą firmy ERGO HESTIA.

Suma ubezpieczenia wynosi 15 000 zł – składka 32 zł.

Dobrowolnym ubezpieczeniem objęci zostaną tylko uczniowie, który dokonają wpłaty składki.

Składkę należy wpłacić do wychowawcy do dnia 16.10.2018r. (wtorek).

Po tym terminie dokonanie wpłaty nie będzie możliwe.

Szczegółowych informacji udziela pan Łukasz Bedełek – broker ubezpieczeniowy tel. 784 913 417 lub e-mail: lukasz.bedelek@broker-gold.pl


Terminarz wejść w miesiącach październik - grudzień roku szkolnego 2018/19 na pływalnię krytą

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie.

 Od 01.10. 2018 roku (poniedziałek) rozpoczną się zajęcia na pływalni krytej „DELFINEK”.

Poniedziałki: 01.10.18, 08.10.18, 15.10.18, 22.10.18, 29.10.18, 05.11.18, 12.11.18, 19.11.18, 26.11.18, 03.12.18, 10.12.18, 17.12.18

Wtorki: 02.10.18, 09.10.18, 16.10.18, 23.10.18, 30.10.15, 06.11.18, 13.11.18, 20.11.18, 27.11.18, 04.12.18, 11.12.18, 18.12.18

Czwartki: : 04.10.18, 11.10.18, 18.10.18, 25.10.18,  08.11.18, 15.11.18, 22.11.18, 29.11.18, 06.12.18, 13.12.18, 20.12.18.

W związku z  kalendarzem uroczystości szkolnych terminy mogą ulec niewielkim zmianom! Informacje będziemy przekazywali z tygodniowym wyprzedzeniem...czytaj więcej


W ramach promocji czytelnictwa dnia 2 października grupa uczniów klas IV uczestniczyła w zajęciach animacyjnych z książką ,,Grzbietami do dołu”. Spotkanie odbyło się w księgarni ,,PEGAZ” zorganizowane i prowadzone przez animatorów FUNDACJI PODLASKIEGO CENTRUM RADIOWEGO.  Dzieci wzięły udział w ciekawych i kreatywnych zabawach, które przybliżyły im interesującą lekturą.

    

29  WRZEŚNIA – OGÓLNOPOLSKI  DZIEŃ  GŁOŚNEGO   CZYTANIA

Dzień 29 września został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku..

Data ta odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Biblioteka szkolna zorganizowała w dniu 28 września 2018r. / piątek/ akcję Głośnego Czytania, która polegała na tym, że w w/w dniu nauczyciele na każdej lekcji poświęcili około 5 minut na głośne czytanie fragmentów tekstu.

       


MIKOLAJ GAJOWY FINALISTĄ TEGOROCZNEGO OGÓLNOPOLSKIEGO
23 KONKURSU PIOSENKI  „WYGRAJ SUKCES” W TARNOBRZEGU

W tym roku do konkursu „Wygraj Sukces” zgłosiło się ponad 2500 wokalistów. Najpierw odbyły się przesłuchania wstępne, potem regionalne. Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 121 solistów z całej Polski!

Miło nam poinformować, że Mikołaj Gajowy  podczas Finału 23 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces"  w Tarnobrzegu zdobył  III MIEJSCE  w swojej kategorii wiekowej (11 – 13 lat)...czytaj więcej

   


Od poniedziałku gościmy członków organizacji AIESEC z którą współpracuje nasza szkoła. Przyjechali do nas z Chin oraz Algierii. Dziś odwiedzili przedszkolną grupę "Smerfy" w której aktywnie uczestniczyli w zajęciach oraz klasy 4f i 4b, którym opowiedzieli o swoich krajach

   


                   Wpłaty za obiady za październik  2018r   

będą przyjmowane 1,2 i 3 października 2018r od godz.9.00 do godz.14.00

Koszt dla ucznia             23 x 3zł = 69zł

Koszt dla pracownika     23 x 5,30zł = 121,90zł

Wpłaty przelewem proszę dokonać również od 1 do 3 października, prosimy aby wpłat przelewem za październik nie dokonywać w miesiącu wrześniu.

Klasy 0,I,II,   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy III-VIII budynek ul.Partyzantów 15


Wycieczka do Woli Okrzejskiej - z wizytą u Sienkiewicza

W poniedziałek 24 września klasy 5e i 5e udaliśmy się z wizytą do domu jedynego z najwybitniejszych polskich pisarzy Henryka Sienkiewicza. Pogoda nas nie rozpoczęła, jednak nie zakłóciło to przebiegu naszej wycieczki. Lekcja muzealna okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż większość istotnych informacji dotyczyła naszej tegorocznej lektury "W pustyni i w puszczy ". Dowiedzieliśmy się z niej wiele o samej lekturze, jak i o jej twórcy. Ta wiedza na pewno zaprocentuje na sprawdzianie z języka polskiego. Wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

         


W  tym roku po raz szesnasty Europa świętuje swoje bogactwo językowe.

 Europejski Dzień Języków

został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku.

 Tegoroczne wydarzenie będzie świetna okazją do podkreślenia językowej różnorodności i pokazania, że nauka języków obcych może być  dobrą zabawą i fascynującą przygodą.

Nasza szkoła postanowiła również wziąć udział w tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków poprzez organizowanie dla uczniów konkurs plakatów i pocztówek pod hasłem 

„150 języków to bogactwo Europy...” ...czytaj więcej

 


MIKOŁAJ GAJOWY W JUBILEUSZOWYM „ KWIETNIKU” W KUTNIE

Już po raz X w Kutnie w dniach 7-8 września odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Kwietnik”, który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodych wokalistów z całej Polski. Wydarzenie  jest nieodłącznym elementem wrześniowego Święta Róży.Nie zabrakło tam wokalistów z naszego Szkolnego Studia Piosenki. Do Kutna pojechała Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy.

W kat. 10 -12 lat (bardzo mocna grupa wokalistów) Mikołaj Gajowy otrzymał III miejsce – Brązową Różę oraz nagrodę finansową...czytaj więcej

    


MARTA WARDAK I MIKOŁAJ GAJOWY WRÓCILI Z WŁOCH Z SZEŚCIOMA NAGRODAMI

Podczas wakacji Marta i Mikołaj  przebywali  w jednej z najpopularniejszych włoskich miejscowości wypoczynkowych Rimini.

Wzięli tam udział w  XVII  Międzynarodowym Festiwalu  Sztuki dla Dzieci i Młodzieży "MAGIA ITALIANA 2018"reprezentując nasze miasto i kraj.
Prezentacje konkursowe odbywały się w największym parku rozrywki „Mirabilandia”, gdzie przez dwa dni dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji. W festiwalu brały udział dzieci i młodzież z wielu krajów, w wieku od 7 do 25 lat w kategoriach taniec i śpiew. Oceniani byli przez międzynarodowe jury...czytaj więcej


Regulamin  stołówki  szkolnej na  rok  szkolny    2018/2019

Ze stołówki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Zapisy (z wypełnioną deklaracją) na cały rok szkolny odbywać się będą 3,4,5 września 2018r. od godz.900 do godz.1400  klasy 0,I,II budynek ul.Stasia i Nel: klasy III-VIII budynek ul.Partyzantów 15

 

Wpłat za obiady można dokonać w formie gotówkowej (u intendenta) lub przelewem na konto szkoły (nr konta 63   9206  1048  7103   0498 2000  0020)

           

Za miesiąc wrzesień 2018r przyjmowane będą tylko wpłaty gotówkowe.

Od miesiąca października 2018r wpłaty gotówkowe będą przyjmowane od pierwszego do trzeciego dnia roboczego  danego miesiąca(za październik  1,2,3 października)

Wpłaty przelewem na konto szkoły należy dokonać  również  od pierwszego do trzeciego dnia roboczego danego miesiąca (za październik -  1,2,3 października) liczy się data wpływu na konto szkoły

Koszt obiadu dla uczniów  - 3zł, dla pracowników  3zł +2,30zł =5,30zł  

Obiad wydawany będzie po okazaniu całej karty obiadowej wklejonej do zeszytu. Osoba wydająca odcina z karty odpowiedni dzień miesiąca (uczniowie sami nie odcinają poszczególnych dni)

W przypadku zniszczenia lub zagubienia karty rodzic lub opiekun dziecka może zwrócić się z pisemną prośbą do Dyrektora Szkoły o wydanie duplikatu karty. Duplikat karty obiadowej można otrzymać jeden raz w roku szkolnym.

Nieobecność na obiedzie należy zgłosić najpóźniej w dniu obiadu do godz.900 telefonicznie (25 798 33 57) lub osobiście. Odliczenia za niewykorzystane  obiady dokonywane będą w miesiącu następnym, po okazaniu niewykorzystanych dni.

Stołówka czynna jest od godz.1100 do godz.1430

W sprawach nieunormowanych  niniejszym regulaminem wiążące decyzje podejmuje Dyrektor Szkoły.


WYCIECZKA SZKOLNA - WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE

Informujemy, iż dnia 4 września w Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 18.00 odbędzie się zebranie dla rodziców i uczniów biorących udział w wycieczce do Londynu.  Prosimy, aby każdy rodzic miał dokument tożsamości dziecka oraz (w przypadku osób, które same wyrabiały kartę) kartę ubezpieczenia zdrowotnego EKUZ. Podczas zebrania będzie zbierana opłata w wysokości 80 funtów na bilety wstępu.

 W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się ze szkolnym koordynatorem, p. Martą Meges.

 Obecność na zebraniu obowiązkowa.


Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2018/19

dnia 03.09.2018r. 

8.00 Msza Św. w kościele Św. Brata Alberta

9.30 klasy I (odczytanie list, podział na klasy) – boisko za halą sportową

10.30 klasy I – VIII uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 - boisko za halą sportową

12.00 – grupa „0”(szkolna) - odczytanie listy dzieci - boisko za halą sportową

W przypadku deszczu uroczystości odbędą się w  hali sportowej.


Nabór ofert ubezpieczenia NNW uczniów.

 

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019 dyrekcja oraz Rada Rodziców  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łukowie informuje, że do dnia 31.08.2018r. przyjmuje oferty ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków uczniów.

Firmy zainteresowane złożeniem oferty proszone są o dostarczenie swoich propozycji  w w/w terminie do sekretariatu  zespołu.

Do oferty prosimy dołączyć tabelę opracowaną przez Radę Rodziców.

Jeżeli firma jest przedstawicielem kilku ubezpieczycieli należy dołączyć tabelę dla każdego ubezpieczyciela.

Załącznik oferta NNW


Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2018/2019

Rodzice zakupują samodzielnie:

·       duża teczka z rączką (walizka tekturowa)

·       teczka tekturowa z gumką – 2 szt.

·       2 zeszyty w 3 linie (16 kartkowe)

·       2 zeszyty w kratkę (16 kartkowe)

·       blok rysunkowy biały

·       blok rysunkowy kolorowy

·       blok techniczny biały

·       blok techniczny kolorowy

·       papier kolorowy

·       kredki „Bambino” grube, w twardej oprawie

·       kredki pastelowe

·       ołówek, gumka, temperówka, piórnik

·       plastelina, klej, nożyczki

·       farby plakatowe, pędzel, naczynie na wodę

·       buty na zmianę na białych spodach

·       worek na kapcie

·       strój gimnastyczny

Podręcznik i ćwiczenia do religii "Żyjemy w Bożym świecie" z płytą interaktywną e-book, ks.dr K. Mielnicki, E. Kondrak, wydawnictwo Jedność


Wyprawka do „zerówki” szkolnej na rok 2018/2019

Rodzice, których dzieci rozpoczną 03.09.2018 r. naukę w „zerówce” szkolnej powinni zakupić:

- pakiet „Olek i Ada” B+; autor: W. Żaba –Żabińska; wydawnictwo MAC Edukacja;

- podręcznik do języka angielskiego „Hello Starter”+ CD ROM (podręcznik + ćwiczenie) autor:M. Appel, J. Zarańska; wydawnictwo PWN;

-podręcznik do religii dla dzieci sześcioletnich: „Kocham dobrego Boga” (podręcznik + ćwiczenie); red. E. Osewska, ks. J. Stala; wydawnictwo Jedność

-obuwie na zmianę;

-woreczek na obuwie;

-strój gimnastyczny (krótkie spodenki, koszulka z krótkim rękawkiem)

Informacje o zakupie materiałów potrzebnych na zajęcia plastyczno – techniczne zostaną przekazane rodzicom na początku roku szkolnego.Dzień Rodziny

W środę 20 czerwca dzieci z klasy If razem z rodzicami świętowały klasowy Dzień Rodziny na placu zabaw w Jeziorach. Spotkanie połączone z grami i zabawami integracyjnymi oraz kreatywnymi zabawami zakończyło się wspólnym ogniskiem.

                


Wyniki wewnątrzświetlicowego konkursu zręcznościowego

pt."Mistrz Gry w Piłkarzyki":

I miejsce – Warowny Robert

II miejsce – Samujło Piotr

II miejsce - Stadnik Szymon

III miejsce – Paciorek Kacper

Wyniki wewnątrzświetlicowego konkursu zręcznościowego

pt."Cymbergaj":

I miejsce – Machniak Igor

II miejsce – Ozygała Wojtek

III miejsce – Turska Maria


PODZIĘKOWANIA

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Samorządu Szkolnego, Wolontariuszom ze Szkolnego Klubu Wolontariatu oraz Nauczycielom wspierającym nasze działania za zaangażowanie, pomoc i wrażliwość na potrzeby innych ludzi i zwierząt.

Opiekunki Samorządu Szkolnego: Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu: Agnieszka Nikiel - Kowalczyk


                               


TRUSKAWKOWY KIERMASZ

25 maja Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował TRUSKAWKOWY KIERMASZ, z którego dochód został przeznaczony na zakup prezentów dla dzieci z Domów Dziecka w Łukowie oraz Radoryżu Smolanym. Dziękujemy za wsparcie naszej akcji!

 

 


     EMILKA SZCZEŚNIAK TRYUMFUJE

Emilka Szcześniak tym razem została laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN 2018, który odbył się w dniach 31 maja- 3 czerwca. Emilka otrzymała tytuł Uśmiechniętej Rybki oraz piękną statuetkę i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

 

 


Podsumowanie konkursu KULTURALNA KLASA

W roku szkolnym 2017/2018, podobnie jak w latach ubiegłych, odbywał się konkurs KULTURALNA KLASA. Obejmował klasy uczące się w budynku przy ul. Stasia i Nel oraz klasy przy ulicy Partyzantów. Nad jego przebiegiem czuwała pani dyrektor Barbara Czubaszek wspólnie z  koordynatorkami: Barbarą Ponikowską, Danutą Domańską, Barbarą Zaniewicz oraz wychowawczyniami klas I - III. Konkurs trwał przez cały rok szkolny i miał na celu pracę nad dobrym zachowaniem dzieci na przerwach, wprowadzał elementy zabawy i rywalizacji. Uczniowie mieli 10 zadań do wdrożenia w ciągu kolejnych miesięcy.


                            KOLEJNE SUKCESY  NASZYCH UCZNIÓW

W dniu 9 czerwca w parku miejskim, podczas Festynu „KREATYWNI BEZPIECZNI”  dokonano rozstrzygnięcia  Powiatowego Konkursu p.h. „Nasze bezpieczeństwo na drodze, w zabawie i na wakacjach”. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Burmistrza Miasta Łuków i Stowarzyszenia Kreatywne Kobiety. Zadaniem  uczniów biorących udział w konkursie było skonstruowanie pojazdu z materiałów ekologicznych np.: plastik, tektura. Uczniowie naszej szkoły wykonali najciekawsze pojazdy zdobywając tym samym najwyższe miejsca.

I MIEJSCE – GABRIELA KANIEWSKA KL. 6E

II MIEJSCE – WIKTOR MIAZIO KL.6A

III MIEJSCE – KACPER ZAWADKA KL.

Opiekunem  uczniów była pani Bogusława Danuta Świderska.

Uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.


                                             Akcja „Bezpieczeństwo”

W ramach akcji w II semestrze odbyły się spotkania uczniów z policjantem. Tematyka  spotkań dotyczyła uświadomienia dzieciom i młodzieży jakiej odpowiedzialności prawnej podlegają za niewłaściwe zachowania wobec rówieśników i innych osób, między innymi: korzystanie z Internetu – hejtowanie, prześladowanie, przemoc słowna i psychiczna; niewłaściwe i niebezpieczne zachowania na drodze jako piesi i rowerzyści.

Natomiast w dniach 11 i 19 czerwca uczniowie klas czwartych udali się do Straży Pożarnej. Podczas spotkania dzieci obejrzały sprzęt wykorzystywany  w akcjach ratunkowych i utrwaliły niezbędną wiedzę o zagrożeniach na jakie mogą być narażone oraz  jak poradzić sobie w niebezpiecznych sytuacjach, aby pomóc sobie i innym. W związku ze zbliżającymi się wakacjami taka wiedza z pewnością pozwoli im ustrzec się różnych  niebezpieczeństw. Akcję „Bezpieczeństwo” koordynowała Bogusława Świderska.

Od 8 stycznia 2018r. do 25 maja 2018r. odbył się szkolny konkurs dla systematycznych czytelników. W tym czasie uczniowie kl. I – VII wypożyczający książki otrzymywali, w wyznaczone dni, karteczki z pieczątką biblioteki szkolnej. Komisja konkursowa wyłoniła uczniów z każdego, poziomu klasowego, którzy zebrali największą liczbę karteczek.

Wyniki przedstawiają się następująco:

kl. I – Ignaciuk Kacper Ib, Kuc Miłosz Ib, Ośkiewicz Julia If ...czytaj więcej


Dla klas III – VII został zorganizowany konkurs literacki ,,Nasze kochane zwierzaki” na podstawie książek Holly Webb, który zakończył się 9 maja 2018r. Testem ze znajomości treści książek. Do konkursu przystąpiło 12 uczniów, a zwycięzcami zostali:

I miejsce – Nowak Maja kl. III c

II miejsce – Sokołowska Joanna kl. III d,
Wesołowska Ola III g

III miejsce – Szaniawska Gabriela kl. III


W związku z Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich w dniach 23.04. - 27.04.2018r. odbyło się Wspólne Czytanie w klasach I -VII. Wybór literatury i forma przeprowadzenia zajęć zależała od decyzji wychowawcy i uczniów.

W akcji wzięło udział 322 uczniów kl. I – III i 499 uczniów w klasach IV -VII. Przeczytano fragmenty z 37 książek o różnej tematyce. Dziękujemy wszystkim uczestnikom.


Organizacja zakończenia roku szkolnego 2017/18

Zakończenie roku szkolnego 22 czerwca 2018r.

8.00  Msza Św. w kościele Św. Brata Alberta

10.00  klasy I – VII uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18 -  boisko za halą sportową przy ul. Partyzantów 15

 W przypadku deszczu uroczystości odbędą się w  hali sportowej.


Każdy z na ma przed sobą ocean możliwości.

Problem polega na tym, że większość ludzi przychodzi do tego oceanu

z łyżeczką od herbaty”... te słowa towarzyszyły kolejnej edycji Dnia Olimpijczyka klas I – III.

Uroczystość odbyła się 12 czerwca 2018 r. i wzięli w niej udział utalentowani uczniowie, ich rodzice i nauczyciele. Zdobywcy licznych nagród w konkursach na różnych szczeblach otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki ufundowane przez szkołę oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Każdy sukces był nagradzany brawami. Spotkanie uświetniły piękne występy artystyczne, które potwierdziły zróżnicowane talenty naszych uczniów. Na zakończenie gratulacje i podziękowania trafiły do nauczycieli. Uroczystość przygotowały panie: Iwona Muszyńska, Marzena Rzymowska i Ewa Dąbrowska, która opracowała również scenariusz i poprowadziła uroczystość.  


Napis ŚWIETLICA wykonany przez uczennice klasy IV g.

LAURKI NA DZIEŃ MATKI

Z okazji Dnia Matki dzieci ze świetlicy w dużej "Jedynce"przygotowały dla swoich mam piękne laurki wyszywane haftem matematycznym. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Agnieszki Peryt.

W maju odbył się wewnątrzświetlicowy konkurs plastyczny pt. "MÓJ PORTRET, MOJEJ MAMY" uczniowie uzyskali następujące wyniki:

I miejsce - Magdalena Pawlak ucz. kl. III e

II miejsca - Julia Drozd ucz. kl. III c i Michalina Ciężka ucz. kl. III d

III miejsca - Aleksandra Kalińska ucz. kl. III c i Antonina Sierociuk kl. IV g

Wyróżnienia: Maja Okoniewska kl. III g Gracjana Musiatowicz kl. IVg i Oliwia Ponikowska kl. III e

Uczennice otrzymały dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


Laureatka konkursu recytatorskiego

Uczennica klasy 3g Zosia Kowalczyk  została laureatką XXXVII Powiatowego Małego Konkursu Recytatorskiego oraz otrzymała nominację do Turnieju Wojewódzkiego. Gratulacje

Wycieczka  do Sandomierza

29 maja uczniowie klas III b i III e byli na wycieczce w Sandomierzu. Dzieci podążały szlakiem ojca Mateusza. Zwiedziły podziemia sandomierskie, Rynek, Zbrojownię, a także płynęły statkiem po Wiśle i spacerowały wąwozem Królowej Jadwigi. Z chęcią zjadły obiad i pyszne lody. Był to dzień pełen wrażeń.

                                                                                                   Anna Malon i Barbara Zaniewicz

          


,,Dzień Dziecka" w ,,Deskayparku"

Dnia 04. 06. 2018r. klasa I d swoje święto z okazji ,,Dnia Dziecka" spędziła w ,,Deskayparku". Imprezę połączono z przyjemnością i użytkowością. Zapewniono im wiele atrakcyjnych  zabaw i przedsięwzięć. Nie zabrakło w tym dniu również zajęć, dbających o ich bezpieczeństwo. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z ,,Dogoterapii", na których  poznały między innymi również sposoby i zasady zasady postępowania  w razie ataku nieznanego,agresywnego  psa.                                   

                                                Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

więcej zdjęć


Laureat

Maciej Zarzycki został laureatem wojewódzkiego konkursu języka angielskiego pod potranatem lubelskiego kuratora oświaty. Otrzymał także wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Gallileo. W szkolnym konkursie również pokonał innych uczniów o tytuł Lidera klas VII.
Uczeń pracował pod kierunkiem p Wiktorii Warownej

              


Lekcja przedsiębiorczości

W ramach poznawania zakładów pracy w naszym rejonie klasa IV d udała się z wizytą do Łuksji - przedsiębiorstwa produkującego odzież. Tu miło zostaliśmy przyjęci przez pana Daniela, który przedstawił nam historię zakładu   i oprowadził nas po nim. Poznaliśmy przebieg całego procesu technologicznego. Widzieliśmy jak projektuje się, kroi i szyje ubrania. Duże wrażenie zrobiła na nas hala produkcyjna. Na koniec dostaliśmy w prezencie serca i kwiaty wycięte z materiału przez nóż sterowany komputerowo. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Aneta Łaguń
Marta Magnuszewska

                 


IV d w Stadninie Koni Borysiuk

Czerwcowy poniedziałek kl. IV d spędziła w Stadninie Koni Borysiuk. Tu mieliśmy okazję zobaczyć konie małopolskie i koniki polskie. Wielką atrakcję stanowiły też osły i kucyki. Właścicielka hodowli zaznajomiła nas z historią  i zwyczajami koni. Większość zwierząt, szczególnie młodych mogliśmy głaskać    i przytulać. Wielką frajdą była też przejażdżka konna. Czas szybko nam upływał na pieczeniu kiełbasek i grach zespołowych. Zmęczeni i nieco zmoknięci wróciliśmy po paru godzinach do domu.

Aneta Łaguń


23 maja klasy IV d i IV g wyruszyły na długo wyczekiwaną wycieczkę do Warszawy. Swą przygodę zaczęliśmy od przedstawienia w Teatrze Stara Kamienica, pt. „Czerwony Kapturek w wielkim mieście”. Bajka miała charakter edukacyjny, ale było przy tym mnóstwo zabawy. Po przedstawieniu spotkaliśmy się z aktorami, a nawet udało nam się zobaczyć samego dyrektora teatru Pana Emiliana Kamińskiego. Po przedstawieniu udaliśmy się przez Park Saski do Muzeum Narodowego, zatrzymując się na chwilę przy Grobie Nieznanego Żołnierza i oglądając zmianę warty. W muzeum braliśmy udział w zajęciach pt.: „@portal średniowieczny” i „Obyczaje w dawnej Polsce”. Mogliśmy zwiedzić też całe muzeum. Po uczcie intelektualnej przyszedł czas na relaks. Miło spędziliśmy czas w Hulakula, grając w kręgle i bawiąc się na placu zabaw. Zmęczeni wieloma atrakcjami uzupełniliśmy kalorie w McDonald’s i wróciliśmy do domu.

Aneta Łaguń
Sławomira Szczygielska
Marta Magnuszewska


"Dobry start"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych,
czy odzieży na nowy rok szkolny ...czytaj więcej

                   


Uczennica kl. III C, Emilia Mateńka  (pod opieką p. Doroty Oskroby)  reprezentowała naszą szkołę podczas VII Edycji Festiwalu Piosenki " Moich Rodziców", na którym otrzymała II miejsce. GRATULACJE

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa  z Chemii  "OLIMPUS" - sesja wiosenna 

22 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa  z Chemii "OLIMPUS" - sesja wiosenna, w której udział wzięło 30 uczniów klas VII.

Laureatami olimpiady zostali:

Maciej Zarzycki (kl. VIId)

Emilia Śledź (kl. VIIa)

Natalia Jączek (kl. VIIe).

 Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w roku szkolnym 2018/19.

Urszula Wojtalska

Wyniki konkursu plastyczno – profilaktycznego Przepis na rodzinne szczęście – zdrowo i bez nałogów”

organizowanego przez

pedagoga szkolnego Annę Dziewulską i psychologa szkolnego Anetę Tymińską

 1. Ignacy Jakubiak kl. II a

   Weronika Jastrzębska kl. II b

   Bartosz Rychta kl. V e

2. Hanna Muszyńska kl. I a

    Dominika Stadnik kl. I b

    Malwina Pyra kl. I f

    Michał Kalczewski kl. VI b

3. Lena Wierzbicka kl. II a

    Roksana Szczygieł kl. III b

   Aleksandra Ciołek kl. VII c ...czytaj więcej


Dzień Otwarty

5 czerwca w szkole przy ul. Stasia i Nel został zorganizowany Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które od września będą uczniami naszej szkoły. Zebranych przywitał pan dyrektor Karol Ciołek wraz z panią wicedyrektor Barbarą Czubaszek, która następnie oprowadziła gości po szkole. Dzieci z ciekawością zwiedzały sale, w których będą się uczyć. Tam czekała na wszystkich słodka niespodzianka. Ponieważ pobyt w szkole to nie tylko nauka, ale też zabawa, dzieci mogły spędzić wesoło czas na boisku szkolnym. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej przygotowały dla nich atrakcyjne zabawy: malowanie twarzy, zabawy z wilkiem, obserwacje przyrodnicze, malowanie kredą, bańki mydlane, zabawy z balonami, a dla dziewczynek wykonywanie pięknej biżuterii.

     


Konkurs Kangur Matematyczny

Jak co roku uczniowie klas I -III  wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W tym prestiżowym konkursie największymi umiejętnościami wykazali się:

w kategorii Żaczek  (klasa 2)

Jakubiak Ignacy kl. II a - wyróżnienie

W kategorii Maluch (klasa 3)

Wysokiński Jakub kl. III d – wynik bardzo dobry

Oliwier Chruściel kl. III a - wyróżnienie

Wardak Marta kl. III b - wyróżnienie

Bochman Zuzanna kl. III b - wyróżnienie

Mućka Wiktor kl. III e – wyróżnienie

Marcin Wolny kl. III b - wyróżnienie


Ciekawy koncert perkusyjny

29 maja przedszkolaki i uczniowie  klas III  wzięli udział w koncercie „Z perkusją dookoła świata”.

Duet „A 2” zaprezentował różne instrumenty perkusyjne, w tym MALLET KAT – jedyny keyboard dla perkusistów. Dzieci miały możliwość grania na niektórych z nich. Słuchanie muzyki, zabawy, ciekawostki i muzyczne quizy złożyły się na tę wyjątkową lekcję muzyki.

         


XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2018” w Suwałkach

Wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukowie wrócili z Suwałk ze statuetkami i podziękowaniami

Mikołaj Gajowy – I MIEJSCE ZŁOTA MUSZELKA

Marta Wardak -   BRĄZOWA  MUSZELKA - III miejsce                         

Zespół TRIO JEDYNECZKI w składzie Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy - SREBRNA MUSZELKA - II MIEJSCE

Ponadto zespół  za wykonanie solowych piosenek oraz piosenki zespołowej  „Przyjaźń to radość”  otrzymał specjalne podziękowanie od ZAIKSu .

Wkrótce  ich występy będą transmitowane przez TVP ABC i TVP Regionalne (o terminie poinformujemy później).

          


"Międzyszkolny Turniej w Dwa Ognie"

Dnia 30 maja 2018 r. już po raz drugi na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie miały się ze sobą zmierzyć reprezentacje drużyn z klas III z łukowskich podstawówek na ,,Międzyszkolnym Turnieju w Dwa Ognie”.

Jedenastoosobowe reprezentacje szkół rozegrały mecze. Pozostali uczniowie  czynnie kibicowali swoim zawodnikom. Atmosfera podczas rozgrywek była bardzo "gorąca". Dzieci mocno dopingowały i zagrzewały do walki zawodników ...czytaj więcej

               


Emilia Mateńka wyróżniona w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki

Emilia Mateńka, uczennica kl. III C, 26 maja prezentowała naszą szkołę podczas XIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „PODLASKA NUTA 2018”. Komisja przysłuchująca się wszystkim wykonawcom, postanowiła wyróżnić naszą uczennicę, której przygotowaniem do konkursu zajęła się p. Dorota Oskroba. Gratulujemy

                                                                                        


SUKCES NASZEJ MŁODEJ WOKALISTKI - EMILKI SZCZEŚNIAK 

W dniach 14-15 maja 2018r. w Mrozach EMILKA SZCZEŚNIAK wyśpiewała II miejsce na XII Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Kulturomaniak 2018. Gratulujemy!!!

                 


IV MIEJSKI KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ 24 MAJA 2018 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4 W ŁUKOWIE

W konkursie wzięło udział 17 uczniów z łukowskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały 2 dziewczynki: Gabriela Łukasik kl. IVB i Oliwia Adamczyk kl. VIC

Jury w składzie: p. Tadeusz Bochman, kapelmistrz łukowskiej Orkiestry Dętej, p.Iwona Świć, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół nr 2 oraz absolwent SP4 Łukasz Bojaczuk przyznało

II miejsce Gabrieli Łukasik z kl. IVB opiekun p. Przemysław Oskroba i p. Lidia Radomyska

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

           


Zielona szkoła III c

Uczniowie kl. III C  od 23maja do 25 maja byli na zielonej szkole. Przyjechali pełni dobrych wrażeń i pogłębionej wiedzy. Mieli okazję zwiedzić: Kopalnię Soli  w Wieliczce, najważniejsze zabytki  architektury w Krakowie, poznać dom JP II, zrelaksować się w Parku Miniatur w Inwałdzie , oraz zapoznać z życiem mieszkańców różnych krajów i kontynentów, dzięki wizycie w Wioskach Świata. Wszyscy uczniowie wrócili szczęśliwi i zadowoleni. 

                                                                                     Dorota Oskroba

               


KOLEJNY SUKCES EMILKI SZCZEŚNIAK

W dniach 15-16 maja w Urzędzie Miejskim w Radomiu odbył się XV Ogólnopolski Integracyjny Konkurs Piosenki "Śpiewajmy razem". Podczas Koncertu Finałowego odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników. EMILIA SZCZEŚNIAK otrzymała I miejsce w kategorii I- dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Gratulujemy Emilce zwycięstwa!!!

                   


Konkursy matematyczne cieszyły się w roku szkolnym 2017/2018 ogromnym zainteresowaniem uczniów.

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej „OLIMPUS” w Sesji Jesiennej wzięło udział aż 89 uczniów naszej szkoły, zaś w Sesji Zimowej - 57 uczniów. Jak co roku odbył się również Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”, do którego przystąpiło 85 uczniów.

Dziękujemy wszystkim uczniom za godne reprezentowanie szkoły w tych matematycznych potyczkach. Czas na podsumowanie osiągnięć naszych uczniów. Przedstawiamy listę uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Serdeczne gratulujemy sukcesu i zapraszamy do udziału w kolejnych matematycznych zmaganiach już od września 2018 r.

                     GABRYSIA ŁUKASIK  I  EMILKA SZCZEŚNIAK  „RZĄDZĄ”  W ZAMOŚCIU

W dniu 22 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się IX Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Koziołek”. Na scenie zaprezentowało się wielu uzdolnionych wykonawców z województwa lubelskiego. Honorowym Patronatem Festiwal objęła Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.  Gabriela Łukasik i Emilia Szcześniak zdeklasowały konkurencję i zajęły w swoich kategoriach wiekowych  I miejsca,  zdobywając statuetki- „Złote Koziołki”.  Gratulujemy!


Najszybsi w województwie!!!!!

Chłopcy z  klasy czwartej sportowej, w dniu 22.05.2018r., w Tomaszowie Lubelskim wywalczyli złoty medal, w Drużynowych Biegach Przełajowych. Dziewczęta z tej samej klasy zdobyły brąz. 

Skład złotej drużyny: Gryczka Michał, Pracz Szymon, Rybka Bartosz, Kucharski Igor, Warpas Maciej, Świerczewski Bolesław, Niebrzegowski Maciej

Skład Brązowej drużyny: Wereszczyńska Zuzanna, Zaniewicz Antonina, Kucińska Weronika, Dmowska Natalia, Dołęga Alicja, Wierzbicka Kinga, Ksok Nelly.

W zawodach startowali również zawodnicy z rocznika 2005/2006 dziewczęta i chłopcy, którzy rywalizowali na dystansie 1000m..

Dla wszystkich gratulacje!!!

Ewa Czerkas


Dzień rodziny

Uczniowie kl. III C pod kierunkiem wychowawczyni, przygotowali dla swoich rodziców część artystyczną . W ten sposób chcieli wyrazić swoją wdzięczność i miłość do kochanych rodziców. Uwieńczeniem wspaniałego występu było wręczenie samodzielnie wykonanych upominków.

    


GABRYSIA  ŁUKASIK  NAGRODZONA  W  IŁŻY

W piątek, 11 maja na sali widowiskowej Domu Kultury w Iłży odbyły się przesłuchania konkursowe XII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Dzieci i Młodzieży "Słowo i Piosenka".

Miło nam poinformować, że w gronie laureatów w kategorii piosenka - 7-12 lat znalazła się Gabrysia Łukasik. Ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów odbędzie się 15 czerwca i właśnie wtedy poznamy dokładny werdykt Jury.

   


SPARTA LIFE LITTLE HEROES CHALLANGE

W dniu 18.05.2018r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łukowie, odbył się bieg przeszkodowy SPARTA LIFE LITTLE HEROES CHALLANGE, w imprezie wzięły udział wszystkie łukowskie szkoły podstawowe, po 15stu uczestnik w z klas IV, V i VI.

Na trasie na dzieciaki czekały różnego rodzaju przeszkody, zawodnicy oprócz wytrzymałości musieli wykazać się sprytem i zwinnością. W klasach IV najszybsza okazała się uczennica naszej szkoły Weronika Kucińska (IVE), a w klasach VI -  Kinga Zalewska (VIC).

W klasyfikacji generalnej NASZA SZKOŁA zajęła I miejsce i zdecydowanie wyprzedziła pozostałe szkoły podstawowe.

    


Turniej gry w "Dwa ognie"

Dnia 17.05.2018r. w naszej szkole odbył się drugi szkolny turniej gry w "Dwa ognie" klas trzecich. Jedenastoosobowe reprezentacje siedmiu klas trzecich rozgrywały mecze. Pozostali uczniowie wraz z wychowawcami aktywnie zagrzewali do walki swoje drużyny. Atmosfera podczas rozgrywek była bardzo emocjonująca. Zawodnicy wykazali się sportowym duchem walki i zdrową rywalizacją a kibice ”gorącym” dopingiem.

Po wielkich zmaganiach ogłoszono wyniki i rozdano medale ...czytaj więcej


W dniu 10 maja 2018 r. Miejska Biblioteka Publiczna im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie świętowała swoje 110 urodziny. Jubileuszowa uroczystość odbyła się w sali widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. 

W ramach jubileuszu 110-lecia istnienia placówki, obchodzony był też Powiatowy Dzień Bibliotekarza. Każdy z oddziałów biblioteki (biblioteka główna i 3 filie) zaprosił swoich najwierniejszych czytelników (ok. 20 osób, w tym dorośli i dzieci), którym wręczono okolicznościowe dyplomy i nagrody książkowe.

Naszą szkołę reprezentował Sebastian Kamecki z kl. III A, który otrzymał książkę "Przypadki Robinsona Kruzoe".

                  Agnieszka Bancerz

          


Wycieczka do Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści

Dnia 11 maja 2018r. klasa 1a i 1d uczestniczyła w niezwykłej wycieczce do Konstancina -Jeziorny. Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści to miejsce magiczne, miejsce spotkań ze słowem mówionym i myśleniem kreatywnym. Dzieci spędzały czas bardzo aktywnie i intensywnie. Uczestniczyły  w kilku warsztatach prowadzonych przez p.Michała Malinowskiego- aktora, założyciela Muzeum, autora nowatorskich metod opowiadania, pedagoga, pisarza, podróżnika ...czytaj więcej


 

"Mały mistrz ortografii"

9-ego maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas II, pod hasłem „Mały mistrz ortografii”. Uczestniczyli w nim uczniowie wyłonieni drogą eliminacji klasowych. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Kinga Milcarz  z kl. IA, II miejsce zajęła Ania Nurzyńska z II C, a III miejsce Iza Garbacik z II B. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: Dorota Oskroba, Anna Malon, Jolanta Kowalczyk
 

Łukowskie Uliczne Biegi 3-cio Majowe

Tradycyjnie już dzieci z naszej szkoły znakomicie zaprezentowały się w biegach zorganizowanych w Łukowie z okazji Święta 3 Maja.  Indywidualne wyniki naszych wychowanków sprawiły, że szkoła uzyskała pierwsze miejsce drużynowo w kategorii szkół podstawowych.

Oto oficjalny komunikat ogłoszony przez organizatorów biegów:

Zespołowo Szkoły Podstawowe:

1.     Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łukowie

2.     Szkoła Podstawowa Nr 4 w Łukowie

3.     Szkoła Podstawowa Nr 5 w Łukowie ...czytaj więcej

 
 

OGŁOSZENIE

Dzień otwarty dla przyszłorocznych uczniów klas I i ich Rodziców odbędzie się 5.06. 2018 r. w godz. 17.00 – 18.30 w szkole przy ul. Stasia

i Nel 2.

W programie:

·       17.00 – powitanie zebranych gości, sprawy organizacyjne

·       17.45 – 18.30 – zwiedzanie szkoły, gry, zabawy, niespodzianki na wesoło

Spotkanie odbędzie się na boisku szkolnym, wejście od ul. Stasia i Nel, a w razie deszczu w budynku szkoły.

ZAPRASZAMY!


OGŁOSZENIE

                Dla dzieci rodziców pracujących zorganizowany będzie dyżur wakacyjny w  przedszkolach:

Ø  od 02.07.2018 r. - 27.07.2018 r. Przedszkole Miejskie Nr 3 w Łukowie os. Chącińskiego 17  tel. 25 798-27-07

Ø  od 30.07.2018 r. - 24.08.2018 r. Przedszkole Miejskie Nr 6  w Łukowie  ul. Stasia i Nel 2     tel. 885 985 393

W czasie wakacji przedszkola czynne będą od godz. 630 do godz. 1630

Dyżur jest organizowany dla dzieci  rodziców pracujących

(przewidywana opieka - nie mniej niż 7  godz.).

Zgłoszenia dzieci na dyżur przyjmujemy od 14 maja 2018 r. do 8 czerwca 2018 r. 

Karty zgłoszenia na dyżur wakacyjny pobieramy i składamy w przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko, w terminie do 08.06.2018 r.

08.06.2018 r. lista zgłoszonych na dyżur dzieci jest definitywnie zamknięta.


  Dzień Otwarty

9 maja 2018 roku w godzinach 17.00 - 19.00 zapraszamy na Dzień Otwarty


Podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego p.h. „Kartka urodzinowa dla Biblioteki”

Dnia 26.04.2018r. o g. 11.00 w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łukowie odbyło się uroczyste podsumowanie XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego p.h. „Kartka urodzinowa dla Biblioteki” z okazji uczczenia 110 rocznicy powstania biblioteki. Jury przy ocenie prac wzięła pod uwagę oryginalność i estetykę wykonania oraz treść życzeń. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do Antoniego Sokoła z kl. I b , który zajął II miejsce oraz Laury Pudło z kl. I b i Hanny Muszyńskiej z kl. I a, które otrzymały wyróżnienie. Do konkursu przygotowywały je panie Małgorzata Kania i Elżbieta Świerczewska.

W II etapie edukacyjnym wyróżnienia w konkursie otrzymali: Oliwia Drosio i Nelly Ksok z kl. 4e, Dominik Knap i Kamil Hutnik z kl. 4b. Opiekunką uczniów była pani Bogusława Świderska oraz Oliwia Celińska z kl. 6c, której opiekunem był pan Sławomir Uszko.   Podczas uroczystości dzieci otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy, które wręczyli Radni Rady Miasta obecni na spotkaniu. Ponadto wyświetlony został krótki film o działalności biblioteki. Prace konkursowe nagrodzonych uczniów będą zaprezentowane w czasie uroczystości jubileuszowych biblioteki.

  


Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dnia 20.04.2018 r. uczniowie z klasy Ia wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Świerczewską odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną Oddział dla dzieci w Łukowie. Spotkali się tam z p. Elżbietą Ławecką – bibliotekarką. Pani przeprowadziła lekcję biblioteczną pod hasłem „Zabawy z wierszami Wandy Chotomskiej”. Dzieci świetnie bawiły się przy wierszach: „Muzykalny słoń”, „Hipopotam”, „Buty”. Zajęcia okazały się kreatywną i ciekawą metodą na zdobywanie wiedzy poza szkołą.


WARSZTATY I POKAZY CHEMICZNE

W poniedziałek 16 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbyły się WARSZTATY I POKAZY CHEMICZNE  przeprowadzone innowacyjną techniką Small-Scale Chemistry, podczas których 86 uczniów klas VII miało okazję samodzielnie wykonywać doświadczenia pod czujnym okiem prowadzących.

Dzieci pracowały z niewielkimi ilościami substancji, co zwiększyło bezpieczeństwo eksperymentu, zmniejszyło czas jego przeprowadzenia i umożliwiło dokładniejsze omówienie. Ogromną zaletą „Chemii w małej skali” jest fakt, iż pozwala na nowoczesne, przyjazne i aktywizujące nauczanie chemii.

Zajęcia zostały przygotowane tak, aby oprócz uśmiechu na twarzy, uczestnicy wynieśli ze sobą wiele nowych doświadczeń, obserwacji badawczych i nowych spostrzeżeń.

Urszula Wojtalska

   


            GABRYSIA ŁUKASIK ŚPIEWA PO ANGIELSKU

23.04.2018.   w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie-Majoracie odbył się  Konkurs Piosenki Angielskiej „I can be a star 2018”. Mimo, że Ulan jest małą miejscowością to konkurs cieszy się dużą popularnością bo to już jedenasta jego edycja. Swoje umiejętności wokalne  zaprezentowali  soliści i zespoły  z powiatu łukowskiego, siedleckiego, włodawskiego , bialskiego, lubartowskiego, łęczyńskiego, świdnickiego, parczewskiego i radzyńskiego.

Co roku do udziału w komisji zapraszane jest profesjonalne jury. 
W tym roku goszczono  Marię Szabłowską, muzyczną dziennikarkę radiową i telewizyjną. Najbardziej znana jest chyba z tego że w duecie z Krzysztofem Szewczykiem prowadziła program „Wideoteka dorosłego człowieka”. 

W kategorii soliści - szkoła podstawowa I miejsce przyznano Gabrieli Łukasik, uczennicy kl. IVB naszej szkoły. Gabrysia urzekła panią Szabłowską interpretacją piosenki  It's a good Day-Peggy Lee. Do konkursu przygotowali Gabrysię: p. Przemysław Oskroba i p. Lidia Radomyska, która czuwała nad poprawnością językową artystki.

Gratulujemy!

  


Koncert muzyczny

16 kwietnia uczniowie klas I-III oraz wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w koncercie muzycznym  w wykonaniu zespołu "Orkiestra Dni Naszych". Sponsorem koncertu była Rada Rodziców naszej szkoły.

 


EMILKA SZCZEŚNIAK z klasy IIIb na gali w Warszawie

Pod koniec marca odbył się w Warszawie XXII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Rozśpiewany Wawer'. Wzięło w nim udział 202 solistów oraz 19 zespołów. EMILKA SZCZEŚNIAK  swoim wykonaniem piosenki "Irlandia mi się śni" wyśpiewała I miejsce w swojej kategorii wiekowej 8-10 lat. Tę właśnie piosenkę wykonała również podczas Koncertu Laureatów, który odbył się 21 kwietnia. Tam nasza młoda wokalistka odebrała dyplom i puchar. Gratulujemy !!!

 


Święta majowe

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych dniach miesiąca  obchodzone są w Polsce trzy ważne święta: Międzynarodowe Święto Pracy (1 maja), Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski (2 maja), Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

    Dnia 27 kwietnia 2018r. społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym apelu, upamiętniającym te ważne  patriotyczne wydarzenia. Celem apelu było przypomnienie genezy i historii zbliżających się Świąt, a także refleksje nad tym, czy obchody świąt narodowych są przejawem współczesnego patriotyzmu.  

     Apel miał wymiar znaczący. Młodzi aktorzy, tancerze, piosenkarze w doskonały sposób połączyli walory edukacyjne oraz elementy patriotyczne towarzyszące refleksjom o szczytnych kartach historii Polski.

    Apel przygotowały: Elżbieta Wawerek, Bożena Śledź, Anna Pudełek, Ewa Tomasiewicz. Dekorację wykonała p. Katarzyna Leczkowska

zdjęcia z apelu:

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,45F4C218432F7352E5CFEBD14258DB46012EE9D6#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,D042CED6FEAB90784A490F54DA17B91F385EFB46#/

http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,E56285C0EEF1FBB378FBA1EDAA6277DDCD94F71F#/

 


Wizyta Premiera Mateusza Morawieckiego

W dniu 22 kwietnia 2018r. naszą szkołę odwiedził Pan Premier  Mateusz Morawiecki.  W hali sportowej naszej szkoły Pan Premier spotkał się z mieszkańcami Łukowa i Powiatu Łukowskiego. W czasie spotkania zaprezentował swój program gospodarczy oraz odpowiadał na pytania przybyłych na spotkanie.


XIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT - IV MEMORIAŁ ROMUALDA SZAJDZIUKA

pod patronatem Przyjaciół Piłki Ręcznej Łuków, 23-25.04.2018 r.

W dniach 23-25.04.2018 r. odbył się w Łukowie XIII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt - IV Memoriał Romualda Szajdziuka - ś.p. wybitnego trenera piłki ręcznej, wieloletniego nauczyciela wychowania fizycznego, wychowawcy kilku pokoleń młodzieży.

Patronat nad turniejem objęli Przyjaciele Piłki Ręcznej: Małgorzata Majerek i Małgorzata Rola - zawodniczki MKS Lublin, absolwentki SP1 Łuków i wychowanki Pana Romualda Szajdziuka, Pan Dariusz Szustek - Burmistrz Miasta Łuków i Pan Janusz Kozioł - Starosta Powiatu Łukowskiego oraz lokalni sponsorzy...czytaj więcej


Sukces Mikołaja Gajowego na Łotwie

W Bauska na Łotwie, w dniach 20-22.04.2018 odbywał się XI Międzynarodowy Festiwal  Piosenki „Aprila Pilieni 2018”. Polskę reprezentował wokalista naszej szkoły - Mikołaj Gajowy. Po wykonaniu piosenki „Choć nie znam pana, ani pani”  stanął na podium zdobywając III miejsce, pomimo iż w swojej kategorii był najmłodszy. Gratulacje, bo konkurencja międzynarodowa, a w jego w kategorii 10-12 lat prawie 30 wokalistów!  Festiwal na bardzo wysokim poziomie, startowali wspaniali wokaliści z 13 państw, m.in. Kuby, Azerbejdżanu, Łotwy, Litwy, Rumunii, Niemiec, Polski, Rosji, Ukrainy, Turcji, Estonii. Międzynarodowe jury miało twardy orzech do zgryzienia.  Mikołaj będąc na Łotwie miał okazję poznać ten piękny kraj. Zwiedził stolicę Rygę, nadmorski kurort Jurmalę oraz łotewski Luwr. Festiwal rejestrowała telewizja łotewska, a dzięki porozumieniu z TVP prawdopodobnie naszych polskich wokalistów będzie można także obejrzeć    w naszych polskich programach. Po koncercie galowym Mikołaj otrzymał zaproszenie na kolejny, prestiżowy festiwal w Berlinie.

                                                                                                                                             Gratulujemy!


W marcu w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów kl. III-VII na Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną. Część prac została przekazana na Jarmark Wielkanocny, który odbył się w Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace sprzedano podczas Charytatywnego Kiermaszu Wielkanocnego,  a środki trafiły na konto Fundacji  Siepomaga dla Lenki Wiśniewskiej. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodkości, a także książki ufundowane przez „LABIRYNT”.

    


Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat"

Dnia 24 kwietnia odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat". Organizatorem konkursu w tym roku była Szkoła Podstawowa nr 2. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe nr 1, 2, 4 i 5. W konkursie brało udział po troje uczniów z każdej szkoły, zwycięzców w konkursach szkolnych.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli:

III miejsce - Matejko Alicja klasa 3e (wych. Anna Malon)

wyróżnienie - Mazurek Alicja klasa 3d (wych. Danuta Domańska)

GRATULACJE!

Konkurs jest organizowany pod honorowym patronatem Burmistrz Miasta Łuków. Nagrody zostaną wręczone uczniom podczas obchodów Dni Łukowa.

Agnieszka Bancerz i Elżbieta Świerczewska


KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO GALILEO 2018

 Miło nam poinformować, iż mamy 6 Laureatów i 14 uczniów Wyróżnionych w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO GALILEO 2018

Do konkursu przystąpiło ponad 5 tysięcy uczniów z klas IV-VII szkoły podstawowej w całej Polsce, a z naszej szkoły 92 osoby.

 TYTUŁ LAUREATA I NAGRODA KSIĄŻKOWA

·        Salamończyk Weronika kl. VIE

·        Borek Aleksandra kl. VIC

TYTUŁ LAUREATA

·        Łukasik Jakub kl. VD

·        Wiącek Paweł kl. VA

·        Banach Rafał kl. VIA

·        Okliński Hubert kl. VIE

 WYRÓŻNIENIA

·        Makowski Maciej kl. IVD

·        Więsek Blanka kl. IVB

·        Odrzygóźdź Kamil kl. VD

·        Masiak Batosz kl. VE

·        Sierociuk Bartłomiej kl. VF

·        Knap Mikołaj kl. VA

·        Kowalczyk Adam kl. VIE

·        Kalczewski Michał kl. VIB

·        Dybciak Anna kl. VIC

·        Zarzycki Maciej kl. VIID

·        Aniszewski Jakub kl. VIIE

·        Bartołd Wojciech kl. VIId

·        Dąbrowska Gabriela kl. VIIC

·        Wlizło Zuzanna kl. VIIB

Szkolni organizatorzy konkursu


Kolejny sukces Jedynki Łuków

W dniach 20-22.04.2018 roku w Ciechanowie odbył się bardzo silnie obsadzony XXIV Ogólnopolski Turniej Mini Piłki Ręcznej chłopców ur. w 2007 i młodszych pod patronatem Honorowego Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce prof. Dr hab. Janusza Czerwińskiego. Znakomicie zaprezentowali się w nim zawodnicy łukowskiej Szkoły Podstawowej nr 1, którzy na 24 występujące w nim zespoły wywalczyli 4 miejsce. Niektórzy trenerzy i działacze stwierdzili, że ze względu na liczbę ekip i ich terytorialny zasięg  były to nieoficjalne Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej (4 klasa szkoły podstawowej)...czytaj więcej

      


"Wygraj sukces"

22 kwietnia w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyły się kwalifikacje wstępne 23 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces".

Komisja w składzie: Elżbieta Kalinowska - przewodnicząca, Anna Czuchaj-Seńko, Mateusz Obroślak postanowiła spośród wielu wykonawców wyróżnić Emilię Mateńkę z kl. III C reprezentującą naszą szkołę.

   

                                                                                                                         Dorota Oskroba


"Powitanie Wiosny"

16 kwietnia uczniowie kl. III B i kl. III C wystąpili przed najmłodszym gronem naszej placówki-wszystkimi przedszkolakami. Dzieci przedstawiły inscenizację , pt. "Powitanie Wiosny". Młodzi artyści zaprezentowali się wspaniale. Przedstawienie wszystkim odbiorcom bardzo się podobało. Zostało zakończone wspólną zabawą muzyczno-ruchową, a młodzi aktorzy poza gromkimi brawami otrzymali słodkości w ramach podziękowań z rąk  Pani Dyrektor. Nad częścią artystyczną czuwały panie; Dorota Oskroba i Barbara Zaniewicz.


STYPENDYSTKI MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO Z KLASY TRZECIEJ 

W poniedziałek 9 kwietnia 2018 roku w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyła się już 15 Gala Stypendystów Marszałka Województwa Lubelskiego. W gronie stypendystów artystycznych przyznanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego znalazło się aż 3 uczennice z klasy trzeciej z naszej szkoły: Zuzanna Bochman, Emilia Szcześniak i Marta Wardak. Wszystkie dziewczynki otrzymały stypendia w dziedzinie muzyki. Gratulujemy tak wielkiego sukcesu i wierzymy, że nadal będą rozwijały swoje talenty muzyczne i realizowały swoje pasje.

   Zuzanna Bochman  


Z Bielawy wrócił  z sukcesami, z nowymi znajomościami

Dla Mikołaja Gajowego to był bardzo pracowity tydzień. Prosto po festiwalu Majki Jeżowskiej w Radomiu pojechał na I  Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dolnośląska Nutka”  do Bielawy. Festiwal odbywał się w dniach 7-8 kwietnia w Dolnośląskim Inkubatorze Art-Przedsiębiorczości. Festiwal składał się z trzech części: eliminacji wstępnych (materiał demo), konkursu wokalnego „na żywo” i koncertu galowego.  Po przesłuchaniu  232 prezentacji,  Komisja Artystyczna zakwalifikowała ponad 100 młodych, najlepszych wokalistów z całej Polski. W jury zasiedli: Grażyna Łobaszewska, Jerzy Petersburski Jr, Szymon Wydra i Magdalena Ptaszyńska. Jury wysoko oceniło występ Mikołaja, przyznając mu III miejsce.  Podczas uroczystej Gali odbył się krótki recital jurorów, następnie  zostały  wręczone nagrody i podziękowania. 


"Piękna cegiełka"

Myśl  cytatu H. Sienkiewicza- ,,Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ono daje życie", zainspirowała serduszka społeczności szkolnej i wielkie serca Rodziców, a w szczególności Rodziców klasy 1 ,,d" do wsparcia i pomocy chorej Lence Wiśniewskiej-  siostrze bliźniaczce naszego ucznia z klasy pierwszej. W dwóch budynkach w tzw. ,,małej i dużej jedynce", zostały zorganizowane kiermasze wielkanocne, z których dochód został przeznaczony na kosztowne leczenie i rehabilitację Lenki.

Przysłowiowa ,,piękna cegiełka" powędrowała na konto Fundacji  Siepomaga dla Lenki Wiśniewskiej. Organizatorki dziękują serdecznie za wielki wkład całej społeczności szkolnej, Wolontariatowi działającemu w  naszej szkole, paniom ze świetlic, nauczycielom, rodzicom.

    więcej zdjęć

Bożena Śledź i Marta Magnuszewska


Makulatura = lektura”

Biblioteka szkolna w dniach od 16 kwietniach do 28 maja 2018 r. organizuje zbiórkę makulatury. W akcji mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą, aby w naszej bibliotece pojawiła się większa liczba lektur. Wystarczy przynieść do szkoły stare, niepotrzebne, zniszczone itp... książki, zeszyty, gazety i czasopisma i złożyć je w wyznaczonym miejscu: Piwnica szkolna drzwi z napisem „Makulatura = lektura”. Zebraną makulaturę przekażemy do skupu makulatury, a za uzyskane pieniądze kupimy książki. To będzie nasz wspólny wkład w powiększanie księgozbioru naszej biblioteki.


23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Dzień ten został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. W 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andrés. 23 kwietnia jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym, jako dzień jej patrona – Świętego Jerzego...czytaj więcej


SP 1 Łuków Mistrzem Województwa lubelskiego w piłce ręcznej chłopców! 

W piątek 6 kwietnia w hali przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie odbyły się finałowe rozgrywki o miano najlepszej drużyny chłopięcej w piłce ręcznej szkół podstawowych województwa lubelskiego. Walczyło sześć ekip: z Lublina, Puław, Zamościa, Chełma, Terpentyny (rejon kraśnicki), a faworytów do końcowego zwycięstwa było kilku, wśród nich mistrzowie rejonu bialskiego SP 1  Łuków...czytaj więcej


JULIA WARDAK I MIKOŁAJ GAJOWY ŚPIEWALI RAZEM Z MAJKĄ JEŻOWSKĄ. JURY PRZYZNAŁO JULII - I MIEJSCE, MIKOŁAJOWI WYRÓŻNIENIE

Już po raz 13 w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia". Chętnych do udziału w przesłuchaniach było wielu. Spośród 202 zgłoszeń ( nagrania demo) jury wytypowało 105 osób, w czterech kategoriach wiekowych. Ostatecznie w szranki konkursu stanęło 101 najlepszych wokalistów z całej Polski, w tym Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy...czytaj więcej


Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu

W ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu, 11 kwietnia 2018 r. delegacja uczniów wspólnie ze Szkolnym Klubem Wolontariatu wraz z p. Agnieszką Nikiel Kowalczyk, p. Martą Magnuszewską oraz p.  Alicją Strus uczestniczyła w Niebieskim Biegu w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu". Impreza odbywała się w Parku Miejskim w Łukowie, a jej organizatorami było Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na zaburzenie jakim jest autyzm. Bieg miał charakter towarzyski i ideowy, co oznaczało, że nie jest ważne zwycięstwo lecz nagłośnienie problemu osób z autyzmem. Nieodzownym elementem uczestnictwa w biegu było posiadanie niebieskiego elementu ubioru lub gadżetu. Każdy uczestnik po ukończonym biegu otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek. W ramach podziękowania otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, a także zdobyliśmy wyróżnienie za kreatywność podczas wspólnej zabawy. Imprezę uświetniły występy artystyczne przedszkolaków i uczniów poszczególnych placówek. Naszą Szkołę reprezentował Zespół Taneczny "Iskierki" pod opieką p. Doroty Oskroby za co składamy serdeczne podziękowania.


więcej zdjęć

Zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłorocznych obchodach Niebieskiego Biegu w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu".

   

                                

GABRIELA  ŁUKASIK  STYPENDYSTKĄ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

09.04.2018  w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną.  Stypendia artystyczne przyznawane są corocznie przez Zarząd Województwa Lubelskiego.

 Wśród nagrodzonych 71 muzyków Lubelszczyzny znalazła się uczennica kasy IVb GABRIELA  ŁUKASIK.  Gabrysia reprezentując  Szkołę Podstawową nr 1 w Łukowie w konkursach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim przyczynia się do promocji szkoły oraz jest doskonałym ambasadorem naszego regionu.

Jak twierdzi opiekun artystyczny Gabrieli Łukasik, p. Przemysław Oskroba, to stypendium ma wymiar nie tylko finansowy, jest również potwierdzeniem faktu, że Gabrysia należy do czołowych wokalistek województwa lubelskiego. Listę jej sukcesów można znaleźć na stronie internetowej szkoły w zakładce osiągnięcia.

Przemysław Oskroba

                    


Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt

Dnia 5.04. 2018r. w Kraśniku odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały:

1.Adamczyk Oliwia

2.Adkonis Aleksandra

3.Borek Aleksandra

4.Celińska Oliwia

5.Dmowska Oliwia

6.Dybciak Anna

7.Fejtko Maja

8.Karwowska Katarzyna

9.Pulik Karolina

10.Rybka Aleksandra

11.Zalewska Kinga

12.Zalewska Małgorzata

13.Wasilewska Martyna

W zawodach wzięło udział sześć zwycięskich zespołów z poszczególnych rejonów woj. Lubelskiego. Drużyny zostały rozlosowane do dwóch grup. W rundzie eliminacyjnej dziewczęta z SP nr 1 Łuków stoczyły pojedynki z drużynami z Lublina i Chełma, oba wygrywając. W finale spotkały się z reprezentacją SP nr 2 Kraśnik, po zaciętej walce, mecz zakończył się wynikiem 7:6 dla Naszych Dziewcząt. Dzięki temu zwycięstwu zawodniczki z SP nr 1 Łuków zostały Mistrzyniami Województwa Lubelskiego w Mini Piłce Ręcznej dziewcząt w kategorii dzieci a kolejnym wyzwaniem będzie udział w Finale Ogólnopolskim. Opiekunem grupy jest Grażyna Rychlik.

  


Konkurs plastyczno - profilaktyczny

dla uczniów kl. I -VII i ich rodziców

 „Przepis na rodzinne szczęście - zdrowo i bez nałogów”

Organizatorzy konkursu:  pedagog i psycholog szkolny

Cele konkursu:

- kształtowanie postaw i zachowań zgodnych z zasadami zdrowego stylu życia,

- uświadomienie zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka spowodowanych niewłaściwym stylem życia, w tym piciem alkoholu i paleniem papierosów,

- utrwalanie pozytywnych postaw rodzicielskich w celu przeciwdziałania przemocy w rodzinie,

- zmotywowanie rodziców do zaangażowania we wspólną pracę z dzieckiem i współpracy ze szkołą ...czytaj więcej


Konkurs plastyczny na Kartkę Wielkanocną

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w Miejskim Konkursie Plastycznym – Kartka Wielkanocna 2018. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 28 marca w Galerii  PROwizorium ŁOK. Tytuł laureata szkoły podstawowe klasy I – III zdobył Piotr Samujło z kl. III b (opiekun pani Barbara Zaniewicz), wyróżnienie otrzymały Nikola Olszewska i Amelia Wierzchowska, obie dziewczynki z klasy  II b (opiekun pani Marta Jaroszkiewicz). W kategorii szkoły podstawowe klasy IV – VI wyróżnienie otrzymały: Hanna Sobota z klasy IV b, (opiekun pani Bogusława Świderska) i Sandra Józwik z klasy IV a (opiekun pan Sławomir Uszko).                     

Gratulujemy sukcesów i życzymy następnych.

 


Alicja w zaczarowanym ogrodzie 

28 marca klasa III C wraz z wychowawczynią  udała się do ŁOK na przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. W zaczarowany świat baśni przeniosła dzieci  Alicja- tytułowa bohaterka przedstawienia pt. "Alicja w zaczarowanym ogrodzie". Uczniom bardzo podobał się spektakl, w którym mogli zachwycać się nie tylko wspaniałą grą aktorską wykonawców, ale także podziwiać efekty świetlne , dźwiękowe i grę na instrumentach strunowych.

Dorota Oskroba


Warsztaty Wielkanocne w Muzeum Regionalnym w Łukowie 

Przed świętami uczniowie klasy IF wzięli udział w warsztatach, podczas których poznali dawne zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Dzieci wysłuchały pogawędki o zwyczajach i tradycjach Wielkanocnych oraz poznały metody i techniki farbowania jajek naturalnymi barwnikami. Podczas zajęć zaprezentowane zostały zapomniane łukowskie wzory ozdabiania pisanek wykonywane różnymi technikami. 
Zajęcia poprowadziła członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych Oddział w Łukowie Edyta Sak. 

Ewa Dąbrowska 


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Łukowie ogłasza nabór uzupełniający dzieci na rok szkolny 2018/2019 w wieku 6 lat  do Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Łukowie

Rekrutacja prowadzona będzie za pomocą systemu elektronicznego, z wykorzystaniem jednolitych kryteriów naboru do wszystkich przedszkoli miejskich w Łukowie,

w terminie od 09 do 13 kwietnia 2018r.  do godz. 11.30

Formularz zgłoszenia należy wypełnić w formie elektronicznej na stronie internetowej

https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/lukow

W przypadku braku możliwości wysłania formularza zgłoszenia drogą elektroniczną będzie można go pobrać również w sekretariacie szkoły ZSz-P ul. Stasia i Nel 2,  dane zostaną wprowadzone do systemu przez przedszkole pierwszej preferencji.

Po wydrukowaniu prosimy uważnie sprawdzić, czy wszystkie umieszczone

tam dane są poprawne. Po sprawdzeniu poprawności dokument należy

podpisać i dostarczyć do przedszkola pierwszej preferencji

(sekretariat ZSz-P ul. Stasia i Nel 2) w nieprzekraczalnym terminie

do 13.04.2018 r. do godz. 11.30

Dokumenty dostarczone po tym terminie nie będą brane pod uwagę w trakcie rekrutacji.

                             

18 kwietnia  2018 r. nastąpi publikacja list zakwalifikowanych dzieci.

W przypadku, gdy dziecko będzie zakwalifikowane do przedszkola rodzic

zobowiązany     jest do potwierdzenia woli korzystania z usług placówki w terminie                                                 

od 19 kwietnia do 20 kwietnia 2018 r. do godz. 10.00                  

Brak potwierdzenia woli w formie pisemnej w powyższym terminie                                                     

jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca w danej placówce 

23 kwietnia 2018 r. nastąpi publikacja list przyjętych i nieprzyjętych dzieci.

 Więcej informacji pod numerem tel. 885985393


 

                     Wpłaty za obiady za miesiąc  kwiecień  2018r  

 wpłaty gotówkowe  4,5,6 kwiecień   godz.900- 1400 

(wpłaty po tym terminie nie będą przyjmowane )

wpłaty  przelewem  

   od 3 do 6 kwietnia (liczy się data wpływu na konto szkoły)

 

Jeżeli wpłata będzie za niska zostaną skreślone  z karty obiadowej ostatnie dni miesiąca.

 

koszt dla uczniów 18 dni  x 3zł    =    54 zł

                  dla pracowników           54 + 41,40 = 95,40 zł

 


Prymusi I semestru 2017/2018

IV A
Bartołd Jan 5,09
Czerska Julia 5,00
Janiszek Julia 4,82
Tchórzewski Adrian 4,91
Zakrzewska Urszula 4,82

IV B
Celej Piotr 4,82
Wieseń Dawid 4,91
Więsek Blanka 4,91

IV C
Gryczka Szymon 4,82
Radomyski Maciej 5,00
Waniak Oliwia 4,82

IV D
Dołęga Jagoda 4,91
Matacz Laura 4,91
Sęk Amelia 4,91
IV E
Bilska Julia 5,09
Drosio Oliwia 5,00
Gryczka Michał 5,18
Józwik Julia 5,09
Kabat Paweł 4,91
Ksok Nelly 4,82
Niebrzegowski Maciej 5,18
Paszkiewicz Jakub 4,91
Wołek Szymon 4,82

IV F
Grabowska Wiktoria 5,18
Olejarczyk Dominika 5,18

IV G
Gałach Roksana 4,91
Turska Maria 5,27
V A
Biernacka Amelia 5,18
Gałęzowska Julia 5,18
Koper Martyna 4,91
Niedziółka Kinga 5,18
Purzycka Anna 5,36
Szczygielska Aleksandra 5,27
Śledź Karina 4,82
Wiącek Paweł 5,18
Zemło Dominika 5,09

V B
Domańska Natalia 5,36
Dybciak Weronika 5,09
Olek Gabriela 5,36
Wawryniuk Weronika 5,09
Zaniewicz Aleksandra 5,00
V C
Maruszewska Kinga 4,91
Matysiak Julia 4,82
Sulej Marcin 4,82

V D
Łukasik Jakub 5,00
Pogorzelski Bartosz 4,82

V E
Bielecka Nina 4,91
Janowski Mikołaj 4,82
Kachniarz Filip 5,36
Masiak Bartosz 5,09
Opolska Dagmara 4,82
Sierociuk Karolina 4,91

VF
Banasiuk Julia 4,91
Kojtych Karol 5,27
Sierociuk Bartłomiej 5,09
VI A
Banach Rafał 5,64
Bieniek Wojciech 5,00
Kowalczyk Maciej 5,09
Mazur Julia 5,09
Osypińska Iga 5,18
Wysokiński Dawid 4,82

VI B
Kalczewski Michał 5,00
Warowny Marcel 5,45
VI C
Borek Aleksandra 5,09
Buczkowski Jakub 4,91
Chojniak Bartosz 5,00
Dybciak Anna 4,91
Fejtko Maja 4,82
Paszkiewic Bartosz 5,55
Pulik Karolina 4,91

VI D
Nowicka Dobrosława 5,00
Radomyska Weronika 5,00
Rodak Kornelia 5,00
Wasiluk Kinga 5,09

VI E
Janaszek Marcin 5,09
Salamonczyk Weronika 5,64
VII B
Celińska Maja 5,07

VII C
Ciołek Aleksandra 5,14
Purzycki Jakub 4,86

VII D
Abramek Patrycja 5,14
Michalak Natalia 4,79
Nurzyńska Maja 4,86
Orzeł Julia 5,29
Zajglic Maciej 4,93
Zarzycki Maciej 5,14

VII E
Aniszewski Jakub 4,93
Jączek Natalia 5,43
Szyszkowski Alan 4,79

"Niebieski Bieg"

Nasza Szkoła, jako członek wspierający Stowarzyszenia "Labirynt", weźmie udział w imprezie Niebieski Bieg w ramach akcji "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Impreza odbędzie się dnia 11 kwietnia 2018r.

(w środę), w godzinach 10.00 - 12.00, w Parku Miejskim w Łukowie. Organizatorami są Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „Labirynt” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Imprezę uświetni występ zespołu tanecznego "Iskierki" pod opieką p. Doroty Oskroby.

Celem imprezy jest:
- promowanie wiedzy o autyzmie,
- wpisanie się w kwietniowe międzynarodowe działania popularyzujące edukację w kwestii autyzmu,
- promowanie biegania jako najprostszej formy ruchu i rekreacji fizycznej,
- integrowanie mieszkańców miasta wokół zagadnienia autyzmu.

Alicja Strus
Marta Magnuszewska
Agnieszka Nikiel-Kowalczyk

      


Sukces EMILKI SZCZEŚNIAK na Ogólnopolskim Festiwalu 

Miło nam poinformować, że 17 marca 2018r uczennica naszej szkoły Emilka Szcześniak zajęła II miejsce na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Anny Jantar w Głownie w kategorii wiekowej do 11 lat. To już kolejny wielki sukces Emilki w tym roku. Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.

          


CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY

Szkolny Klub Wolontariatu dołączył do akcji zbierania pieniędzy na leczenie oraz rehabilitację Lenki Wiśniewskiej i zorganizował kiermasz na którym można było zakupić domowe ciasta, słodycze oraz soki owocowo - warzywne.

Więcej zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1vRXuaaUiL2e1it8QgclEXJ9IMwfwz9Ob?usp=sharing

            


CHARYTATYWNY KIERMASZ OZDÓD WIELKANOCNYCH

Panie nauczycielki wspólnie z dziećmi ze świetlicy w dużej "Jedynce" dołączyły do akcji zbierania pieniędzy na leczenie oraz rehabilitację Lenki Wiśniewskiej i wykonały różnorodne ozdoby wielkanocne. Wykonane prace można zakupić na stoisku przy hali sportowej. Zapraszamy!

      


 

Targi Kreatywnych Kobiet

W niedzielę 18 marca w hali Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się Targi Kreatywnych Kobiet.
Była to impreza, której najważniejszym celem było propagowanie kreatywności kobiet, rozwijanie ich uzdolnień oraz pasji. Panie Iwonka Dębowska i Agnieszka Peryt wzięły udział w targach i zaprezentowały własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne. Prace cieszyły się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na kosztowne leczenie oraz rehabilitację Lenki Wiśniewskiej, siostry ucznia naszej szkoły.

      

 


Pierwszy dzień wiosny

Dzień 21 marca, pierwszy etap szkolny przywitał wiosnę  bajkowo i z nową inspiracją do wszelkich działań. W tym ,,magicznym" dniu, nie tylko uczniowie pokazali swoje umiejętności w różnych dziedzinach takich jak: taniec, śpiew, recytacja, gra na różnych instrumentach muzycznych, predyspozycje sportowe, plastyczne i techniczne. Wszystkie Panie  wychowawczynie na czele z panią dyrektor Barbarą Czubaszek, wykazały się pełną kreatywnością, pomysłowością i wielkim poczuciem humoru, wcielając się w postaci znanych bajek, książek i filmów dla dzieci.

 W trakcie zabawy, uczniowie mieli możliwość  rozpoznania swoich pozytywnych idoli i ulubieńców. Wielką atrakcją w trakcie imprezy, był show mistrza karate- p. Pawła Głowackiego i jego najmłodszych podopiecznych z naszej szkoły.

 Świetna zabawa była prawdziwą inspiracją do radości i tęsknoty za WIOSNĄ.

Serdeczne podziękowania dla pani Agnieszki Peryt za pomoc w zorganizowaniu  imprezy.

  Bożena  Śledź, Marta  Magnuszewska

           


Szkolne Igrzyska Sportowe

Pierwszy dzień wiosny "Jedynka" świętowała na sportowo. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Szkolne Igrzyska Sportowe.

   


EMILKA wygrała konkurs ogólnopolski 

We wtorek 13 marca 2018r. w Grójeckim Ośrodku Kultury odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki "O złotą nutkę" I miejsce w kategorii wiekowej dzieci kl.I-III Szkół Podstawowych zajęła EMILKA SZCZEŚNIAK.  

Serdeczne gratulacje dla młodej, zdolnej wokalistki z naszej szkoły!

              


Z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej

12 marca 2018r. klasa III f miała przyjemność uczestniczyć w przedstawieniu pt. „Dzień Kobiet na wesoło”- przygotowanym przez uczestników Terapii Zajęciowej w Łukowie. Kolejny raz uczniowie mogli podziwiać pomysłowość twórców i grę aktorów oraz doświadczyć wspaniałych przeżyć. Była to żywa lekcja tolerancji i akceptacji.

Jolanta Kowalczyk


Klasa IF w Policealnym Medycznym Studium Zawodowym w Łukowie  

W czwartek 15 marca dzieci z klasy 1F wzięły udział w zajęciach promujących zachowania zdrowotne. Dzieci uczestniczyły  w pogadance oraz warsztatach tematycznych dotyczących profilaktyki próchnicy. Zajęcia z zakresu edukacji stomatologicznej przeprowadziły słuchaczki higienistki stomatologicznej.

       


Muzykoterapia

W  marcu na przebudzenie przedwiosenne, klasa 1d uczestniczyła w kolejnym cyklu Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej. Wyciszeni, uspokojeni, zrelaksowani uczniowie wyrażali swoje emocje i doznania w czasie sesji.

 

                                                                                     Bożena Śledź, Marta Magnuszewska


Warsztaty Pisankarskie

Dnia 13.03. 2018 r., w czytelni szkolnej, z inicjatywy pani Anny Dmowskiej-Ciołek, odbyły się Warsztaty Pisankarskie, organizowane przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Zajęcia prowadziła pani Edyta Sak, członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Oddział w Łukowie. W warsztatach udział wzięły wszystkie klasy III i klasa I e.

Dzieci z ciekawością wysłuchały informacji o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych oraz o różnych technikach ozdabiania jajek. W czasie warsztatów nauczyły się ozdabiania ich techniką batikową (malowanie woskiem).

   


Wycieczka do Białej Podlaskiej

9 marca 2018 r. klasa III d i Klasa III g pojechały na wycieczkę do Białej Podlaskiej, gdzie uczniowie  trzeci już raz odwiedzili  Multicentrum i Bibliotekę Barwną. Biblioteka Barwna to nowoczesna biblioteka na miarę XXI wieku. Dzieci uczestniczyły w interesujących zajęciach, podczas których mogły samodzielnie tworzyć zagadki,  wiersze i rymowanki, poznały ciekawy i szeroki księgozbiór  biblioteczny.

Multicentrum to szeroka gama różnego rodzaju zajęć z różnych dziedzin. Najbardziej spodobały się dzieciom zajęcia  z multisztuki,  multijęzyka , multinauki. Uczniowie tworzyli ciekawe prace graficzne z użyciem nowoczesnego programu komputerowego, doskonalili  język angielski z wykorzystaniem programu edukacyjnego i tablicy multimedialnej, wykonywali doświadczenia i eksperymenty z zakresu fizyki, tworzyli własne budowle z klocków K’nex.

Wszystkie te zajęcia i zabawy dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń, a najbardziej doskonaliły ich kreatywność.

Organizatorki: Danuta Domańska, Marzena Jastrzębska


8 marca - obchody Dnia Kobiet w klasie I f

Klasa I F Dzień Kobiet świętowała w pizzerii Da Grasso.

Dzieci uczestniczyły w Warsztatach Małego Kucharza. Pod okiem fachowców poznawały proces powstawania pizzy.

Z zapałem lepiły i wałkowały ciasto oraz  nadawały indywidualny smak, dobierając ulubione składniki.

Wszyscy perfekcyjnie poradzili sobie ze składaniem pudełek na własnoręcznie wykonaną pizzę, która smakowała wyśmienicie.

Wszyscy zdobyli dyplom Małego Kucharza, zadowoleni i najedzeni wrócili do domów.

To był pracowity dzień,  pełen wrażeń – nie tylko kulinarnych!


Dzień Kobiet w I d

W dniu 8 marca 2018 r. okazało się, że w naszej szkole istnieje jedyny oddział żeński, liczący 22 dziewczynki. Jest to klasa 1d. Jedynymi mężczyznami są  wychowawcy: Bożydar Śledź i Martus  Magnuszewski- ,,Szpak".  Ci Panowie zadbali o ,,Kobietki" w dniu ich Święta. Były kwiaty, czekoladki, ciepłe frytki i słodkie soczki.

 W tym dniu śmiechu, zabawy i radości nie zabrakło.

 


Zajęcia techniczne z udziałem rodziców

28 lutego 2018r. w klasie 1d na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych, odbyły się zajęcia techniczne z udziałem Rodziców. Tematem pracy było wykonywanie wspólnie z dziećmi- wielkanocnych zajączków. Między innymi, wytwory naszych prac, przeznaczone będą na charytatywny  kiermasz wielkanocny, który odbędzie w dniach: 23.03, 26.03,27.03,28.03. 2018r. w ,,Małej Jedynce" ul. Stasia i Nel. Dochód z kiermaszu przeznaczamy na kosztowne leczenie i rehabilitację Lenki Wiśniewskiej - siostry bliźniaczki naszego ucznia z klasy. Wszyscy Rodzice kl.1d z wielkim zaangażowaniem włączyli się w ten szczytny cel.

 

                                                                          Bożena Śledź, Marta Magnuszewska


Zajęcia w Studium Medycznym w Łukowie

Dbając o prawidłowy rozwój dzieci i prowadzenie działań z zakresu profilaktyki zdrowotnej, uczniowie klas pierwszych i drugich biorą udział (poniedziałki)  w zajęciach profilaktyki próchnicy i chorób jamy ustnej. Zajęcia i pokazy na profesjonalnym sprzęcie, zorganizowane  są przez Medyczne  Studium w Łukowie.

                                                                                Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

 


Sukces Mai Gaweł - uczennicy klasy I B na wystawie międzynarodowej

Muzeum Regionalne oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej po raz kolejny ogłosiło konkurs na „Najpiękniejszą łukowską choinkę i ozdobę choinkową”. Konkurs odbył się w grudniu ubiegłego roku. Nadesłano na niego 113 choinek i 66 ozdób choinkowych.

Pięć najpiękniejszych prac zostało przesłanych do brzeskiego Obwodowego Muzeum Krajoznawczego na wystawę międzynarodową. Wśród tych prac znalazła się choinka wykonana przez Maję Gaweł - uczennicę klasy I B naszej szkoły ...czytaj więcej


GALERIA TALENTÓW

W dniu 7 marca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbyła się V edycja przedsięwzięcia artystycznego pod nazwą „Galeria Talentów”, na którą zaproszono nauczycieli, gości i rodziców.

W pierwszej części spotkania wystąpili uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, którzy swoje uzdolnienia rozwijają pod okiem wychowawców i nauczycieli ...czytaj więcej               Wpłaty za obiady za miesiąc  marzec  2018r  

Wpłaty gotówkowe  
1, 2, 5 marzec   godz.900- 1400 

(wpłaty po tym terminie nie będą przyjmowane )

 

wpłaty  przelewem
od 1 do  5 marca (liczy się data wpływu na konto szkoły)

 

Jeżeli wpłata będzie za niska zostaną skreślone  z karty obiadowej ostatnie dni miesiąca.

 

koszt dla uczniów 20 dni  x 3zł    =    60 zł

                  dla pracowników           60 + 46 = 106 zł

 


,, I kto to mówi? Czyli jak powstaje dubbing"

24 stycznia 2018 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w multimedialnej lekcji  - ,, I kto to mówi?. Czyli jak powstaje dubbing". Zajęcia są częścią  Ogólnopolskiego Programu Edukacji Filmowej.

Lekcja prowadzona przez aktora z Centrum Edukacji Filmowej miała na celu zapoznanie uczniów z tajnikami dubbingu.

Podczas  wirtualnych zajęć, dzieci poznały etapy pracy przy dubbingowaniu, odkryły - kto użycza głosu znanym postaciom z filmu.  Podczas warsztatów z aktorem wykonały szereg ćwiczeń na dykcję, nagrywały własny dubbing do fragmentu filmu- ,,Asterix i Obelix". Na zakończenie obejrzały pełnometrażowy film- ,,Epoka lodowcowa. Mocne uderzenie".  Uczniowie byli bardzo zadowoleni z ,,nietypowej lekcji" i mamy nadzieję, że będziemy korzystać z ofert i propozycji różnych lekcji i warsztatów edukacyjnych CEF.

Bożena Śledź, Marta Magnuszewska

  

 

 


Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łukowie
ogłasza nabór dzieci do
Szkoły Podstawowej Nr 1  im. ks. G. Piramowicza w Łukowie na rok szkolny 2018/2019.

Klasa pierwsza

W roku szkolnym 2018/2019r  dzieci urodzone w 2011r. (siedmiolatki) mają obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej.

W związku z tym rodzice dzieci urodzonych  w 2011r. , zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej Nr1  w Łukowie zobowiązani są do zapisania dziecka do szkoły.

Obwód szkoły  (wykaz ulic) znajduje się  na stronie internetowej www.sp1.lukow.pl w zakładce „O szkole”.

Dzieci urodzone  w 2011r.  zamieszkałe poza obwodem Szkoły Podstawowej Nr1  mogą być przyjęte do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, w przypadku wolnych miejsc. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący.

Zgłoszenie dziecka  do pierwszej klasy powinno nastąpić  w terminie 19.03. 2018r. – 16.04.2018r. w sekretariacie szkoły  (ul.Partyzantów 15) poprzez złożenie pisemnego zgłoszenia.

Załączniki do pobrania dotyczące zgłoszenia dziecka do I klasy:

  1. Zgłoszenie dziecka do obwodowej szkoły podstawowej.   pobierz (pdf)        pobierz (docx)

  2. Wniosek o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej mieszkającego poza  obwodem szkoły.   pobierz (pdf)        pobierz (docx)

  3. Załącznik  Nr 1 do Uchwały Nr XVII/245/2017 Rady Miasta Łuków z dnia 30 marca 2017r – Oświadczenie (dotyczy dziecka mieszkającego poza obwodem szkoły).   pobierz(pdf)        pobierz (docx)

 


Łuków 27.02.2018r.

         Na podstawie Zarządzenia Nr 9/2018  Burmistrza Miasta Łuków  z dnia 19 stycznia 2018r. w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łuków   informuję, że  w terminie 19.03.2018r. – 06.04.2018r.  należy złożyć wniosek o przyjecie  dziecka  do  klasy sportowej czwartej w roku szkolnym 2018/2019.

  W terminie 03.04.2018r. – 06.04.2018r. będą przeprowadzanie próby sprawności  fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziału sportowego.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie
Karol Ciołek

Wniosek o przyjecie  dziecka  do  klasy sportowej czwartej w roku szkolnym 2018/2019   


Łuków 26.02.2018r.

                 Stosownie do Zarządzenia  Nr 9/2018 Burmistrza Miasta  Łuków  z  dnia 19 stycznia 2018r. w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łuków informuję, że  w klasie czwartej  o profilu sportowym   w roku szkolnym 2018/2019  , wiodącymi dyscyplinami sportowymi  będą: dla chłopców -  piłka nożna , lekka atletyka , dla dziewcząt – piłka ręczna, lekka atletyka.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łukowie
Karol Ciołek


Terminy wejść w II półroczu roku szkolnego 2017/18 na pływalnię krytą Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie.

Od 26 lutego 2018 roku (poniedziałek) rozpoczną się zajęcia na pływalni krytej „DELFINEK”.

Poniedziałki: 26.02, 05.03, 12.03, 19.03, 26.03, 09.04, 16.04, 23,04, 07.05, 14.05, 21.05, 28.05

Wtorki: 27.02, 06.03, 13.03, 20.03, 27.03, 10,04, 17.04, 24.04, 08.05, 15.05, 22.05, 29.05

Środy: 28.02, 07.03, 14.03, 21.03, 28.03, 04.04, 11.04, 18.04, 25.04, 09.05, 16.05, 23.05, 30.05

Czwartki: 01.03, 08.03, 15.03, 22.03, 05.04, 12.04, 19.04, 26.04, 10.05, 17.05, 24.05

W związku z  kalendarzem uroczystości szkolnych terminy mogą ulec niewielkim zmianom! Informacje będziemy przekazywali z tygodniowym wyprzedzeniem. 

Autobus na każdą godzinę nauki pływania będzie kursował w miesiącach marzec (od 05.03.18), kwiecień, maj.

Wyjazd sprzed szkoły na ulicy Stasia i Nel 20 min przed rozpoczęciem zajęć i ulicy partyzantów 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.


INFORMACJA

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, informuje o zebraniu dla rodziców uczniów klas I w roku szkolnym 2018/2019, które odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Partyzantów 15  /sala gimnastyczna/ w terminie:

- 15.03.2018r. godz. 17.30 zebranie rodziców klas I (dzieci urodzone w roku 2011- cały rocznik)

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 Dyrekcja Szkoły


Zostaliśmy na noc w szkole ... z własnej woli.

W piątek 16 lutego skończyliśmy lekcje 12.20 i nie mogliśmy się doczekać kiedy ponownie przyjdziemy do szkoły. O 19.00 miała się rozpocząć nasza „Noc w szkole”, ale niektórzy z nas byli już po 18.00. Rozłożyliśmy materace i nasze rzeczy w sali gimnastycznej. W jednej z pobliskich pracowni rodzice przygotowali nam poczęstunek, a nieco po 20 „dojechała” pizza. Posileni, uśmiechnięci i pełni energii wbiegliśmy do hali sportowej. Tam wysłuchaliśmy kilku zasad obowiązujących podczas naszej imprezy ... czytaj więcej

  


                            GABRYSIA  ŁUKASIK  W  KONKURSACH  KOLĘD

Styczeń to tradycyjnie okres konkursów kolęd i pastorałek.  Gabrysia Łukasik z kl. IV b wzięła udział w trzech konkursach na szczeblu ogólnopolskim i w jednym o zasięgu regionalnym. W każdym z nich uzyskała punktowane miejsce. Oto jej osiągnięcia:

II miejsce-   Regionalny  Festiwal Kolęd i Pastorałek „ Kolęda Polska” w Opolu Lubelskim

III miejsce -  Ogólnopolski Konkurs  Kolęd i Pastorałek „Gloria” w Kielcach

wyróżnienie- Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach

wyróżnienie -  Ogólnopolski Konkurs Kolęd w Puławach

Najtrudniejszy dla Gabrysi okazał się konkurs w Kielcach. Była tam jedną z najmłodszych wokalistek w licznej (55 osób) kategorii wiekowej 10-13 lat. Poza tym w jej grupie śpiewali m.in. uczestnicy programu The Voice Kids, co świadczy o wysokim poziomie wystepów. Jednak jej brawurowe wykonanie pastorałki „Bambino Jazzu” sprawiło, że jury przyznało jej wysokie III miejsce.

Gratulujemy!

Przemysław Oskroba


Kolejne sukcesy EMILKI SZCZEŚNIAK 

Przesłuchania do XVI Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda Polska" w Opolu Lubelskim odbyły się w dniach 10-11 stycznia2018r. Na scenie OCK zaprezentowało się 251 uczestników. Decyzją jury w kategorii soliści dzieci 6-9lat pierwsze miejsce zajęła EMILIA SZCZEŚNIAK. 21 stycznia Emilka wystąpiła na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2018. W eliminacjach wzięło udział ogółem 1462 wykonawców. Emilka zajęła trzecie miejsce w grupie wiekowej dzieci klas I-III w kategorii soliści wokaliści. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Brawo!

         


Dzień Babci i Dziadka w Domu Seniora w Aleksandrowie

W środę 24 stycznia 2018 roku Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Nikiel-Kowalczyk, p. Alicją Strus, p. Martą Magnuszewską oraz p. Katarzyną Leczkowską zorganizowali uroczyste obchody święta Dnia Babci i Dziadka w Domu Seniora w Aleksandrowie.

Uczniowie przygotowali ciekawe występy artystyczne m.in. śpiewali piosenki, tańczyli, recytowali wiersze, opowiadali dowcipy. Pani Katarzyna Leczkowska wspólnie z dzićmi ze świetlicy z małej Jedynki przygotowała piękne kartki z życzeniami dla Seniorów. Aby osłodzić ten uroczysty dzień przynieśliśmy ze sobą słodki poczęstunek.

Nasza wizyta przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Wolontariusze wykazali się dużym zaangażowaniem, cierpliwością oraz wrażliwością wobec starszych osób, co wzbudziło ogromne uznanie wśród personelu Domu Seniora.

Dla nas wszystkich spotkanie to było cennym doświadczeniem, dlatego też zgodnie planujemy kolejne tego typu przedsięwzięcia.


 W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najciekawsze prace zostały przekazane na Bożonarodzeniowy Jarmark, który odbył się 17 grudnia 2017 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zdobiąc szkolne choinki i korytarze na I i II piętrze przy ul. Partyzantów, a także w małej Jedynce.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wykonanie pięknych prac, a Samorządowi Uczniowskiemu i Szkolnemu Klubowi Wolontariatu za zaangażowanie i pomoc w akcji.
 
więcej zdjęć
 

                             


 

                                                      


Nowe lektury

Biblioteka szkolna dzięki przekazaniu książek na kwotę 500 złotych przez P. K.S. w Łukowie zyskała lektury szkolne obowiązujące w klasie VII-ej. Są to: ,,Zemsta” Aleksandra Fredro, ,,Dziady cz. II” Adama Mickiewicza, ,,Qvo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Księgozbiór szkolny został wzbogacony o 69 woluminów.

                                


„Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony”. [Paulo Coelho]

12 stycznia, w piątkowe południe w auli I LO miało miejsce podsumowanie akcji charytatywnej Aniołkowe Granie. Wśród wielu zaproszonych gości była też reprezentacja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, pani Agnieszka Nikiel – Kowalczyk w towarzystwie Aniołków ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Dzięki ofiarności całej społeczności naszego przedszkola i szkoły zebraliśmy 1800 zł, za które zostały zakupione bony prezentowe dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Wicedyrektor Barbara Czubaszek złożyła je na ręce dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pana Lecha Dębczaka.

               
                                      więcej zdjęć

Galę uświetniły liczne występy artystyczne. Wielkie brawa zebrał występ zespołu tanecznego „Iskierki” z naszej szkoły, który przygotowała pani Dorota Oskroba.

Składam serdeczne podziękowania Dobrym Aniołom: rodzicom, dzieciom, nauczycielom, którzy włączyli się w akcję.

 Barbara Czubaszek

Więcej informacji -  http://www.podlasie24.pl/lukow/kultura/lukow-miastem-aniolow-24079.html


Grupa „Pszczółki”, z Przedszkola Miejskiego Nr 6, w bibliotece


9 stycznia 2018 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia czytelnicze, które przeprowadziła kol. Małgorzata Chudzik. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się po co chodzimy do biblioteki, wysłuchały opowiadania czytanego przez prowadzącą zajęcia oraz odwiedziły bibliotekę w budynku przy ul. Stasia i Nel, gdzie wypożyczyły książeczki. Dzieci były zainteresowane zajęciami i z przejęciem wybierały samodzielnie książeczki, które wzięły do domu.

SUKCESY WOKALNE EMILKI, WERONIKI I MARTY

Uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca na IX Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej w kategorii soliści. EMILKA SZCZEŚNIAK zajęła I miejsce, WERONIKA WIERZCHOWSKA zajęła II miejsce, a MARTA WARDAK - III miejsce. Wszystkim gratulujemy znakomitych wyników i życzymy kolejnych sukcesów

                          


I miejsce Emilki Szcześniak w Karczmiskach

5 stycznia w Karczmiskach odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W kategorii soliści EMILKA SZCZEŚNIAK zajęła I miejsce. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!

                           


Konkurs plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową 2017

W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową 2017. Wśród laureatów znalazły się również uczennice naszej szkoły: Aleksandra Tchórzewska z kl. 3 e (opiekun - pani Anna Malon), Paulina Malon z kl. 3 g  (opiekun - pani Marzena Jastrzębska), Julia Orzeł z kl. 7 d (opiekun - pan Sławomir Uszko).

Laureatkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

                           


II miejsce EMILKI SZCZEŚNIAK  w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Rozśpiewane ZOO"

W Zamościu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Rozśpiewane ZOO". Już od 5 lat Ogród Zoologiczny im.Stefana Milera w Zamościu wraz ze Szkołą Muzyczną "YAMAHA" i Fundacją dla Zwierząt "TECTRUM" organizuje konkurs piosenki. Utwory, z którymi na scenie wystąpić mogą młodzi wokaliści, muszą opowiadać o zwierzakach.Po wysłuchaniu wszystkich uczestników ogólnopolskiego konkursu, w którym udział wzięli wokaliści z różnych miejscowości naszego kraju , jury postanowiło przyznać nagrody. W kategorii wiekowej od 6 do 9 lat , II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły EMILKA SZCZEŚNIAK. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych! ___

,, I  Ty możesz zostać Świętym  Mikołajem"

    Uczniowie klasy 1 ,,d" w dniu   06.12.2017r.  postanowili zostać  Mikołajami i obdarować swoich najbliższych  smakowitym prezentem - własnoręcznie wykonaną pizzą. W tym celu udali się na warsztaty kulinarne do ,,Bella Agatina", gdzie poznali tajniki wypieku najlepszej pizzy. Czy pizza była znakomita??? Chyba tak!!!


,,Muzykoterapia dla ciała i ducha" - fale dźwiękowe  odzwierciedleniem fizyki.

       Pod czujnym  okiem p. terapeutki Joanny Celińskiej, klasa 1 ,,d" poznała  pierwsze tajniki fizyki.

  Realizując cykliczne zajęcia - ,,Koncert kamertonów" doświadczono, że kamertony emitują naturalną falę w skali pitagorajskiej,  która przywraca do stanu harmonii i tym samym uspokojenia psychiki i zrelaksowania się.

 


LEKTURY

5 grudnia ruszył serwis lektury.gov.pl zapewniający bezpłatny dostęp do utworów literackich znajdujących się na ministerialnej liście lektur szkolnych.

Lektury.gov.pl  to wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji. Od dziś, każdy chętny może pobrać na komputer, tablet, smartfon lub czytnik jedną z lektur literatury polskiej i światowej. Pomysłodawcy podkreślają, że serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach, nauczycielach i wykładowcach.

Serwis ma pełnić rolę cyfrowej biblioteki, zapewniającej dostęp do książek o każdej porze i na wiele rodzajów urządzeń. Obecnie liczy ona więcej niż 700 pozycji, co stanowi 32 proc. wszystkich lektur szkolnych. Znajdziemy na nich zarówno lektury obowiązkowe, jak i uzupełniające szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na lektury.gov.pl udostępniono zarówno utwory prozatorskie, jak i poetyckie czy dramatyczne.

Obecnie lektury dostarcza pięć podmiotów. Są to: Wolne Lektury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Nexto i Legimi.

Korzystanie z serwisu Lektury.gov.pl jest niezwykle proste.

Z serwisu możemy korzystać na komputerze, smartfonie czy tablecie, ale lektury możemy czytać również na czytnikach ebooków. Na stronie Lektury.gov.pl znajduje się wyszukiwarka dzieł literackich. Po wpisaniu np. frazy “Henryk Sienkiewicz” wyświetli się nam lista utworów noblisty. Przykładowo powieść “Krzyżacy” dostępna jest w formatach .mobi, .epub i .pdf. Otworzymy ją zatem na urządzeniach mobilnych, czytnikach Amazon Kindle lub dowolnych innych czy pececie.


Biblioteka szkolna wznawia konkurs dla systematycznych czytelników

Czytając książki zdobywasz wiedzę, a odwiedzając bibliotekę nagrody

Konkurs rozpocznie się 8 stycznia 2018 r. W wyznaczone przez komisję konkursową dni, uczniowie wypożyczający książki otrzymają karteczkę z pieczątką biblioteki szkolnej. Dostaną je tylko ci czytelnicy, którzy zwracając książkę wypożyczą następną. Chętni do udziału w konkursie powinni karteczki zbierać i przekazać je do biblioteki szkolnej do dnia 25 maja 2018 r. w opisanej kopercie (imię i nazwisko ucznia oraz klasa). Karteczki zostaną zliczone i po trzech uczniów z każdego poziomu klasowego, którzy zgromadzą największą ich ilość, zostaną nagrodzeni wspólnym wyjściem do kina i innymi nagrodami.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

Biblioteka szkolna

Regulamin konkursu dla systematycznych czytelników ...czytaj więcej


"TYDZIEŃ WOLONTARIATU" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W ŁUKOWIE

W związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie zorganizował cykl imprez promujących ideę bezinteresownego pomagania innym.

Obchody "TYGODNIA WOLONTARIATU" rozpoczęliśmy od prezentacji plakatów zachęcających do pomagania innym, które zostały wykonane przez uczniów biorących udział w konkursie plastycznym pt."SERCA OTWARTE DLA INNYCH". Najbardziej spodobały się prace wykonane przez: Roksanę Szczygieł kl. III b - I miejsce, Natalię Jędrzejkowską kl. III g - II miejsce i Aleksandrę Niedziółkę kl. IV g – III miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

     

Od poniedziałku 4 grudnia zbieraliśmy dary w ramach akcji "SZLACHETNA PACZKA". Wspólnie z p. Piotrem Gajem i przyjaciółmi z Siłowni Colloseum w Łukowie przygotowaliśmy paczki ...czytaj wiecej


XXI WOJEWÓDZKI JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

12 grudnia 2017 roku w Lubelskim Centrum Kultury odbył się koncert finałowy i podsumowanie 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Jury pod przewodnictwem p. Grażyny Jakubeckiej – aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie wyłoniło laureatów spośród reprezentantów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i dorosłych z całego województwa lubelskiego. W kategorii szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała MARTA WARDAK uczennica kl.III B (op. Barbara Zaniewicz) 

Nagrody i wyróżnienia wręczał laureatom Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury p. Artur Sępoch w asyście p. Grażyny Jakubeckiej, p. Anny Kistelskiej z WOK i p. Anny Krawczyk - członka jury a jednocześnie reprezentantkę gospodarzy. To wydarzenie było przeżyciem duchowym dla recytatorów, ich krewnych oraz instruktorów ceniących wagę słowa i artystycznych emocji związanych z pracą nad wyborem i interpretacją wartościowej literatury. Gratulujemy Marcie i życzymy dalszych sukcesów!

         

 


Dzień Otwarty

14 grudnia w godzinach 17.00 - 19.00 zapraszamy na Dzień Otwarty.


                XVIII edycja Akcji Polacy Rodakom

Po raz kolejny nasza szkoła i przedszkole wzięły udział w akcji charytatywnej Polacy – Rodakom. To już XVIII edycja tej akcji. Podobnie jak w ubiegłym roku cała społeczność szkoły i przedszkola włączyła się w nią. Mamy z klasy I d pomagały pakować produkty spożywcze w szkole przy ul. Stasia i Nel. W szkole przy ul. Partyzantów do pomocy aktywnie włączył się Szkolny Klub Wolontariatu na czele z opiekunką p. Agnieszką Nikiel – Kowalczyk. Całą pracę koordynowała p. Anna Szczygieł –dyrektor Biura p. Senatora Stanisława Gogacza oraz wicedyrektor Barbara Czubaszek.

         


XVI Wojewódzki  Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego
pt. „Uśmiech Pana Boga”

5 grudnia w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się XVI Wojewódzki  Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego pt. „Uśmiech Pana Boga”. Po przesłuchaniach recytatorów, komisja artystyczna powołana przez organizatorów wyłoniła trzech laureatów w kategorii wiekowej I-III. Wśród nich znalazły się dwie uczennice naszej szkoły : Julia Drozd z III C (op. Dorota Oskroba) oraz Zosia Kowalczyk  z III G (op. Marzena Jastrzębska). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             


"Szlachetna paczka" 

Nasza Szkoła wspólnie z p. Piotrem Gajem oraz całą ekipą Siłowni Colloseum dołączyła do akcji "SZLACHETNA PACZKA". Jeśli ktos chciałby pomóc naszej wybranej rodzinie z Łukowa, prosimy o przyniesienie do specjalnie przygotowanych pudełek (znajdujących się na każdym piętrze): produktów spożywczych o długim terminie ważności, środków czystości, artykułów higienicznych, kosmetyków ( spis potrzebnych produktów znajduje się na plakatach wykonanych przez Szkolny Klub Wolontariatu). 

"SERCA OTWARTE DLA INNYCH"

Zbiórka trwa do 8 grudnia 2017r. (do piatku).

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

                                         Samorząd Uczniowski

                                         Szkolny Klub Wolontariatu Wpłaty za obiady za miesiąc  grudzień  2017r  

  wpłaty gotówkowe  

1,4,5,6,7 grudzień  godz.900- 1400 

(wpłaty po tym terminie nie będą przyjmowane )

 

wpłaty  przelewem  

  od  1  do 7 grudnia 2017r.(liczy się data wpływu na konto szkoły)

proszę nie robić przelewu w listopadzie

 

Jeżeli wpłata będzie za niska zostaną skreślone  z karty obiadowej ostatnie dni miesiąca.

 

koszt dla uczniów 15 dni  x 3zł    =    45zł

        dla pracowników                         45zł +34,50zł =  79,50zł


Wyśpiewane sukcesy

17.listopada na XII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim I miejscewyśpiewała Emilka Szcześniak, Zuzia Bochman, Marta Wardak, Gabrysia Łukasik i Mikołaj Gajowy otrzymali wyróżnienia.Gratulujemy!

 


Konferencja pt. "Kornik taki mały a taki groźny. Wprowadzenie do świata owadów"

Dnia 17 listopada 2017r. klasy 7a i 7c uczestniczyły w konferencji pt. "Kornik taki mały a taki groźny. Wprowadzenie do świata owadów", którą zorganizowało Nadleśnictwo Łuków, Lasy Państwowe w Ławkach, a poprowadzili pracownicy Zakładu Ochrony Lasów w Łodzi. Uczniowie wysłuchali prelekcji oraz uczestniczyli w warsztatach, gdzie obserwowali formy rozwojowe oraz różne gatunki owadów - szkodników przez przyrządy optyczne.

           

Joanna Bartmańska

Alicja Strus


Dzięki nauce możesz osiągnąć bardzo wiele. Jak się uczyć, żeby się nauczyć? Poniższe zasady mogą zupełnie zmienić sposób, w jaki patrzysz na proces uczenia się, pozwalając dogłębnie go zrozumieć.

Zasady dobrego uczenia się

1.     Zmotywuj się.

Przekonaj samego siebie, że to, czego musisz się nauczyć, jest ciekawe i potrzebne. Dzięki zdobytym informacjom i umiejętnościom stajesz się mądrzejszy i możesz zyskać dobrą ocenę.

 

2.     Przygotuj miejsce do nauki.

Wybór odpowiedniego miejsca do nauki ma duży wpływ na jakość i wygodę uczenia. Temperatura
w pokoju powinna być taka, abyś nie zwracał na nią uwagi (czyli nie za zimno, nie za gorąco). Pamiętaj o przewietrzeniu pokoju. Biurko powinno być duże, aby bez problemu zmieścić na nim książki i zeszyty;  ...czytaj więcej


W ramach cyklicznych  akcji „Bezpieczeństwo”, w dniach 16 i 20 listopada uczniowie, klas piątych uczestniczyli w szkoleniu  z zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbywało się w łukowskim „Medyku”. Podczas spotkania pani instruktor zwróciła uwagę dzieci na potrzebę posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, która daje szansę na  uratowanie ludzkiego życia. W czasie tego szkolenia uczniowie zaprezentowali zdobytą już wiedzę i poznali zasady postępowania przy często występującej chorobie, jaką jest padaczka, jak należy postępować przy zadławieniach,  poparzeniach,  krwawieniach czy złamaniach kończyn. Ponadto prowadząca pokazała jak wykonać resuscytację – reanimację u osoby dorosłej i małego dziecka oraz jak prawidłowo ułożyć poszkodowaną osobę w pozycji, bocznej bezpiecznej. Spotkanie umożliwiło dzieciom ćwiczenia na profesjonalnych zestawach medycznych  (fantomy różnego typu i zestawy do udzielania pierwszej pomocy). Szkolenie, w ramach współpracy z Medycznym Studium Zawodowym  zorganizowała Bogusława Świderska.

              


GABRYSIA  ŁUKASIK  Z NAGRODĄ GŁÓWNĄ W OGÓLNOPOLSKIM  FESTIWALU !

18- 19 listopada 2017 w Wożnikach koło Częstochowy odbył się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Henryka Hampla. Po wcześniejszych eliminacjach udział w konkursie wzięła   Gabrysia Łukasik z klasy IVB. Co odróżnia ten konkurs od innych? Otóż wokaliści wykonują tam piosenkę przy muzyce granej „na żywo” przez band. Muzycy bandu (perkusja, fortepian, gitara, gitara basowa, klarnet, saksofon, trąbka) to  instrumentaliści  m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i Polsat Superhit Festiwal!. Nasza szkolna wokalistka czuła się przy takim akompaniamencie jak „ryba w wodzie”.  Wizerunek sceniczny, kreacja aktorska, naturalność oraz interpretacja piosenki przy muzyce granej „na żywo” sprawiły, że jury przyznało Gabrysi nagrodę główną w tegorocznej edycji festiwalu.  Oprócz dyplomu zainkasowała także nagrodę pieniężną 700 zł.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Przemysław Oskroba

          


Od 27 listopada ruszamy z XVIII edycją akcji "Góra Grosza". Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną. Pieniądze będą zbierane codziennie, na długiej przerwie, przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zbiórka będzie trwała do 21 grudnia.

Samorząd Uczniowski

Szkolny Klub Wolontariatu


Zachęcamy wszystkich do zbierania plastikowych nakrętek dla Mai Przegalińskiej. Specjalne pudełka znajdują się na parapetach oraz przy hali sportowej. Dodatkowo, każdy moze zbierać nakrętki w domu i co jakiś czas przynosić do szkoły.

Do tej pory udało nam się zebrać 5 ogromnych worków:-), które zostały przekazane rodzinie Mai.

 

Samorząd Uczniowski

Szkolny Klub Wolontariatu


III miejsce EMILKI SZCZEŚNIAK

11-12 listopada 2017r. odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży"Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie. Jury, w składzie którego byli m.in. Sławomir Wierzcholski, Wanda Kwietniewska, Kornelia Pacuda, Arisa Vinci, przesłuchało 114 solistów i zespołów z całej Polski. EMILKA SZCZEŚNIAK w kategorii dzieci od 8 do 10 lat zajęła znakomite III miejsce. Gratulujemy!

         


Wielki sukces sportowy

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie odniosła wielki sukces sportowy !!!!! W klasyfikacji prowadzonej przez Wojewódzki Lubelski Szkolny Związek Sportowy  szkoła zajęła II miejsce w województwie za rok szkolny 2016/2017.  Doskonały wynik ,,Jedynki” przyczynił się do tego, że powiat łukowski zajął II miejsce w województwie w klasyfikacji sportowej  powiatów województwa lubelskiego.

Gala, na której uhonorowano zwycięskie placówki odbyła się 13 listopada 2017r. w Chełmie. Naszą szkołę reprezentował  pan Dyrektor Karol Ciołek oraz państwo nauczyciele wychowania fizycznego – Jolanta Suchodolska i Janusz Rzymowski.
Pamiątkowe dyplomy oraz okazały puchar w imieniu starosty łukowskiego odebrał Krzysztof Konstanty– dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego oraz Karol Ciołek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego.
O wysokim miejscu Powiatu Łukowskiego zadecydował niewątpliwie sukces Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie kierowanej przez dyrektora Karola Ciołka, która zajęła kolejny raz wysoką pozycję w klasyfikacji. Tym razem była to II pozycja w województwie.
Puchar dla ,,Jedynki” odebrał dyr. Karol Ciołek oraz nauczyciele wf – Jolanta Suchodolska i Janusz Rzymowski.


PAŹDZIERNIKOWA WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO – KLASY 4E i 4F

To była nasz pierwsza wspólna wycieczka…. Nowi koledzy, koleżanki…Pogoda dopisała nam. Uroczo było spacerować po pięknych ścieżkach tego zabytkowego miasta. Na miejsce z Janowca dopłynęliśmy statkiem, z którego rozpościerał się piękny widok na cała okolicę. Wspólnie z naszym przewodnikiem zwiedziliśmy najciekawsze zakątki Kazimierza, m.in. Górę Trzech Krzyży, Basztę i ruiny zamku. Ciekawym punktem wycieczki były warsztaty wypiekania kogutów w piekarni Sarzyński. Do wąwozu, zwanym Korzeniowym Dołem udaliśmy się ekobusikami. Nie bez powodu nazywany jest jednym z najpiękniejszych w okolicy, a my na własne oczy mogliśmy podziwiać poczynania matki natury.

   


Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel, przypominający tę rocznicę. Fakty historyczne, trudną droga do polskiej niepodległości przedstawili uczniowie klasy VI a z wychowawczynią. Piękne patriotyczne piosenki w wykonaniu Mikołaja Gajowego, Mai Celińskiej, Alicji Kot i Michaliny Suchodolskiej przeplatały teksty przypominające o świętościach narodowych, o walce, honorze, przelanej żołnierskiej krwi i polskich symbolach narodowych. Publiczność z zainteresowaniem i wzruszeniem obejrzała taniec symbolizujący walkę Polski z zaborcami przygotowany przez p.Bożenę Śledź.

    

filmik z apelu


ZAPROSZENIE

Biblioteka szkolna w budynku przy ul. Partyzantów 15 zaprasza wszystkich czytelników i sympatyków książek do wzięcia udziału w akcji UWOLNIJ KSIĄŻKĘ.

Akcja skierowana jest do całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli i rodziców.

Jeśli masz ciekawą, przeczytaną i niepotrzebną książkę to koniecznie przynieś ją do biblioteki szkolnej w dniach

od 15 listopada do 29 listopada 2017r. w godz. 8.00 – 14.00.

Czekamy na książki w dobrym stanie, które ,,uwolnimy” i podzielimy się z innymi.

Z góry dziękujemy

UWOLNIJ KSIĄZKĘ /BOOKCROSSING/

Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 roku. Uwalnianie książę ( krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom polegająca na pozostawieniu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych. Akcja jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.

W naszej bibliotece ,,uwolnione” książki zostaną opatrzone specjalną pieczątką i wystawione na przygotowanym do tego regale umieszczonym w bibliotece szkolnej. Regał będzie opatrzony informacją o akcji oraz hasłem ,,Jestem uwolnioną książką”. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną.


Konkurs recytatorski „Moja Niepodległa"

7 listopada 2017 roku w Galerii PROwizorium ŁOK odbył się konkurs recytatorski „Moja Niepodległa". Konkurs w ramach Łukowskiej Mocy Kultury „Moja Niepodległa" zorganizowali: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Komisja w składzie: Jolanta Zienkiewicz Gnas, Kacper Sacharczuk oraz Alicja Tomaszewska po wysłuchaniu recytatorów przyznała nagrody 11 laureatom w czterech kategoriach wiekowych. Wśród nich  znalazły się nasze dwie uczennice: Julia Drozd z III C (op.p. Dorota Oskroba) i Zosia Kowalczyk z III G ( op.p. Marzena Jastrzębska). Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i wystąpią w Koncercie Laureatów, który odbędzie się w piątek 10 listopada 2017 roku o godz. 13.00 w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. GRATULUJEMY!

        


Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki  Jana Wojdaka"

W tym roku już po raz  osiemnasty ruszył  Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki  Jana Wojdaka" promując i pomagając uzdolnionej młodzieży rozwijać swój talent muzyczny. Twórcą festiwalu jest pan Jan Wojdak, wokalista znanego zespołu "Wawele".  Eliminacje do festiwalu  zostały przeprowadzone w wielu  ośrodkach kultury w całej Polsce. W imprezie rokrocznie uczestniczy kilka tysięcy dzieci i młodzieży. Jednakże do przesłuchań finałowych przechodzi około 200 wokalistów.

 Wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki : Marta Wardak, Weronika Wierzchowska i Mikołaj Gajowy wzięli udział w eliminacjach i za swoje mistrzowskie wykonanie otrzymali nominację do przesłuchań finałowych, które odbędą się  w najbliższy weekend w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. 11 listopada (sobota) od godz. 9:00 będą trwały przesłuchania finałowe, natomiast 12 listopada  (niedziela) o godz. 11:00 rozpocznie się koncert finałowy. Gratulujemy! Życzymy powodzenia w Krakowie  i trzymamy kciuki!!!

   


Piknik charytatywny w Tuchowiczu

5 listopada w Zespole Szkół w Tuchowiczu miał miejsce piknik charytatywny. Odbywał się pod hasłem „Stawiamy Klaudię na nogi”, a cały dochód był przeznaczony na leczenie i rehabilitację Klaudii. W naszej szkole zbieraliśmy pieniążki na ten cel, w akcję włączyły się zarówno młodsze klasy jak i samorząd uczniowski. Piknik był okazją do przekazania kwoty 2150 zł 54 gr! Pieniądze na ręce pani Dyrektor Zespołu wręczyły wicedyrektor Barbara Czubaszek i Agnieszka Nikiel Kowalczyk, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu. Otrzymaliśmy uroczyste podziękowania i brawa od zgromadzonej licznie publiczności. W programie pikniku były również pokazy sportowe, przedstawienie teatralne, loterie, wizyta motocyklistów z Bears Riders.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, którzy włączyli się w akcję!

Barbara Czubaszek


GABRYSIA  ŁUKASIK STYPENDYSTKĄ  BURMISTRZA MIASTA ŁUKÓW

25 pażdziernika  2017 roku w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się recital stypendialny uczennicy kl. IVB naszej szkoły Gabrysi Łukasik.

W uznaniu jej sukcesów  Burmistrz Miasta Łuków  przyznał jej stypendium  w dziedzinie śpiew.

Przybyli na to spotkanie Sekretarz Miasta Łuków Ryszard Szczygieł oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Łuków Marek Król wręczyli upominki od miasta Łuków.

Swoją przygodę z piosenką Gabrysia rozpoczęła już w przedszkolu, gdzie jako sześciolatek odniosła swój pierwszy znaczący sukces- przygotowana przez panią Dorotę Oskroba zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Śpiewający Słowik” w Rykach.

Od klasy pierwszej pracę z Gabrysią rozpoczął pan Przemysław Oskroba. Pod jego kierunkiem odniosła wiele sukcesów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Do największych w okresie stypendialnym należą:

- II miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie  Kolęd w Puławach

- I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Jesienne Nutki”  w Lublinie

- III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „ Śpiewający Słowik ‘’  w Rykach

- wyróżnienie w Konkursie Piosenki „Debiut” w  Siedlcach

- Grand- Prix w Festiwalu  Piosenki „Moich Rodziców” w Wiśniewie.

 Obecnie Gabrysia doskonali swój głos również  w Fabryce Piosenki ŁOK, gdzie odnosi wiele sukcesów.   Uczęszcza  także  drugi rok do Szkoły Muzycznej w Łukowie w klasie fortepianu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przemysław Oskroba.

    


Wycieczka klasy III c

27.10.2017r. uczniowie kl. III C wraz z wychowawczynią odwiedzili Lublin. Dzieci swoją wycieczkę rozpoczęły od wizyty w Teatrze  im. Hansa Christiana Andersena. Tam uczniowie obejrzeli przestawienie pt. „Koziołek Kręciołek”, w czasie którego, wraz ze wspomnianym bohaterem wyruszyły  w podróż  odkrywania tego, co nieznane.  Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin „Mania Skakania”, w którym dzieci,  mając do dyspozycji szereg różnorodnych trampolin i innych atrakcji, bardzo aktywnie spędziły czas. Po tak wyczerpującej zabawie ruchowej i pysznym obiedzie przyszła pora na rozwijanie swojej wyobraźni i zdolności konstrukcyjnych na Wystawie Klocków LEGO. Uczniowie mieli nie tylko możliwość tworzenia własnych budowli, ale również obejrzenia niesamowitych, wielkich budowli złożonych z kilku milionów klocków i eksponatów interaktywnych.

                                                                                                                         Dorota Oskroba 

 


Wpłaty przelewem za obiady szkolne

od pierwszego do piątego dnia roboczego każdego miesiąca (liczy się data wpływu na konto szkoły)

 

Listopad 2017r. od 2 do 9 listopada

20dni x 3zł = 60zł

 

Dane do przelewu

Zespół  Szkolno –Przedszkolny w Łukowie, ul.Partyzantów 15 ,21-400  Łuków    

Nr  konta   63 9206 1048 7103 0498 2000 0020

W tytule przelewu proszę podać :

Wpłata za obiady szkolne za miesiąc(podać miesiąc i rok), imię, nazwisko i klasę dziecka

(np. 20 dni x 3zł= 60zł,)

W przypadku wpłaty niepełnej kwoty proszę wyszczególnić dni w których dziecko nie będzie korzystało z obiadu i dni za które dokonano odliczenia(odliczenia tylko po uprzednim zgłoszeniu i zwrocie niewykorzystanych numerków)

Przykład opisania przelewu:

Tytuł przelewu: wpłata za obiady szkolne za październik 2017r, Jan Kowalski kl.4d, bez 6 i 20 października 2017r, odliczenia 18 i 19 wrzesień2017r

 

W przypadku odpisów za poprzedni miesiąc kwotę odpisu i wpłatę za bieżący miesiąc należy każdorazowo uzgodnić z intendentem.


Wojewódzkie drużynowe biegi sztafetowe

W ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci dnia 27.10.2017r. w Adamowie odbyły się Wojewódzkie drużynowe biegi sztafetowe. W kategorii dzieci rocznik 2007 i młodsi w klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły 4 miejsce, a chłopcy 1. W skład reprezentacji dziewcząt weszły: Kucińska Weronika, Ksok Nelly, Józwik Julia, Dmowska Natalia, Nowicka Maja, Olszewska Maja, Dołęga Alicja. W skład reprezentacji szkoły chłopców: Rybka Bartosz, Świerczewski Bolesław, Pracz Szymon, Kucharski Igor, Wołek Szymon, Kuczyński Filip i Niebrzegowski Maciej. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w indywidualnej klasyfikacji powiatowej w kategorii dziewcząt Weronika Kucińska zajęła 3, a wśród chłopców Bartosz Rybka został sklasyfikowany na 1 miejscu. Opiekunem dziewczynek jest pani Ewa Mrozowska, a chłopców pan Stanisław Chudzik.

         


Kolejny sukces EMILKI SZCZEŚNIAK

19 października 2017r. EMILKA SZCZEŚNIAK zajęła I miejsce w kategorii (ur.2008-2010) na VI Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży "Debiut 2017" w Siedlcach. 26.X.2017r. wystąpiła w sali widowiskowej "Podlasie" MOK w Siedlcach na Koncercie Laureatów tego konkursu śpiewając piosenkę "Koci wesoły świat". Serdecznie gratulujemy kolejnego w tym roku sukcesu i życzymy kolejnych.

  


„Mobilne planetarium w naszej szkole''

        Nasza szkoła otwarta jest na różne, ciekawe przedsięwzięcia.  25 października 2017r .w „Małej jedynce" gościliśmy mobilne planetarium. Uczniowie klas pierwszych i drugich  z wychowawcami, uczestniczyli w edukacyjnym seansie – „Zaczarowana  rafa". Ogromna kopuła w środku kryła wiele podwodnych wrażeń. Dzieci pogłębiły swoją  wiedzę dzięki  niepowtarzalnym widokom  z głębin oceanu, gdzie mogły również popływać z rekinami.


„Dźwięk, którego nie ma, ale słychać go i czuć"

Klasa 1, „d" ponownie uczestniczyła w cyklicznej sesji Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej –„Koncert kamertonów", prowadzonej przez terapeutkę panią Joannę Celińską.

Każda komórka w ciele wydaje dźwięk. Ten dźwięk jest życiem w samym sobie. Komórki natomiast mogą być pobudzane i stymulowane przez dźwięk i muzykę. Każda część ciała posiada mieszany wzorzec harmonijny. Ten wzorzec jest obecnie odczytywany i może być „wgrywany" do organizmu i pojedynczej struktury. (dr Peter Guy Hanners)

Na naszej sesji Pani terapeutka zaprezentowała kilka technik kamertonowych, przede wszystkim  dla wyciszenia, relaksu, wrażeń słuchowych.  Zmiany w brzmieniu dźwięku sugerują, co się dzieje w ciele.  A co się dzieje z emocjami dzieci?  Zdjęcia mówią same za siebie.

                                                                         Bożena Śledź

https://drive.google.com/drive/folders/0B5SY925eFMDWLU05aGdSNElwazg


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

Zgodnie z zapisem §5 ust.1 pkt1  Rozporządzeniem MEN z dn. 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U.z 2017r.1603) dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym  2017/2018 są dni:

13 października 2017r.  (piątek)

02 listopada 2017r. (czwartek)

22 grudnia (piątek)

02 stycznia 2018r. (wtorek)

30 kwietnia 2018r. (poniedziałek)

02 maja 2018r. (środa)

04 maja 2018r. (piątek)

01 czerwca 2018r. (piątek)

W wymienionych dniach w świetlicy szkolnej będą zorganizowane  zajęcia wychowawczo-opiekuńcze dla dzieci,  które nie będą miały zapewnionej  przez rodziców opieki .

Powyższa decyzja został ustalona w uzgodnieniu z radą pedagogiczną, radą rodziców i samorządem uczniowskim.

Ślubowanie klas pierwszych


MARTA WARDAK nominowana do wojewódzkiej edycji „21 JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO”

12 października 2017 roku w Galerii „PROwizorium” Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się powiatowe jesienne święto poezji. Jako jedyna z naszej szkoły - nominację do Turnieju Wojewódzkiego „XXI JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO” w Lublinie otrzymała MARTA WARDAK z kl. IIIb. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała EMILIA PAWLAK z kl. Ic. Opiekę artystyczną nad dziewczynkami sprawowała Barbara Zaniewicz i Hanna Wiącek. Wyróżnienie otrzymał również MACIEJ RADOMYSKI uczeń klasy 4c, instruktorem Maćka jest Pani Ewa Tomasiewicz.

Gratulujemy recytatorkom i życzymy dalszych sukcesów!!


„Koncert kamertonów"

Na początku października 2017 r. klasa 1, d” uczestniczyła w nietypowym koncercie. Zaproszonym gościem była wykwalifikowana terapeutka - Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej- p. Joanna Celińska. Muzykoterapia Dogłębno- Komórkowa to metoda znana w Polsce i na świecie od 10 lat.  Spełnia wszystkie normy, w tym także unijne. Również Ministerstwo Edukacji Narodowej zatwierdziło program MD-K 2010 r. Koncert za pomocą dźwięków kamertonów przynosi spokój psychiki, wyciszenie, głęboki relaks. Ku zadowoleniu uczniów i wychowawcy, z entuzjazmem przyjęto propozycję sympatycznej pani terapeutki, aby takie koncerty odbywały się w klasie raz w miesiącu.

 Bożena Śledź

Zdjęcia i filmiki

https://drive.google.com/drive/folders/0B5SY925eFMDWa1hBVkVJRVhGcnM


Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi: uczenie się.
(J. Kurczab)

 

Ogłoszenie

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS


Kolejny duży sukces Emilki Szcześniak

Emilka Szcześniak z klasy IIIb zajęła I miejsce na XIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Pieśń  Ojczyzny Pełna”, który w dniu 26 września 2017 roku odbył się w Domu Kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku. Emilka  startowała w kategorii klas 1-3 szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy  sukcesu i życzymy kolejnych!!!

     


Zajęcia nauki pływania

Od 2 października 2017r. odbywać się będą zajęcia nauki pływania na pływalni krytej "Delfinek" ...czytaj więcej


W  tym roku po raz szesnasty Europa świętuje swoje bogactwo językowe.

Europejski Dzień Języków

został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku.

Tegoroczne wydarzenie będzie świetna okazją do podkreślenia językowej różnorodności i pokazania, że nauka języków obcych może być  dobrą zabawą i fascynującą przygodą.

Nasza szkoła postanowiła również wziąć udział w tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków poprzez organizowanie dla uczniów konkurs plakatów i pocztówek pod hasłem 

„150 języków to bogactwo Europy...”

· konkurs jest adresowany do dzieci uczących się w klasach 4-7

· konkurs ma formę pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką

· plakaty i pocztówki mają za zadanie popularyzacji wiedzy o krajach europejskich, prezentując poszczególne kraje, informacje o języku i obyczaje kulturowe

· każda praca musi posiadać opis-tytuł pracy, imię i nazwisko autora, klasa do której chodzi

· zgłoszenia do konkursów przyjmują nauczyciele języków obcych w terminie od 12.09.2017 do 25.09.2017

· konkurs odbędzie się 26.09.2017

· laureaci otrzymują nagrody rzeczowe i ocenę celującą, która jako cząstkowa zostanie wpisana do dziennika lekcyjnego. Uczniowie wyróżnieni II i III miejscem otrzymają oceny bardzo dobre, które jako cząstkowe zostaną wpisane do dziennika lekcyjnego.


Wyśpiewany sukces Emilki Szcześniak na IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kwiatowej „KWIETNIK” w Kutnie.

Festiwal odbywał się w dniach 8 – 9 września. Jury w składzie Janusz Tylman, Magdalena Ptaszyńska, Anna Gard oraz Leszek Bonar wysłuchało 77 prezentacji młodych artystów z całej Polski. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy IIIb Emilka Szczęśniak Młoda wokalistka, zajęła w kategorii A - soliści do lat 9, trzecie miejsce. Emilka otrzymała dyplom, Brązową Różę oraz nagrodę pieniężną, w wysokości 200 zł. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  


Regulamin  stołówki  szkolnej na  rok  szkolny  2017/2018

Ze stołówki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Zapisy (z wypełnioną deklaracją) na cały rok szkolny odbywać się będą 4,5,6 września 2017r od godz.900 do godz.1400

Wpłat za obiady można dokonać w formie gotówkowej (u intendenta) lub przelewem na konto szkoły

(nr konta 63   9206  1048  7103   0498 2000  0020)

           

Za miesiąc wrzesień 2017r przyjmowane będą tylko wpłaty gotówkowe.

Od miesiąca października 2017r wpłaty gotówkowe będą przyjmowane od pierwszego do piątego dnia roboczego  danego miesiąca (za październik  2,3,4,5,6 październik)

Wpłaty przelewem na konto szkoły należy dokonać  również  od pierwszego do piątego dnia roboczego danego miesiąca (za październik -  2,3,4,5,6 październik) liczy się data wpływu na konto szkoły.

Koszt obiadu dla uczniów  -3zł, dla pracowników  3zł +2,30zł =5,30zł  . 

Osoby korzystające z posiłków mogą uiścić dobrowolną wpłatę w postaci darowizny pieniężnej zwaną funduszem stołówkowym z przeznaczeniem na bieżące funkcjonowanie kuchni i stołówki  szkolnej.

Obiad wydawany będzie po okazaniu całej karty obiadowej wklejonej do zeszytu.

Osoba wydająca odcina z karty odpowiedni dzień miesiąca (uczniowie sami nie odcinają poszczególnych dni).

W przypadku zniszczenia lub zagubienia karty rodzic lub opiekun dziecka może zwrócić się z pisemną prośbą do Dyrektora Szkoły o wydanie duplikatu karty.

Duplikat karty obiadowej można otrzymać jeden raz w roku szkolnym.

Nieobecność na obiedzie należy zgłosić najpóźniej w dniu obiadu do godz.900 telefonicznie (25 798 33 57) lub osobiście.

Odliczenia za niewykorzystane  obiady dokonywane będą w miesiącu następnym,po okazaniu niewykorzystanych dni.

Stołówka czynna jest od godz.1120 do godz.1430

W sprawach nieunormowanych  niniejszym regulaminem wiążące decyzje podejmuje Dyrektor Szkoły.


Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2017r.

8.00 Msza Św. w kościele Św. Brata Alberta

9.30 klasy I (odczytanie list, podział na klasy) – boisko za halą sportową

10.30 klasy I – VII uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 - boisko za halą sportową

12.00 – grupy „0” - odczytanie list dzieci, podział na grupy - boisko za halą sportową

W przypadku deszczu uroczystości odbędą się w  hali sportowej.

 


Uczniowie klas I – VII otrzymują podręczniki i ćwiczenia na rok szkolny 2017/18 bezpłatnie.

Rodzice zakupują tylko podręczniki i ćwiczenia do religii.

Wykaz obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018 podręczników i ćwiczeń do religii:

 

„0” – „Kocham dobrego Boga 6-latki” Podręcznik do nauki religii dla dzieci sześcioletnich, Wydawnictwo „ Jedność”

Klasa I „Żyjemy w Bożym świecie” z płytą interaktywną - e-book, Wydawnictwo „ Jedność”

Klasa II „Idziemy do Jezusa” z płytą interaktywną - e-book, Wydawnictwo „ Jedność”

Klasa III „Jezus jest z nami” Wydawnictwo „ Jedność” + ćwiczenia

Klasa IV „Miejsca pełne BOGActw” Wydawnictwo „ Jedność” + ćwiczenia

Klasa V „Spotkania uBOGAcające” Wydawnictwo „ Jedność” + ćwiczenia

Klasa VI „Tajemnice BOGAtego życia” Wydawnictwo „ Jedność” + ćwiczenia

Klasa VII „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” Wydawnictwo „ Jedność” 


Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2017/2018

Rodzice zakupują samodzielnie

·       duża teczka z rączką (walizka tekturowa)

·       teczka tekturowa z gumką – 2 szt.

·       2 zeszyty w 3 linie (16 kartkowe)

·       2 zeszyty w kratkę (16 kartkowe)

·       blok rysunkowy biały

·       blok rysunkowy kolorowy

·       blok techniczny biały

·       blok techniczny kolorowy

·       papier kolorowy

·       kredki „Bambino” grube, w twardej oprawie

·       kredki pastelowe

·       ołówek, gumka, temperówka, piórnik

·       plastelina, klej, nożyczki

·       farby plakatowe, pędzel, naczynie na wodę

·       buty na zmianę na białych spodach

·       worek na kapcie

·       strój gimnastyczny


Wyprawka do „zerówki” szkolnej 2017/2018

Rodzice, których dzieci rozpoczną 01.09.2017 r. naukę w „zerówce” szkolnej powinni zakupić:

- pakiet „Kolorowy start z plusem”; autor: W . Żaba –Żabińska; wydawnictwo MACedukacja;

- podręcznik do języka angielskiego: „Hello.Starter”: autor:M. Appel, J. Zarańska; wydawnictwo PWN;

-podręcznik do religii dla dzieci sześcioletnich: „Kocham dobrego Boga”; red. E. Osewska, ks. J. Stala;

-obuwie na zmianę;

-woreczek na obuwie;

-strój gimnastyczny (krótkie spodenki, koszulka z krótkim rękawkiem)

Informacje o zakupie materiałów potrzebnych na zajęcia plastyczno – techniczne zostaną przekazane rodzicom na początku roku szkolnego.


Jak pomóc dziecku rozpoczynającemu naukę w szkole

Przygotujcie swojemu dziecku:

-stałe miejsce do pracy i odrabiania lekcji,

-miejsce gdzie można położyć książki, zeszyty i tornister,

-półkę lub szufladę na książki, zeszyty, lektury, pisemka...czytaj więcej


Jesteśmy na Facebook

Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia strony naszej szkoły na Facebook


Dziennik elektroniczny

Adres dziennika elektronicznego, instrukcja pierwszego logowania oraz instrukcja odzyskania hasła do dziennika znajduje się w zakładce Dziennik elektroniczny (na kolumnie)


Plan zajęć w I semestrze roku szkolnego 2016/2017

Aktualny plan zajęć dla klas IV - VII dostępny jest tutaj, klas I_III tutaj


Regulamin korzystania przez uczniów
z podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych
w Zespole Szkolno- Przedszkolnym. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. G. Piramowicza
w Łukowie

Rozdział 1

Postanowienia ogólne

§ 1

1. Regulamin korzystania przez uczniów z podręczników/materiałów edukacyjnych, zwany dalej regulaminem, reguluje:

1) zasady wypożyczania podręczników/materiałów edukacyjnych i zapewnienia uczniom dostępu do nich,

2) obowiązki ucznia związane z wypożyczeniem,

3) postępowanie w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika/materiału edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. G. Piramowicza w Łukowie ...czytaj cały regulamin


Zasady i organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łukowie

Obowiązującym uregulowaniem prawnym dotyczącym udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach jest rozporządzenie MEN z 30 kwietnia 2013 roku w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno- pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach./ Dz. U. 2013. 532 /

 Istotą pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom ma być:

  • rozpoznawanie i zaspokajanie ich indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych,

  • rozpoznawanie ich indywidualnych możliwości psychofizycznych wynikających ze specjalnych potrzeb edukacyjnych ...czytaj więcej


Szkoła na miarę XXI wieku

Nauczyciele klas I naszej szkoły prowadzą zajęcia z wykorzystaniem elektronicznego podręcznika. Multibook zawiera treści podręcznika, ćwiczeń a nawet wycinanek. Atrakcją są bogate materiały multimedialne: filmy, animacje, nagrania muzyczne, różne dźwięki, slajdy. Żeby szkoła mogła pracować na takim nowoczesnym podręczniku została wyposażona w odpowiedni sprzęt: laptopy, projektory i ekrany.

Najmłodszym taki sposób prowadzenia zajęć bardzo się podoba. Chętniej i aktywniej uczestniczą w zajęciach.


   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT