AKTUALNOŚCI


 

INFORMACJA

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 1 w Łukowie, informuje o zebraniu dla rodziców uczniów klas I w roku szkolnym 2018/2019, które odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Partyzantów 15  /sala gimnastyczna/ w terminie:

- 15.03.2018r. godz. 17.30 zebranie rodziców klas I (dzieci urodzone w roku 2011- cały rocznik)

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 Dyrekcja Szkoły


Zostaliśmy na noc w szkole ... z własnej woli.

W piątek 16 lutego skończyliśmy lekcje 12.20 i nie mogliśmy się doczekać kiedy ponownie przyjdziemy do szkoły. O 19.00 miała się rozpocząć nasza „Noc w szkole”, ale niektórzy z nas byli już po 18.00. Rozłożyliśmy materace i nasze rzeczy w sali gimnastycznej. W jednej z pobliskich pracowni rodzice przygotowali nam poczęstunek, a nieco po 20 „dojechała” pizza. Posileni, uśmiechnięci i pełni energii wbiegliśmy do hali sportowej. Tam wysłuchaliśmy kilku zasad obowiązujących podczas naszej imprezy ... czytaj więcej

  


                            GABRYSIA  ŁUKASIK  W  KONKURSACH  KOLĘD

Styczeń to tradycyjnie okres konkursów kolęd i pastorałek.  Gabrysia Łukasik z kl. IV b wzięła udział w trzech konkursach na szczeblu ogólnopolskim i w jednym o zasięgu regionalnym. W każdym z nich uzyskała punktowane miejsce. Oto jej osiągnięcia:

II miejsce-   Regionalny  Festiwal Kolęd i Pastorałek „ Kolęda Polska” w Opolu Lubelskim

III miejsce -  Ogólnopolski Konkurs  Kolęd i Pastorałek „Gloria” w Kielcach

wyróżnienie- Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach

wyróżnienie -  Ogólnopolski Konkurs Kolęd w Puławach

Najtrudniejszy dla Gabrysi okazał się konkurs w Kielcach. Była tam jedną z najmłodszych wokalistek w licznej (55 osób) kategorii wiekowej 10-13 lat. Poza tym w jej grupie śpiewali m.in. uczestnicy programu The Voice Kids, co świadczy o wysokim poziomie wystepów. Jednak jej brawurowe wykonanie pastorałki „Bambino Jazzu” sprawiło, że jury przyznało jej wysokie III miejsce.

Gratulujemy!

Przemysław Oskroba


Kolejne sukcesy EMILKI SZCZEŚNIAK 

Przesłuchania do XVI Regionalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolęda Polska" w Opolu Lubelskim odbyły się w dniach 10-11 stycznia2018r. Na scenie OCK zaprezentowało się 251 uczestników. Decyzją jury w kategorii soliści dzieci 6-9lat pierwsze miejsce zajęła EMILIA SZCZEŚNIAK. 21 stycznia Emilka wystąpiła na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd Puławy 2018. W eliminacjach wzięło udział ogółem 1462 wykonawców. Emilka zajęła trzecie miejsce w grupie wiekowej dzieci klas I-III w kategorii soliści wokaliści. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Brawo!

         


Dzień Babci i Dziadka w Domu Seniora w Aleksandrowie

W środę 24 stycznia 2018 roku Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Nikiel-Kowalczyk, p. Alicją Strus, p. Martą Magnuszewską oraz p. Katarzyną Leczkowską zorganizowali uroczyste obchody święta Dnia Babci i Dziadka w Domu Seniora w Aleksandrowie.

Uczniowie przygotowali ciekawe występy artystyczne m.in. śpiewali piosenki, tańczyli, recytowali wiersze, opowiadali dowcipy. Pani Katarzyna Leczkowska wspólnie z dzićmi ze świetlicy z małej Jedynki przygotowała piękne kartki z życzeniami dla Seniorów. Aby osłodzić ten uroczysty dzień przynieśliśmy ze sobą słodki poczęstunek.

Nasza wizyta przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Wolontariusze wykazali się dużym zaangażowaniem, cierpliwością oraz wrażliwością wobec starszych osób, co wzbudziło ogromne uznanie wśród personelu Domu Seniora.

Dla nas wszystkich spotkanie to było cennym doświadczeniem, dlatego też zgodnie planujemy kolejne tego typu przedsięwzięcia.


 W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Najciekawsze prace zostały przekazane na Bożonarodzeniowy Jarmark, który odbył się 17 grudnia 2017 r. na Placu Solidarności i Wolności w Łukowie. Dochód ze sprzedaży wspomógł Łukowskie Stowarzyszenie Wspierania Osób z Autyzmem i ich Rodzin „LABIRYNT”. Pozostałe prace wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zdobiąc szkolne choinki i korytarze na I i II piętrze przy ul. Partyzantów, a także w małej Jedynce.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wykonanie pięknych prac, a Samorządowi Uczniowskiemu i Szkolnemu Klubowi Wolontariatu za zaangażowanie i pomoc w akcji.
 
więcej zdjęć
 

                             


 

                                                      


Nowe lektury

Biblioteka szkolna dzięki przekazaniu książek na kwotę 500 złotych przez P. K.S. w Łukowie zyskała lektury szkolne obowiązujące w klasie VII-ej. Są to: ,,Zemsta” Aleksandra Fredro, ,,Dziady cz. II” Adama Mickiewicza, ,,Qvo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Księgozbiór szkolny został wzbogacony o 69 woluminów.

                                


„Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony”. [Paulo Coelho]

12 stycznia, w piątkowe południe w auli I LO miało miejsce podsumowanie akcji charytatywnej Aniołkowe Granie. Wśród wielu zaproszonych gości była też reprezentacja Zespołu Szkolno- Przedszkolnego, pani Agnieszka Nikiel – Kowalczyk w towarzystwie Aniołków ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Dzięki ofiarności całej społeczności naszego przedszkola i szkoły zebraliśmy 1800 zł, za które zostały zakupione bony prezentowe dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Wicedyrektor Barbara Czubaszek złożyła je na ręce dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie pana Lecha Dębczaka.

               
                                      więcej zdjęć

Galę uświetniły liczne występy artystyczne. Wielkie brawa zebrał występ zespołu tanecznego „Iskierki” z naszej szkoły, który przygotowała pani Dorota Oskroba.

Składam serdeczne podziękowania Dobrym Aniołom: rodzicom, dzieciom, nauczycielom, którzy włączyli się w akcję.

 Barbara Czubaszek

Więcej informacji -  http://www.podlasie24.pl/lukow/kultura/lukow-miastem-aniolow-24079.html


Grupa „Pszczółki”, z Przedszkola Miejskiego Nr 6, w bibliotece


9 stycznia 2018 r. w grupie „Pszczółki” odbyły się zajęcia czytelnicze, które przeprowadziła kol. Małgorzata Chudzik. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się po co chodzimy do biblioteki, wysłuchały opowiadania czytanego przez prowadzącą zajęcia oraz odwiedziły bibliotekę w budynku przy ul. Stasia i Nel, gdzie wypożyczyły książeczki. Dzieci były zainteresowane zajęciami i z przejęciem wybierały samodzielnie książeczki, które wzięły do domu.

SUKCESY WOKALNE EMILKI, WERONIKI I MARTY

Uczennice naszej szkoły zajęły czołowe miejsca na IX Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek "Anielskie Śpiewanie" w Woli Gułowskiej w kategorii soliści. EMILKA SZCZEŚNIAK zajęła I miejsce, WERONIKA WIERZCHOWSKA zajęła II miejsce, a MARTA WARDAK - III miejsce. Wszystkim gratulujemy znakomitych wyników i życzymy kolejnych sukcesów

                          


I miejsce Emilki Szcześniak w Karczmiskach

5 stycznia w Karczmiskach odbył się Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W kategorii soliści EMILKA SZCZEŚNIAK zajęła I miejsce. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!

                           


Konkurs plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową 2017

W Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Kartkę Bożonarodzeniową 2017. Wśród laureatów znalazły się również uczennice naszej szkoły: Aleksandra Tchórzewska z kl. 3 e (opiekun - pani Anna Malon), Paulina Malon z kl. 3 g  (opiekun - pani Marzena Jastrzębska), Julia Orzeł z kl. 7 d (opiekun - pan Sławomir Uszko).

Laureatkom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

                           


II miejsce EMILKI SZCZEŚNIAK  w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Rozśpiewane ZOO"

W Zamościu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Rozśpiewane ZOO". Już od 5 lat Ogród Zoologiczny im.Stefana Milera w Zamościu wraz ze Szkołą Muzyczną "YAMAHA" i Fundacją dla Zwierząt "TECTRUM" organizuje konkurs piosenki. Utwory, z którymi na scenie wystąpić mogą młodzi wokaliści, muszą opowiadać o zwierzakach.Po wysłuchaniu wszystkich uczestników ogólnopolskiego konkursu, w którym udział wzięli wokaliści z różnych miejscowości naszego kraju , jury postanowiło przyznać nagrody. W kategorii wiekowej od 6 do 9 lat , II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły EMILKA SZCZEŚNIAK. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych! ___

,, I  Ty możesz zostać Świętym  Mikołajem"

    Uczniowie klasy 1 ,,d" w dniu   06.12.2017r.  postanowili zostać  Mikołajami i obdarować swoich najbliższych  smakowitym prezentem - własnoręcznie wykonaną pizzą. W tym celu udali się na warsztaty kulinarne do ,,Bella Agatina", gdzie poznali tajniki wypieku najlepszej pizzy. Czy pizza była znakomita??? Chyba tak!!!


,,Muzykoterapia dla ciała i ducha" - fale dźwiękowe  odzwierciedleniem fizyki.

       Pod czujnym  okiem p. terapeutki Joanny Celińskiej, klasa 1 ,,d" poznała  pierwsze tajniki fizyki.

  Realizując cykliczne zajęcia - ,,Koncert kamertonów" doświadczono, że kamertony emitują naturalną falę w skali pitagorajskiej,  która przywraca do stanu harmonii i tym samym uspokojenia psychiki i zrelaksowania się.

 


LEKTURY

5 grudnia ruszył serwis lektury.gov.pl zapewniający bezpłatny dostęp do utworów literackich znajdujących się na ministerialnej liście lektur szkolnych.

Lektury.gov.pl  to wspólny projekt Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Cyfryzacji. Od dziś, każdy chętny może pobrać na komputer, tablet, smartfon lub czytnik jedną z lektur literatury polskiej i światowej. Pomysłodawcy podkreślają, że serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach, nauczycielach i wykładowcach.

Serwis ma pełnić rolę cyfrowej biblioteki, zapewniającej dostęp do książek o każdej porze i na wiele rodzajów urządzeń. Obecnie liczy ona więcej niż 700 pozycji, co stanowi 32 proc. wszystkich lektur szkolnych. Znajdziemy na nich zarówno lektury obowiązkowe, jak i uzupełniające szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Na lektury.gov.pl udostępniono zarówno utwory prozatorskie, jak i poetyckie czy dramatyczne.

Obecnie lektury dostarcza pięć podmiotów. Są to: Wolne Lektury, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Nexto i Legimi.

Korzystanie z serwisu Lektury.gov.pl jest niezwykle proste.

Z serwisu możemy korzystać na komputerze, smartfonie czy tablecie, ale lektury możemy czytać również na czytnikach ebooków. Na stronie Lektury.gov.pl znajduje się wyszukiwarka dzieł literackich. Po wpisaniu np. frazy “Henryk Sienkiewicz” wyświetli się nam lista utworów noblisty. Przykładowo powieść “Krzyżacy” dostępna jest w formatach .mobi, .epub i .pdf. Otworzymy ją zatem na urządzeniach mobilnych, czytnikach Amazon Kindle lub dowolnych innych czy pececie.


Biblioteka szkolna wznawia konkurs dla systematycznych czytelników

Czytając książki zdobywasz wiedzę, a odwiedzając bibliotekę nagrody

Konkurs rozpocznie się 8 stycznia 2018 r. W wyznaczone przez komisję konkursową dni, uczniowie wypożyczający książki otrzymają karteczkę z pieczątką biblioteki szkolnej. Dostaną je tylko ci czytelnicy, którzy zwracając książkę wypożyczą następną. Chętni do udziału w konkursie powinni karteczki zbierać i przekazać je do biblioteki szkolnej do dnia 25 maja 2018 r. w opisanej kopercie (imię i nazwisko ucznia oraz klasa). Karteczki zostaną zliczone i po trzech uczniów z każdego poziomu klasowego, którzy zgromadzą największą ich ilość, zostaną nagrodzeni wspólnym wyjściem do kina i innymi nagrodami.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie.

Biblioteka szkolna

Regulamin konkursu dla systematycznych czytelników ...czytaj więcej


"TYDZIEŃ WOLONTARIATU" W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W ŁUKOWIE

W związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie zorganizował cykl imprez promujących ideę bezinteresownego pomagania innym.

Obchody "TYGODNIA WOLONTARIATU" rozpoczęliśmy od prezentacji plakatów zachęcających do pomagania innym, które zostały wykonane przez uczniów biorących udział w konkursie plastycznym pt."SERCA OTWARTE DLA INNYCH". Najbardziej spodobały się prace wykonane przez: Roksanę Szczygieł kl. III b - I miejsce, Natalię Jędrzejkowską kl. III g - II miejsce i Aleksandrę Niedziółkę kl. IV g – III miejsce. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

     

Od poniedziałku 4 grudnia zbieraliśmy dary w ramach akcji "SZLACHETNA PACZKA". Wspólnie z p. Piotrem Gajem i przyjaciółmi z Siłowni Colloseum w Łukowie przygotowaliśmy paczki ...czytaj wiecej


XXI WOJEWÓDZKI JESIENNY KONKURS RECYTATORSKI

12 grudnia 2017 roku w Lubelskim Centrum Kultury odbył się koncert finałowy i podsumowanie 21 Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Jury pod przewodnictwem p. Grażyny Jakubeckiej – aktorki Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie wyłoniło laureatów spośród reprezentantów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i dorosłych z całego województwa lubelskiego. W kategorii szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała MARTA WARDAK uczennica kl.III B (op. Barbara Zaniewicz) 

Nagrody i wyróżnienia wręczał laureatom Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury p. Artur Sępoch w asyście p. Grażyny Jakubeckiej, p. Anny Kistelskiej z WOK i p. Anny Krawczyk - członka jury a jednocześnie reprezentantkę gospodarzy. To wydarzenie było przeżyciem duchowym dla recytatorów, ich krewnych oraz instruktorów ceniących wagę słowa i artystycznych emocji związanych z pracą nad wyborem i interpretacją wartościowej literatury. Gratulujemy Marcie i życzymy dalszych sukcesów!

         

 


Dzień Otwarty

14 grudnia w godzinach 17.00 - 19.00 zapraszamy na Dzień Otwarty.


                XVIII edycja Akcji Polacy Rodakom

Po raz kolejny nasza szkoła i przedszkole wzięły udział w akcji charytatywnej Polacy – Rodakom. To już XVIII edycja tej akcji. Podobnie jak w ubiegłym roku cała społeczność szkoły i przedszkola włączyła się w nią. Mamy z klasy I d pomagały pakować produkty spożywcze w szkole przy ul. Stasia i Nel. W szkole przy ul. Partyzantów do pomocy aktywnie włączył się Szkolny Klub Wolontariatu na czele z opiekunką p. Agnieszką Nikiel – Kowalczyk. Całą pracę koordynowała p. Anna Szczygieł –dyrektor Biura p. Senatora Stanisława Gogacza oraz wicedyrektor Barbara Czubaszek.

         


XVI Wojewódzki  Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego
pt. „Uśmiech Pana Boga”

5 grudnia w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się XVI Wojewódzki  Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego pt. „Uśmiech Pana Boga”. Po przesłuchaniach recytatorów, komisja artystyczna powołana przez organizatorów wyłoniła trzech laureatów w kategorii wiekowej I-III. Wśród nich znalazły się dwie uczennice naszej szkoły : Julia Drozd z III C (op. Dorota Oskroba) oraz Zosia Kowalczyk  z III G (op. Marzena Jastrzębska). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             


"Szlachetna paczka" 

Nasza Szkoła wspólnie z p. Piotrem Gajem oraz całą ekipą Siłowni Colloseum dołączyła do akcji "SZLACHETNA PACZKA". Jeśli ktos chciałby pomóc naszej wybranej rodzinie z Łukowa, prosimy o przyniesienie do specjalnie przygotowanych pudełek (znajdujących się na każdym piętrze): produktów spożywczych o długim terminie ważności, środków czystości, artykułów higienicznych, kosmetyków ( spis potrzebnych produktów znajduje się na plakatach wykonanych przez Szkolny Klub Wolontariatu). 

"SERCA OTWARTE DLA INNYCH"

Zbiórka trwa do 8 grudnia 2017r. (do piatku).

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

                                         Samorząd Uczniowski

                                         Szkolny Klub Wolontariatu Wpłaty za obiady za miesiąc  grudzień  2017r  

  wpłaty gotówkowe  

1,4,5,6,7 grudzień  godz.900- 1400 

(wpłaty po tym terminie nie będą przyjmowane )

 

wpłaty  przelewem  

  od  1  do 7 grudnia 2017r.(liczy się data wpływu na konto szkoły)

proszę nie robić przelewu w listopadzie

 

Jeżeli wpłata będzie za niska zostaną skreślone  z karty obiadowej ostatnie dni miesiąca.

 

koszt dla uczniów 15 dni  x 3zł    =    45zł

        dla pracowników                         45zł +34,50zł =  79,50zł


Wyśpiewane sukcesy

17.listopada na XII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim I miejscewyśpiewała Emilka Szcześniak, Zuzia Bochman, Marta Wardak, Gabrysia Łukasik i Mikołaj Gajowy otrzymali wyróżnienia.Gratulujemy!

 


Konferencja pt. "Kornik taki mały a taki groźny. Wprowadzenie do świata owadów"

Dnia 17 listopada 2017r. klasy 7a i 7c uczestniczyły w konferencji pt. "Kornik taki mały a taki groźny. Wprowadzenie do świata owadów", którą zorganizowało Nadleśnictwo Łuków, Lasy Państwowe w Ławkach, a poprowadzili pracownicy Zakładu Ochrony Lasów w Łodzi. Uczniowie wysłuchali prelekcji oraz uczestniczyli w warsztatach, gdzie obserwowali formy rozwojowe oraz różne gatunki owadów - szkodników przez przyrządy optyczne.

           

Joanna Bartmańska

Alicja Strus


Dzięki nauce możesz osiągnąć bardzo wiele. Jak się uczyć, żeby się nauczyć? Poniższe zasady mogą zupełnie zmienić sposób, w jaki patrzysz na proces uczenia się, pozwalając dogłębnie go zrozumieć.

Zasady dobrego uczenia się

1.     Zmotywuj się.

Przekonaj samego siebie, że to, czego musisz się nauczyć, jest ciekawe i potrzebne. Dzięki zdobytym informacjom i umiejętnościom stajesz się mądrzejszy i możesz zyskać dobrą ocenę.

 

2.     Przygotuj miejsce do nauki.

Wybór odpowiedniego miejsca do nauki ma duży wpływ na jakość i wygodę uczenia. Temperatura
w pokoju powinna być taka, abyś nie zwracał na nią uwagi (czyli nie za zimno, nie za gorąco). Pamiętaj o przewietrzeniu pokoju. Biurko powinno być duże, aby bez problemu zmieścić na nim książki i zeszyty;  ...czytaj więcej


W ramach cyklicznych  akcji „Bezpieczeństwo”, w dniach 16 i 20 listopada uczniowie, klas piątych uczestniczyli w szkoleniu  z zakresu udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie odbywało się w łukowskim „Medyku”. Podczas spotkania pani instruktor zwróciła uwagę dzieci na potrzebę posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, która daje szansę na  uratowanie ludzkiego życia. W czasie tego szkolenia uczniowie zaprezentowali zdobytą już wiedzę i poznali zasady postępowania przy często występującej chorobie, jaką jest padaczka, jak należy postępować przy zadławieniach,  poparzeniach,  krwawieniach czy złamaniach kończyn. Ponadto prowadząca pokazała jak wykonać resuscytację – reanimację u osoby dorosłej i małego dziecka oraz jak prawidłowo ułożyć poszkodowaną osobę w pozycji, bocznej bezpiecznej. Spotkanie umożliwiło dzieciom ćwiczenia na profesjonalnych zestawach medycznych  (fantomy różnego typu i zestawy do udzielania pierwszej pomocy). Szkolenie, w ramach współpracy z Medycznym Studium Zawodowym  zorganizowała Bogusława Świderska.

              


GABRYSIA  ŁUKASIK  Z NAGRODĄ GŁÓWNĄ W OGÓLNOPOLSKIM  FESTIWALU !

18- 19 listopada 2017 w Wożnikach koło Częstochowy odbył się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Henryka Hampla. Po wcześniejszych eliminacjach udział w konkursie wzięła   Gabrysia Łukasik z klasy IVB. Co odróżnia ten konkurs od innych? Otóż wokaliści wykonują tam piosenkę przy muzyce granej „na żywo” przez band. Muzycy bandu (perkusja, fortepian, gitara, gitara basowa, klarnet, saksofon, trąbka) to  instrumentaliści  m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i Polsat Superhit Festiwal!. Nasza szkolna wokalistka czuła się przy takim akompaniamencie jak „ryba w wodzie”.  Wizerunek sceniczny, kreacja aktorska, naturalność oraz interpretacja piosenki przy muzyce granej „na żywo” sprawiły, że jury przyznało Gabrysi nagrodę główną w tegorocznej edycji festiwalu.  Oprócz dyplomu zainkasowała także nagrodę pieniężną 700 zł.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 Przemysław Oskroba

          


Od 27 listopada ruszamy z XVIII edycją akcji "Góra Grosza". Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną. Pieniądze będą zbierane codziennie, na długiej przerwie, przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu. Zbiórka będzie trwała do 21 grudnia.

Samorząd Uczniowski

Szkolny Klub Wolontariatu


Zachęcamy wszystkich do zbierania plastikowych nakrętek dla Mai Przegalińskiej. Specjalne pudełka znajdują się na parapetach oraz przy hali sportowej. Dodatkowo, każdy moze zbierać nakrętki w domu i co jakiś czas przynosić do szkoły.

Do tej pory udało nam się zebrać 5 ogromnych worków:-), które zostały przekazane rodzinie Mai.

 

Samorząd Uczniowski

Szkolny Klub Wolontariatu


III miejsce EMILKI SZCZEŚNIAK

11-12 listopada 2017r. odbył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży"Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie. Jury, w składzie którego byli m.in. Sławomir Wierzcholski, Wanda Kwietniewska, Kornelia Pacuda, Arisa Vinci, przesłuchało 114 solistów i zespołów z całej Polski. EMILKA SZCZEŚNIAK w kategorii dzieci od 8 do 10 lat zajęła znakomite III miejsce. Gratulujemy!

         


Wielki sukces sportowy

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie odniosła wielki sukces sportowy !!!!! W klasyfikacji prowadzonej przez Wojewódzki Lubelski Szkolny Związek Sportowy  szkoła zajęła II miejsce w województwie za rok szkolny 2016/2017.  Doskonały wynik ,,Jedynki” przyczynił się do tego, że powiat łukowski zajął II miejsce w województwie w klasyfikacji sportowej  powiatów województwa lubelskiego.

Gala, na której uhonorowano zwycięskie placówki odbyła się 13 listopada 2017r. w Chełmie. Naszą szkołę reprezentował  pan Dyrektor Karol Ciołek oraz państwo nauczyciele wychowania fizycznego – Jolanta Suchodolska i Janusz Rzymowski.
Pamiątkowe dyplomy oraz okazały puchar w imieniu starosty łukowskiego odebrał Krzysztof Konstanty– dyrektor Powiatowego Zespołu Oświatowego oraz Karol Ciołek – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego.
O wysokim miejscu Powiatu Łukowskiego zadecydował niewątpliwie sukces Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie kierowanej przez dyrektora Karola Ciołka, która zajęła kolejny raz wysoką pozycję w klasyfikacji. Tym razem była to II pozycja w województwie.
Puchar dla ,,Jedynki” odebrał dyr. Karol Ciołek oraz nauczyciele wf – Jolanta Suchodolska i Janusz Rzymowski.


PAŹDZIERNIKOWA WYCIECZKA DO KAZIMIERZA DOLNEGO – KLASY 4E i 4F

To była nasz pierwsza wspólna wycieczka…. Nowi koledzy, koleżanki…Pogoda dopisała nam. Uroczo było spacerować po pięknych ścieżkach tego zabytkowego miasta. Na miejsce z Janowca dopłynęliśmy statkiem, z którego rozpościerał się piękny widok na cała okolicę. Wspólnie z naszym przewodnikiem zwiedziliśmy najciekawsze zakątki Kazimierza, m.in. Górę Trzech Krzyży, Basztę i ruiny zamku. Ciekawym punktem wycieczki były warsztaty wypiekania kogutów w piekarni Sarzyński. Do wąwozu, zwanym Korzeniowym Dołem udaliśmy się ekobusikami. Nie bez powodu nazywany jest jednym z najpiękniejszych w okolicy, a my na własne oczy mogliśmy podziwiać poczynania matki natury.

   


Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel, przypominający tę rocznicę. Fakty historyczne, trudną droga do polskiej niepodległości przedstawili uczniowie klasy VI a z wychowawczynią. Piękne patriotyczne piosenki w wykonaniu Mikołaja Gajowego, Mai Celińskiej, Alicji Kot i Michaliny Suchodolskiej przeplatały teksty przypominające o świętościach narodowych, o walce, honorze, przelanej żołnierskiej krwi i polskich symbolach narodowych. Publiczność z zainteresowaniem i wzruszeniem obejrzała taniec symbolizujący walkę Polski z zaborcami przygotowany przez p.Bożenę Śledź.

    

filmik z apelu


ZAPROSZENIE

Biblioteka szkolna w budynku przy ul. Partyzantów 15 zaprasza wszystkich czytelników i sympatyków książek do wzięcia udziału w akcji UWOLNIJ KSIĄŻKĘ.

Akcja skierowana jest do całej społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli i rodziców.

Jeśli masz ciekawą, przeczytaną i niepotrzebną książkę to koniecznie przynieś ją do biblioteki szkolnej w dniach

od 15 listopada do 29 listopada 2017r. w godz. 8.00 – 14.00.

Czekamy na książki w dobrym stanie, które ,,uwolnimy” i podzielimy się z innymi.

Z góry dziękujemy

UWOLNIJ KSIĄZKĘ /BOOKCROSSING/

Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 roku. Uwalnianie książę ( krążenie książek) – to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom polegająca na pozostawieniu ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach specjalnie oznaczonych. Akcja jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi.

W naszej bibliotece ,,uwolnione” książki zostaną opatrzone specjalną pieczątką i wystawione na przygotowanym do tego regale umieszczonym w bibliotece szkolnej. Regał będzie opatrzony informacją o akcji oraz hasłem ,,Jestem uwolnioną książką”. Taką książkę będzie można zabrać ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i zabrać kolejną.


Konkurs recytatorski „Moja Niepodległa"

7 listopada 2017 roku w Galerii PROwizorium ŁOK odbył się konkurs recytatorski „Moja Niepodległa". Konkurs w ramach Łukowskiej Mocy Kultury „Moja Niepodległa" zorganizowali: Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek oraz Łukowski Ośrodek Kultury. Komisja w składzie: Jolanta Zienkiewicz Gnas, Kacper Sacharczuk oraz Alicja Tomaszewska po wysłuchaniu recytatorów przyznała nagrody 11 laureatom w czterech kategoriach wiekowych. Wśród nich  znalazły się nasze dwie uczennice: Julia Drozd z III C (op.p. Dorota Oskroba) i Zosia Kowalczyk z III G ( op.p. Marzena Jastrzębska). Dziewczynki otrzymały pamiątkowe dyplomy i wystąpią w Koncercie Laureatów, który odbędzie się w piątek 10 listopada 2017 roku o godz. 13.00 w Sali Widowiskowej Łukowskiego Ośrodka Kultury. GRATULUJEMY!

        


Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki  Jana Wojdaka"

W tym roku już po raz  osiemnasty ruszył  Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki  Jana Wojdaka" promując i pomagając uzdolnionej młodzieży rozwijać swój talent muzyczny. Twórcą festiwalu jest pan Jan Wojdak, wokalista znanego zespołu "Wawele".  Eliminacje do festiwalu  zostały przeprowadzone w wielu  ośrodkach kultury w całej Polsce. W imprezie rokrocznie uczestniczy kilka tysięcy dzieci i młodzieży. Jednakże do przesłuchań finałowych przechodzi około 200 wokalistów.

 Wokaliści ze Szkolnego Studia Piosenki : Marta Wardak, Weronika Wierzchowska i Mikołaj Gajowy wzięli udział w eliminacjach i za swoje mistrzowskie wykonanie otrzymali nominację do przesłuchań finałowych, które odbędą się  w najbliższy weekend w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. 11 listopada (sobota) od godz. 9:00 będą trwały przesłuchania finałowe, natomiast 12 listopada  (niedziela) o godz. 11:00 rozpocznie się koncert finałowy. Gratulujemy! Życzymy powodzenia w Krakowie  i trzymamy kciuki!!!

   


Piknik charytatywny w Tuchowiczu

5 listopada w Zespole Szkół w Tuchowiczu miał miejsce piknik charytatywny. Odbywał się pod hasłem „Stawiamy Klaudię na nogi”, a cały dochód był przeznaczony na leczenie i rehabilitację Klaudii. W naszej szkole zbieraliśmy pieniążki na ten cel, w akcję włączyły się zarówno młodsze klasy jak i samorząd uczniowski. Piknik był okazją do przekazania kwoty 2150 zł 54 gr! Pieniądze na ręce pani Dyrektor Zespołu wręczyły wicedyrektor Barbara Czubaszek i Agnieszka Nikiel Kowalczyk, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu. Otrzymaliśmy uroczyste podziękowania i brawa od zgromadzonej licznie publiczności. W programie pikniku były również pokazy sportowe, przedstawienie teatralne, loterie, wizyta motocyklistów z Bears Riders.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, którzy włączyli się w akcję!

Barbara Czubaszek


GABRYSIA  ŁUKASIK STYPENDYSTKĄ  BURMISTRZA MIASTA ŁUKÓW

25 pażdziernika  2017 roku w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury odbył się recital stypendialny uczennicy kl. IVB naszej szkoły Gabrysi Łukasik.

W uznaniu jej sukcesów  Burmistrz Miasta Łuków  przyznał jej stypendium  w dziedzinie śpiew.

Przybyli na to spotkanie Sekretarz Miasta Łuków Ryszard Szczygieł oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Miasta Łuków Marek Król wręczyli upominki od miasta Łuków.

Swoją przygodę z piosenką Gabrysia rozpoczęła już w przedszkolu, gdzie jako sześciolatek odniosła swój pierwszy znaczący sukces- przygotowana przez panią Dorotę Oskroba zajęła III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Śpiewający Słowik” w Rykach.

Od klasy pierwszej pracę z Gabrysią rozpoczął pan Przemysław Oskroba. Pod jego kierunkiem odniosła wiele sukcesów na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Do największych w okresie stypendialnym należą:

- II miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie  Kolęd w Puławach

- I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „Jesienne Nutki”  w Lublinie

- III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Piosenki „ Śpiewający Słowik ‘’  w Rykach

- wyróżnienie w Konkursie Piosenki „Debiut” w  Siedlcach

- Grand- Prix w Festiwalu  Piosenki „Moich Rodziców” w Wiśniewie.

 Obecnie Gabrysia doskonali swój głos również  w Fabryce Piosenki ŁOK, gdzie odnosi wiele sukcesów.   Uczęszcza  także  drugi rok do Szkoły Muzycznej w Łukowie w klasie fortepianu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przemysław Oskroba.

    


Wycieczka klasy III c

27.10.2017r. uczniowie kl. III C wraz z wychowawczynią odwiedzili Lublin. Dzieci swoją wycieczkę rozpoczęły od wizyty w Teatrze  im. Hansa Christiana Andersena. Tam uczniowie obejrzeli przestawienie pt. „Koziołek Kręciołek”, w czasie którego, wraz ze wspomnianym bohaterem wyruszyły  w podróż  odkrywania tego, co nieznane.  Kolejnym punktem wycieczki był park trampolin „Mania Skakania”, w którym dzieci,  mając do dyspozycji szereg różnorodnych trampolin i innych atrakcji, bardzo aktywnie spędziły czas. Po tak wyczerpującej zabawie ruchowej i pysznym obiedzie przyszła pora na rozwijanie swojej wyobraźni i zdolności konstrukcyjnych na Wystawie Klocków LEGO. Uczniowie mieli nie tylko możliwość tworzenia własnych budowli, ale również obejrzenia niesamowitych, wielkich budowli złożonych z kilku milionów klocków i eksponatów interaktywnych.

                                                                                                                         Dorota Oskroba 

 


Wpłaty przelewem za obiady szkolne

od pierwszego do piątego dnia roboczego każdego miesiąca (liczy się data wpływu na konto szkoły)

 

Listopad 2017r. od 2 do 9 listopada

20dni x 3zł = 60zł

 

Dane do przelewu

Zespół  Szkolno –Przedszkolny w Łukowie, ul.Partyzantów 15 ,21-400  Łuków    

Nr  konta   63 9206 1048 7103 0498 2000 0020

W tytule przelewu proszę podać :

Wpłata za obiady szkolne za miesiąc(podać miesiąc i rok), imię, nazwisko i klasę dziecka

(np. 20 dni x 3zł= 60zł,)

W przypadku wpłaty niepełnej kwoty proszę wyszczególnić dni w których dziecko nie będzie korzystało z obiadu i dni za które dokonano odliczenia(odliczenia tylko po uprzednim zgłoszeniu i zwrocie niewykorzystanych numerków)

Przykład opisania przelewu:

Tytuł przelewu: wpłata za obiady szkolne za październik 2017r, Jan Kowalski kl.4d, bez 6 i 20 października 2017r, odliczenia 18 i 19 wrzesień2017r

 

W przypadku odpisów za poprzedni miesiąc kwotę odpisu i wpłatę za bieżący miesiąc należy każdorazowo uzgodnić z intendentem.


Wojewódzkie drużynowe biegi sztafetowe

W ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci dnia 27.10.2017r. w Adamowie odbyły się Wojewódzkie drużynowe biegi sztafetowe. W kategorii dzieci rocznik 2007 i młodsi w klasyfikacji drużynowej dziewczyny zajęły 4 miejsce, a chłopcy 1. W skład reprezentacji dziewcząt weszły: Kucińska Weronika, Ksok Nelly, Józwik Julia, Dmowska Natalia, Nowicka Maja, Olszewska Maja, Dołęga Alicja. W skład reprezentacji szkoły chłopców: Rybka Bartosz, Świerczewski Bolesław, Pracz Szymon, Kucharski Igor, Wołek Szymon, Kuczyński Filip i Niebrzegowski Maciej. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w indywidualnej klasyfikacji powiatowej w kategorii dziewcząt Weronika Kucińska zajęła 3, a wśród chłopców Bartosz Rybka został sklasyfikowany na 1 miejscu. Opiekunem dziewczynek jest pani Ewa Mrozowska, a chłopców pan Stanisław Chudzik.

         


Kolejny sukces EMILKI SZCZEŚNIAK

19 października 2017r. EMILKA SZCZEŚNIAK zajęła I miejsce w kategorii (ur.2008-2010) na VI Konkursie Piosenki dla Dzieci i Młodzieży "Debiut 2017" w Siedlcach. 26.X.2017r. wystąpiła w sali widowiskowej "Podlasie" MOK w Siedlcach na Koncercie Laureatów tego konkursu śpiewając piosenkę "Koci wesoły świat". Serdecznie gratulujemy kolejnego w tym roku sukcesu i życzymy kolejnych.

  


„Mobilne planetarium w naszej szkole''

        Nasza szkoła otwarta jest na różne, ciekawe przedsięwzięcia.  25 października 2017r .w „Małej jedynce" gościliśmy mobilne planetarium. Uczniowie klas pierwszych i drugich  z wychowawcami, uczestniczyli w edukacyjnym seansie – „Zaczarowana  rafa". Ogromna kopuła w środku kryła wiele podwodnych wrażeń. Dzieci pogłębiły swoją  wiedzę dzięki  niepowtarzalnym widokom  z głębin oceanu, gdzie mogły również popływać z rekinami.


„Dźwięk, którego nie ma, ale słychać go i czuć"

Klasa 1, „d" ponownie uczestniczyła w cyklicznej sesji Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej –„Koncert kamertonów", prowadzonej przez terapeutkę panią Joannę Celińską.

Każda komórka w ciele wydaje dźwięk. Ten dźwięk jest życiem w samym sobie. Komórki natomiast mogą być pobudzane i stymulowane przez dźwięk i muzykę. Każda część ciała posiada mieszany wzorzec harmonijny. Ten wzorzec jest obecnie odczytywany i może być „wgrywany" do organizmu i pojedynczej struktury. (dr Peter Guy Hanners)

Na naszej sesji Pani terapeutka zaprezentowała kilka technik kamertonowych, przede wszystkim  dla wyciszenia, relaksu, wrażeń słuchowych.  Zmiany w brzmieniu dźwięku sugerują, co się dzieje w ciele.  A co się dzieje z emocjami dzieci?  Zdjęcia mówią same za siebie.

                                                                         Bożena Śledź

https://drive.google.com/drive/folders/0B5SY925eFMDWLU05aGdSNElwazg


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

Zgodnie z zapisem §5 ust.1 pkt1  Rozporządzeniem MEN z dn. 11 sierpnia 2017r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U.z 2017r.1603) dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym  2017/2018 są dni:

13 października 2017r.  (piątek)

02 listopada 2017r. (czwartek)

22 grudnia (piątek)

02 stycznia 2018r. (wtorek)

30 kwietnia 2018r. (poniedziałek)

02 maja 2018r. (środa)

04 maja 2018r. (piątek)

01 czerwca 2018r. (piątek)

W wymienionych dniach w świetlicy szkolnej będą zorganizowane  zajęcia wychowawczo-opiekuńcze dla dzieci,  które nie będą miały zapewnionej  przez rodziców opieki .

Powyższa decyzja został ustalona w uzgodnieniu z radą pedagogiczną, radą rodziców i samorządem uczniowskim.

Ślubowanie klas pierwszych


MARTA WARDAK nominowana do wojewódzkiej edycji „21 JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO”

12 października 2017 roku w Galerii „PROwizorium” Łukowskiego Ośrodka Kultury odbyło się powiatowe jesienne święto poezji. Jako jedyna z naszej szkoły - nominację do Turnieju Wojewódzkiego „XXI JESIENNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO” w Lublinie otrzymała MARTA WARDAK z kl. IIIb. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała EMILIA PAWLAK z kl. Ic. Opiekę artystyczną nad dziewczynkami sprawowała Barbara Zaniewicz i Hanna Wiącek. Wyróżnienie otrzymał również MACIEJ RADOMYSKI uczeń klasy 4c, instruktorem Maćka jest Pani Ewa Tomasiewicz.

Gratulujemy recytatorkom i życzymy dalszych sukcesów!!


„Koncert kamertonów"

Na początku października 2017 r. klasa 1, d” uczestniczyła w nietypowym koncercie. Zaproszonym gościem była wykwalifikowana terapeutka - Muzykoterapii Dogłębno- Komórkowej- p. Joanna Celińska. Muzykoterapia Dogłębno- Komórkowa to metoda znana w Polsce i na świecie od 10 lat.  Spełnia wszystkie normy, w tym także unijne. Również Ministerstwo Edukacji Narodowej zatwierdziło program MD-K 2010 r. Koncert za pomocą dźwięków kamertonów przynosi spokój psychiki, wyciszenie, głęboki relaks. Ku zadowoleniu uczniów i wychowawcy, z entuzjazmem przyjęto propozycję sympatycznej pani terapeutki, aby takie koncerty odbywały się w klasie raz w miesiącu.

 Bożena Śledź

Zdjęcia i filmiki

https://drive.google.com/drive/folders/0B5SY925eFMDWa1hBVkVJRVhGcnM


Jest jedna forma wyrażenia sympatii nauczycielowi: uczenie się.
(J. Kurczab)

 

Ogłoszenie

OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA EDU PLUS


Kolejny duży sukces Emilki Szcześniak

Emilka Szcześniak z klasy IIIb zajęła I miejsce na XIII Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Pieśń  Ojczyzny Pełna”, który w dniu 26 września 2017 roku odbył się w Domu Kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku. Emilka  startowała w kategorii klas 1-3 szkół podstawowych. Serdecznie gratulujemy  sukcesu i życzymy kolejnych!!!

     


Zajęcia nauki pływania

Od 2 października 2017r. odbywać się będą zajęcia nauki pływania na pływalni krytej "Delfinek" ...czytaj więcej


W  tym roku po raz szesnasty Europa świętuje swoje bogactwo językowe.

Europejski Dzień Języków

został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku.

Tegoroczne wydarzenie będzie świetna okazją do podkreślenia językowej różnorodności i pokazania, że nauka języków obcych może być  dobrą zabawą i fascynującą przygodą.

Nasza szkoła postanowiła również wziąć udział w tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków poprzez organizowanie dla uczniów konkurs plakatów i pocztówek pod hasłem 

„150 języków to bogactwo Europy...”

· konkurs jest adresowany do dzieci uczących się w klasach 4-7

· konkurs ma formę pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką

· plakaty i pocztówki mają za zadanie popularyzacji wiedzy o krajach europejskich, prezentując poszczególne kraje, informacje o języku i obyczaje kulturowe

· każda praca musi posiadać opis-tytuł pracy, imię i nazwisko autora, klasa do której chodzi

· zgłoszenia do konkursów przyjmują nauczyciele języków obcych w terminie od 12.09.2017 do 25.09.2017

· konkurs odbędzie się 26.09.2017

· laureaci otrzymują nagrody rzeczowe i ocenę celującą, która jako cząstkowa zostanie wpisana do dziennika lekcyjnego. Uczniowie wyróżnieni II i III miejscem otrzymają oceny bardzo dobre, które jako cząstkowe zostaną wpisane do dziennika lekcyjnego.


Wyśpiewany sukces Emilki Szcześniak na IX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kwiatowej „KWIETNIK” w Kutnie.

Festiwal odbywał się w dniach 8 – 9 września. Jury w składzie Janusz Tylman, Magdalena Ptaszyńska, Anna Gard oraz Leszek Bonar wysłuchało 77 prezentacji młodych artystów z całej Polski. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły z klasy IIIb Emilka Szczęśniak Młoda wokalistka, zajęła w kategorii A - soliści do lat 9, trzecie miejsce. Emilka otrzymała dyplom, Brązową Różę oraz nagrodę pieniężną, w wysokości 200 zł. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  


Regulamin  stołówki  szkolnej na  rok  szkolny  2017/2018

Ze stołówki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.

Zapisy (z wypełnioną deklaracją) na cały rok szkolny odbywać się będą 4,5,6 września 2017r od godz.900 do godz.1400

Wpłat za obiady można dokonać w formie gotówkowej (u intendenta) lub przelewem na konto szkoły

(nr konta 63   9206  1048  7103   0498 2000  0020)

           

Za miesiąc wrzesień 2017r przyjmowane będą tylko wpłaty gotówkowe.

Od miesiąca października 2017r wpłaty gotówkowe będą przyjmowane od pierwszego do piątego dnia roboczego  danego miesiąca (za październik  2,3,4,5,6 październik)

Wpłaty przelewem na konto szkoły należy dokonać  również  od pierwszego do piątego dnia roboczego danego miesiąca (za październik -  2,3,4,5,6 październik) liczy się data wpływu na konto szkoły.

Koszt obiadu dla uczniów  -3zł, dla pracowników  3zł +2,30zł =5,30zł  . 

Osoby korzystające z posiłków mogą uiścić dobrowolną wpłatę w postaci darowizny pieniężnej zwaną funduszem stołówkowym z przeznaczeniem na bieżące funkcjonowanie kuchni i stołówki  szkolnej.

Obiad wydawany będzie po okazaniu całej karty obiadowej wklejonej do zeszytu.

Osoba wydająca odcina z karty odpowiedni dzień miesiąca (uczniowie sami nie odcinają poszczególnych dni).

W przypadku zniszczenia lub zagubienia karty rodzic lub opiekun dziecka może zwrócić się z pisemną prośbą do Dyrektora Szkoły o wydanie duplikatu karty.

Duplikat karty obiadowej można otrzymać jeden raz w roku szkolnym.

Nieobecność na obiedzie należy zgłosić najpóźniej w dniu obiadu do godz.900 telefonicznie (25 798 33 57) lub osobiście.

Odliczenia za niewykorzystane  obiady dokonywane będą w miesiącu następnym,po okazaniu niewykorzystanych dni.

Stołówka czynna jest od godz.1120 do godz.1430

W sprawach nieunormowanych  niniejszym regulaminem wiążące decyzje podejmuje Dyrektor Szkoły.


Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 4 września 2017r.

8.00 Msza Św. w kościele Św. Brata Alberta

9.30 klasy I (odczytanie list, podział na klasy) – boisko za halą sportową

10.30 klasy I – VII uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 - boisko za halą sportową

12.00 – grupy „0” - odczytanie list dzieci, podział na grupy - boisko za halą sportową

W przypadku deszczu uroczystości odbędą się w  hali sportowej.

 


Uczniowie klas I – VII otrzymują podręczniki i ćwiczenia na rok szkolny 2017/18 bezpłatnie.

Rodzice zakupują tylko podręczniki i ćwiczenia do religii.

Wykaz obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018 podręczników i ćwiczeń do religii:

 

„0” – „Kocham dobrego Boga 6-latki” Podręcznik do nauki religii dla dzieci sześcioletnich, Wydawnictwo „ Jedność”

Klasa I „Żyjemy w Bożym świecie” z płytą interaktywną - e-book, Wydawnictwo „ Jedność”

Klasa II „Idziemy do Jezusa” z płytą interaktywną - e-book, Wydawnictwo „ Jedność”

Klasa III „Jezus jest z nami” Wydawnictwo „ Jedność” + ćwiczenia

Klasa IV „Miejsca pełne BOGActw” Wydawnictwo „ Jedność” + ćwiczenia

Klasa V „Spotkania uBOGAcające” Wydawnictwo „ Jedność” + ćwiczenia

Klasa VI „Tajemnice BOGAtego życia” Wydawnictwo „ Jedność” + ćwiczenia

Klasa VII „Błogosławieni, którzy szukają Jezusa” Wydawnictwo „ Jedność” 


Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2017/2018

Rodzice zakupują samodzielnie

·       duża teczka z rączką (walizka tekturowa)

·       teczka tekturowa z gumką – 2 szt.

·       2 zeszyty w 3 linie (16 kartkowe)

·       2 zeszyty w kratkę (16 kartkowe)

·       blok rysunkowy biały

·       blok rysunkowy kolorowy

·       blok techniczny biały

·       blok techniczny kolorowy

·       papier kolorowy

·       kredki „Bambino” grube, w twardej oprawie

·       kredki pastelowe

·       ołówek, gumka, temperówka, piórnik

·       plastelina, klej, nożyczki

·       farby plakatowe, pędzel, naczynie na wodę

·       buty na zmianę na białych spodach

·       worek na kapcie

·       strój gimnastyczny


Wyprawka do „zerówki” szkolnej 2017/2018

Rodzice, których dzieci rozpoczną 01.09.2017 r. naukę w „zerówce” szkolnej powinni zakupić:

- pakiet „Kolorowy start z plusem”; autor: W . Żaba –Żabińska; wydawnictwo MACedukacja;

- podręcznik do języka angielskiego: „Hello.Starter”: autor:M. Appel, J. Zarańska; wydawnictwo PWN;

-podręcznik do religii dla dzieci sześcioletnich: „Kocham dobrego Boga”; red. E. Osewska, ks. J. Stala;

-obuwie na zmianę;

-woreczek na obuwie;

-strój gimnastyczny (krótkie spodenki, koszulka z krótkim rękawkiem)

Informacje o zakupie materiałów potrzebnych na zajęcia plastyczno – techniczne zostaną przekazane rodzicom na początku roku szkolnego.


Jak pomóc dziecku rozpoczynającemu naukę w szkole

Przygotujcie swojemu dziecku:

-stałe miejsce do pracy i odrabiania lekcji,

-miejsce gdzie można położyć książki, zeszyty i tornister,

-półkę lub szufladę na książki, zeszyty, lektury, pisemka...czytaj więcej


Jesteśmy na Facebook

Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia strony naszej szkoły na Facebook


Dziennik elektroniczny

Adres dziennika elektronicznego, instrukcja pierwszego logowania oraz instrukcja odzyskania hasła do dziennika znajduje się w zakładce Dziennik elektroniczny (na kolumnie)


Plan zajęć w I semestrze roku szkolnego 2016/2017

Aktualny plan zajęć dla klas IV - VII dostępny jest tutaj, klas I_III tutaj


Regulamin korzystania przez uczniów
z podręczników, materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych
w Zespole Szkolno- Przedszkolnym. Szkoła Podstawowa Nr 1 im. ks. G. Piramowicza
w Łukowie

Rozdział 1

Postanowienia ogólne

§ 1

1. Regulamin korzystania przez uczniów z podręczników/materiałów edukacyjnych, zwany dalej regulaminem, reguluje:

1) zasady wypożyczania podręczników/materiałów edukacyjnych i zapewnienia uczniom dostępu do nich,

2) obowiązki ucznia związane z wypożyczeniem,

3) postępowanie w przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia podręcznika/materiału edukacyjnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. G. Piramowicza w Łukowie ...czytaj cały regulamin


Zasady i organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łukowie

Obowiązującym uregulowaniem prawnym dotyczącym udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach jest rozporządzenie MEN z 30 kwietnia 2013 roku w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno- pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach./ Dz. U. 2013. 532 /

 Istotą pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom ma być:


Szkoła na miarę XXI wieku

Nauczyciele klas I naszej szkoły prowadzą zajęcia z wykorzystaniem elektronicznego podręcznika. Multibook zawiera treści podręcznika, ćwiczeń a nawet wycinanek. Atrakcją są bogate materiały multimedialne: filmy, animacje, nagrania muzyczne, różne dźwięki, slajdy. Żeby szkoła mogła pracować na takim nowoczesnym podręczniku została wyposażona w odpowiedni sprzęt: laptopy, projektory i ekrany.

Najmłodszym taki sposób prowadzenia zajęć bardzo się podoba. Chętniej i aktywniej uczestniczą w zajęciach.


   


STRONA GŁÓWNA | O SZKOLE | GALERIA | DOKUMENTY | OSIĄGNIĘCIA | KSZTAŁCENIE ZINTEGROWANE | SPORT | SAMORZĄD UCZNIOWSKI | AKTUALNOŚCI | DLA NAUCZYCIELI | DLA UCZNIÓW | DLA RODZICÓW | PRZETARGI | ARCHIWUM | KONTAKT