AKTUALNOŚCI


9.06.2020 r. odbył się w zmienionej formie Finał XI Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego "MISTRZ KOMPUTERA". 70 uczniów z 39 szkół podstawowych z całego województwa rozwiązywało test online z pytaniami zamkniętymi. Konkurs został objęty patronatem naukowym Rektora Politechniki Lubelskiej Pana prof. dr hab. inż. Piotra Kacejko. Patronat honorowy sprawowali: Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin.

Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Jakub Łukasik, który został finalistą konkursu i Bartłomiej Sierociuk - zajął 47 miejsce. Obaj chłopcy są uczniami klasy VII, a rywalizowali z uczniami klas VIII.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Poźniak


        KULTURALNA KLASA 

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klas I-III brali udział w innowacji pedagogicznej „Kulturalna klasa” – program edukacyjny z elementami wychowania patriotycznego. Program cieszył się tak dużym powodzeniem, że jego realizacji nie przerwał nawet wybuch pandemii i był on od marca 2020 kontynuowany zdalnie.

We wrześniu, w ramach akcji „Zachowujemy się grzecznie”, uczniowie nauczyli się śpiewać hymn „Kulturalna Klasa”. Upamiętnili poległych w czasie II wojny światowej oraz spotkali się prezesem koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Łukowie panem Ryszardem Grafikiem.

W październiku pod hasłem „Spokojnie chodzimy po korytarzu” nasi podopieczni nauczyli się zasad korzystania z przerw...czytaj więcej

                       EMILKA SZCZEŚNIAK  PIERWSZA W WILNIE !    

W Wilnie w dniach 06.-13.06.2020 odbył  się VI Międzynarodowy Konkurs Wokalny "Music Talent League". W bieżącym roku sytuacja zmusiła organizatorów do przeprowadzenia imprezy w wersji online. Do konkursu zgłosiło się ok.200 uczestników z całej Europy. Polskę reprezentowało 12 uczestniczek, które konkurowały w różnych kategoriach wiekowych i gatunkowych. Wśród nich znalazła się  EMILIA SZCZEŚNIAK, uczennica klasy VB  naszej szkoły. Z radością informujemy, że Emilka zajęła I miejsce  tym międzynarodowym festiwalu. Wystąpiła w kategorii piosenki musicalowej i zaśpiewała „Memory” Barbry Streisand.
Do konkursu przygotowali Emilkę nauczyciele: Przemysław Oskroba i Anna Wysocka.

                   

Przemysław Oskroba


Uczniowie klas młodszych wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym pt. "Żyję w przyjaźni z rośliną i pszczołą".     Był on zorganizowany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lublinie w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020 „Chroniąc rośliny, chronisz życie”.    

Drugie miejsce zajął uczeń kl. 2a Błażej Wołek.    
Wyróżnienia otrzymały Paulina Czerwonogrodzka z kl. 3f i
Kamila Semik z kl. 2d.    

Gratuluję laureatom!    

Dziękuję uczniom za przygotowanie ciekawych prac i rodzicom za zaangażowanie się w ten projekt.  

 

Marta Jaroszkiewicz


Wyniki konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną 2019/2020

Konkurs plastyczny „Czytanie zawsze w modzie”

I miejsce – Natalia Domańska kl. VII b

II miejsce – Natalia Ciołek kl. VII d

III miejsce – Mikołaj Janowski kl. VII e

Konkurs plastyczny „Okładka ulubionej książki”

I miejsce – Maja Kamecka kl. V g   ...czytaj więcej


Szanowni Państwo

od dnia 15 do 26 czerwca 2020 r. odbędzie się pierwszy etap naboru do świetlicy szkolnej. Pobrane i wypełnione Karty Zgłoszenia do Świetlicy Szkolnej będzie można wrzucić do oznaczonych pudełek w budynkach przy ul. Stasia i Nel i ul. Partyzantów (znajdujących się przy wejściu do szkoły).

Pełny zestaw dokumentów do naboru to:

1.Karta zgłoszenia do świetlicy razem z Klauzulą RODO
2.Podpisany regulamin świetlicy szkolnej

Wszystkie dokumenty są w załącznikach. Dokumenty niepełne nie będą brały udziału w rekrutacji!

1. Regulamin świetlicy szkolnej ...czytaj

2. Zasady rekrutacji do świetlicy szkolnej ...czytaj

2. Karta zgłoszenia   pobierz

3.Oświadczenie rodziców   pobierz


Serdecznie gratulujemy Poli Stolarczyk uczennicy ID, która otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wraz z współorganiztorami; Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych. Komisja konkursowa miała naprawdę ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ do Urzędu Marszałkowskiego spłynęło łącznie 1820 prac.  Obradując 29 maja w dziesięcioosobowym składzie, jurorzy zgodnie orzekli, że poziom merytoryczny oraz artystyczny zgłoszonych prac był bardzo wysoki, a wyniki konkursu zostały ogłoszone w dniu dzisieszym podczas piątkowej konferencji.                                                                                                                 Dorota Oskroba

                                      


Cały czas razem !!! - Dzień Dziecka w III D

Z okazji Dnia Dziecka zajęcia w tym dniu przebiegały w kulinarnej atmosferze. Wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie- ,, Mały MasterChef przyrządza pyszne desery”. W menu miał się znaleźć: torcik waflowy z czekoladą, utarte żółtko z cukrem tzw. ,,kogel -mogel”oraz szaszłyk owocowy. ,,Mali kucharze” podczas kulinarnej inspiracji zdobyli nowe doświadczenia, poznali nowe smaki, mieli możliwość samodzielnie i w sposób twórczy przygotować desery dla siebie jak i całej rodziny.

                              

Bożena Śledź


Szanowni Państwo,

w związku z obecnie panującą  trudną sytuacją epidemiologiczną, 
Rodziców zainteresowanych przydziałem dzieci  do przyszłorocznych klas I  (r. szk. 2020/2021)
prosimy o telefon  pod nr  25 798 33 57 lub 25 798 23 46 w dniach 8.06.2020 - 9.06.2020.


Dzień Dziecka stał się okazją dla uczniów ID do wykonania wspólnie z rodzicami kolorowych deserków. Pomysłowość uczniów była ogromna, ale najważniejsze okazało się rodzinne konsumowanie wspaniałych słodkości i mile spędzony czas :)

WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA

obowiązujące w Szkole Podstawowej   nr   1   w Łukowie
od 25 maja 2020r.

opracowane na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia

klasy I-III ul. Stasia i Nel

Podstawa prawna:

1.                Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 r. zmieniające  rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu     oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

2.   Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego opublikowane  dnia 15 maja 2020 r. dla szkół podstawowych- edukacja wczesnoszkolna

 

I.  Organizacja opieki:

 1. Świetlica jest czynna w godzinach 8.00 do 16.00 ( godziny ustalone na podstawie zebranych informacji od rodziców).

 2. Uczniowie  mają zorganizowane zajęcia opiekuńczo- wychowawcze od  godz. 9.00 do 10.45.

 3. Są podzieleni na dwie grupy ...czytaj więcej


20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. Z tej okazji uczniowie ID poznali życie i zwyczaje małych owadów, wyszukiwali ciekawostek na ich temat. Na podsumowanie zdobytej wiedzy , wykonali swoje pszczółki. Celem takiej lekcji było podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.

Zasady organizacji zajęć szkolnych na podstawie wytycznych MEN, GIS, MZ

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych – edukacja wczesnoszkolna

Organizacja zajęć w szkole podstawowej:

 

Oświadczenie rodzica


Szanowni Państwo

Informujemy, że należy odebrać nadpłatę za niewykorzystane obiady za miesiąc marzec 2020r.

Rodzic ubiegający się o zwrot nadpłaty zobowiązany jest w dniach 19.05.2020 – 29.05.2020  złożyć podanie (wzór podania w załączniku) w budynku szkoły przy ul. Partyzantów 15,  do skrzynki znajdującej się na korytarzu przy wejściu głównym.

Wzór podania


Wszyscy dobrze o tym wiecie,
woda ważna jest na świecie.
Nie istnieje bez niej życie,
więc oszczędzajcie jej zużycie:)  
                     Uczniowie ID

Ucząc się o zwierzętach na wsi- tak uczniowie klasy IIc wykonali zagrody wiejskie.

                           


Program Insta.Ling

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w XIV Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Insta.Ling to strona WWW do skutecznej nauki słówek z języka angielskiego. Insta.Ling wspiera naukę nie tylko języka angielskiego, ale również niemieckiego, hiszpańskiego i ortografii polskiej.

Czym jest Insta.Ling?

Insta.Ling jest:

·       systemem do nauki nowych słówek

·       systemem do utrwalania słówek

·       systemem do kontroli systematyczności pracy ucznia

·       systemem do śledzenia postępów ucznia


OGÓNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

GALILEO 2020 DLA KLAS IV-VIII

ZORGANIZOWANY PRZEZ CENTRUM EDUKACJI SZKOLNEJ

Konkurs odbył się 5 marca 2020. Wzięło w nim udział 93 uczniów naszej szkoły z klas IV- VIII . Test konkursowy był testem jednokrotnego wyboru i składał sie z 26 pytań. Do każdego pytania przypisano 4 możliwości odpowiedzi od A do D. Uczeń mógł zdobyć maksymalnie 52 punkty.

Tytuł Laureata oraz nagrodę książkową otrzymali:

Tytuł Laureata uzyskali:

Wyróżnienie otrzymali:

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW


4 maja obchodzony był Dzień Strażaka.. Z tej okazji klasa Vc z wychowawczynią składają podziękowania druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojcieszkowie. Dziękujemy za spotkanie na lekcji wychowawczej w klasie 5c na temat pierwszej pomocy. W spotkaniu uczestniczyli: druh naczelnik Zbigniew Jurkowski oraz druhowie: Konrad Dębek, Michał Stachniak i Marcin Świder. Dzięki lekcji uczniowie dowiedzieli się o  codziennej pracy strażaków, obejrzeli strój strażaka-ochotnika oraz zobaczyli sposoby udzielania pierwszej pomocy. Strażacy zaprezentowali nam zestaw medyczny służący do pierwszej pomocy. Uczniowie poznali takie jego elementy, jak: defibrylator, deska ortopedyczna, kołnierz usztywniający, szyny Kramera, folię-koc do okrywania poszkodowanych, hydrożel. Były też zajęcia praktyczne, na których jako model posłużył najmłodszy druh-ochotnik Janek Świder. Pokaz strażaków wzbudził duże zainteresowanie klasy, w związku z tym umówiliśmy się na następne spotkanie za rok. Dziękujemy. Uczniowie i wychowawczyni  klasy Vc

Lekcja wychowawcza z udziałem strażaków miała miejsce 5.03.2020r.


Uczniowie klasy ID wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym skierowanym do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu całego kraju oraz polonijnych szkół zagranicznych. W trakcie roku szkolnego wykonywali różnorodne zadania związane z realizacją trzech modułów, które szczęśliwie udało się im ukończyć: I Moduł - od 01.10.2019r. do 31.12.2019r. – Fikuśne lekturki spod chmurki II Moduł - od 01.01.2020r. do 29.02.2020r. – Zwierzęce lekturki spod chmurki III Moduł - 01.03.2020r. do 30.04.2020r. – Polskie lekturki spod chmurki Udział w projekcie rozbudził u uczniów aktywność czytelniczą i zintegrował zespół klasowy, a wykonywanie kolejnych zadań, przyniosło efekty w postaci dużej dawki motywacji do rozwijania nowo odkrytej pasji- czytania książek.

              


Rozstrzygnięcie konkursu "Kocham Polskę"

W czasie kwarantanny pierwszoklasiści wzięli udział w konkursie plastycznym pt. " Kocham Polskę".

Po burzliwych obradach jury z składzie:

wyłoniło zwycięzców.

I miejsce: Matylda Mazur kl. Ib  Julia Zabłocka kl. Ia

                        

II miejsce: Alicja Biernacka kl. Ic  Karolina Wiąckiewicz kl. Ib

III miejsce: Iga Lisek kl. Ia Mikołaj Rola kl. Ic  Wiktor Sypulski kl. Ic  czytaj więcej


Jan Brzechwa to jeden z najpopularniejszych twórców dla najmłodszych, który stworzył dziesiątki kultowych wierszy dla dzieci. Sam poeta tak opowiadał o sztuce pisania dla najmłodszych: "Ludzie piszący dla dzieci wznoszą lekki malowniczy most, po którym mali czytelnicy chętnie i niepostrzeżenie przechodzą od swoich ukochanych książek do wielkiej poezji, do literatury klasycznej". A tak uczniowie ID odzwierciedlili postać słynnego twórcy w swoich pracach:)

                                             


Znowu wszyscy razem!

Klasa 3 D z wielką radością po długiej przerwie, spotkała się w komplecie na Platformie Zoom.

Do tej pory pracowaliśmy w czteroosobowych grupach na Skype. Brakowało nam jednak wszystkich koleżanek i kolegów razem. Nowoczesna Platforma – Zoom umożliwiła spotkanie całego zespołu klasowego.

Pracując on-line na Zoomie mogę systematycznie przekazywać wiedzę swoim uczniom, a tym samym realizować podstawę programową oraz oceniać wyniki pracy swoich podopiecznych.

Prowadząc lekcje tak jak w tradycyjnej szkole, mogę widzę swoich uczniów, toczyć z nimi dyskusje, weryfikować ich wiedzę na bieżąco i korzystać z wielu innych aplikacji.

W kształceniu zdalnym w takiej formie przestrzegamy pewnego kodeksu zachowań i bezpieczeństwa. Logujemy się za pomocą linku, specjalnie wygenerowanego tylko dla naszej grupy

Czytaj na Podlasie.24

Bożena Śledź

                           


22 kwietnia obchodziliśmy  Dzień Ziemi. W ramach Innowacja Pedagogiczna "Kulturalna Klasa"Program edukacyjny  z elementami wychowania patriotycznego wszyscy uczniowie klasy IIIa wykonali  w zdalnym nauczaniu prace plastyczne pod hasłem "KOCHAM ZIEMIĘ ZA TO, ŻE ..."

                               

                       


Co wiemy o wiośnie w kwietniu?
Mapa Myśli jako narzędzie efektywnej nauki w klasie  III a
Co przyniosła zobaczcie sami ?  To nasze mapy.

Z wizytą na wsi

Laura z ID, podczas realizowania lekcji o hodowli zwierząt na wsi, postanowiła osobiście zgłębić ten ciekawy temat :) W tym celu, udała się na wieś do zaprzyjaźnionego gospodarza, gdzie mogła przekonać się, jak w rzeczywistości wyglądają zwierzęta ze szkolnych ilustracji, jakie wydają odgłosy, co jedzą i jakich  korzyści płynących z ich hodowli doświadcza człowiek. To była bardzo pouczająca wizyta:)

Nasza szkoła wzięła udział w proekologicznej akcji wspierającej recykling i uczącej dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia. Przez kilka miesięcy wspólnie uzbieraliśmy mnóstwo kredek. Niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych, z których stworzone zostały małe dzieła sztuki. Przekazane  na różne aukcje charytatywne, wsparły zbiórki pieniędzy dla najbardziej potrzebujących.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji " Kolorowe kredki"- dzięki Wam pomoc uzyskało wielu Waszych rówieśników.  Koordynatorzy akcji: Dorota Oskroba, Edyta Bryła, Marta Magnuszewska

Prace wyczarowane przez uczniów kl.Ia z ziemniaków

                                          


Telefony alarmowe, każdy musi znać,
żeby wiedzieć co ma robić, a nie tylko stać.
Tę poradę uczniowie ID do serca  sobie wzięli
i jak one wyglądają wszystkim  przypomnieli.
Cztery numery, łatwe- UCZNIU ZAPAMIĘTAJ
Będziesz mógł dopomóc komuś, kto się bardzo lęka.

Szanowni Państwo

Informację dotyczącą wyników rekrutacji

do Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie otrzymacie

w dniu 27.04.2020 pod numerem telefonu 25 798 33 57

W dniach od 27 kwietnia  do 11 maja osoby zakwalifikowane zobowiązane są złożyć potwierdzenie woli drogą mailową na adres sekretariatsp1lukow@poczta.onet.pl

(Wysyłamy wypełniony załącznik Potwierdzenie woli, natomiast złożenie własnoręcznego podpisu nastąpi w terminie późniejszym.)

potwierdzenie woli do rekrutacji kl I 2020   format pdf,      format docx


Uczniowie klas pierwszych
zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym
“Kocham Polskę”

 

Cele konkursu:

Regulamin konkursu:

Konkurs przeznaczony jest dla dzieci klas pierwszych.

Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie pracy plastycznej do tekstu jednego z niżej podanych wierszy, format pracy A4.
Kryteria oceniania prac: zgodność z tematem, samodzielność.
K
ażda praca powinna zawierać czytelnie wypełnioną metryczkę przyklejoną w prawym dolnym rogu z przodu pracy, tytuł, imię i nazwisko, klasa.
Pracę należy sfotografować z widoczną metryczką i przesłać na adres e-mail alicja.strus83@gmail.com
Ostateczny termin przesyłania prac 30.04.2020 r.
Rozstrzygnięcie nastąpi 05.05.2020 r.
Komisja wyłoni 3 najciekawsze prace.

Członkowie komisji:

 załączniki, wiersze

Organizatorzy:

Alicja Strus

Marzena Rzymowska


Kreatywne, łatwe w wykonaniu i przyjemne prace plastyczne w zdalnym nauczaniu w wykonaniu uczniów klasy III a Olka, Igora, Sebastiana, Szymona i Fabiana.

                             


Klasowy ogródek w zdalnym nauczaniu zamieniliśmy na parapet okienny w naszych domach.
Co z tego wyrosło? Zobaczcie sami.
To moja hodowla fasolki.
Fabian W. klasa III a

                           


                       


Z okazji dnia służby zdrowia i dnia niewidzialnej pracy w podziękowaniu dla Wszystkich pracujących na rzecz innych osób dzieci wykonywały kwiaty z materiałów z recyklingu

                          


W POSZUKIWANIU  WIELKANOCNEGO  ZAJĄCA

Uczniowie klas V i VI mieli możliwość uczestniczenia w poszukiwaniu wielkanocnego zająca - bo jak bez niego wyglądałyby zbliżające się Święta Wielkanocne?Matematyczny Escape Room, do którego zostali zaproszeni,  krył w sobie różnorodne łamigłówki, szyfry i kody, których rozwiązanie krok po kroku doprowadziło uczestników do uwolnienia zaginionego zająca. Ostatnim etapem  zabawy było wykonanie zająca Zdzisława z papieru i wykonanie wspólnego zdjęcia. Jak widać po aktywności i zaangażowaniu uczniów ta forma zdalnej nauki matematyki cieszyła się dużą popularnością.

Żaneta Misiak

                        


MIŁE WSPOMNIENIE - WIZYTA W HUCIE SZKŁA klasy V a

Dawno się nie widzieliśmy więc myślę, że z przyjemnością powspominamy wycieczkę do Huty Dąbrowej. Dowiedzieliśmy się: z jakie surowce są potrzebne do produkcji szkła?, dlaczego warto segregować śmieci? i w jaki sposób można nadać mu „drugie życie”? Zobaczyliśmy jak doświadczeni rzemieślnicy przy użyciu piszczeli formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowywali produkty na naszych oczach. Podczas zwiedzania oglądaliśmy również proces szlifowania, cięcia, mycia i pakowania gotowych produktów szklanych. Serdecznie dziękujemy pracownikom za umożliwienie nam zwiedzenia zakładu w trakcie normalnego dnia pracy, za miłe przyjęcie jak i  pokazanie  nam całego procesu produkcyjnego szkła.    

Żaneta Misiak

                                 


                                          czytaj więcej... 


Niech zajączek w koszyk wskoczy

Mokry dyngus Was zaskoczy

jajko będzie smakowało

brzuszek będzie radowało :)

Uczniowie ID

      

Nauka nie musi być nudna, jeśli odnajdziesz sens w tym, czego się uczysz. Budowle z figur przestrzennych w wykonaniu Bartka z klasy 6a.

                          


W domowym zaciszu zawitała wiosna a wraz z nią zmiana czasu i piękne własnoręcznie wykonane zegary. Brawo Ic!!!

                           


Uczniowie ID nie próżnują :)

i z uśmiechem na ustach wszystkie zadania wykonują

                             


                           


AKCJA KARTKA DLA MEDYKA

Bardzo dziękuję Wam za odzew w ramach akcji Kartka dla Medyka. Uczniowie oraz przedszkolaki przyłączyli do akcji edukacyjnej, która polegała na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla pracowników służby zdrowia.

Jednym z celów akcji było podziękowanie za trudną pracę medyków i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Czas epidemii koronawirusa to dobry moment na podjęcie tematów związanych z tolerancją, szacunkiem do drugiego człowieka, na rozwijanie postaw wzajemnej pomocy i wsparcia najbliższych.

Wasze prace były naprawdę wyjątkowe. Cieszę się, ze pozostajecie ze mną w kontakcie. 

Zapraszam do obejrzenia prac.  

                                 

Anna Dziewulska-pedagog szkolny

2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu  

                                

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, który przybliży Wam sposób odbierania świata przez osoby z autyzmem.

https://drive.google.com/file/d/1G5ZOGCXV0trV-Tvg3CTBsVfKf3fdz8mA/view?fbclid=IwAR3v-P9q0HW6ZWW2S3CFgPfXEk6KwCbmC3mWcU6tL_wjXJVt0MVlEiLP6Uc

                               


Spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim

Dnia 6 marca 2020 r. uczniowie z klas VII a i VIII d uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Jackiem Łapińskim, autorem książek ,,Dlaczego warto czytać” i ,,Jak być lepszym w życiu prywatnym i zawodowym”, które zorganizowała i  Miejska Biblioteka Publiczna w Łukowie.

Spotkanie polegało na aktywizowaniu uczestników a tym samym wymagało zaangażowania naszych uczniów. Celem prowadzącego było uświadomienie, że w życiu można wiele osiągnąć poprzez wytrwałą pracę a zdobywanie wiedzy wiąże się z lekturą książek, które są często potrzebne do osiągnięcia celu. Uświadomił młodzieży, że czytanie pobudza umysł do aktywnej pracy, samorozwoju i osiągnięcia sukcesu a posiadanie pasji i rozwijanie swoich zainteresowań może uchronić nas przed uzależnieniami.

                                                                                                  Anna Ciołek

                                      


Zdalne nauczanie języka angielskiego w VI e

Tak uczniowie 6e uczą się angielskiego. Spotykamy się online, dbamy o to, aby był to czas spędzony z przyjemnością. Pamiętajmy wielu uczniów nie może liczyć na jakąkolwiek pomoc. Bądźmy wyrozumiali, wspierajmy ich, bądźmy razem.

                    


Zdalne nauczanie w I d

Choć nam smutno, że w szkole się nie widzimy,
zostając w domu wcale się nie nudzimy:)
Mamy co poczytać i napisać w zeszycie,
a liczenie wychodzi nam wprost znakomicie.
Prace plastyczne tworzymy odlotowe,
bo Pani pomysły wciąż ma całkiem nowe.
I choć za sobą bardzo tęsknimy,
by pokonać wirusa w domu dzielnie siedzimy.
I tylko po cichu tak sobie marzymy,
że do naszej szkoły niedługo wrócimy:)
                                                                                          Uczniowie I D z wychowawczynią :)

                     


WIRTUALNY GABINET PEDAGOGA

Od środy 25 marca 2020r. do odwołania w godz. 8.00-14.00 i 17.00 -18.00

Wszyscy, którzy chcą lub potrzebują wsparcia mogą pisać przez e-dziennik.

Istnieje również możliwość rozmowy telefonicznej, wideo rozmowy, po uprzednim ustaleniu terminu.

DBAJCIE O SIEBIE

                                                                                                                            Anna Dziewulska


W czasie zawieszenia zajęć szkolnych dzieci z klasy Ic w domu się nie nudzą

                         


Szanowni Państwo

Informację dotyczącą wyników rekrutacji

do Przedszkola Miejskiego nr 6 otrzymacie

w dniu 23.03.2020 pod numerem telefonu 25 798 33 57

W dniach 26 - 30 marca osoby przyjęte zobowiązane są złożyć potwierdzenie woli drogą mailową na adres sekretariatsp1lukow@poczta.onet.pl

(Wysyłamy wypełniony załącznik Potwierdzenie woli, natomiast złożenie własnoręcznego podpisu nastąpi w terminie późniejszym.)

Potwierdzenie woli 3-6 lat                    Potwierdzenie woli "0"


KOMUNIKAT W SPRAWIE REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH

W związku z pismem MEN (DKO-WOK.4030.39.2020.MŁ ) w sprawie rekrutacji do klas pierwszych informuję, że zgłoszenia (dzieci z obwodu) lub wnioski (o przyjęcie dzieci spoza obwodu) są przyjmowane w wersji elektronicznej przez sekretariat szkoły.

Stosowne druki - do pobrania na stronie www.sp1.lukow.pl w zakładce ,,aktualności” i ,,dla rodziców” – należy wypełnić i przesłać na adres:  sekretariatsp1lukow@poczta.onet.pl .

Druk dotyczący dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły : ,, Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie

Druk dotyczący dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły : Wniosek o przyjęcie dziecka spoza obwodu.

Szczegółowe informacje są udzielane telefonicznie: 25 798 2346 lub 25 798 3357.

Dalsze informacje będą zamieszczane na szkolnej stronie WWW i szkolnym profilu fb oraz telefonicznie.

Dyr. ZSP w Łukowie

Karol Ciołek


BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA:


Wirtualne zwiedzanie:

POLSKA

Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej. W 1980 Zamek Królewski wraz ze Starym Miastem został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, w 1994 wraz z historycznym zespołem miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem Królewskim został uznany za pomnik historii.

We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny...czytaj więcej


Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu,


Od 12 do 25 marca wszystkie przedszkola i szkoły w całym kraju ograniczają czasowo funkcjonowanie. Oznacza to, że w tym okresie nasze przedszkole i szkoła nie będą prowadziły zajęć lekcyjnych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Uczniu,


Dzień Czystego Biurka

W ramach projektu innowacyjnego „Kulturalna Klasa” Program edukacyjny z elementami wychowania patriotycznego został rozstrzygnięty szkolny konkurs fotograficzny „Dzień Czystego Biurka”. Po obejrzeniu ponad 60 prac Komisja Konkursowa postanowiła przyznać uczniom z klas I – III nagrody i wyróżnienia.

I miejsce Karolina Wiąckiewicz kl. I b

II miejsce Maja Zabłocka kl. II a

III miejsce Gabriela Lipiec kl. II b

Wyróżnienia otrzymali:

 • Julia Ignaciuk i Jakub Ignaciuk kl. I b

 • Anastazja Sadło i Małgorzata Świder kl. II a

 • Patryk Nowak kl. III a

 • Natasza Michalak kl. III b

 • Oliwia Mućka kl. III c

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali od pani dyrektor Barbary Czubaszek dyplomy i upominki.

Wszystkie prace można obejrzeć w budynku przy ul. Stasia i Nel.

Organizatorzy p. Monika Sulej, Elżbieta Świerczewska, Hanna Wiącek


Profilaktyczne zajęcia w klasie I c

W trosce o nasze zdrowie. Profilaktyczne zajęcia w klasie Ic

     


Sukcesy sportowe

Jedziemy na finały wojewódzkie. 05.032020r. odbyły się finały powiatowe jubileuszowego XX turnieju piłki nożnej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarka pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nasza szkoła okazała się bezkonkurencyjna  dla innych drużyn i wygrała wszystkie swoje mecze. Chłopcy z rocznika 2008 i 2009 w składzie: Igor Purzycki, Oskar Solnica, Piotr Samujło, Igor Kucharski, Robert Warowny, Kacper Paciorek, Dominik Matysiak, Dominik Mateńka, Gabriel Ksok, Adrian Olszewski i Franciszek Świerczewski w czterech rozegranych meczach zdobyli 14 bramek a stracili tylko 3. Dzięki wygranej w zawodach, Nasi Uczniowie pojadą na finały wojewódzkie o Puchar Tymbarka do Międzyrzeca Podlaskiego. Opiekunem grupy jest Stanisław Chudzik

                                           


Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie klas ósmych i siódmych przygotowali okolicznościowe wystawki upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego. Jedna z wystaw znajduje się na korytarzu I piętra i jest dostępna dla wszystkich uczniów Szkoły. Druga gazetka ścienna została przygotowana w pracowni historycznej i stanowi materiał uzupełniający do tematów realizowanych w trakcie lekcji historii. Na początku marca we wszystkich klasach ósmych odbywają się lekcje pt. „Opór społeczny wobec komunizmu”, w trakcie których omawiana jest walka formacji zbrojnych z władzą komunistyczną. Zarówno na lekcjach historii jak i lekcjach wychowawczych prezentowane są wybrane etiudy filmowe poświęcone Żołnierzom Wyklętym przygotowanym przez Instytut Pamięci Narodowej.

                 


LAUREACI i FINALIŚCI WOJEWODZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH Z „JEDYNKI”

Po raz kolejny wśród najlepszych uczniów województwa lubelskiego znaleźli się wychowankowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie.

Julia Mazur otrzymała tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Julia weźmie udział w Gali Podsumowania Konkursów Przedmiotowych w Lublinie, która ma na celu uhonorowanie laureatów konkursów przedmiotowych oraz podziękowanie nauczycielom i dyrektorom szkół za pracę dydaktyczną i wychowawczą.

Chemicznymi sukcesami mogą pochwalić się również :

Do w/w konkursu uczniów przygotowała p. Urszula Wojtalska.

Matematycznym asem okazał się Bartosz Paszkiewicz- finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, który pracował pod okiem p. Małgorzaty Ostojskiej.

Mistrzynią języka polskiego okazała się Julia Mazur- finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Pieczę nad uczennica sprawowała p. Teresa Lonty.

                       


Warsztaty w Czekoladowym autobusie

Uczniowie klas Ib, Ic i Id wzięli udział w warsztatch, które odbyły się w "Czekoladowym autobusie"-jedynym takim w Polsce, który odwiedził naszą szkołę. Uczniowie mieli okazję posmakować różnych rodzajów czekolady i własnoręcznie tworzyć czekoladowe smakołyki, które przybierały różne formy:) Słodkości dzieci zabrały ze sobą w specjalnie przygotowanych pudełeczkach i na koniec zajęć otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom warsztaty bardzo się podobały:)

                                                                 


EMILKA SZCZEŚNIAK WYRÓŻNIONA W LUBLINIE

29.02.2020 w Szkole Podstawowej nr 2 w Lublinie odbył się VII Wojewódzki Festiwal Piosenki Angielskiej „Let’s sing”. Festiwal skierowany był do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z terenu całego województwa lubelskiego. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Lubelski Kurator Oświaty Pani Teresa Misiuk. Do zmagań przystąpiło 51 placówek . Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VB Emilia Szcześniak. Po przesłuchaniach konkursowych, w których zaśpiewała piosenkę z repertuaru Barbry Streisand „Memory”, jury przyznało Emilce wyróżnienie. Gratulujemy!

Do konkursu przygotowali uczennicę nauczyciele: Przemysław Oskroba i Anna Wysocka.

                                  


Profilaktyka Roku - lekcja wychowawcza w VI e

Lekcja wychowawcza na temat zagrożeń w Internecie w klasie 6e przygotowana i przeprowadzona przez p. Anitę Olszewską - Profilaktyka Roku z Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie. 

                                    


Wpłaty za obiady za miesiąc marzec 2020r

będą przyjmowane 2, 3 i 4 marca 2020r od godz.9.00 do godz.14.00

Klasy 0,I,II,IIIe i IIIf budynek ul. Stasia i Nel

Klasy IIIa,IIIb,IIIc,IIId-IV-V-VI-VII-VIII budynek ul.Partyzantów 15

Koszt dla ucznia 22 x 3zł = 66zł

Koszt dla pracownika 22 x 5,30zł = 116,60zł

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 4 marca

Nr konta 63 9206 1048 7103 0498 2000 0020


Wycieczka do Warszawy klas 6 e i 6f

Fotorelacja z wycieczki do Warszawy, w której uczestniczyły klasy 6e i 6f. W programie wycieczki : teatr Buffo i spektakl pt. "Szatan z siódmej klasy", lekcja muzealna w Muzeum Narodowym oraz zajęcia savoir vivre w Montemarco Academy. 

                              


 


INFORMACJA

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, informuje o zebraniu dla rodziców uczniów klas I w roku szkolnym 2020/2021, które odbędzie się w hali sportowej przy ul. Partyzantów 15 w terminie:

- 12.03.2020r. /czwartek/ godz. 18.00 /dzieci urodzone w roku 2013/

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy

Dyrekcja Szkoły


NABÓR KANDYDATÓW ZAMIESZKAŁYCH W OBWODZIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

Rodzice dzieci urodzonych w 2013r., zobowiązani są do złożenia pisemnego zgłoszenia dziecka do pierwszej klasy:

w terminie 16.03.2020r. – 09.04.2020r. w sekretariacie szkoły (ul. Partyzantów 15)

Załączniki do pobrania dotyczące zgłoszenia dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły do I klasy dostępne: Strona internetowa / sekretariat ul. Partyzantów 15

Obwód szkoły (wykaz ulic) znajduje się na stronie internetowej www.sp1.lukow.pl w zakładce „O szkole”.


NABÓR DLA KANDYDATÓW SPOZA OBWODU SZKOŁY

Dzieci urodzone w 2013r. mogą być przyjęte do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, w przypadku wolnych miejsc.

W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący (uchwała nr XIX/159/2020)

L.p.

Kryterium

Wartość w punktach

1.

Kandydat uczęszcza do przedszkola w zespole szkolno-przedszkolnym, w skład którego wchodzi również dana szkoła podstawowa

10

2.

Rodzeństwo kandydata spełnia obowiązek szkolny w tej samej szkole lub uczęszcza do przedszkola (oddziału przedszkolnego) zlokalizowanego w szkole

10

3.

W obwodzie danej szkoły podstawowej zamieszkują dziadkowie kandydata wspierający rodziców w zapewnieniu mu należytej opieki

5

4.

Miejsce pracy jednego z rodziców kandydata znajduje się w obwodzie danej szkoły podstawowej

3


Ogółem

28

 

Daty naboru do klas pierwszych dzieci spoza obwodu

w terminie 16.03.2020r. – 09.04.2020r. rodzice składają pisemny wniosek dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły do pierwszej klasy w sekretariacie szkoły (ul.Partyzantów 15) dostępny na stronie internetowej lub sekretariacie szkoły ul. Partyzantów 15

27 kwietnia 2020 r. podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych (lista zakwalifikowanych kandydatów do postępowania rekrutacyjnego nie jest jednoznaczna z przyjęciem kandydata do szkoły poza obwodowej). 

W przypadku, gdy dziecko będzie zakwalifikowane do szkoły, rodzic zobowiązany jest do potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w terminie:

od 27 kwietnia do 11 maja 2020 r. w sekretariacie szkoły.

Brak potwierdzenia woli w formie pisemnej w powyższym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danej placówce.

 

15 maja 2020 r. nastąpi publikacja list przyjętych i nieprzyjętych dzieci

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zgłoszenia dziecka 6-letniego

Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat.

1) zaświadczenie o uczęszczaniu dziecka do przedszkola w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole podstawowej,

2) posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną

Dzieci posiadających orzeczenie
W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 7 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat. Obowiązek szkolny tych dzieci odracza się zgodnie z art. 38.

Załączniki:

Potwierdzenie woli do rekrutacji

Zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie

Wniosek o przyjęcie dziecka spoza obwodu

Załącznik dziecka przyjętego do I klasy


ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "PODLASIE" 

24 lutego w naszej szkole oglądaliśmy występy Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca "PODLASIE" z AWF w Białej Podlaskiej. Zespół przedstawił "ZAPUSTY PODLASKIE", czyli dawne zabawy ludowe od "tłustego czwartku" do "środy popielcowej". Podziwialiśmy pięknych młodych wykonawców w strojach ludowych, tańce, zabawy, a także ciekawą scenerię.

                                                                                                  


Spotkanie z autorką książek dla dzieci Barbarą Ciemską

11 lutego uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z p. Barbarą Ciemską autorką książeczek dla dzieci. Tematem zajęć było kłamstwo i jego konsekwencje.  Uczniowie pracowali w grupach, tworząc plakaty pod tytułem" bardzo ważne jest mówienie prawdy i naprawa złego czynu". Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały książeczkę pt. "Jacek" z autografem p. B.Ciemskiej.


Bal karnawałowy w II b

W tym roku z utęsknieniem uczniowie czekali na wspólną zabawę karnawałową. Wspólnie z rodzicami przygotowywali ciekawe stroje na bal. Wreszcie nadeszła długo oczekiwana chwila, gdy dzieci mogły wspólnie potańczyć przy dźwiękach ulubionej muzyki. Prawdziwą niespodzianką było pojawienie się na balu postaci bajkowych wyraźnie wyróżniających się wśród innych uczestników zabawy. Kubuś Puchatek, Myszka Mini, Scooby-Doo i Król Julian – to goście, którzy przybyli na bal nie tylko do uczniów klasy II b ale także do innych , aby wspólnie pobawić się przy dźwiękach znanych melodii i dostarczyć dzieciom niezapomnianych wrażeń. Impreza ta długo pozostanie w pamięci uczestników balu.

                                                  


                                                         


Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łukowie ogłasza nabór dzieci do klasy sportowej na poziomie czwartej klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 im. ks. G. Piramowicza w Łukowie na rok szkolny 2020/2021 z dyscyplinami wiodącymi:

Dziewczęta – piłka ręczna, lekkoatletyka- nauczyciel prowadzący Ewa Czerkas
Chłopcy - piłka ręczna, lekkoatletyka- nauczyciel prowadzący Artur Paszkiewicz

Zgłoszenie dziecka z obecnej trzeciej klasy do czwartej klasy sportowej powinno nastąpić w terminie 16.03. 2020r. – 09.04.2020r. w sekretariacie szkoły (ul. Partyzantów 15) poprzez złożenie pisemnego zgłoszenia.

Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia.


Zarządzenie Nr 15/2020 Burmistrza Miasta Łuków z dnia 23 stycznia 2020 roku w sprawie ustalenia harmonogramu oraz szczegółowych terminów dokonywania czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łuków


Karta zgłoszenia do klasy czwartej oddziału sportowego w Szkole Podstawowej Nr1 w Łukowie                   pobierz(pdf)                 pobierz (docx)

Zajęcia otwarte w ramach zespołu I etapu i zespołu wychowania przedszkolnego

Dnia 20 lutego 2020 roku w klasie III a odbyła się lekcja pokazowa z elementami fizyki. Tematem zajęć były Zabawy badawcze-„ Kolorowy świat przyrody”.

Celem zajęć było zdobywanie wiedzy poprzez doświadczenia i obserwację. Była to nauka przez zabawę. Zajęcia przeprowadzone zostały przez panią Elżbietę Świerczewską i Małgorzatę Ostojską, która była na tych zajęciach gościem specjalnym. O tym jak uczniowie pracowali i jak wyglądały zajęcia można obejrzeć w galerii zdjęć.

                                    


,,Lekcje z Temidą”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie uczestniczyli w programie edukacyjnym ,,Lekcje z Temidą”. Program ma na celu jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży.

 • Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi:

 • Dlaczego ludzie stworzyli prawo?

 • Jak dostać się na studia prawnicze i co można po nich robić?

 • Gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa?

 • Jakie prawa ma konsument?

 • Czym jest stalking?

 • Jak reagować na prześladowanie w szkole?

 • Gdzie szukać przepisów prawa?

Zrealizowane zajęcia pozwoliły na kształtowanie i umacnianie u dzieci szacunek do prawa oraz promowały postawy proobywatelskie.

                                                               


Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego

w Łukowie ogłasza

nabór dzieci do przedszkola na rok szkolny 2020/2021

- nabór dzieci w wieku 3 –6 lat do Przedszkola Miejskiego Nr 6 w Łukowie (opieka całodzienna)

- nabór dzieci 6 letnich do oddziału „0” (zerówka szkolna – 5 godzin)

Rekrutacja prowadzona będzie za pomocą systemu elektronicznego, z wykorzystaniem jednolitych kryteriów naboru do wszystkich przedszkoli miejskich w Łukowie,

 w terminie od 02 do 16 marca 2020r.

Formularz zgłoszenia należy wypełnić w formie elektronicznej na stronie internetowej

https:/naborp-kandydat.vulcan.net.pl/lukow

W przypadku braku możliwości wysłania formularza drogą elektroniczną,

istnieje możliwość pobrania go w sekretariacie szkoły ZSz-P ul. Stasia i Nel 2,

dane zostaną wprowadzone do systemu przez pracownika przedszkola.

Po wydrukowaniu wypełnionego formularza prosimy uważnie sprawdzić, czy

wszystkie umieszczone tam dane są poprawne. Po sprawdzeniu, dokument należy

podpisać i dostarczyć do przedszkola pierwszej preferencji

(sekretariat ZSz-P ul. Stasia i Nel 2) w nieprzekraczalnym terminie  

do 16.03.2020 r.

Dokumenty dostarczone po tym terminie nie będą brane pod uwagę w trakcie rekrutacji.

23 marca 2020 r. nastąpi publikacja list zakwalifikowanych dzieci.

W przypadku, gdy dziecko będzie zakwalifikowane do przedszkola, rodzic

zobowiązany jest do potwierdzenia woli korzystania z usług placówki w terminie

od 24 marca do 30 marca 2020 r.

Brak potwierdzenia woli w formie pisemnej w powyższym terminie

jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danej placówce.

 31 marca 2020 r. nastąpi publikacja list przyjętych i nieprzyjętych dzieci.

 Więcej informacji pod numerem tel. 885985393


 

Walentynki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie

W piątek 14 lutego 2020 r. Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu zorganizowali obchody dnia zakochanych. W szkole działała poczta walentynkowa, a kolor czerwony zdominował korytarze. Ponadto odbył się charytatywny kiermasz, z którego darowizny zostały przeznaczone na wsparcie leczenia Julii Bajury, chorej na padaczkę lekooporną oraz zapalenie skórno-wielomięśniowe. Dziewczynka bardzo cierpi. Ma uszczerbek słuchu oraz wzroku, posiada liczne rany skóry. Wymaga specjalistycznego leczenia, a także rehabilitacji, przewyższającej możliwości finansowe rodziców.

Społeczność SP1, jak zawsze w takiej sytuacji, włączyła się w pomoc i przygotowała słodkie stoisko wypełnione pysznymi wypiekami, zaś świetlica w ,,dużej jedynce” przekazała róże z bibuły, kartki walentynkowe, pudełeczka z cukierkami oraz pyszne serca piernikowe.


W ramach realizowania Ogólnopolskiego Projektu " Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki", uczniowie klasy Id omawiali lekturę pt. " Psie troski". Książka tak bardzo spodobała się dzieciom, że postanowiły wspólnie wykonać plakaty zachęcające swoich rówieśników do przeczytania omawianej lektury. Jednym z wielu zadań jakie należało wykonać w czasie realizowania projektu, było zorganizowanie konkursu czytelniczego w klasie. Uczniowie Id przystąpili do konkursu z wielkim zaangażowaniem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Ci co zajęli I, II i III miejsce medale.


Walentynki w I c

                             


Dzień Bezpiecznego Internetu

Lekcja wychowawcza w klasie VI E przygotowana przez uczennice klasy 6e Maję Olszewską i Weronikę Kucińską. Wychowawcą klasy jest p.Marta Meges

                         

Lekcja informatyki przeprowadzona przez p.Annę Pudełek

                        


Zabawa choinkowa

                   


Program Insta.Ling

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w XIII Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Insta.Ling to strona WWW do skutecznej nauki słówek z języka angielskiego. Insta.Ling wspiera naukę nie tylko języka angielskiego, ale również niemieckiego, hiszpańskiego i ortografii polskiej.

Czym jest Insta.Ling?

Insta.Ling jest:

·       systemem do nauki nowych słówek

·       systemem do utrwalania słówek

·       systemem do kontroli systematyczności pracy ucznia

·       systemem do śledzenia postępów ucznia


Aniołkowe Granie

W piątek 31 stycznia 2020 r. w auli I LO w Łukowie odbył się finałowy koncert podsumowujący tegoroczny udział lokalnej społeczności w ogólnopolskim projekcie charytatywnym „Aniołkowe Granie”. Organizatorami akcji było Przedszkole Miejskie nr 2 w Łukowie, I LO im. T. Kościuszki, a także Zespół Szkolno-Przedszkolny SP nr 1.

W tym roku pozyskane fundusze trafiły do czterech rodzin, które pieczą zastępczą obejmują pięcioro dzieci. Dzięki ofiarności uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły, a także zaangażowaniu Szkolnego Klubu Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego udało się zebrać oraz przekazać środki na wsparcie rodzin zastępczych z Łukowa i okolic.

Wyrazy wdzięczności za okazałe serce kierujemy do wszystkich darczyńców. Dziękujemy również p. Dorocie Oskrobie i zespołowi „Iskierki” za uświetnienie gali występem w tańcu aniołków.

filmik z koncertu finałowego

                                   

                           


Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dotyczącymi bezpieczeństwa w Internecie umieszczonymi na wystawce na korytarzu szkolnym. Jednocześnie polecamy uwadze materiały edukacyjne opracowane i udostępniane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet na stronach  edukacja.fdds.pl, saferinternet.pl oraz akademia.nask.pl.

Przygotowania do obchodów DBI w VI E

                                              


Terminy wejść na Pływalnię Krytą „Delfinek” w miesiącach luty – maj w roku szkolnym 2019/2020 (II półrocze)

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie

 

WTORKI 11.02, 18.02, 25.02, 03.03, 10.03, 17.03, 24.03, 31.03, 07.04, 28.04, 05.05, 12.05, 19.05, 26.05

ŚRODY 12.02, 19.02, 26.02, 04.03, 11.03, 18.03, 25.03, 01.04, 08.04, 15.04, 29.04, 06.05, 13.05, 20.05, 27.05

PIĄTKI 14.02, 21.02, 28.02, 06.03, 13.03, 20.03, 27.03, 03.04, 17.04, 08.05, 15.05, 22.05, 29.05

 

W związku z kalendarzem uroczystości szkolnych terminy zajęć mogą ulec niewielkim zmianom. Informacje będą przekazywane na bieżąco.


Prezentacja o Henryku Sienkiewiczu

w formacie odp                                    w formacie pdf

źródło:wikipedia

Warsztaty stomatologiczne

5 lutego najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach stomatologicznych. Pod czujnym okiem profesjonalisty pierwszaki uczyły się właściwego szczotkowania zębów. Oprócz zgłębienia wiedzy na temat prawidłowej higieny jamy ustnej, dzieci utrwaliły zasady zdrowego odżywiania. Jednak najwięcej radości przyniosła uczniom zabawa w stomatologa, kiedy to używając narzędzi stomatologicznych, usuwali próchnicę z zębów. Zakładali plomby i utrwalali je przy pomocy specjalnych lamp. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali małe prezenciki w postaci zestawu narzędzi stomatologicznych i dyplomy ukończenia Akademii Stomatologicznej:)


ZAPROSZENIE

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursach :

Konkurs ,,Najlepszy czytelnik”

dla uczniów klas I – VIII.

Z każdego poziomu klasowego wybrani zostaną uczniowie, którzy wypożyczą i przeczytają największą ilość książek w okresie objętym konkursem. Do nagród uwzględnione będą osoby, które w czasie trwania konkursu wypożyczą i przeczytają minimum 15 książek.

Konkurs trwa od 12 listopada 2019r. do 30 kwietnia 2020r.


Konkurs plastyczny ,,Czytanie zawsze w modzie” dla uczniów klas VI- VIII

Zadaniem uczestnika jest wykonanie plakatu zawierającego hasło ,, Czytanie zawsze w modzie” przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych.

Ocenianie prac nastąpi według grup wiekowych.

Prace należy składać do biblioteki szkolnej

do 28.02.2020r.

Konkurs fotograficzny ,,Przyłapani na czytaniu”

dla klas VII – VIII.

Zadaniem uczestnika jest ,,złapać” w kadrze aparatu czytających książki gdziekolwiek. Fotografię, zgodną z tytułem konkursu, w formacie 10x15 należy złożyć do biblioteki szkolnej

do 28.02.2020r.

 

Konkurs recytatorski ,, Poezja Wisławy Szymborskiej”

dla uczniów klas VI – VIII

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgłoszenie swojego udziału do biblioteki szkolnej do dnia 22.02.2020 r.

Recytatorska prezentacja utworów odbędzie się

25 .03.2020r.

Każdy uczestnik przygotowuje do recytacji jeden wiersz. Recytacja może być wzbogacona gestem, ruchem, muzyką itp. Kryteria oceny to: interpretacja utworu, intonacja, dykcja i wyrazistość.

Konkurs plastyczny ,,Okładka ulubionej książki”

dla uczniów klas III - V.

Zadaniem uczestnika jest zaprojektowanie według własnego pomysłu okładki ulubionej książki.

Prace należy składać do biblioteki szkolnej

do dnia 08.04.2020r.

 

Konkurs literacki ,,List do ulubionego bohatera

z książki”

dla uczniów klas III - V.

Zadaniem uczestnika jest napisanie listu

i złożenie go do biblioteki szkolnej do 22 04.2020r.

Ocenianie prac nastąpi według grup wiekowych.

Konkurs plastyczny ,,By czytać się chciało,

zakładkę zrób wspaniałą”

dla uczniów klas I – III

Zadaniem uczestnika jest wykonanie dowolną techniką (wycinanie, wyklejanie, szycie itp.) zakładki do książki i złożenie jej w bibliotece szkolnej do 29.02.2020 r.

Na zwycięzców wszystkich konkursów czekają nagrody książkowe, nagrody niespodzianki oraz uczestnictwo w gali ,,Dzień Olimpijczyka”( I miejsca)

 


GLORIA” W KIELCACH – MIKOŁAJ GAJOWY, JULIA I MARTA WARDAK ZNOWU NA PODIUM

Okres kolędowania dobiegł końca. Dla Trio Jedyneczek ze Szkolnego Studia Piosenki był to czas pełen sukcesów. Z ostatniego Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „GLORIA” w Kielcach wokaliści znowu wrócili z sukcesami. Konkurs był dwuetapowy. Po nadesłaniu karty zgłoszeń i nagrania demo wokaliści zakwalifikowani byli do finału, który odbywał się w dniach 24-25 stycznia. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Piękne wykonania i aranżacje. Jury konkursu, w skład którego wchodzili: Marzena Ślusarska, Anna Bilska, Aleksandra Lipińska, Katarzyna Lisowska i Andrzej Wolski miało problem nie tylko z tym jak obsadzić miejsca. Problemem było to, że naprawdę wspaniałe prezentacje, bardzo wysoko w punktach ocenione, na tych miejscach się nie znalazły. Dlatego Jury przyznało dużo wyróżnień, po to żeby młody człowiek, który świetnie zaśpiewał czuł się doceniony, żeby jego nauczyciel, jego rodzic, wiedział, że efekty tej wspólnej pracy i starań są widziane, że warto.... Jury wysoko oceniło występ Mikołaja Gajowego przyznając mu II miejsce, w jego kategorii, w której wystąpiło 30 wokalistów. Natomiast zespół wokalny Trio Jedyneczki, w składzie Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy otrzymał wyróżnienie. Jest to bardzo duży sukces, gdyż w kategorii zespoły, nie było podziału na młodsze i starsze. Wystąpiło 15 zespołów, a nasze Jedyneczki były jedne z najmłodszych. Dlatego też należą się im ogromne brawa i gratulacje.

Opiekun artystyczny Anna Pudełek

                                 


Wpłaty za obiady

za miesiąc luty 2020r będą przyjmowane

2,3 i 4 lutego 2020r od godz.900 do godz.1400

Klasy 0,I,II,IIIe i IIIf budynek ul. Stasia i Nel

Klasy IIIa,IIIb,IIIc,IIId-IV-V-VI-VII-VIII budynek ul.Partyzantów 15

 

Koszt dla ucznia 20 x 3zł = 60zł

Koszt dla pracownika 20 x 5,30zł = 106zł

 

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 4 lutego

Nr konta 63 9206 1048 7103 0498 2000 0020


Spotkanie z policjantami

Świetlicę w ,,dużej jedynce" odwiedzili Panowie Policjanci – mł. asp. Waldemar Komsta oraz st.post. Paweł Cieślak, którzy przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa w czasie ferii. Dziękujemy za pouczające spotkanie.

              

                   Konkurs "Dzień Czystego Biurka"

 1. Postanowienia ogólne

  1. Przewidziany regulaminem konkurs jest pod nazwą "Dzień Czystego Biurka"

  2. Konkurs organizowany jest w ramach projektu innowacyjnego "Kulturalna Klasa" Program edukacyjny z elementami wychowania patriotycznego.

  3. Organizatorami są panie: dyr. Barbara Czubaszek, Monika Sulej, Elżbieta Świerczewska, Hanna Wiącek.

  4. Rozpoczęcie konkursu nastąpi w dniu 10.01.2020r., a zakończenie 21.02.2020r.

  5. W konkursie może wziąć udział każdy chętny uczeń z klas I-III.

  6. Celem konkursu jest wykonanie zdjęcia (fotografii) w formacie A5 swojego biurka, przy którym uczeń pracuje. Na zdjęciu nie umieszczamy swojego wizerunku. Po wykonaniu fotografii zdjęcie należy wydrukować lub wywołać i przynieść do organizatora.

  7. Wszystkie prace fotograficzne zostaną wywieszone na korytarzu szkolnym w budynku przy ul.Partyzantów i ul.Stasia i Nel.

  8. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

                                                                

Zachęcamy do wzięcia udziału.

Organizatorzy


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „BOŻE NARODZENIE 2019”


W dniu 7 i 8 stycznia 2020 roku został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie 2019”, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku. Na konkurs w kategorii 9 – 12 lat wpłynęło 970 prac. Komisja po dokonaniu oceny formalnej i artystycznej wyróżniła wystawą pracę Marii Zgorzałek uczennicy klasy III a. Gratulacje dla Marysi.


Elżbieta Świerczewska

UMIEMY WSPÓLNIE ŚWIĘTOWAĆ

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele tradycji i zwyczajów. Uczniowie klas I – III mięli nie lada wezwanie. W ramach innowacji programowej „Kulturalna Klasa” ich zadaniem było wykonanie w grupach plakatów przedstawiających tradycje bożonarodzeniowe. Dzieci z wielką ochotą zabrały się do pracy. Powstały piękne plakaty wykonane różnymi technikami plastycznymi. Prace przedstawiały szopki betlejemskie, Mikołaja z prezentami, wigilijny stół z potrawami, aniołów , piękne kolorowe choinki i wiele jeszcze innych tradycji. Plakaty mogliśmy podziwiać na wystawie , która została wyeksponowana na korytarzu drugiego piętra przy ulicy Partyzantów i budynku Stasia i Nel. Dzieciom gratulujemy pomysłów i kreatywności.

Elżbieta Świerczewska

                                   


POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS I- III
MOJE ULUBIONE ZWIERZĄTKO W LITERATURZE”

6 grudnia 2019 roku został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Plastyczny dla klas I- III „Moje ulubione zwierzątko” gdzie organizatorem była Biblioteka Pedagogiczna w Łukowie. Po obejrzeniu 183 prac Komisja Konkursowa postanowiła przyznać naszym uczniom nagrody i wyróżnienia.

II miejsce Marii Santos kl. II d – op. Agnieszka Bancerz

III miejsce Zuzannie Paciorek – op. Elżbieta Świerczewska

Wyróżnienia

Antoni Żaczek, Wojciech Zarzycki kl. III e – Iwona Muszyńska

Emilia Sulej kl. III c – op. Hanna Wiącek

Hanna Muszyńska kl. III a – op. Elżbieta Świerczewska

Alicja Biernacka kl. I c – op. Marzena Rzymowska

Gratulujemy nagrodzonym dzieciom oraz ich opiekunom

Elżbieta Świerczewska

     


SPOTKANIE Z PANEM RYSZARDEM GRAFIKIEM

W ramach innowacji programowej „Kulturalna klasa” Program edukacyjny z elementami wychowania patriotycznego dnia 20 września 2019 roku w budynku szkoły przy ul. Partyzantów odbyło się spotkanie z Prezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Łuków panem Ryszardem Grafikiem. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III a i III c wraz z wychowawczyniami p. Elżbietą Świerczewska i Hanną Wiącek.

Tematem spotkania były wspomnienia pierwszych dni II wojny światowej w Łukowie. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści pana Ryszarda.

Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii. „ABY PAMIĘĆ TRWAŁA”

     

Elżbieta Świerczewska


BĘDZIN - STOLICA POLSKIEJ KOLĘDY I PASTORAŁKI - II MIEJSCE DLA MARTY WARDAK I MIKOŁAJA GAJOWEGO

Ferie zimowe dla Trio Jedyneczek ze Szkolnego Studia Piosenki upływa sportowo-koncertowo. Przypomnijmy Marta Wardak i Mikołaj Gajowy zakwalifikowani zostali do 26 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. To jeden z największych kolędowych przeglądów w Europie, a zarazem jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w kraju.

Festiwal ma przebieg dwuetapowy – każdego roku w grudniu w niemal 40 miastach w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Litwie odbywają się eliminacje gromadzące ok. 1 600 solistów i grup...czytaj więcej

                        


Wigilia w II b

Ostatni dzień przed feriami świątecznymi był wyjątkowy dla uczniów klasy II b. Wtedy właśnie zorganizowaliśmy wigilię klasową. Wspólnie ubrana choinka była tłem tej uroczystości. Podekscytowane dzieci z wychowawczynią przygotowały stół wigilijny, na którym nie zabrakło stroiku świątecznego i pierniczków. Przy dźwiękach kolędy wszyscy składali życzenia świąteczne i dzielili się opłatkiem. Ogromną przyjemnością był wspólny śpiew znanych kolęd. W radosnych nastrojach zakończyliśmy wspólne świętowanie.

Danuta Domańska

                                                


Kulturalna Klasa

Od września klasy I-III biorą udział w innowacji pedagogicznej pod tytułem Kulturalna Klasa. W każdym miesiącu pracują nad osiągnięciem różnych sprawności, umiejętności. W grudniu było to hasło: "Umiemy wspólnie świętować" , a dodatkowo każda klasa wykonała plakat nt. tradycji bożonarodzeniowych. W styczniu uczniowie pod opieką swoich pań zadbali o to, aby każda sala lekcyjna była piękna.

W czasie ferii chętni uczniowie wezmą udział w konkursie fotograficznym z okazji Dnia Czystego Biurka.

     

XI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "Anielskie śpiewanie "

12 stycznia w Woli Gułowskiej odbył się XI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "Anielskie śpiewanie " podczas którego naszą szkołę reprezentowała Pola Stolarczyk z kl.d. Choć to był pierwszy tak poważny występ początkującej wokalistki, to udało się jej zająć II miejsce. Serdecznie gratulujemy udanego debiutu :)

Dorota Oskroba

                                             


Konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ

Już po raz piąty w naszej szkole odbył się konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najciekawsze prace zostały przekazane na Bożonarodzeniowy Jarmark, który odbył się 22 grudnia 2019 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i Ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zdobiąc szkolne choinki i korytarze przy ul. Partyzantów, a także w małej Jedynce.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji…
Organizatorzy : Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Monika Sulej, Alicja Strus, Marta Magnuszewska

                          


Akcja Polacy - Rodakom

W sobotę 14 grudnia 2019 r. w Urzędzie Miasta Łuków odbyło się oficjalne przekazanie paczek dla Polaków zza wschodniej granicy, przygotowanych w ramach 20-tej Akcji Polacy-Rodakom, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Przedszkola Miejskiego Nr 6 wykazała się ogromnym sercem i hojnością. Zrobiono 48 paczek. Podczas spotkania reprezentanci ze Szkolnego Klubu Wolontariatu aktywnie włączyli się w przenoszenie paczek, przeznaczonych do transportu.

W imieniu Organizatorów dziękujemy wszystkim za przekazane dary.

                        


LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO

W ogólnopolskim konkursie plastycznym „Największy skarb to dobry przyjaciel” wyróżniono prace Poli Wierzchowskiej z kl. 5g oraz Aleksandra Dudzińskiego z kl. 4b. Dzieci przedstawiły w swoich obrazach relacje przyjaźni łączące człowieka i psa; zastosowały technikę pasteli olejnych. Uczniowie otrzymali dyplomy i kalendarze ilustrowane pracami konkursowymi. Polę i Aleksandra przygotowała do konkursu p. Agnieszka Czerska Pawlak.

                                        


MARTA WARDAK I MIKOŁAJ GAJOWY W FINAŁE 26 MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK W BĘDZINIE!

W dniu 17.12.2019 w Lublinie odbył się Konkurs Muzyczny „Szczodraki 2019”. Po wysłuchaniu 104 podmiotów wykonawczych Jury w składzie: Adam Ardasiński, Anna Maria Woźniak i Maciej Wójtowicz przyznało nagrody i wyróżnienia.

Mikołaj Gajowy i Marta Wardak otrzymali Nagrodę Główną, kwalifikację do finału Festiwalu w Będzinie, natomiast Julia Wardak otrzymała wyróżnienie.

Przesłuchania finałowe w Będzinie odbędą się w dniach 9-11 stycznia 2020 r. Na scenie 138 solistów, chórów i zespołów z Polski, Ukrainy, Białorusi i Litwy wykona prawie 400 kolęd i pastorałek z całego świata w rozmaitych aranżacjach. Marta z Mikołajem zaprezentują się w piątek 10 stycznia.

Festiwal zakończy się Koncertem Galowym, który odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia, o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na os. Syberka. Poza najpiękniejszymi kolędami będzie można posłuchać też o świątecznej kuchni, o której opowie znad dymiących garnków znany kucharz i restaurator Remigiusz Rączka.

Zapraszamy do oglądania transmisji przesłuchań i koncertu dostępnej w zakładce TRANSMISJA LIVE na stronie https://mfkip.pl

Gratulujemy i trzymamy kciuki! Powodzenia!

Opiekun artystyczny Anna Pudełek


MARTA WARDAK NA VII OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK BOŻONARODZENIOWYCH W KRAKOWIE

Komisja kwalifikacyjna po przesłuchaniu 171 nadesłanych z całej Polski nagrań w I kategorii wiekowej ( do 12 lat) zaprosiła do Krakowa 18 wokalistów. Jak miło było zobaczyć na liście naszą Martę Wardak. Ogromne gratulacje dla Marty!

Dnia 4 stycznia 2020 w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się VII edycja Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych. W jury festiwalu zasiadali: Elżbieta Zapendowska, Dorota Osińska, Marcin Januszkiewicz, Maria Dudek oraz Waldemar Domański. Poziom festiwalu był naprawdę bardzo, bardzo wysoki. Marta świetnie zaprezentowała się w pastorałce „Mali Kolędnicy”. Tego dnia miała okazję wziąć udział w profesjonalnych warsztatach wokalnych poprowadzonych przez Julitę Zielińską. Wieczorem wzięła udział w Koncercie finałowym, wszyscy finaliści zaśpiewali hymn tego festiwalu „To święta”. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Marty!

                                


KOLEJNE SUKCESY JULII I MARTY WARDAK W BIAŁYMSTOKU

Przez trzy dni 6-8 grudnia 2019 w Klubie Rozrywki Krąg w Białymstoku trwał największy w tej części kraju 31 Międzynarodowy Festiwal Piosenki Super Mikrofon Radia JARD.

Podczas imprezy rywalizowali ze sobą soliści, duety i zespoły wokalne z Litwy, Łotwy, Białorusi, Rosji oraz różnych miast Polski.

W festiwalu wzięły udział siostry Julia i Marta Wardak. Dziewczynki poradziły sobie naprawdę doskonale! Swoim pięknym głosem przeszły kolejne etapy festiwalu i dotarły do finału. 8 grudnia odbył się Koncert Galowy i rozdanie nagród.

Marta z Julką stanęły na podium!

Jury przyznało:
MARTA WARDAK - II Miejsce w kat. 11-13
JULIA WARDAK - II  MIEJSCE w kat. 8-10
Obie dziewczynki otrzymały kolejną  nagrodę - Nominacja do wzięcia udziału w Międzynarodowych Festiwalach w Bułgarii, Grecji i we Włoszech. Ogromne gratulacje!
Podziękowania należą się również Rodzicom dziewczynek, którzy przez cały weekend wspierali swoje pociechy. Rodzice na medal, zwłaszcza dla p. Jacka, gdyż niedziela była ciężkim dla nas dniem! Pokonaliśmy trasę Białystok – Warszawa – Białystok – Łuków. Ale dla tych dźwięków warto było! Gratulacje!

Opiekun artystyczny Anna Pudełek

                              


MARTA WARDAK na podium!   🎀  III MIEJSCE  🎀

8 grudnia 2019 w Warszawie odbył się 3 Ogólnopolski  Festiwal Piosenki Świątecznej i Zimowej HU HU HA 2019. Marta Wardak wysyłając demo swojej kolędy zakwalifikowała się do finału. 8 grudnia wystąpiła z pastorałką " Mali Kolędnicy".
Jury w składzie Diana Świder - wokalistka na stałe współpracująca z zespołem BAJM, pedagog i nauczyciel śpiewu; Martyna Ciok - wokalistka, pedagog, półfinalistka programu MAM TALENT; Tomek Krupa Pracownia Wokalu Tomka Krupy - Dyrektor Festiwalu, wokalista, pedagog, nauczyciel śpiewu przyznało Marcie III Miejsce. Brawo! Gratulacje!!!

Opiekun artystyczny Anna Pudełek

                              


JEDYNECZKI W FINALE! FIROLIZA REAKCJA WOKALNA - Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej i Zagranicznej w Warszawie

Finał II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej i Zagranicznej. Dwa dni wokalnych zmagań. Do etapu finałowego zakwalifikowano Julię i Martę Wardak oraz Mikołaja Gajowego (na podstawie wcześniej przesłanych demo wybranej piosenki). Wielkie brawa!!! Najlepsi z najlepszych!
W każdej kategorii było prawie po 50 wokalistów. Ale udało się!!! Ogromny sukces!!!
MIKOŁAJ GAJOWY w kat. 12-14 lat. zdobył II MIEJSCE. Wielkie gratulacje!!!

Opiekun artystyczny Anna Pudełek

          


„Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa”

20 grudnia w Muzeum Regionalnym w Łukowie zostały przyznane nagrody laureatom powiatowego konkursu „Najpiękniejsza łukowska choinka i ozdoba choinkowa”. W konkursie, który odbywał się już po raz szósty, wzięło udział 114 osób, w tym 5 z Białorusi. Choinki i ozdoby choinkowe wykonali uczniowie ze szkół z Łukowa i powiatu, oraz osoby dorosłe. Wśród laureatów konkursu jest uczeń kasy Id- Piotruś Lech. Serdecznie gratulujemy naszemu koledze.

Dorota Oskroba

                             


Uczniowie kl. III c wzięli licznie udział w organizowanych przez różne instytucje konkursach recytatorskich. I tak:

· w 23 Jesiennym Konkursie Recytatorskim – eliminacjach powiatowych o tematyce „Pamiętajcie o ogrodach” – , którego organizatorem był ŁOK ( 05.11. 2019r.) – nagrodę zdobyła Lena Aleksandrowicz, a wyróżnienie otrzymała Nadia Sala.

             

· w konkursie recytatorskim „Cztery pory roku”( 19.11.2019 r.), którego organizatorem było Nadleśnictwo Łuków i Łok – nagrodę otrzymała Lena Aleksandrowicz, a wyróżnienie otrzymała Oliwia Poddębniak.

                   

· W VII Wojewódzkim Przeglądzie Recytatorskim Poezji i Prozy Patriotycznej im. gen. Franciszka Kleeberga II miejsce zajęła Nadia Sala ,a wyróżnienie otrzymała Lena Aleksandrowicz

                                                                                                     

· w XIX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego (Uśmiech Pana Boga) - Nagrodę ( I miejsce) zdobyła Nadia Sala, wyróżnienie otrzymała Wiktoria Słomka

                        

Natomiast w XXVIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim ,, Moje Boże Narodzenie,, -i tak w konkursie literackim – kategoria proza - nagrodę (I miejsce) zajęła Nadia Sala, a w konkursie plastycznym wyróżniony wystawą był Bartek Olek

                                                        Gratulujemy nagrodzonym dzieciom!!!


Wpłaty za obiady za miesiąc styczeń 2020r

będą przyjmowane 2 i 3 stycznia 2020r od godz.9.00 do godz.14.00

wszystkie klasy budynek ul.Partyzantów 15

7 i 8 stycznia 2020r

Klasy 0,I,II,IIIe i IIIf budynek ul. Stasia i Nel

Klasy IIIa,IIIb,IIIc,IIId-IV-V-VI-VII-VIII budynek ul.Partyzantów 15

Koszt dla ucznia 9 x 3zł = 27zł

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 8 stycznia

Nr konta 63 9206 1048 7103 0498 2000 0020


Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W świąteczny klimat wprowadziły wszystkich przygotowane przez uczniów klasy 3e i Id „Jasełka na wesoło” które zostały wystawione dnia 19.12. 2019 r. w naszej szkole.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawili sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami wykonanymi przez Emilię Mateńkę, Zuzannę Bochman, Weronikę Wierzchowską , Oliwię Adamczyk oraz zespół " Iskierki", który zaprezentował się także w tańcu aniołków. Część artystyczną przygotowali: siostra Karmela, p. Iwona Muszyńska, p. Dorota Oskroba,  p.Przemysław Oskroba.

                         


Jasełka

W grudniowy przedświąteczny wieczór uczniowie klasy III f wystawili bajkowe jasełka bożonarodzeniowe dla rodziców i rodzeństwa oraz babć i dziadków.

Młodzi aktorzy wcielili się w znane wszystkim dzieciom postacie z bajek.

W betlejemskiej szopce pojawili się: Kopciuszek i Sierotka Marysia, Pinokio i Rybak ze złotą rybką, Czerwony Kapturek, Calineczka oraz Jaś z Małgosią. Przyszli też pasterze z darami oraz aniołowie. Chór dzieci witał pojawiające się na scenie postacie krótkimi piosenkami śpiewanymi na melodię znanych kolęd. Przedstawienie uświetnił występ uczniów z naszej klasy grających kolędy na skrzypcach i pianinie.

Po zakończeniu przedstawienia długo słychać było głośne brawa – widzowie podziękowali małym artystom owacjami na stojąco. Oto opinie uczestników spotkania jasełkowego: „Byłam bardzo pięknie przygotowane i przedstawione gratuluję pomysłu”, „Gratuluję wspaniałego występu. Bardzo wysoki poziom artystyczny. Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zdania.
Dziękuję

              

             Ewa Dąbrowska


Warsztaty nakrywania do stołu w I d

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia, stały się okazją do nauki właściwego nakrywania do stołu, a to za sprawą mamy Laury, która w towarzystwie kelnerów przeprowadziła w klasie Id warsztaty wdrażające pierwszaki do nakrywania do  stołu. Nabyte umiejętności dzieci na pewno wykorzystają podczas pomagania rodzicom przy nakrywaniu i dekoracji stołu do wigilijnej wieczerzy. Dziękujemy mamie Laury za interesujące zajęcia i wspaniałą naukę:)

                         


Świetlicowy Kiermasz Bożonarodzeniowy w „małej jedynce”

Tradycyjnie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia świetlica szkolna w „małej jedynce” zorganizowała kiermasz bożonarodzeniowy. Ręcznie wykonane choinki, bombki, świeczniki, pudełka na prezenty, gwiazdy betlejemskie, słodkie, artystycznie zdobione pierniki i inne niespodzianki pięknie prezentowały się na stoisku i były chętnie kupowane przez dzieci, rodziców i nauczycieli.

Fundusze ze sprzedaży ozdób świątecznych zostaną przeznaczone na zakup materiałów papierniczych, gier i zabawek dla dzieci ze świetlicy.

Dziękujemy naszym „świetlikom” ich rodzicom i nauczycielom za zakupy na naszym kiermaszu.

Życzymy Wesołych Świąt !!!

Anna Prokopowicz, Agnieszka Peryt

                                         


Wyróżnienia w konkursie Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

DWIE KLASY I B oraz II B WYGRAŁY WYRÓŻNIENIA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE CZYTELNICZO -EKOLOGICZNO – PLASTYCZNYMSzkolne Przygody Gangu Słodziaków” (II B miała również wyróżnienie w ubiegłym roku jako pierwsza klasa)

W konkursie brało udział 3480 klas. Piętnaście klas zdobyło nagrodę główną, a 500 klas dostało wyróżnienie

Mając na uwadze rozbudzenie nawyku i chęci czytania a także obudzenie odpowiedzialności za środowisko naturalne uczniowie pod opieką wychowawczyń: Marty Jaroszkiewicz i Danuty Domańskiej przystąpili do konkursu organizowanego przez sieć sklepów „Biedronka”pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Słodziakow”...czytaj więcej

                               


                                                                


11 grudnia 2019r. klasa Ia obejrzała wystawę rzeźby "Przyroda Polski w twórczości ludowej". Wystawę prezentowało Muzeum Regionalne, a prace wykonały dzieci i młodzież pod kierunkiem artysty rzeźbiarza p.Krzysztofa Osaka. Nasz kolega z klasy Oskar Jagielak wykonał w “szkółce rzeźbiarskiej” trzy prace. Najbardziej nam się podobała wyrzeźbiona przez niego wilga.

                               Barbara Ponikowska


Warsztaty bożonarodzeniowe w Id

W kl.Id odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe przeprowadzone przez panie z Muzeum Regionalnego w Łukowie. Dzieci nie tylko wykonywały aniołki według instrukcji prowadzących, ale zgłębiły też wiedzę na temat zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Wysłuchały również kilku ciekawostek dotyczących symboliki dekoracji wykorzystywanych do strojenia choinki. Warsztaty stały się także okazją do wspólnego kolędowania i zakończyły się życzeniami dla dzieci złożonymi przez zaproszonych gości.Mikołajki w klasie 2c i 2d

Dnia 10 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klas 2c i 2d uczestniczyli w wycieczce do Siedlec. W Centrum Kultury i Sztuki obejrzeli spektakl teatralny pt. "Śnieżniczka – śniegowa księżniczka ". Kolorowa dekoracja i kostiumy, piękna muzyka i piosenki - to elementy, które wprowadziły nas w nastrój zimy i Świąt. Śnieżniczka, najmłodsza córka Zimy, pod postacią ptaszka wyruszyła w świat. Była zwiastunem pierwszego śniegu, mrozu i zimowej zawieruchy. Po wielu przygodach Mikołaj zawiózł księżniczkę do mamy i zapowiedział prezenty pod choinką dla wszystkich grzecznych dzieci. Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w Mc Donalds. W wesołych nastrojach wróciliśmy do domu.

                     


20 Akcja Polacy-Rodakom

Społeczności Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łukowie nie jest obojętny los Polaków za wschodnią granicą. W ramach 20 akcji ,,Polacy-Rodakom", organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, w Szkole Podstawowej Nr 1 oraz w Przedszkolu Miejskim Nr 6 została przeprowadzona zbiórka produktów spożywczych, książek oraz pluszaków. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich klas i grup przedszkolnych udało się stworzyć 48 paczek.

                        


NIEZWYKŁA NOC W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W ŁUKOWIE

W piątek z 6 na 7 grudnia członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami uczestniczyli w imprezie integracyjnej ,,NOC W SZKOLE". Uczniowie niczym elfy Świętego Mikołaja udekorowali szkołę z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pomogli w pakowaniu paczek dla 2 rodzin w ramach akcji ,,Szlachetna Paczka" oraz spędzili wesoło czas grając w gry planszowe oraz uczestnicząc w zabawach integracyjnych.

                         

Opiekunowie: Marta Magnuszewska, Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik, Aneta Łaguń.


SZLACHETNA PACZKA

Już po raz drugi społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie dołączyła do drużyny Szlachetnej Paczki. Przystępując do akcji byliśmy pewni, że przygotowanie paczki dla potrzebującej rodziny, to coś więcej niż pomoc materialna. To zauważenie ich piękna, potwierdzenie ważności, a często również przywrócenie godności. Dzięki takiej inicjatywie rodzina otrzymała impuls i motywację do zmiany swojej codzienności. Udało się nam zgromadzić wszystkie niezbędne rzeczy, wynikające z potrzeb rodziny. Za zebrane z kiermaszu pieniądze zakupiliśmy węgiel, czujnik dymu, bony upominkowe, a także wymarzone prezenty. W Weekend Cudów, przypadający na 7-8 grudnia osobiście dowieźliśmy prezenty do wybranej rodziny. Obdarowane osoby nie kryły wzruszenia i wdzięczności. Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji zbiórki.

Koordynatorzy: Agnieszka Nikiel-Kowalczyk, Ewa Czerkas, Grażyna Rychlik, Alicja Strus, Marta Magnuszewska

                                        


Wycieczka Ia i Id

11.12.2019 klasy Ia i Id wybrały się na wspólną wycieczkę do Warszawy. Celem podróży była wizyta w teatrze GULIWER, w którym najmłodsi uczniowie naszej szkoły obejrzeli przepiękne przedstawienie pt. "Gwiazdka". Po spektaklu obydwie klasy udały się na pyszny obiad do restauracji. Dalszym celem podróży była wizyta w fabryce bombek i zapoznanie z etapami ich powstawania, oraz udział w warsztatach malowania bombek własnoręcznie. O produkcji bombek opowiadał dzieciom Mikołaj, który jako pierwszy powitał dzieci w fabryce. Całemu spotkaniu towarzyszyła iście świąteczna atmosfera. Po zwiedzeniu fabryki i udekorowaniu swojej bombeczki na dzieci czekał słodki poczęstunek. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania i zdjęć z gospodarzem spotkania-MIKOŁAJEM. Wszyscy wrócili szczęśliwi i  zadowoleni:)

                        


Święty Mikołaj w świetlicy w „małej jedynce”

Mikołajki mogą być jak z bajki …

Dla każdego!

Dla Tomka dla Majki,

Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza …

Więc uwaga!

Dziś Mikołaj zaprasza!

Już jest!”

Zgodnie z tradycją 6 grudnia świetlicę szkolną w „małej jedynce” odwiedził Święty Mikołaj z workiem słodyczy. Spotkanie z Mikołajem sprawiło dzieciom wiele radości i zostawiło w pamięci miłe wspomnienia. Pozdrawiamy Cię Święty Mikołaju i dziękujemy za wizytę!!!

Anna Prokopowicz i Agnieszka Peryt


MIKOŁAJKI W KLASIE II B

6 grudnia Mikołaj odwiedził uczniów klasy II B. Dzieci powitały Go z ogromną radością. Na powitanie dzieci zaśpiewały Gościowi piosenkę pt.”Mikołaj” . Potem były konkursy, podczas których klasowa gromadka mogła wykazać się różnymi umiejętnościami. Mikołaj wręczył dzieciom upragnione prezenty. Doskonała zabawa podczas konkursów i otrzymane prezenty dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń. Wspólne zdjęcia są doskonałą pamiątką z tego spotkania.

                                         


FINAŁ WOJEWÓDZKI KONKURSU „ MODA NA ODBLASKI

W dniu 06 grudnia w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się finał konkursu „ Moda na odblaski”. Do konkursu przystąpiło 24 drużyny ze szkół podstawowych województwa lubelskiego ( po 12 drużyn z kategorii klas 1-3 i 4 – 8). Organizatorami konkursu był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, a współorganizatorem Kuratorium Oświaty w Lublinie. Konkurs odbywał się pod patronatem honorowym Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego. Celem konkursu było zainteresowanie bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz zwrócenie uwagi na to, że noszenie elementów odblaskowych może być modne, ale i zwiększa nasze bezpieczeństwo. Drużynę przygotowywała pani Bogusława Świderska przy współpracy z panią Małgorzatą Drosio z SP nr 5. Zadaniem drużyn w kategorii klas 4-8 było zaprezentowanie w trzyminutowym pokazie strojów młodzieżowych lub karnawałowych z elementami odblaskowymi oraz wiersza o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Treść miała zachęcać do noszenia odblasków i przestrzegania przepisów drogowych. Poziom przygotowania drużyn był bardzo wysoki. Komisja natomiast brała pod uwagę walory artystyczne, edukacyjne, techniczne oraz czy wiersz był deklamowany, zrozumiały i czy przyciągał uwagę. Treść wiersza opracowała Bogusława Świderska. Drużyna w składzie: Antonina Opolska (kl.4a), Jakub Słomka(5g), Oliwia Drosio i Bolesław Świerczewski (6e), Oliwia Szczęśniak(7f) i Weronika Radomyska (8d) zdobyła II MIEJSCE (to już kolejne nasze zwycięstwo w tym konkursie). Gratulujemy drużynie!

Wiersz o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym "List do dzieci"

Film z pokazu strojów odblaskowych

                                


                                    

                                                Podsumowanie konkursu na "Kartkę Bożonarodzeniową"

Podczas imprezy mikołajkowej „W Świątecznej Krainie” 6 grudnia 2019 roku na placu Wolności i Solidarności odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową organizowanego przez ŁOK.

W kategorii szkoły podstawowe  kl. I-III tytuł laureata zdobywa:

Wyróżnienia:

W kategorii szkoły podstawowe  kl. IV-VIII tytuł laureata zdobywa:

Wyróżnienia:

                             

                                                                                                  więcej zdjęć


Mikołajki w III d

Malutka Mikołajka po Łukowie wędruje. Do klasy III d zagląda i nasłuchuje. Gwiazdką w okna świeci i wie, że są tu grzeczne dzieci!!! Co za radość była, gdy do III d z prezentami przybyła!

Następnie aura tak chciała, że zamiast sań, na kocykach do innych dzieci z również z prezentami odleciała!

                            


Mikołajki klas Ib i Ic

Dnia 6 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klas Ib i Ic uczestniczyli w wycieczce do Siedlec. Obejrzeli spektakl teatralny pt. "Przyjdź Mikołaju", na którym Mikołaj rozdawał grzecznym dzieciom prezenty... Wycieczka zakończyła się wspólnym posiłkiem w McDonaldzie. Weseli i zadowoleni wróciliśmy do domu.

                            


Mikołajki w I d

6 grudnia to wyjątkowy czas dla każdego dziecka. Takim też był dla uczniów kl. I d. Na dzieci czekało tego dnia wiele atrakcji. Najpierw uczniowie wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez mamę Laury, na których przygotowywali elementy dekoracyjne z masy porcelanowej i zdobili pierniczki. Część z nich zawisła na samodzielnie udekorowanej choince, pozostałe stały się prezentem, który uczniowie zanieśli do domu. Jakby wrażeń było mało, w klasie zawitał Mikołaj, któremu dzieci zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wiersz. Przemiłe spotkanie zakończyło się krótką sesją zdjęciową.

Dziękujemy mamie Laury za zaangażowanie i wspaniałe warsztaty:)

                             


Wycieczka do Warszawy

25 listopad był wyjątkowym dla uczniów klasy IIIa i III d. Tego dnia uczniowie pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu była wizyta w FOOD LAB „Szkoła na widelcu”, której właścicielem , kucharzem i prowadzącym program TOP CHEF jest Grzegorz Łapanowski. Pod okiem doświadczonych edukatorów dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania. Otworzyły się na nowe smaki, zapachy i nieznane dotychczas produkty. Uczestniczyły w warsztatach wegańskiego gotowania „Kulinarne prawo jazdy Wege edition”. Samodzielnie w grupach przyrządzały potrawy, które następnie degustowały. Smakowały znakomicie. Następnie dzieci udały się do Galerii Blue City do kina Helios, które wyróżnia się nowoczesnym dresingiem. Wyposażone jest w skórzane fotele z regulacją siedzeń. Tam obejrzały film pt. „Detektywistyczne biuro Lassego i Mai”. Film dostarczył wielu walorów edukacyjnych. Najważniejszym z nich była przyjaźń. Ostatnim punktem była wizyta w Muzeum Neonów. W czasach PRL-u w mroźne i szare zimy ulice rozświetlały kolorowe neony. Co się z nimi stało?, Dlaczego już ich nie można zobaczyć w przestrzeni miasta?, Czy kolory mogą nam coś powiedzieć?. Kim był i co musiał umieć projektant neonów?. Tego dowiedziały się dzieci podczas pobytu w tym muzeum. Na koniec dzieci uczestniczyły w warsztatach muzealnych. Sami zamienili się w awangardowych grafików i stworzyli własny projekt neonu. To był dzień pełen wrażeń.

Wychowawczynie Bożena Śledź i Elżbieta Świerczewska

                          


KIERMASZ

Dnia 2 grudnia 2019r. odbył się w małej Jedynce kiermasz ze słodkościami. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup węgla oraz innych potrzebnych rzeczy dla rodziny wybranej w ramach akcji SZLACHETNA PACZKA. Dziękujemy wszystkim osobom, które upiekły te pyszności a w szczególności pani Monice Kapłon za okazane serce. 

Samorząd Uczniowski 

Szkolny Klub Wolontariatu

                               


ANDRZEJKOWA ZABAWA

Dnia 26 i 27 listopada 2019r. odbyły się w naszej szkole andrzejki. Samorząd Szkolny wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu przygotowali wróżby. Uczniowie z ciekawością sprawdzali jakie mają szczęście w miłości...

                            


                            


ZŁOTE I SREBRNE KASZTANY DLA JEDYNECZEK

W piątek 15 listopada 2019r. w MDK "Pod Akacją" odbyły się przesłuchania solistów i zespołów oraz Koncert Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "Jesienne Nutki 2019" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Komisja konkursowa w składzie:

 • Jolanta Sip - wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów,

 • Natalia Wilk - wokalistka, trener wokalny, pedagog - Katedra Muzyki Jazzowej i rozrywkowej UMCS w Lublinie,

 • Tomasz Momot - muzyk, pianista, kompozytor - Katedra Muzyki Jazzowej i rozrywkowej UMCS w Lublinie,

 • Renata Adamczewska (sekretarz komisji) – Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie,

  po wysłuchaniu w dniu 15 listopada 2019r. w MDK "Pod Akacją" w Lublinie 50 solistów i 11 zespołów postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I MIEJSCE - ZŁOTY KASZTAN🏆
dla zespołu "JEDYNECZKI" w składzie Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy.
W kategorii solistów kl. IV - VI MIKOŁAJ GAJOWY zdobył II MIEJSCE 🏆

Na uroczystości obecni byli goście reprezentujący patronów konkursu - p. Beata Janiszewska-Brudzisz, inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Miasta Lublin oraz p.Artur Pawłowski, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie. Imprezę prowadziła p. Renata Adamczewska z MDK "Pod Akacją".

Gratulujemy!

Opiekun artystyczny Anna Pudełek


Andrzejki na świetlicy

Andrzejki to okazja do dobrej zabawy oraz poznawania tradycji i obrzędów ludowych. By tradycji stało się zadość dzieci ze świetlicy w „małej jedynce” bawiły się podczas andrzejkowych wróżb. Każdy uczestnik zabawy wybierał atrybut przyszłościowy schowany pod kubeczkami. Poznał przepowiednie z kolorów karteczek, sumy oczek na kostkach, symboli wylosowanych z „torebki szczęścia”. Wywróżył sobie przyszły zawód oraz imię małżonka podczas przekłuwania papierowych serc. Nie zabrakło też przestawiania butów. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach, wiedząc, że każdą wróżbę traktujemy z „przymrużeniem oka”, bo to tylko zabawa!

               


Dzień Patrona i Święto Szkoły - galeria prac w świetlicy

                 


Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

25 listopada dzieci ze świetlicy w „małej jedynce” obchodziły „misiowe święto”. Poznały historię Pluszowego Misia. Opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Wykonały pracę plastyczną – misia z papierowych kół. Układały puzzle i kolorowały obrazki z Kubusiem Puchatkiem oraz odkodowywały misia. Uśmiechy i dobry nastrój nie opuszczały uczestników święta. „Misiowy dzień” wszystkim się podobał.

                   


Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Serokomli

                          Dnia 27 listopada 2019 r. grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Anny Ciołek i p. Małgorzaty Chudzik odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Serokomli. Celem wycieczki była promocja czytelnictwa i pokazanie uczniom obiektu  na miarę XXI wieku. Młodzież w czasie pobytu została zapoznana z funkcjonowaniem biblioteki, która jest również centrum kulturalnym i społecznym. Budynek przeznaczony jest dla wszystkich grup wiekowych. Znajdują się w nim sala do prac z dziećmi, mini kino, kącik dla maluchów, ścianka wspinaczkowa, sala komputerowa, sala konferencyjna z zapleczem kuchennym.

Uczennice mogły w estetycznym i komfortowym otoczeniu skorzystać z dóbr biblioteki. Kadra biblioteki przyjęła nas bardzo serdecznie a czas spędzony w budynku minął  w atmosferze spokoju i relaksu.

Anna Dmowska Ciołek

                                


Wpłaty za obiady za  miesiąc  grudzień 2019r 

 będą przyjmowane 2 ,3 i 4 grudnia 2019r

od godz.9.00 do godz.14.00

Koszt dla ucznia            15 x 3zł = 45zł

Koszt dla pracownika                 79,50zł

Klasy  0,I,II,IIIe i IIIf   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy IIIa,IIIb,IIIc,IIId-IV-V-VI-VII-VIII budynek ul.Partyzantów 15

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 4 grudnia

Nr konta 63 9206 1048 7103 0498 2000 0020

Karta obiadowa jest tylko na grudzień, nie  ma dni styczniowych.

Za styczeń wpłaty będą przyjmowane  2,3,7 i 8 stycznia 2020r;


Wróżby i zabawy andrzejkowe w I D

                                 


Ślubowanie klas pierwszych

    Jak co roku w październiku, miało miejsce Ślubowanie klas pierwszych. Przejęci powagą chwili pierwszoklasiści ślubowali w obecności sztandaru szkoły, że będą solidnie wypełniać swoje uczniowskie obowiązki, swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Potem nastąpiło pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 1 dokonane przez Dyrekcję.

Uroczystość uświetniła obecność przedstawicieli Rady Rodziców, którzy wręczyli klasom pierwszym prezenty – sprzęt sportowy, a paniom wychowawczyniom kwiaty.

Również każdy uczeń otrzymał „róg obfitości” i pamiątkowy dyplom.

               


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Dzieci ze świetlicy przy ul. Stasia i Nel wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. Dzieci zapoznały się z prawami dziecka, wykonały plakat pt. „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka”, kolorowały obrazki przedstawiające prawa dziecka, układały „Kolaż praw dziecka” oraz dekorowały salę świetlicy niebieskimi balonami. We wszystkich działaniach towarzyszył dzieciom i nauczycielom kolor niebieski – kolor UNICEFU symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. Zorganizowane wydarzenie pokazało, że Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dzień radosny, ale z poważnym przesłaniem.

           


Wywiad z Ewą Szymańską


Niecodzienny gość w klasie VI f

W ubiegłym tygodniu klasa VI f miała okazję gościć na godzinie wychowawczej mamę jednej z uczennic, Pani Monikę Grabowską, która  na co dzień pełni obowiązki  funkcjonariusza Służby Więziennej w Zakładzie Karnym w Siedlcach. Podczas tego spotkania uczniowie  dowiedzieli się nie tylko o tym  jak wygląda paca wychowawcy więziennego, ale również  codzienność więźnia, warunki w których przebywa, jego rozkład dnia. Było to niezmiernie pouczające spotkanie, skłaniające do refleksji i rozważeń.

                        


Dzień Patrona w naszej szkole

W dniu 22 listopada 2019 roku z okazji Dnia Patrona w naszej szkole odbył się uroczysty apel. W czerwcu 1996 roku decyzją szkolnej społeczności, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie powróciła do swojego przedwojennego patrona - księdza Grzegorza Piramowicza.

Jako pierwszy głos zabrał Pan dyrektor szkoły Karol Ciołek, a następnie przedstawiciele Rady Rodziców. Zgodnie z coroczną tradycją, Pan dyrektor wręczył nagrody wyróżniającym się nauczycielom. W tym roku nagrody otrzymało czworo nauczycieli: Jerzy Kuźma, Agnieszka Bancerz, Monika Sulej, Marta Magnuszewska. Wręczono też dyplomy i upominki uczniom klas trzecich, którzy brali udział w szkolnym konkursie wiedzy o naszym patronie - Grzegorzu Piramowiczu.

Kolejnym punktem apelu było przypomnienie historii patrona. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klas Va i VI c pod kierunkiem Żanety Misiak i Justyny Osińskiej, Bożeny Śledź i Anny Pudełek. Dekorację wykonała pani Agnieszka Czerska – Pawlak.

                      


POKAZY EDUKACYJNE VR

W dniu 20 listopada w budynku szkolnym przy ul. Stasia i Nel uczniowie kl. I-III uczestniczyli w innowacyjnych zajęciach edukacyjnych w technologii VR. Film "Podwodny świat" zafascynował uczniów. Był źródłem dodatkowych informacji o zwierzętach żyjących w głębokich oceanach.

                 


XX Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Stanisław Moniuszko – ojciec polskiej opery narodowej”

6 listopada w Oddziale dla Dzieci odbyło się podsumowanie XX Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Stanisław Moniuszko – ojciec polskiej opery narodowej”. Konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich powiatu łukowskiego ogłoszono w celu uczczenia 200. rocznicy urodzin oraz popularyzacji twórczości kompozytora. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką płaską pracy plastycznej do wybranego utworu Stanisława Moniuszki.

Na konkurs wpłynęło 169 prac. Komisja przyznała 17 nagród głównych oraz 19 wyróżnień. Uczniowie naszej szkoły stanowili najliczniejszą grupę, dziękujemy opiekunom...czytaj więcej


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie bierze udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa...czytaj więcej

              


Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w świetlicy szkolnej

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

W związku z tym uczniowie przebywający na świetlicy w ,,dużej jedynce'' uczestniczyli
w zajęciach edukacyjnych na temat praw dziecka, rozwiązywali krzyżówki oraz wykonywali prace plastyczne na ten temat.

               


MIKOŁAJ GAJOWY - I MIEJSCE 10 listopada 2019r. w Lublinie w Centrum Spotkania Kultur odbył się koncert galowy 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej imienia Ryszarda Kaczorowskiego " Ojczyzno moja najmilsza". Koncert wpisał się w obchody 100. rocznicy urodzin byłego prezydenta na uchodźstwie oraz w 450 rocznicę podpisania Unii Lubelskiej. Podczas koncertu laureaci wystąpili z prezentacjami recytatorskimi i wokalnymi. Mikołaj Gajowy zaśpiewał przepiękną piosenkę pt. "Taki kraj", za wykonanie której zdobył I MIEJSCE. Gratulacje!

                   


                                                             


Dzień Tolerancji

              Międzynarodowy Dzień Tolerancji to coroczne święto obchodzone 16 listopada, które w 1995 roku zostało zainicjowane przez UNESCO. To odpowiedź na rosnącą falę nietolerancji, przejawiającą się poprzez m.in. przemoc, rasizm, faszyzm czy antysemityzm. 

Głównymi celami święta są: zwracanie uwagi na różnorodność kulturową, szerzenie szacunku oraz akceptacji, uwrażliwienie na przejawy nietolerancji, kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży.

              W naszej szkole Dzień Tolerancji obchodzimy w piątek - 15 listopada 2019r. Chętni uczniowie klas ósmych pod kierunkiem p.Agaty Kurowskiej-Kacprzak przygotowali plakaty i hasła promujące postawy tolerancyjne. Materiały wyeksponowano na korytarzach szkolnych. Dodatkowo wszyscy  uczniowie, którzy chcą zaznaczyć swoją postawę otwartości,  mogą przyjść do szkoły z własnoręcznie wykonanymi serduszkami z napisem:” Z tolerancją mi do twarzy”.

         Celem naszej akcji jest przypomnienie uniwersalnych wartości takich, jak: poszanowanie drugiego człowieka, akceptacja jego odrębności, np. wyglądu zewnętrznego, koloru skóry, sposobu ubierania się, a także zwyczajów kulturowych czy wyznawanej religii. Chcemy też pobudzić uczniów do refleksji  nad swoją postawą wobec innych, wymiany poglądów oraz przezwyciężania stereotypów i uprzedzeń.

                   


Przedszkolaki z grupy Biedronki z wizytą u II B

13.11.2019 r. Dzieci z gr. Biedronki uczestniczyły w spotkaniu z klasą II B, której wychowawczynią jest p. Danuta Domańska. Celem spotkania było czytanie przez uczniów wybranego fragmentu książki dotyczącego dbania o środowisko. Po przeczytaniu uczniowie zadawali przedszkolakom pytania. Biedronki miały również do wykonania zadanie, a mianowicie posegregowanie śmieci do odpowiednich worków z którym poradzili sobie znakomicie. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Przedszkolaki dowiedziały się bardzo ważnych rzeczy o naszym środowisku i o tym jak należy o nie dbać. Na zakończenie wszyscy przybili sobie piątki.

                     


XXVII Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości

Dnia 11 listopada 2019r. klasa Ic brała aktywny udział w XXVII Łukowskich Ulicznych Biegach Niepodległości pod patronatem Rady i Burmistrza Miasta Łuków. Wszystkie dzieci po zakończonym biegu otrzymały pamiątkowe medale. GRATULUJEMY!

                  


               XX  Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie

                                               Marta Wardak na podium! 

W dniach 9 – 10 listopada 2019 w Nowohuckim Centrum Kultury odbyła się kolejna edycja festiwalu „Piosenki Jana Wojdaka”. Ciesząca się wielką popularnością wśród dzieci i młodzieży impreza, o zasięgu ogólnopolskim, to prawdziwe święto muzyki i szansa na zostanie zauważonym przez środowisko muzyczne. W przesłuchaniach finałowych udział  wzięło 130 solistów i kilkanaście zespołów. Na liście finalistów znalazły się Julia i Marta Wardak ze Szkolnego Studia Piosenki...czytaj więcej

                    


                   Wizyta I D u Burmistrza Miasta Łuków

Uczniowie klasy ID mieli zaszczyt odwiedzić Burmistrza Miasta Łuków-pana Piotra Płudowskiego. Wizyta dzieci w Urzędzie Miasta była okazją nie tylko bezpośredniego spotkania z Panem Burmistrzem, ale także zapoznania z pracą gospodarza miasta, jego obowiązkami. Pan Burmistrz osobiście oprowadził dzieci po budynku Urzędu Miasta, przedstawił poszczególne działy, zaprosił uczniów do sali konferencyjnej, w której toczą się ważne obrady. Pierwszaki zaciekawiły się rzeźbionymi herbami zawieszonymi w prezentowanej sali, dlatego pan Piotr opowiedział im krótkie historie ich powstania. Na koniec spotkania w ramach podziękowania za tak miłe przyjęcie, uczniowie wręczyli Panu Burmistrzowi samodzielnie wykonany obrazek. Podsumowaniem tej niezwykłej wizyty był słodki poczęstunek w gabinecie Pana Burmistrza.
Dziękujemy pani Katarzynie Świderskiej za zorganizowanie spotkania:)

MODA NA ODBLASKI” 2019

W dniu 06 Listopada w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie odbyła się II edycja Powiatowego Finału Konkursu „Moda na odblaski 2019”. Konkurs zorganizowała KPP w Łukowie. Celem tego konkursu jest zachęcanie, wdrażanie i utrwalanie wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych noszenia elementów odblaskowych, co ma duże znaczenie dla zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy (drużyna uczniów klas 4 -8) mieli przygotować stroje młodzieżowe lub karnawałowe z wykorzystaniem elementów odblaskowych i zaprezentować je w układzie tanecznym. Nasi uczniowie pokazali stroje karnawałowe w rytmie utworu: „ Stayin Alive” zespołu Bee Gees, który w tłumaczeniu na język polski nawołuje do pozostania przy życiu. Występujące drużyny z różnych szkół powiatu łukowskiego pokazały, że odblaski da się fajnie wyeksponować w każdym stroju. Prezentację drużyn oceniała komisja, której sędzią głównym był podinspektor Krzysztof Golba – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, Katarzyna Szczygieł ze Starostwa Powiatowego i komisarz Jarosław Modrzewski. W rywalizacji drużyn z klas 4 – 8, I MIEJSCE (kolejny już raz) zajęła drużyna z naszej szkoły, którą przygotowywała pani Bogusława Danuta Świderska przy wsparciu mamy jednej z uczestniczek konkursu pani Małgorzaty Drosio nauczycielki z SP5. Nasi uczniowie zaprezentowali stroje karnawałowe. W skład zwycięskiej grupy wchodzili: Antonina Opolska IV a, Jakub Słomka Vg, Oliwia Drosio i Bolesław Świerczewski Vie, Oliwia Szczęśniak VIIf i Weronika Radomyska VIIId. Drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar oraz każdy uczestnik indywidualną nagrodę. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na eliminacjach wojewódzkich w Lublinie w dniu 6 grudnia.

             


Mamy Medale!!

25.10.2019r. w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Wojewódzkie Igrzyska dzieci i młodzieży szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Naszą Szkołę reprezentowały trzy drużyny. Po bardzo trudnych biegach, które kosztował Naszych uczniów dużo wysiłku zajęliśmy bardzo wysokie miejsca. W Igrzyskach Dzieci chłopcy zajęli 3 miejsce, w Igrzyskach Młodzieży dziewczyny były 5, a chłopcy 2 zajęli miejsce. Zważywszy na bardzo wyczerpującą drogę do Tomaszowa Lubelskiego i wczesną porę wyjazdu na zawody, uzyskane wyniki są rewelacyjne. Opiekunami grup byli: Grażyna Rychlik, Robert Samujło i Stanisław Chudzik

Jest moc

                   


„Szkoła do hymnu” 

W piątek, 8 listopada 2019 roku, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O  symbolicznej godzinie 11.11 cała społeczność szkoły zaśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Oprócz uczniów cały hymn zaśpiewała też ponad setka przedszkolaków z naszego przedszkola.

Tym samym dołączyliśmy do 19 tys. szkół przedszkoli i placówek z terenu całej Polski, prawie 4 milionów uczniów oraz  400 tys. nauczycieli, którzy wzięli udział w tej  akcji. 

MEN przypomniało, że akcja jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.

          


Jedz kolorowo, żyj zdrowo!

Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łukowie Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu zorganizowali akcję pod tym hasłem. Dzięki niej przypominamy uczniom, jak ważne jest zdrowe odżywianie, ruch, a także pozytywne nastawienie do otoczenia. Tym razem oprócz warzywnych i owocowych smakołyków wszyscy, którzy na długiej przerwie pojawili się na hali sportowej wesoło spędzili czas w rytmach znanej i lubianej muzyki.

Aktywność oraz tańce, tak się wszystkim spodobały, że w listopadzie w każdą środę na pierwszej długiej przerwie uczniowie będą się bawić w rytmach ,,Belgijki”, ,,Skrzypka” itp.

                 


Dla wokalistów Szkolnego Studia Piosenki - listopad to miesiąc pełen śpiewu, radości oraz wyjazdów do Krakowa, Lublina i Warszawy

Już 8 listopada Julia i Marta Wardak wyjeżdżają do Krakowa na 20 Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży „Piosenki Jana Wojdaka”. Dla Marty jest to wyjątkowy wyjazd. Podczas Koncertu Galowego 10 listopada, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się promocja nowej płyty, na której znajduje się premierowy utwór Marty. Jako finalistka ubiegłorocznego festiwalu otrzymała zaproszenie do nagrania utworu na nową płytę. Dzięki temu miała okazję poznać tajniki pracy w studiu nagraniowym. W tym czasie Mikołaj Gajowy będzie przebywał w Warszawie i Lublinie...czytaj więcej

Warto skorzystać!!!

Materiały przygotowane przez nauczyciela polonistę naszej szkoły, p.Justynę Mościcką


Dni dodatkowo wolne w roku szkolnym 2019/2020

Zgodnie z zapisem §5 ust.1 pkt1  Rozporządzeniem MEN z dn. 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017r. 1603) dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym  2019/2020 są dni:

2-3.01.2020r.

21-23.04.2020r. egzamin klas VIII

24.04.2020r.

12.06.2020r.


                 Wpłaty za obiady

 za  miesiąc  listopad 2019r  będą przyjmowane 4 ,5 i 6 listopada 2019r od godz.900 do godz.1400

Koszt dla ucznia            19 x 3zł = 57zł

Odliczenie za 14.X.2019r        1 x 3zł  =   3zł

                   Do zapłaty                             54zł

Koszt dla pracownika

po odliczeniu 14.10.2019r  -  95,40

Klasy  0,I,II,IIIe i IIIf   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy IIIa,IIIb,IIIc,IIId-IV-V-VI-VII-VIII budynek ul.Partyzantów 15

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 6 listopada

Nr konta 63 9206 1048 7103 0498 2000 0020


WOKALIŚCI ZE SZKOLNEGO STUDIA PIOSENKI W KRUSZWICY

IV Dziecięco-Młodzieżowy Festiwal Piosenki Polskiej "Kruszwicka Nuta” za nami.
JULIA WARDAK - II MIEJSCE - SREBRNA NUTA
MARTA WARDAK - I MIEJSCE - ZŁOTA NUTA
MIKOŁAJ GAJOWY - I MIEJSCE - ZŁOTA NUTA
TRIO JEDYNECZKI - I MIEJSCE - ZŁOTA NUTA
Ponadto TRIO otrzymało zaproszenie do udziału w projekcie widowiska muzycznego „W Krainie Czarów”...czytaj więcej


Opieka stomatologiczna

Informuję, że w ramach realizacji Ustawy z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej, organ prowadzący nasza szkołę podpisał umowę z NZOS ,,DENTICA” na objęcie opieką stomatologiczną uczniów naszej placówki.

NZOS DENTICA ma swoja siedzibę w Łukowie przy ul. Sienkiewicza 7A ( II piętro), a lekarzem świadczącym usługi stomatologiczne będzie Pani Ewa Tyszko.
Uczniowie naszej szkoły będą mogli korzystać z opieki stomatologicznej w poniedziałki w godz. 8.00 – 12.00 ( od dn.04.11.2019r.). Uczniowie zgłaszają się do gabinetu z opiekunem, który udostępnia nr PESEL ucznia. Na wizytę można umówić się również telefonicznie 508 684 909.

dyr. ZSP w Łukowie
Karol Ciołek


Spotkanie z weterynarzem w klasie I d

Klasa ID gościła lekarza weterynarii, który w ramach zaproszenia postanowił odwiedzić uczniów wraz ze swym  zwierzęcym przyjacielem- kotką Piękną. Pan doktor-tata Zosi Bartołd, zaprezentował dzieciom kilka narzędzi, które na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Opowiedział na czym polegają obowiązki lekarza weterynarza i jacy pacjenci odwiedzają go najczęściej. Uczniowie dowiedzieli się również tego, jakie są objawy zwierzęcych chorób i jak na chorobę reagują zwierzęta. Przypomnieli  sobie również     w jaki sposób należy troszczyć się o swoich podopiecznych. Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo podobała się wizyta zaproszonego gościa. 

                     


I D z wizytą w Bibliotece Miejskiej

Jak zapisać się do Biblioteki Miejskiej i móc korzystać z jej bogatego księgozbioru dowiedzieli się uczniowie klasy ID, którzy wraz z wychowawczynią odwiedzili "dom książek". Już na miejscu, w bogaty świat literatury wprowadzała dzieci gospodyni ciekawego spotkania-pani bibliotekarka, która przybliżyła im także specyfikę swojego zawodu. Uczniowie zobaczyli,  jak wygląda karta małego czytelnika i nie mogli się doczekać, kiedy staną się jej posiadaczami. Wysłuchali opowiadania pt. "Basia i biblioteka", przeczytanego przez panią bibliotekarkę, a potem, na podstawie historyjki, dowiedzieli się, jakie sa etapy powstawania książek. Nie lada atrakcją było dla dzieci oglądanie miniaturowej książki. Spotkanie, nie wiedzieć kiedy dobiegło końca, a uczniowie obiecali, że będą często odwiedzać to miejsce.

                       


KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!!

Oto wyniki konkursu plastyczno – profilaktycznego

Przepis na rodzinne szczęście – zdrowo i bez nałogów”

organizowanego przez

pedagoga szkolnego Annę Dziewulską i psychologa szkolnego Anetę Tymińską

 

1. Nikola Matysiak   kl. II b

   Patrycja Zajglic    kl. I d

   Aleksander Kita   kl. III b

2. Seweryn Mitura   kl. I a

    Alicja Czerniewicz  kl. II b

    Laura Pudło   kl. III b ...czytaj więcej


Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny biorą udział w akcji organizowanej na terenie całej Europy i dedykowanej wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

                


Festiwal Pieśni Patriotycznej

W dniu 2.10.19 w Kocku w ramach obchodów 80 rocznicy Bitwy pod Kockiem odbyły się eliminacje Festiwalu Pieśni Patriotycznej  "Pieśń Ojczyzny pełna". Natomiast  6.10.19 odbył się Koncert Galowy, w którym wystąpili Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy. Po występach nastąpiło odczytanie werdyktu jury i wręczenie nagród.
Jury w składzie: Jolanta Sip – przewodnicząca, Magdalena Celińska i Monika Szymczyk po wysłuchaniu 31 prezentacji w trzech kategoriach wiekowych postanowiło
w kategorii klas 1-3 przyznać:
I MIEJSCE - JULIA WARDAK
w kategorii klas 4-6:
I MIEJSCE - MIKOŁAJ GAJOWY
III MIEJSCE - MARTA WARDAK

                                                               Gratulujemy!

                                                                                                  Opiekun artystyczny  Anna Pudełek

               


Słoweńskie wakacje

W dniach 1-8.07.2019 r. piłkarki ręczne – rocznik 2004 z UKS „Jedynka” Łuków działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie wzięły udział w 27 Europejskim Festiwalu Piłki Ręcznej „EUROFEST”, który odbył się w słoweńskiej nadmorskiej miejscowości – Koprze. W imprezie wzięło udział ponad 3200 uczestników z 200 drużyn, z 20 krajów. W kategorii dziewcząt rocznik 2004 znalazło się 16 zespołów podzielonych na dwie grupy. W meczach grupowych dziewczęta z UKS „Jedynka” zmierzyły się z przeciwniczkami z: HC TATRAN STUPAVA – Słowacja (14:17), MOLNDAL HF – Szwecja (11:8), OAJLP HB – Francja (23:11), ORCHAMPS VENNES – Francja (26:6), PRAGUE HA – Czechy (13:23), RK JUNIOR – Serbia (10:7), TJ SOKOL PORUBA – Słowacja (19:16). Łukowianki rozegrały bardzo dobre mecze. Niestety dwie porażki z drużynami reprezentującymi szkoły mistrzostwa sportowego z Czech i Słowacji, późniejszymi złotymi i brązowymi medalistkami wyeliminowały je z walki o miejsca na podium i musiały ostatecznie zadowolić się piątym miejscem.

W wolnym czasie pomiędzy meczami dziewczęta korzystały z uroków kąpieli morskich w Adriatyku i plażowania...czytaj więcej

       


Gdy odblaski masz przy sobie, to bezpieczny jesteś na drodze

2.10.2019r. odbyło się rozstrzygniecie konkursu pt. „Gdy odblaski masz przy sobie, to bezpieczny jesteś na drodze”. Odzew ze strony najmłodszych uczniów naszej szkoły był bardzo duży. Do organizatorów wpłynęło ponad 60 prac. Wszystkie piękne i pracochłonne, zatem i wybór najładniejszych był bardzo trudny. Komisja powołana przez organizatorów konkursu w składzie,     p. Agnieszka Peryt, p. Anna Prokopowicz i p. Anna Zakrzewska postanowiła przyznać w każdej klasie pierwszej trzy miejsca (I, II i III). I tak I miejsce równolegle zajęli: Łukasz Lewandowski IA, Laura Potepa IB, Alicja Biernacka IC, Natalia Łosiak ID. II miejsce przypadło w udziale: Lenie Bierkat IA, Julii Kozłowicz IB, Julii Chruściel IC, Blance Solnicy ID, III miejsce równolegle uzyskali: Dawid Makosz IA, Julian Tymon IB, Filip Grabowski IC, Pola Stolarczyk ID. Wszystkim uczestnikom konkursu i ich rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie. Podziękowanie składamy również „Mrówce”- sponsorowi nagród, oraz policjantom, którzy podczas konkursu wygłosili krótką prelekcję na temat bezpiecznego zachowania na drodze.

 Organizatorzy: Dorota Oskroba, Barbara Ponikowska

             


Wpłaty za obiady za  miesiąc  październik  2019r 

 będą przyjmowane 1,2 i 3 października 2019r od godz.900 do godz.1400

Koszt dla ucznia            22 x 3zł   = 66zł

Koszt dla pracownika  22 x 5,30 = 116,60zł

 

Wpłat przelewem proszę dokonać od 1 do 3 października

 

Klasy 0,I,II,IIIe i IIIf   budynek   ul. Stasia i Nel

Klasy IIIa,IIIb,IIIc,IIId-IV-V-VI-VII-VIII budynek ul.Partyzantów 15

 


Drodzy Uczniowie przyłączcie się do akcji

KOLOROWE KREDKI czyli WIELKI KREDKOWY RECYKLING !!!

Jeśli macie stare kredki ołówkowe bądź świecowe i chcecie się ich pozbyć to ta akcja jest właśnie dla Was…

jeśli odczuwacie pragnienie wsparcia osób potrzebujących …

jeśli podążając za głosem serca jesteście gotowi dzielić się z innymi…

jeśli lubicie starym rzeczom dawać drugie życie… to ta akcja jest właśnie dla Was…

Kredki należy wrzucać przez cały rok szkolny do oznaczonych pudełek, które znajdują się na korytarzach

w małej i dużej Jedynce (I i II piętro). Tam także zobaczycie kolorowe plakaty, a na nich informacje o akcji.

Pamiętajcie, że każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat…

Koordynatorzy akcji: Dorota Oskroba, Edyta Bryła, Marta Magnuszewska

                                                       


Terminy wejść w miesiącach październik - grudzień roku szkolnego 2019/20 na pływalnię krytą

(I półrocze)

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie.  

Od 01.10. 2019 roku (wtorek) rozpoczną się zajęcia na pływalni krytej „DELFINEK”.

Wtorki: 01.10, 08.10, 15.10, 22.10, 29.10, 05.11, 12.11, 19.11, 26.11, 03.12, 10.12, 17.12

Piątki: 04.10, 11.10, 18.10, 25.10, 08.11, 15.11, 22.11, 29.11, 06.12, 13.12, 20.12

W związku z  kalendarzem uroczystości szkolnych terminy mogą ulec niewielkim zmianom! Informacje będziemy przekazywali z tygodniowym wyprzedzeniem. 


UBEZPIECZENIE UCZNIÓW

 

Zgodnie z decyzją Zarządu Rady Rodziców z dnia 12.09.2019r. przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego

w Łukowie mogą być objęci dobrowolnym ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków w firmie ubezpieczeniowej

„InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.” reprezentowanej przez

JB Broker Jarosław Szkop ul. Wyszyńskiego 18/17  Siedlce.

Składka wynosi 34 zł od przedszkolaka/ucznia,

suma ubezpieczenia – 22 000,-

UBEZPIECZENIE JEST CAŁKOWICIE DOBROWOLNE.

Ubezpieczeniem będą objęci uczniowie, których rodzice osobiście wypełnią stosowne oświadczenie i dokonają wpłaty do wychowawcy w terminie do 16.10.2019r.

   Warunki ubezpieczenia

   Zgłoszenie roszczenia z ubezpieczenia


TRIO JEDYNECZKI  NA SCENIE W KUTNIE PODCZAS ŚWIĘTA RÓŻY

Kutno -jedyny taki weekend pachnący różami!  Największa w Polsce impreza kulturalno-rozrywkowa o tematyce różanej.

Co roku podczas Święta Róży w Kutnie odbywa się Ogólnopolski Festiwal Piosenki KWIETNIK. To już jedenasta jego edycja stąd znaczna liczba wokalistów, która przyjechała z różnych zakątków Polski. Nie zabrakło również  naszych wokalistów  ze Szkolnego Studia Piosenki „Jedyneczki” - Julii i Marty Wardak oraz Mikołaja Gajowego. W piątek, 6 września w Kutnowskim Domu Kultury jury przesłuchało młodych wokalistów i zespoły. Za mikrofonem stanęli zarówno soliści jak i solistki z różnych kategorii wiekowych. W sobotę na placu Piłsudskiego, przed kutnowską publicznością odbył się koncert galowy, w którym wystąpili najlepsi z najlepszych. Na scenie wystąpił zespół Trio „ Jedyneczki”. Następnie został odczytany protokół jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kwietnik w składzie: Janusz Tylman – muzyk, kompozytor, aranżer, przewodniczący jury, Magdalena Ptaszyńska – wokalistka, pedagog, Leszek Bonar – muzyk, redaktor muzyczny TVP Łódź.

Nastąpiło uroczyste wręczenie  nagród i wyróżnień. Nasi wokaliści stanęli na podium.

JULIA WARDAK w kategorii A – soliści do 9 lat zdobyła wyróżnienie.
MIKOŁAJ GAJOWY - II miejsce, Srebrna Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł (w kategorii B – soliści 10 – 12 lat)
 - TRIO JEDYNECZKI  w składzie Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy III miejsce-Brązowa Róża oraz nagroda finansowa w wysokości 300 zł (w kategorii E - zespół wokalny do 12 lat).

Opiekun artystyczny Anna Pudełek

W  tym roku po raz szesnasty Europa świętuje swoje bogactwo językowe.

Europejski Dzień Języków  

został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. 

Tegoroczne wydarzenie będzie świetna okazją do podkreślenia językowej różnorodności i pokazania, że nauka języków obcych może być  dobrą zabawą i fascynującą przygodą.

Nasza szkoła postanowiła również wziąć udział w tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków poprzez organizowanie dla uczniów konkurs plakatów i pocztówek pod hasłem 

„150 języków to bogactwo Europy...” 

· konkurs jest adresowany do dzieci uczących się w klasach 4-8

· konkurs ma formę pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką

· plakaty i pocztówki mają za zadanie popularyzacji wiedzy o krajach europejskich, prezentując poszczególne kraje, informacje o języku i obyczaje kulturowe

· każda praca musi posiadać opis-tytuł pracy, imię i nazwisko autora, klasa do której chodzi

· zgłoszenia do konkursów przyjmują nauczyciele języków obcych w terminie od 17.09.2019 do 25.09.2019

· konkurs odbędzie się 26.09.2019

· laureaci otrzymują ocenę celującą, która jako cząstkowa zostanie wpisana do dziennika lekcyjnego.  


                             Narodowe Czytanie

            Dnia 7 września 2019 r.  w parku miejskim po raz siódmy w Łukowie  odbyła się akcja Narodowe Czytanie  pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.  Organizatorem akcji na terenie Łukowa była Miejska Biblioteka Publiczna.

Wśród lektur wybranych przez Parę Prezydencką na tegoroczne Narodowe Czytanie znalazły się: „Dobra pani” – Eliza Orzeszkowa; „Dym” – Maria Konopnicka; „Katarynka” – Bolesław Prus, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą – Bruno Schulz; „Orka” – Władysław Stanisław Reymont; „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” – Stefan Żeromski; „Sachem” – Henryk Sienkiewicz oraz „Sawa” z cyklu: Pamiątki Soplicy – Henryk Rzewuski.

Dyrektor naszej szkoły p. Karol Ciołek  uczniowie z klasy IIIa wraz z rodzicami i wychowawczynią p. Elżbietą Świerczewską  oraz uczniowie klas V – VIII  z p. Anną Ciołek,  wysłuchali fragmentów w/w lektur czytanych przez burmistrza Piotra Płudowskiego, radnych miejskich, komendanta  straży pożarnej oraz czytelników biblioteki.

                     

                                               

                                           


VI Konkurs plastyczno - profilaktyczny

dla uczniów kl. I -VIII i ich rodziców

 „Przepis na rodzinne szczęście - zdrowo i bez nałogów"

Organizatorzy konkursu:  pedagog i psycholog szkolny

Cele konkursu:

- kształtowanie postaw i zachowań zgodnych z zasadami zdrowego stylu życia,

- uświadomienie zagrożeń dla zdrowia i życia człowieka spowodowanych niewłaściwym stylem życia, w tym piciem alkoholu i paleniem papierosów,

- utrwalanie pozytywnych postaw rodzicielskich w celu przeciwdziałania przemocy w rodzinie,

- zmotywowanie rodziców do zaangażowania we wspólną pracę z dzieckiem i współpracy ze szkołą... czytaj więcej


TRIO JEDYNECZKI ZE STUDIA PIOSENKI WE WŁOSZECH, W RIMINI

Tradycyjnie jak co roku latem w Rimini odbył się XVIII Międzynarodowy Festiwal „MAGIA ITALIANA 2019”. Jego uczestnikami byli wokaliści i tancerze z wielu krajów europejskich, a także z Kazachstanu i Gruzji. Wśród 110 uczestników polskich – Łuków reprezentowała dzielnie trójka młodych wokalistów ze Szkolnego Studia Piosenki -Julia i Marta Wardak oraz Mikołaj Gajowy. Nasi wykonawcy wzięli udział w eliminacjach, które odbyły się w Parku Rozrywki „MIRABILANDIA”. Śpiewali piosenki solo oraz razem tworząc Trio „JEDYNECZKI”. Dla Marty Wardak i Mikołaja Gajowego był to już drugi udział w festiwalu „MAGIA ITALIANA”. Efektem udziału trójki wokalistów są czołowe nagrody festiwalowe.

 W III kategorii wiekowej od 11 do 13 lat Mikołaj Gajowy zdobył I miejsce, zaś Marta Wardak  II miejsce. Najmłodsza wokalistka Julia Wardak zdobyła II miejsce w II kategorii wiekowej od 8 do 10 lat. Ponadto otrzymała nagrodę specjalną za debiut festiwalowy.  Sukces  potwierdzony został II miejscem dla Trio „JEDYNECZEK” w kategorii małych zespołów wokalnych.

Organizator festiwalu „MAGIA ITALIANA” ogłosił również wyniki sondażu wśród wykonawców ubiegających się o tytuł „Nagrody Publiczności”. Nagrodę tę otrzymał Mikołaj Gajowy.

Rodzicom dziękujemy za wsparcie i  pomoc w organizacji tego wyjazdu. Wokalistom  gratulujemy!

 

                                                                                               Opiekun artystyczny Anna Pudełek

             


                    "GRAND PRIX DLA GABRIELI ŁUKASIK" 

W dniach 26 sierpnia - 28 sierpnia 2019 roku w Sali Kinowej Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo – Technologicznego w Gdyni odbył się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN 2019. Organizatorem było Laboratorium Innowacji Społecznych i Młodzieżowy Dom Kultury, we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Gdyni. Międzynarodowy Festiwal Gdynia OPEN 2019 realizowany jest w celu wspierania młodych talentów wokalnych z całej Polski oraz zza granicy, a także promowania aktywności młodzieżowej i rozwijania ich pasji i zainteresowań muzycznych i artystycznych. W tym roku festiwal zgromadził rekordową liczbę, ponad 700 uczestników.  Występom  konkursowym przysłuchiwało się jury, którego  przewodniczącym   był Jerzy Petersburski Junior- pianista, kompozytor muzyki do filmów, spektakli, widowisk oraz autor programów telewizyjnych. Oceniano  uczestników konkursu pod względem:

• walorów głosowych;

• doboru repertuaru dostosowanego do wieku;

• interpretacji utworu;

• muzykalności;

• wyczucia rytmu;

• ogólnego wyrazu artystycznego.

Miło nam poinformować, że najwyższą z możliwych nagród na festiwalu- Grand Prix otrzymała  GABRIELA  ŁUKASIK. Oprócz dyplomu i  statuetki otrzymała nagrodę pieniężną 1000 PLN.

           

Przemysław Oskroba


Ogłoszenie

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łukowie informuje,

że dnia 02.09.2019r. (poniedziałek) parking szkolny przy ul. Partyzantów 15 będzie zamknięty. Prosimy rodziców, interesantów i pracowników szkoły o korzystanie z parkingu po przeciwnej stronie ulicy.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

odbędzie się 02.09.2019 r.

 

8.00 – Msza Św. w kościele Św. Brata Alberta

9.30 – klasy I - odczytanie list, podział na klasy – boisko trawiaste przy hali sportowej –  ul. Partyzantów 15

10.30 – klasy I – VIII – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 – boisko   trawiaste  przy hali sportowej –  ul. Partyzantów 15

12.00 – grupa „0”(szkolna) – odczytanie listy dzieci – boisko trawiaste  przy hali sportowej – ul. Partyzantów 15


 

                        Regulamin  stołówki  szkolnej na  rok  szkolny 2019/2020

Ze stołówki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Zapisy (z wypełnioną deklaracją) na cały rok szkolny i wpłaty za wrzesień  odbywać się będą

             2,3,4 września 2019r

 klasy 0,I,II,IIIe,IIIf -  budynek ul.Stasia i Nel od godz.800 do godz.1400 ;

 klasy IIIa,IIIb,IIIc ,IIId,

IV -VIII budynek ul.Partyzantów 15 od godz.900 - 1400

 

Wpłat za obiady można dokonać w formie gotówkowej (u intendenta) lub przelewem na konto szkoły

(nr konta 63   9206  1048  7103   0498 2000  0020)

 

Za miesiąc wrzesień 2019r przyjmowane będą tylko wpłaty gotówkowe

 - dla uczniów  18 x3 = 54zł

 

Od miesiąca października 2019r wpłaty gotówkowe będą przyjmowane od pierwszego do trzeciego dnia roboczego  danego miesiąca(za październik  1,2,3 października)

Wpłaty przelewem na konto szkoły należy dokonać  również  od pierwszego do trzeciego dnia roboczego danego miesiąca (za październik -  1,2,3 października)liczy się data wpływu na konto szkoły

 Proszę nie dokonywać wpłat wcześniej.

Koszt obiadu dla uczniów  - 3zł                                                       

Obiad wydawany będzie po okazaniu całej karty obiadowej wklejonej do zeszytu.

Osoba wydająca odcina z karty odpowiedni dzień miesiąca(uczniowie sami nie odcinają poszczególnych dni).Nie będą przyjmowane pojedyncze numerki.

W przypadku zniszczenia lub zagubienia karty rodzic lub opiekun dziecka może zwrócić się z pisemną prośbą do Dyrektora Szkoły o wydanie duplikatu karty.

Duplikat karty obiadowej można otrzymać jeden raz w roku szkolnym.

Nieobecność na obiedzie należy zgłosić najpóźniej w dniu obiadu do godz.900

telefonicznie(25 798 33 57) lub osobiście.

Odliczenia za niewykorzystane  obiady dokonywane będą w miesiącu następnym,po okazaniu niewykorzystanych dni.

Stołówka czynna jest od godz.1100 do godz.1430        

W sprawach nieunormowanych  niniejszym regulaminem wiążące decyzje podejmuje Dyrektor Szkoły. 


Wyprawka do „zerówki” szkolnej 2019/2020 

Rodzice, których dzieci rozpoczną 01.09.2019 r. naukę w „zerówce” szkolnej powinni zakupić:

-obuwie na zmianę

-woreczek na obuwie

-strój gimnastyczny (krótkie spodenki, koszulka z krótkim rękawkiem

Rodzice nie kupują podręczników.

Organizacja zakupu pakietów edukacyjnych (karty pracy, książki) do wychowania przedszkolnego, religii i jęz. angielskiego zostanie zorganizowana przez nauczycielki.

Również informacje o zakupie materiałów potrzebnych na zajęcia plastyczno – techniczne zostaną przekazane rodzicom na początku roku szkolnego.

Podobnie zostanie rozwiązany problem wyposażenia we wszystkie pomoce edukacyjne dzieci w przedszkolu.


Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2019/2020

Rodzice zakupują samodzielnie:

·       duża teczka z rączką (walizka tekturowa)

·       teczka tekturowa z gumką – 2 szt.

·       2 zeszyty w 3 linie (16 kartkowe)

·       2 zeszyty w kratkę (16 kartkowe)

·       blok rysunkowy biały

·       blok rysunkowy kolorowy

·       blok techniczny biały

·       blok techniczny kolorowy

·       papier kolorowy

·       kredki „Bambino” grube, w twardej oprawie

·       kredki pastelowe

·       ołówek, gumka, temperówka, piórnik

·       plastelina, klej, nożyczki

·       farby plakatowe, pędzel, naczynie na wodę

·       buty na zmianę na białych spodach

·       worek na kapcie

·       strój gimnastyczny

Podręcznik i ćwiczenia do religii "Żyjemy w Bożym świecie" z płytą interaktywną e-book, ks.dr K. Mielnicki, E. Kondrak, wydawnictwo Jedność

 


   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT